אדי שגיא, משרד עורכי דין

מעמד אישי וירושות וצוואות

תמונה ראשית אדי שגיא, משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1975
תחום: מעמד אישי וירושות וצוואות
כתובת: רח' סוקולוב 86, חולון
טלפון: 03-6955999
פקס: 03-6955111
אימייל: eddisagi@barak.net.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אדי שגיא, אדי שגיא, משרד עורכי דין

  אדי שגיא

  שותף מייסד

  אדי שגיא, משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  אדי שגיא
 • יעל שגיא, אדי שגיא, משרד עורכי דין

  יעל שגיא

  עו"ד

  אדי שגיא, משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות אדי שגיא, משרד עורכי דין

משרד עוה"ד אדי שגיא הינו משרד בוטיק המתמחה בתחום המעמד אישי והירושה, ובעל ניסיון וותק של למעלה מארבעים שנה.

משרד עוה"ד אדי שגיא שם לנגד עיניו את חשיבות היחס האישי והקשוב לכל לקוח, בשילוב מצוינות, ידע משפטי מעמיק, ליטיגציה מיומנת ובניית אסטרטגיה ייחודית ומותאמת לכל לקוח.

המשרד רואה בכל תיק עולם ומלואו ומקפיד על חשיבה מחוץ לקופסה תוך העמקה משפטית מתמשכת.

במהלך השנים נטל המשרד חלק ביצירת תקדימים משפטיים רבים, בהם תקדימי בית המשפט העליון. במשרד עוה"ד אדי שגיא עבדו בטרם מינויים חמישה שופטי בית משפט לענייני משפחה ובית משפט מחוזי.

המשרד הוקם בשנת 1975 על ידי עו"ד אדי שגיא, ומראשית דרכו התמקצע בתחום המעמד האישי והירושה. כיום' מעסיק המשרד 6 עובדים ועובדות, בהם ארבעה עורכי דין ושתי מזכירות.

הניסיון רב השנים, כמו גם הלמידה הבלתי פוסקת וההתעדכנות התדירה בחקיקה, בפסיקה ובספרות, באמצעות השתתפות בהשתלמויות ובכנסים מקצועיים, מביאים לידע המעמיק ולמקצועיות הראשונה במעלה בהם ידוע המשרד.

משרד עוה"ד אדי שגיא מתמחה בתחום הגירושין בנושאי מזונות אישה וקטינים, איזון משאבים (רכוש), משמורת, פתיחת תיק גירושין בבית הדין הרבני, צוואות וירושות, הסכמי ממון, הסכמי גירושין, חטיפות ואמנת האג, הוצאה לפועל, תביעות כספיות, ייעוץ משפטי, אפוטרופסות ופירוק שיתוף.

הידע המעמיק של המשרד בתחום הסבוך והמורכב של ההוצל"פ חשובה ומשמעותית בתחום דיני המשפחה, ומהווה חוזקה ייחודית, ממנה נהנים לקוחות המשרד.

 

יחס אישי, מקצועיות ודקדקנות

משרד עוה"ד אדי שגיא שם לנגד עיניו את ערך היחס האישי ללקוחותיו בכל פעילויותיו, ומקפיד על שירות משפטי מן המעלה הראשונה.

בתיקים העוסקים בתחום המעמד האישי, הכרת התיק על בוריו, העבודה המשפטית היסודית, הליווי האישי ללקוחות והליטיגציה המובילה, הם שמביאים לניצחון ולהישגים.

משרד עוה"ד אדי שגיא מאמין בהכנה ולמידה יסודית ודקדקנית של פרטי התיק, תוך הסתמכות והכרה לעומק של החקיקה, הפסיקה והספרות בתחום.

המשרד מקפיד על מוסר עבודה גבוה, הכולל הכנה יסודית לפני הופעותיו המרובות בבתי המשפט השונים. צוות המשרד מעמיק בחומר ולכן הופעותיו בבתי המשפט מקצועית לעילא ולעילא.

הדקדקנות, הזמינות הגבוהה והרגישות לתקופות הקשות בהן נמצאים הלקוחות הופכים את המשרד לבחירה המועדפת בנושא המעמד האישי. ולראיה, לקוחות המשרד נותנים ביטחון מלא ואמון עיוור בצוות המשרד, ופונים אליו בעקבות המלצות חמות שקיבלו.

 

תקדימים נרחבים

לזכות משרד עוה"ד אדי שגיא עומדים מספר רב של תקדימים, לרבות תקדימים בבית המשפט העליון. בין היתר, ניתן למנות הליך שהתנהל בבית המשפט לענייני משפחה בו קיבלה השופטת את טענות המשרד כי הזכויות שבסעיף 5 לחוק יחסי ממון אינן מהוות רשימה סגורה, ואין בהן לפגוע בזכויות שהוכרו בפסיקה, כגון זכות המוניטין, ועל כן על האקטואר שמונה במסגרת התביעה הרכושית, לבדוק גם את נושא נכסי הקריירה.

