איריס שינפלד עורכי דין

דיני משפחה

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2006
תחום: דיני משפחה
כתובת: החשמונאים 90, תל אביב
טלפון: 03-6243593
פקס: 03-6243595
דוא"ל: iris@is-law.co.il
אתר החברה: https://www.familyandlaw.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • איריס שינפלד, איריס שינפלד עורכי דין

  עו"ד איריס שינפלד

  מייסדת ובעלים

  איריס שינפלד עורכי דין

אייקון אודות

אודות איריס שינפלד עורכי דין

משרד א. שינפלד עורכי דין הינו משרד בולט ומוביל בתחום דיני המשפחה בישראל. המשרד פועל קרוב ל-20 שנה ובמהלך שנים אלו טיפל במאות תיקים מורכבים ומשמעותיים ובמנעד תחומים רחב. כך בין השאר מטפל המשרד בתחומי "המשפחה חדשה" והסדרת הורות שאינה ביולוגית תוך שהוא נחשב לפורץ דרך בתחום זה ומוביל לתקדימים משפטיים הכוללים את התאמת הפסיקה והחקיקה הקיימים לשינוי המתחולל במבנה התא המשפחתי המסורתי ולקבלת המשפחות החדשות והמגוונות, הכרה בזכויות כל תא משפחתי והשוואת זכויות מלאה. כמו כן מטפל המשרד בתיקי ירושה ועיזבונות, הליכי גירושין על הכרוך בהם, הסכמי ממון ופונדקאות, ועוד.

ערכי המשרד

המשרד פועל על פי סל ערכים ועקרונות המלווים אותו עוד מיומו הראשון. על ערכים אלו ניתן למנות מצויינות, מקצועיות, יצירתיות, חדשנות, חדות, העמקה, מסירות ונחישות, וזאת על מנת להעניק ללקוחות המשרד את הפיתרון האופטימאלי עבורם.
על מנת שכל לקוח יוכל לקבל תחת קורת גג אחת מענה לסוגיות משפטיות שונות עימן הוא מתמודד, למשרד מספר מחלקות. גירושין, ירושות ועזבונות, גישור, פונדקאות, נדל"ן, דיני עבודה, משפט מסחרי אזרחי. 

תחומי התמחות ייחודיים

הורות שאינה ביולוגית: המשרד מלווה בהצלחה מזה שנים לקוחות (הטרוסקסואלים ובני אותו מין) שהינם הורים לילדים שאין להם זיקה אשר הביאו לעולם ילדים באמצעות פריון טכנולוגי, פונדקאות (בארץ ובחו"ל), הליכי פוריות , תרומת ביציות או הפכו להורים לאחר תהליך אימוץ. במקרים אלו קיים צורך להסדיר את ההורות מבחינה חוקית. המשרד פועל להסדרת הורות כאשר המדובר בהורות שאינה גנטית,  והסדרת קשר הורי מכוח קשר פסיכולוגי או במקרים של הבאת ילדים לעולם שלא על בסיס גנטי.

הכרה בהורות שנוצרה באמצעות פריון טכנולוגי: המשרד מוביל את הסדרת תחום ההורות באמצעות הפריון הטכנולוגי שהשימוש בו הולך וגדל אך טרם הוסדרו הלכות וחקיקה בעניינו. המשרד הגיש מספר עתירות לבג"צ לקידום זכויות משפחות להט"ב בענייני נישואין והורות ועו"ד שינפלד משתתפת בוועדות בכנסת ובצוותים רלוונטיים העוסקים בסוגיות אלו מעת לעת. 

פונדקאות: המשרד מלווה בהצלחה זוגות שעוברים הליך פונדקאות ומטפל בסוגיות משפטיות שונות הקשורות לנושא זה

קידום שוויון בהורות: לאורך השנים הוביל המשרד מספר משמעותי של תיקי משמורת משותפת, תוך שהוא מקדם את תפיסת האבות כהורים השווים בזכותם להסדרי ראייה הולמים, וכבעלי זכות התערבות בהחלטות הנוגעות לחיי ילדיהם. המשרד היה בין הראשונים לעסוק בתחום רגיש זה והוא מייצג את לקוחותיו לאורך כל שלבי הגירושין וחלוקת הרכוש. תיקים רבים הסתיימו בקבלת משמורת משותפת לגברים והכרה בשוויון זכויותיהם.  

הישגים משפטיים בולטים

במסגרת תיקים רבים שהגיעו לפתחו, נדרש משרד שינפלד עורכי דין לפעול מול רשויות המדינה לשם הכרה בהורות שאינה ביולוגית תוך שהוא מצליח לשנות את האפליה והדרישות הלא שוויוניות הניצבות בפני הורים אלו. למשרד הישגים רבים בקידום זכויות משפחות הלהט"ב. המשרד הוביל מספר תקדימים בכל הנוגע לזכויות של עובר.
כמו כן, המשרד ייצג לקוחות בשלושה בג"צים שונים שעסקו בביטול האפליה כלפי זוגות/הורים בני אותו מין והצליח להביא לתקדים היסטורי בו הושווה נוהל התאזרחות לבני זוג נשואים בני אותו מין לנוהל החל על זוגות הטרוסקסואלים. 

