אלון הרצוג, אופיסיטי ניהול בע"מ
אלון הרצוג

אלון הרצוג

מנכ"ל ושותף

אופיסיטי ניהול בע"מ
יזמות וניהול נדל"ן
שנת לידה: 1977
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: מנכ"ל ושותף
תפקידים קודמים: מנכל ובעלים ת.ש.ב קפיטל גרופ בע"מ
השכלה: תואר ראשון במנהל עסקים ב PACE UNIVERSITY NEW YORK
שפות: עברית אנגלית
דרגה צבאית: סמל ראשון

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
מתחילת 2020 החברה יוצרת קשר עם כל בעלי הקרקע במתחם הרובע הצפוני בהרצליה על מנת לאגד בעלי קרקע בהסכמי ניהול בהובלת החברה. מדובר בתכנית ענק של כ 12 אלף יחידות דיור ומאות אלפי מ"ר של מסחר ומשרדים, כאשר הבעלות בקרקע היא בידי אלפי בעלי זכויות.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
היכולת המוכחת של החברה לנהל פרויקט בבניה קבוצתית, אשר דורש ידע ויכולות שונים מפרויקט יזמי.
מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות? בשנתיים האחרונות חיזקנו משמעותית את אחיזתנו במתחם התעסוקה הצפוי להיבנות במערב רעננה בסמוך לתחנת הרכבת החדשה במסגרת תכנית רע/2020. החברה היום מנהלת כמחצית משטחי התעסוקה הצפויים לקום במתחם עבור כ 150 בעלי זכויות. היקף הבניה אותו צפויה לנהל החברה במתחם הינו כחצי מיליארד ₪. 

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
תחום הבניה העצמית הוא דינמי עם שינויים רגולטוריים צרכים משתנים. את הבנקים למשל, מחליפים קרנות מימון פרטיות וחברות ביטוח. החוכמה היא להיות עם אצבע על דופק ולהבין את צרכי השוק. לדוגמא, אם פעם רק בתל אביב היה משתלם לבנות חניוו תת קרקעי בגלל העלות הגבוהה, היום כבר בעוד ערים יש התכנות כלכלית לשלם על הקמת מקום חניה סכום שיצדיק את הקמתו וישאיר רווח בידי הבעלים.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
להבין שאין אמת אחת בניהול ואין שיטה אחת נכונה ומוחלטת. ריצ'ארד ברונסון וביל גייטס הם ההפכים הכי גדולים שאפשר לדמיין, ועדיין – שניהם מנהלים מדהימים שהגיעו הכי רחוק שאפשר. לא לנסות להעתיק מנהל אחר מוצלח אלא רק לקחת את התכונות שאתה מזהה כחיוביות ולהוסיף לתכונות שלך.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
נדל"ן זה סייקלים. כל סייקל הוא גם הזדמנות. צריך תמיד לחפש את ההזדמנות, ולא להתמקד ברע.