בהליך שהתנהל בבית המשפט לענייני משפחה, השופט קיבל את טענות המשרד כי תנאיו של הסכם ממון, שנחתם ואושר על ידי בית המשפט יומיים לפני נישואי הצדדים, הם מחייבים, חרף העובדה שנקבע בהם כי האישה/התובעת ויתרה על זכותה למזונות מהבעל/הנתבע במידה ויבקש להתגרש. בית המשפט קבע כי אף אם יש ספק בדבר תקפות הסכם זה, שאלה זו תידון במסגרת הדיון בתביעה לגופה וכל עוד ההסכם לא בוטל, תנאיו מחייבים ואין לפסוק לאישה מזונות זמניים. נקבע כי לחובת הבעל/הנתבע על פי הכתובה אין השפעה שכן ההסכם צפה מצב שלאחר פירוק הנישואין, וכי ניתן להתנות על חובת תשלום מזונות, כפי שנעשה במקרה הנדון.

בהליך שהתנהל בבית המשפט לענייני משפחה במחוז ת"א, השופט קיבל את טענות המשרד כי לא רק הפסקת תשלום מזונות או צמצום בהיקף התשלום הם עילה לתביעת מזונות, אלא גם שינוי באורח סיפוק המזונות ובאופן סיפוקם יכול ויהווה עילה לתביעת מזונות.

בהליך שהתנהל בבית המשפט לענייני משפחה במחוז ת"א, קיבל השופט את טענות המשרד כי חרף העובדה שהבורר לא הכריע באחד העניינים שנמסרו להכרעתו (בהתאם לסעיף 24(4) לחוק הבוררות תשכ"ח-1968) וקבע כי אף על פי שעילת ביטול פסק הבורר הקבועה בסעיף 24 (5) לחוק הבוררות הוכחה, אין הצדקה לביטול פסק הבורר, בו בעת שהבורר יכול להשלימו מכוח ההסמכה בסעיף 24 לחוק הבוררות.

בהליך שהתנהל בבית המשפט לענייני משפחה בת"א, השופט קבע כי אף שלא הוצגו ראיות ישירות לקיומה של השפעה בלתי הוגנת לעריכת הצוואה, עצם הוכחת קיומה של השפעה בלתי הוגנת בשנים שלאחר עריכת הצוואה בדבר תלותה המוחלטת של המנוחה במבקשת, מלמדת על השפעה מתמשכת ובלתי הוגנת שהייתה עוד בטרם עריכת הצוואה.

בנוסף, בהליך שהתנהל בבית המשפט לענייני משפחה במחוז ת"א, השופטת קבעה כי למרות שהוכחו יחסי ידועים בציבור, נסתרה כוונת שיתוף מפורשת, ולכן היותם ידועים בציבור גרידא, אין משמעה כי התובע זכאי למחצית הרכוש שנצבר על ידי הנתבעת במהלך חייהם המשותפים.

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • "הנזק מהגודש בכבישים הוא כ – 40 מיליארד שקלים והוא מעיב על הצמיחה הפוטנציאלית בצריכה הפרטית, זו בעיה שחייבים לפתור"

  השבוע התקיים במשרדי דן אנד ברדסטריט פורום DUN'S 100 של בכירי ענף הרכב והתחבורה בישראל. כמדי שנה התאספו בכירי הענף לדיון פתוח על האתגרים העומדים בפני הענף ועל הפתרונות האפשריים. השיח התמקד בהתפתחויות הטכנולוגיות בתחום ובהשפעות שלהן על גורמי השלטון והרגולטורים, וכן על בעיית הגודש בכבישים והפתרונות האפשריים.

  "הנזק מהגודש בכבישים הוא כ – 40 מיליארד שקלים והוא מעיב על הצמיחה הפוטנציאלית בצריכה הפרטית, זו בעיה שחייבים לפתור"

 • בגדת? לא הפסדת – גירושין ללא אשמה

  בגדת? לא הפסדת – גירושין ללא אשמה

 • השימוש בילדים ככלי נשק בהליך הגירושין

  לא פעם בסכסוכי גירושין קשים, אנו נתקלים בתופעה חמורה במיוחד והיא תופעת ה"ניכור ההורי". מפתיע עד כמה מעט ידוע לציבור הרחב על התופעה ונדמה לי שיש חשיבות עליונה להכיר בתופעה הזאת לא רק על מנת להציף את הבעיה אלה גם מאחר וידיעה מסייעת במניעה. ומתוך תקווה כי גם אם מערכת היחסים של בני זוג שהינם הורים, הגיעה אל סופה לא יגררו אליה את ילדיהם.

  השימוש בילדים ככלי נשק בהליך הגירושין

 • DUN'S 100 2018 – דירוג משרדי עורכי הדין הגדולים

  במסגרת פורום בכירי ענף המשפט בישראל, הציגה אפרת שגב, סמנכ"לית הפיתוח העסקי של דן אנד ברדסטריט, נתונים אודות הענף ואת הדירוג של המשרדים הגדולים.

  DUN'S 100 2018 – דירוג משרדי עורכי הדין הגדולים