אייל קוצ'ינסקי - משרד עורכי דין

תכנון ובניה, מקרקעין, מיסוי מוניציפאלי

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2018
תחום: תכנון ובניה, מקרקעין, מיסוי מוניציפאלי
כתובת: התדהר 2, בית המילניום, רעננה
טלפון: 09-9530000
פקס: 09-9530001
דוא"ל: Office@ekod.co.il
אתר החברה: http://www.ekod.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אייל קוצ'ינסקי, אייל קוצ'ינסקי - משרד עורכי דין

  אייל קוצ'ינסקי

  מייסד ובעלים

  אייל קוצ'ינסקי - משרד עורכי דין

 • מרסל גורביץ', אייל קוצ'ינסקי - משרד עורכי דין

  מרסל גורביץ'

  עורכת דין

  אייל קוצ'ינסקי - משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות אייל קוצ'ינסקי - משרד עורכי דין

משרד עו"ד אייל קוצ'ינסקי נמנה על אחד ממשרדי הבוטיק המובילים בישראל בתחום התכנון והבניה, המקרקעין והמיסוי המוניציפאלי.

המשרד נוסד בשנת 2018 לאחר פרישתו של עו"ד קוצ'ינסקי ממשרד עורכי הדין אברהם בר בו עבד ושימש כשותף משנת 2001. על לקוחות המשרד נמנות חברות הנדל"ן הגדולות במשק כמו גם גורמים פרטיים. המשרד מלווה ומייצג את לקוחותיו בפני כל מוסדות התכנון, לרבות ועדות הערר ובתי המשפט המנהליים, בהליכי תכנון ורישוי מורכבים, קידום תכניות, בקשות להיתרי בניה, הקלות, שימושים חורגים והתנגדויות, עררי היטל השבחה, תביעות ירידת ערך ושמאויות מכריעות.

התמחות ייחודית בהתחדשות עירונית

עו"ד אייל קוצ'ינסקי רכש במרוצת השנים התמחות ייחודית בתחום תמ"א 38 (תכנית מתאר ארצית לעיבוי-בינוי מבנים מפני רעידות אדמה), ואף שימש כחבר בצוות ליישום תמ"א 38 בעיריית ראשון לציון. יכולותיו וניסיונו בדציפלינות השונות המהוות חלק מענף חדשני זה (מקרקעין, תכנון ובניה, מיסוי מוניציפאלי) מאפשרים לו לקדם במהירות וביעילות פרויקטים מסוג זה.

עו"ד אייל קוצ'ינסקי, מייסד המשרד

עו"ד קוצ'ינסקי העומד בראש המשרד נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחומי התכנון והבניה, המיסוי המוניציפאלי והמקרקעין, והוא מתמחה בייעוץ לבעלי נכסים ויזמים תוך התוויית פתרונות יצירתיים המייתרים הליכים משפטיים ממושכים ויקרים. אייל הוא בעל למעלה מ-20 שנות ניסיון בעריכת דין ושימש בעבר כיועץ משפטי לוועדות מקומיות לתכנון ובניה. כמו כן שימש כיועץ משפטי לצוות מטעם משרד הבינוי והשיכון לכתיבת קוד הבניה החדש אשר החליף את תקנות התכנון והבניה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות).

כמשפטן שחווה את שני צידי המתרס לאייל ידע והבנה מעמיקים ביותר המאפשרים קידום האינטרסים של לקוחותיו בתחומי המקרקעין, התכנון והבניה והמיסוי המוניציפלי. במרוצת השנים ליווה אייל פרויקטים רבים למסחר ומגורים, החל משלב איתור המקרקעין ורכישתם, דרך הפשרת הקרקע, תכנון הבנייה, הרישוי והמימון וכלה בשיווק הפרויקט ורישום בתים משותפים. בהשכלתו אייל בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב והוא חבר לשכת עורכי הדין משנת 1999.

תחומי עיסוק המשרד

תכנון ובניה

המשרד מלווה יזמים, בעלי זכויות וחברות בורסאיות בהליכי תכנון ורישוי מורכבים לרבות קידום תוכניות וניסוחן, הכנת בקשות להיתרי בניה, הקלות, התנגדויות, שימושים חורגים ועוד.

על לקוחות המשרד בתחום זה ניתן למנות בין היתר את רמי לוי שיווק השקמה, קבוצת מגה אור, קבוצת גבאי, חן ואיתי גינדי, גינדי החזקות, רמי שבירו, חב' המזרח לאחזקות (UMI), קבוצת נתנאל, קרקעות ישראל, ביג מרכזים מסחריים, קניון מבשרת, צרפתי שמעון, א. רוטמן, ועוד.

נדל"ן

המשרד נחשב כ- One Stop Shop בתחום הנדל"ן, וסל השירותים המקיף אותו הוא מעניק ללקוחותיו כולל ליווי משפטי צמוד בכל שלבי הפרויקט: החל מרכישת הקרקע ומימון העסקה, דרך מיסוי העסקה, הפשרה והשבחת הקרקע וכלה בהוצאת היתרי הבניה, הבנייה עצמה, השיווק, רישום הבית המשותף וכן הלאה. כמו כן, המשרד מייצג את לקוחותיו בהליכים בפני המפקח על המקרקעין ובהליכי ליטיגציה הנוגעים לזכויותיהם במקרקעין, פירוק שיתוף וכיוצ"ב.

