אבן דרך הנדסה ופיתוח בע"מ

פיתוח ובניית תשתיות

אבן דרך הנדסה ופיתוח בע"מ
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2010
תחום: פיתוח ובניית תשתיות
כתובת: שד' המגינים 97 חיפה מיקוד 3502306
טלפון: 04-8510656
פקס: 04-8510655
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מטר מרון

  מטר מרון

  יו"ר ובעלים

  אבן דרך הנדסה ופיתוח בע"מ

  עוד על מטר מרון

  מטר מרון
 • וותד וליד

  וותד וליד

  מנכ"ל ומהנדס ראשי

  אבן דרך הנדסה ופיתוח בע"מ

  עוד על וותד וליד

  וותד וליד

מנהלים בכירים

  מטאנס עימאד מנהל כספים
אייקון אודות

אודות אבן דרך הנדסה ופיתוח בע"מ

אבן דרך הנדסה ופיתוח בע"מ היא חברת תשתיות ופיתוח מובילה, המתמחה בתשתיות תחבורה, מים, ביוב וניקוז. החברה הוקמה בשנת 2010 על ידי מרון מטר, שלו 30 שנות ניסיון מקצועי וניהולי בענף התשתיות, ו-וותד וליד, שלו 20 שנות ניסיון כמהנדס אזרחי המתמחה בכבישים ותשתיות. הניסיון הרב של בעלי החברה והיכרותם המעמיקה עם הענף, אפשרו לחברה לבצע בהצלחה, כבר מהקמתה, פרויקטי תשתיות משמעותיים בהיקפים הולכים וגדלים ולצבור מוניטין ביצועי מעולה.
כיום, החברה מעסיקה 56 עובדים, כולל מהנדסים, מנהלי פרויקטים ועובדים מקצועיים, כאשר שיעור משמעותי מעבודות הביצוע שלה מתבצע על ידי עובדי החברה המיומנים, מה שנותן בקרה הדוקה ואיכות ביצוע גבוהה מהממוצע. החברה מחזיקה בציוד צמ"ה בהיקף נרחב, לרבות ציוד כבד כגון מנופים, משאיות, באגרים ושופלים.
הודות לערכיה, לעבודה קשה, ולעמידה ביעדים שהציבה לעצמה, החברה נמצאת בתנופת צמיחה בשנים האחרונות, עם מחזור שנתי של מעל 100 מש"ח בשנת 2018 ומחזור צפוי של כ–120 מש"ח בשנת 2019. לחברה יש סיווג קבלני ג5 (בלתי מוגבל) בענף הכבישים וסיווג ג4 בענף המים, הביוב והניקוז, שבהם היא קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות, והיא רשומה גם בענפי הבניה והטורבינות. בהתאם לדגש הרב ששמה החברה על איכות הביצוע והבניה שלה, היא בעלת תו תקן ISO9001:2015.
עם הלקוחות המרוצים של החברה ניתן למנות גופים ממשלתיים לרבות יפה נוף, חברת ערים, נתיבי ישראל, משרד השיכון ומי כרמל, וכן רשויות מקומיות ברחבי הארץ. 

בעלי החברה

חלק ניכר מהצלחתה של אבן דרך נובע מהניסיון, הידע והמיומנות של בעליה: מרון מטר, יו"ר החברה, שפעיל בענף הבניה ופיתוח התשתיות מאז שנת 1990 והיה מנהל בחברת ק.ס.מ.ג. עד להקמת אבן דרך בשנת 2010; ו-וותד וליד, מנכ"ל החברה והמהנדס הראשי שלה, שהוא מהנדס בוגר טכניון עם כ–20 שנות ניסיון בהתמחות בפיתוח והקמת תשתיות מגוונות. לבעלי החברה המנוסים יש את הידע המקצועי, ההנדסי והעסקי בקריאת תוכניות, תכנון תקציב והגשת מכרזים, שמאפשרים לכם להתמודד בהצלחה על מכרזים ולעמוד בהצלחה ובאופן מקצועי במלוא הדרישות שלהם, כאשר העבודות נמסרות למזמין בזמן ובמסגרת התקציב. הסינרגיה ביכולות ושיתוף הפעולה של וותד ומרון הוא שאחראי לצמיחתה המתמדת של החברה ולמוניטין החזק שלה.