עו"ד ונוטריון איריס שינפלד, מייסדת ובעלים 

עו"ד איריס שינפלד בעלת ניסיון של כ-20 שנה בתחום דיני המשפחה והיא מתמחה בין השאר בניהול הליכי גירושין, ניהול תביעות רכוש, חברות משפחתיות, משמורת, מזונות, תיקי ירושה ועזבונות, ניהול הליכי גישור, הסכמי ממון וליווי הליכי פונדקאות. כמו כן היא משמשת כמגשרת מזה כ-16 שנים (הסמכה בגומא) ומלווה תיקי גישור רבים.
עו"ד שינפלד נחשבת לפורצת דרך ומובילה משפטית בכל הנוגע לטיפול בתיקים הקשורים למשפחות בהן בני או בנות הזוג הם הומואים, לסביות, טרנסג'נדרים או ביסקסואלים  ומזה למעלה מ-15 שנים היא פועלת לקידום ההכרה המשפטית במשפחות הלהט"ב ובהורות שאינה גנטית, לרבות בסוגיות משפטיות הקשורות בהקמת משפחות, סכסוכי פירוד במשפחות להטב, הגשת בגצ"ים, השתתפות בועדות שונות בכנסת וכיו"ב.
עו"ד שינפלד בעלת תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה ובעלת תואר ראשון נוסף בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה. עו"ד שינפלד חברה בוועד המנהל של עמותת "אבות גאים" (פונדקאות) ואחראית בעמותה על כל הנושאים המשפטיים והחוקיים. עו"ד שינפלד עברה את ההכשרה הנדרשת לביצוע יפוי כח מתמשך.

צוות המשרד

משרד שינפלד עורכי דין מונה חמישה עורכי דין כשלצידה של עו"ד שינפלד 2 עורכות דין בעלות התמחות בתחום דיני המשפחה, עו"ד גל הופמן-כהן בעלת 11 שנות ניסיון בתחום ועו"ד דנה מנצור בעלת 10 שנות ניסיון בתחום.
יחד איתן עובדים במשרד, מאז הקמתו, שני עורכי דין המתמחים בתחומי דיני העבודה, ומשפט אזרחי מסחרי, עו"ד גבריאל מנור בעל 17 שנות ניסיון בתחום המסחרי והעסקי לרבות בדיני חברות ודיני עבודה ועו"ד ניב שטרן בעל 10 שנות ניסיון בתחום דיני מקרקעין ומשפט אזרחי.
עורכי הדין במשרד הינם אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה האוחזים בידע משפטי רחב, כמו גם מיומנויות בין אישיות גבוהות ויחסי אנוש מצויינים.
לרשות צוות המשרד עומדת סוללת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה הכוללת בין השאר חוקרים פרטיים, מאבחנים פסיכולוגיים, עובדים סוציאליים, רואי חשבון, אקטוארים, שמאים, וכיו"ב.

תחומי פעילות המשרד

משרד א. שינפלד עורכי דין עוסק כאמור בכל קשת תחום דיני המשפחה בישראל זאת לרבות ליווי הליכי גירושין, עיזבונות וירושות, ייפוי כח מתמשך, הליכי פונדקאות הכוללים הכרה בהורות ואזרוח הילד, גישורים, הסכמי ממון, הסכמי הורות, צווי הורות משותפת, משמורת והסדרי ראייה, מזונות, נישואין אזרחיים, משפחות גאות, ידועים בציבור, ועוד. במהלך שנות קיומו, עסק המשרד במאות תיקים של דיני משפחה, ופיתח מיומנות משפטית ומקצועית הן בין כתלי בית המשפט והן מחוצה לו. לצד הניסיון הרב שצבר המשרד הוא מקפיד לפעול ברגישות, סבלנות ושקיפות מול כל לקוח.
המשרד נותן מענה ללקוחותיו בדיני עבודה, חברות, נדל"ן ומשפט אזרחי מסחרי.
המשרד מייצג בבגצי"ם במקרים של אפליה וקידום זכויות.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ניסיון להסדרת המערב הפרוע בתחום הברוקראז' בישראל

  בישראל תחום תיווך העסקאות בניירות ערך מצוי במשך שנים רבות ללא כל פיקוח או הסדרה, ועדיין מלא בסדקים משפטיים, וזאת בניגוד לחקיקה הקיימת ברוב מדינות העולם המערבי

  ניסיון להסדרת המערב הפרוע בתחום הברוקראז' בישראל

 • מהנדסים אזרחיים צעירים? חובת ההוכחה היא עליכם

  מהם האתגרים העומדים בפני מהנדסים אזרחיים צעירים. ניסינו לבחון את נקודת המבט של ספיר נעמן, מהנדסת אזרחית צעירה בעלת כשנתיים ניסיון, לבין נקודת המבט של עמי פורן, מנכ"ל משותף בחברת פורן שרים ומהנדס אזרחי בעל ותק של מעל ל - 20 שנות ניסיון בתחום

  מהנדסים אזרחיים צעירים? חובת ההוכחה היא עליכם

 • יהלומים הם לנצח, מה לגבי משפחה?

  סכסוכי משפחה ויהלומים

  יהלומים הם לנצח, מה לגבי משפחה?

 • קריאה נוספת להגמשת פרשנות סעיף 30(א)(5) לחוק מע"מ או לתיקון חקיקה, על מנת לעודד יצוא שירותים בעידן הקורונה

  פרשנות בתי המשפט מאיינת הלכה למעשה את הטבת המס בדמות מע"מ בשיעור אפס על עסקאות ייצוא שירותים לתושבי חוץ, כאשר גם תושב ישראל נהנה מהשירות ולו בעקיפין. יש לקוות כי לאור קריאת בית המשפט ומצב המשק בעקבות הקורונה, יהיה שינוי חקיקה בתחום, אשר יאפשר את הנגשת הטבת המס לציבור העוסקים

  קריאה נוספת להגמשת פרשנות סעיף 30(א)(5) לחוק מע"מ או לתיקון חקיקה, על מנת לעודד יצוא שירותים בעידן הקורונה