היטל השבחה

המשרד הינו בעל התמחות ייחודית בתחום היטלי ההשבחה ונחשב כאחד המובילים בארץ בתחום. המשרד מלווה בהצלחה מרובה חברות בורסאיות, יזמים, בעלי מקרקעין וועדות מקומיות בהליכי שמאות מורכבים ובעררי היטלי השבחה בהיקפים של עשרות ומאות מליוני ש"ח בשנה.

התנגדויות לתכניות פוגעות

המשרד מתמחה בייצוג בהליכי התנגדות לתכניות, הקלות ושימושים חורגים, הן בשם מתנגדים והן בשם יזמי התכנית או מגישי הבקשה. המשרד מייצג את לקוחותיו בכל הליכי ההתנגדויות, לרבות במסגרת עתירות מנהליות והכל תוך שיתוף פעולה והנחיית יועצים מקצועיים ככל הנדרש (אדריכלים, שמאים, יועצי תנועה וכיו"ב).

מיסוי מוניציפלי

לעו"ד קוצ'ינסקי ניסיון עשיר בייצוג רשויות מקומיות ובייצוג יזמים ובעלי נכסים בתביעות להשבת אגרות והיטלי פיתוח (סלילה, מים, ביוב, תיעול) בהיקפים של עשרות מליוני ש"ח. עו"ד קוצ'ינסקי שימש כיועץ משפטי לוועדות ערר לענייני ארנונה, והמשרד מייצג כיום לקוחות פרטיים בהליכים בפני ועדות הערר לענייני ארנונה ובעתירות מנהליות בנושא.

פיצויי הפקעה ותביעות פיצויים לפי סעיף 197

המשרד מייצג בעלי קרקעות בתביעות לתשלום פיצויי הפקעה ובעררים ושמאויות מכריעות בעניין תשלום פיצויי ירידת ערך לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה. בנוסף מייצג המשרד ועדות מקומיות בתביעות פיצויים בהיקפים של מאות מיליוני ש"ח.

גישור/בוררות

נוכח ניסיונו רב השנים של עו"ד קוצ'ינסקי בייעוץ משפטי הן לרשויות מקומיות והן ליזמים וגורמים פרטיים, הנמצאים על פי רוב משני צידי המתרס, משמש הוא כיום גם כמגשר בתחומי התמחותו, תוך הענקת סביבת גישור נעימה ומקצועית המסייעת להוביל את הצדדים להסכמי פשרה מהירים ומועילים.

ליטיגציה ומשפט מנהלי

לעו"ד אייל קוצ'ינסקי ניסיון רב שנים בייצוג רשויות מקומיות, ועדות תכנון מקומיות, יזמי נדל"ן וגורמים פרטיים בהליכים משפטיים מגוונים בפני כל הערכאות האזרחיות והמנהליות, לרבות ועדות ערר, בתי משפט מחוזיים ומנהליים ובבית המשפט העליון. 

רישוי עסקים

כחלק משירות המעטפת אותו מעניק המשרד, ובמיוחד נוכח התמחותו ובקיאותו בדיני הרשויות המקומיות מעניק המשרד ללקוחותיו ליווי משפטי מקיף בכל הכרוך בקבלת רשיונות עסק זמניים וקבועים.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מאלימות לעצמאות

  משבר הקורונה העצים את תופעת האלימות במשפחה והביאה למימדים חדשים, שטרם הכרנו. הדבר מעלה ביתר שאת את הצורך בסיוע לקורבנות האלימות במטרה לאפשר יציאתם מחיים בצל הטרור לעצמאות. הגדלת התקציבים להתמודדות עם התופעה הקשה, העלאת המודעות בקרב הציבור, החמרת הענישה ואכיפה ללא פשרות הם כורח המציאות גם בימי משבר הקורונה וגם לאחריו

  מאלימות לעצמאות

 • האם מגפת הקורונה מהווה עילת השתחררות מחוזה שכירות של עסק?

  שוכרים רבים מתלבטים בשאלה אם הם זכאים להודיע באופן חד צדדי למשכיר כי הם אינם מתכוונים להמשיך ולשלם דמי שכירות עבור עסק שאינם יכולים לעבוד בו, ומשכירים מתלבטים בשאלה מהן זכויותיהם בסיטואציה כזו

  האם מגפת הקורונה מהווה עילת השתחררות מחוזה שכירות של עסק?

 • צוואה בשלט רחוק; כיצד ניתן לערוך צוואות בימי הקורונה?

  במציאות החדשה שנכפתה עלינו עקב משבר הקורונה ובמקום בו מוטלות מגבלות על התקהלויות ועל מפגש בין אנשים והכל מתוך איום ממשי של חיים ומוות - הופכים החשיבה והשיח על המוות לרלוונטיים יותר מתמיד ורבים מוצאים עצמם סגורים בבתיהם כשיש להם זמן רב פנוי לחשוב על "היום שאחרי", מחשבות המעוררות את הרצון לערוך צוואה או לתקן צוואה קיימת

  צוואה בשלט רחוק; כיצד ניתן לערוך צוואות בימי הקורונה?

 • ילדי גירושין בצל נגיף הקורונה

  יש הורים פרודים אשר מנצלים את ההגבלות הקיימות והיעדר של הוראה מפורשת בעניין, על מנת לנכס לעצמם את ילדיהם ומונעים קיומם של זמני שהות עם ההורה אחר. ומנגד, יש הורים ש"נכנסים לבידוד", על מנת להימנע מקיומם של זמני שהות עם קטינים בהיעדר מסגרות חינוך

  ילדי גירושין בצל נגיף הקורונה