ביצוע איכותי ומתקדם לשביעות רצון הלקוח ושמירה על איתנות פיננסית

בכל פרויקטיה, אבן דרך מקפידה על הבנה יסודית של דרישות וצרכי הלקוח, איכות ביצוע מהשורה הראשונה, עמידה בלוחות הזמנים ובתקציבים, בטיחות ושמירה על איכות הסביבה.
החברה מיישמת את טכנולוגיות הבנייה העדכניות ביותר, לרבות בנייה טרומית להאצת קצב העבודה, בקרת איכות ממוחשבת ועוד.
החברה מקפידה לשמור על האיתנות והיציבות הפיננסית, עם ניהול פיננסי אחראי, בדיקה תזרימית יומיומית, בקרת כספים הדוקה עם מבט של כמה צעדים קדימה, ומעורבות צמודה של מנהל הכספים בבחירת ומעקב הפרויקטים. 

פרויקטים בולטים

עבור משרד הבינוי והשיכון: פרויקטים בעיר חריש משנת 2015 ועד היום, לרבות עבודות פיתוח וכבישים, חשמל, מים, תאורה וביוב, בהיקף כולל של כ–200 מש"ח. כמו כן בוצעו קידוחים אופקיים בצור הדסה.

עבור נתיבי ישראל: עבודות בהיקף של כ–150 מש"ח, לרבות הרחבת כביש 444 – ראש העין-נחשונים (כ–50 מש"ח), הרחבת כביש 672 אליקים-יוקנעם (כ–55 מש"ח), כביש 2, כביש 5 וצירים מרכזיים במרכז הארץ.

מטרונית: החברה לקחה חלק פעיל מאוד בביצוע מערכת הסעת ההמונים במטרופולין חיפה. עם הפרויקטים שבוצעו בהקשר זה ניתן למנות את: מטרונית שדרות בן גוריון, מטרונית פל-ים ומטרונית הרצל בחיפה, וכן את מטרונית קריית אתא ומטרונית כביש 4 קריות. היקף הפרויקט הכולל: כ–200 מש"ח.

עבור חברת יפה נוף: בניית כבישים ועבודות פיתוח לאצטדיון סמי עופר, בהיקף של 30 מש"ח. שדרוג וחידוש הציר הראשי של מרכז הכרמל חיפה, כולל החלפת בניין כניסת הכרמלית. פרויקט בהיקף של כ–20 מש"ח. הרחבת כביש 772 לאורך כ–5 ק"מ: פרויקט בהיקף של כ–50 מש"ח.

עבור חברת ערים: ביצוע שצ"פ ומזרקה מהגדולות במזרח התיכון באור עקיבא: בהיקף של כ–30 מש"ח. ביצוע פיתוח שכונת צור נתן (כבישים ועבודות פיתוח נוספות) בצור יצחק, בהיקף של כ–20 מש"ח.

קידוח אופקי מתחת לפסי הרכבת: פרויקט מורכב שדרש ביצוע מהיר ומדויק על מנת לצמצם למינימום את הפגיעה בתנועת הרכבות. בוצע תוך 48 שעות.

עבור מי נתניה: שדרוג רחובות, מים ביוב וניקוז – בהיקף של כ–30 מש"ח.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • משכון נכס שבבעלות קטינים – אימתי?

  אלמן נקלע לקשיים כלכליים לאחר מות אשתו ופנה לביהמ"ש בבקשה למשכן נכס הנמצא בבעלות בנותיו הקטינות. איך זה נגמר?

  משכון נכס שבבעלות קטינים – אימתי?

 • פרופיל שר המשפטים גדעון סער

  ב- 13.6.2021, בעקבות השבעת הממשלה ה-36 של מדינת ישראל, מונה ח"כ גדעון סער, יו"ר מפלגת תקווה חדשה, לשר המשפטים. לכבוד מינויו לתפקיד, להלן מספר עובדות מעניינות שייתכן שלא ידעתם על שר המשפטים החדש.

  פרופיל שר המשפטים גדעון סער

 • אסון בהר מירון – מי יפצה את הנפגעים ובכמה?

  אסון כבד וחסר תקדים, בו ניספו 45 אנשים ועשרות נפצעו

  אסון בהר מירון – מי יפצה את הנפגעים ובכמה?

 • המטבעות הדיגיטליים שוברים שיאים האם כדאי גם לנו להשקיע בהם?

  המטבעות הדיגיטליים זינקו בחודשים האחרונים. ריכזנו עבורכם את ההיבטים המרכזיים שיעזרו לכם להחליט האם משקיעים

  המטבעות הדיגיטליים שוברים שיאים האם כדאי גם לנו להשקיע בהם?