אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

נדל"ן מניב

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1989
תחום: נדל"ן מניב
כתובת: רח' ז'בוטינסקי 2, מגדל אמות-אטריום,
רמת גן 5250501
טלפון: 03-7521115
פקס: 03-7514730
אתר החברה: http://www.alony-hetz.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נתן חץ, אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  נתן חץ

  מייסד, מנכ"ל וחבר דירקטוריון

  אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  נתן חץ

  אבירם ורטהים יו"ר הדירקטוריון
  מוטי ברזילי סמנכ"ל פיתוח עסקי
  אורן פרנקל סמנכ"ל כספים
  חנן פלדמוס יועץ משפטי ומזכיר החברה
אייקון אודות

אודות אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

חברת אלוני-חץ היא אחת מחברות הנדל"ן המניב המובילות בישראל. החברה מתמקדת בהשקעות בנכסי נדל"ן מניב בארצות מפותחות מערביות באמצעות החזקה המקנה לה השפעה מהותית בחברות נדל"ן מקומיות. הקבוצה מתמקדת בהשקעה בבנייני משרדים תוך הקפדה על גיוון גיאוגרפי ועל בסיס שוכרים רחב. החברה מנהלת מדיניות השקעות זהירה ושומרת על מינוף נמוך ונזילות גבוהה, שהובילו לצמיחה רציפה ויציבה ב–FFO ולצמיחה מרשימה ברווח הנקי במהלך השנים האחרונות. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך של תל אביב על פי שווי שוק של כ-6 מיליארד ₪ נכון לדצמבר 2017.
הונה העצמי לדצמבר 2017 הינו 5.4 מיליארד ₪. הרווח הנקי של החברה ל-12 החודשים שהסתיימו בדצמבר 2017 הסתכם ב-599 מיליוני ₪. שיעור המינוף שלה לדצמבר 2017 היה 36% וכ-88% מסך השקעותיה של החברה אינן משועבדות.
החברה מחלקת דיבידנד בכל רבעון זה למעלה מ-20 שנים, כשהיא מצהירה מראש על גודל הדיבידנד השנתי אותו היא מתעתדת לחלק במופעים רבעוניים.

אסטרטגיית פיזור הממוקדת בצמיחה 

מאז הקמתה התמקדה החברה בפעילות נדל"ן מניב בארצות מפותחות, בדגש על משרדים ומרכזי מסחר. הבחירה בפלחי שוק שמרניים ויציבים אלו משקפת את הזהירות והיציבות המהוות רכיבים מרכזיים באסטרטגיית החברה.
בסיס הפעילות של הקבוצה כולל 275 נכסים, 4,000 שוכרים ו-2.5 מיליון מ"ר של שטחי השכרה עיליים. 

פירוט הפעילות

אלוני-חץ פועלת כיום בחמש מדינות באמצעות אחזקות מהותיות בחברות הבאות:
CARR PROPERTIES-ארה"ב (אלוני חץ מחזיקה ב-50.6%)
CARR עוסקת בהשקעה ופיתוח (לרבות ניהול ואחזקה) של בנייני משרדים באזור מטרופולין וושינגטון די.סי. בעל המניות השני בגודלו הינו JP Morgan, תאגיד הבנקאות הגדול ביותר בארה"ב. בבעלות CARR 16 בנייני משרדים בשטח השכרה של 297 אלף מ"ר ובשווי של 2 מיליארד דולר לדצמבר 2017. שיעור ההשכרה לדצמבר 2017 עמד על 93%. ל-CARR 5 בנייני משרדים בשלבי הקמה בתקציב הקמה של 1.5 מיליארד דולר, מתוכם כ- 0.7 מיליארד דולר הושקעו נכון לדצמבר 2017.

אמות - ישראל (אלוני-חץ מחזיקה ב-59.6%)
אמות הינה חברה ציבורית ישראלית המהווה את זרוע ההשקעות בישראל של אלוני-חץ, המחזיקה, משכירה ומפתחת נכסי נדל"ן מניב, בעיקר במרכז הארץ (88% מהנכסים ממוקמים באזור המרכז). בבעלות אמות 99 מבנים בשטח השכרה כולל של 783 אלף מ"ר, בשווי של כ-9.5 מיליארד ₪ ובשיעור תפוסה מרשים של 97.4%.
בנוסף מבצעת אמות גם פעילות יזום ופיתוח ונכון לדצמבר 2017 קיימים בחברה שלושה פרויקטים בשלבי בנייה בהיקף כולל של 123 אלף מ"ר.

PSP – שוויץ (אלוני חץ מחזיקה ב-12.2%)
PSP הינה חברת נדל"ן מהגדולות ביותר באירופה והשנייה בגודלה בשוויץ הנסחרת בבורסה לניירות ערך בציריך. הונה העצמי של החברה לדצמבר 2017 הסתכם ב–4.0 מיליארד פרנק שוויצרי, בבעלותה 157 נכסים מניבים בשוויץ, בשטח כולל של 905 אלפי מ"ר ובשווי של 7 מיליארד פרנק שוויצרי. 62% מנכסיה של PSP הם בנייני משרדים. הערים המרכזיות בפעילותה של PSP הן ציריך וז'נבה המהוות כ–68% משווי הפורטפוליו של PSP.
החברה מדורגת בדירוג אשראי בינלאומי של -A ע"י FITCH ו-A3 ע"י Moody's. אלוני חץ הינה בעלת המניות הגדולה ביותר.

AH BOSTON – ארה"ב
לחברה 55% מהזכויות בהון ו-50% מזכויות השליטה בשלוש חברות המחזיקות בבנייני משרדים ב-CBD של בוסטון וב-East Cambridge בשטח השכרה כולל של 80 אלף מ"ר ובשווי של 648 מיליון דולר. שותפתה של החברה בבוסטון הינה Oxford Properties הנחשבת לאחד ממשקיעי הנדל”ן המניב הגדולים בבוסטון.

אנרג'יקס - ישראל ופולין - (אלוני חץ מחזיקה ב-66.7%)
חברה ציבורית ישראלית העוסקת בייזום והקמה של מערכות לייצור חשמל בישראל, בפולין ובארה"ב המיוצר בטכנולוגיות ירוקות. נכון לדצמבר 2017 אנרג'יקס הקימה מערכות פוטו וולטאיות ורוח בעלות הספק מותקן של 168MWp (161MWp חלק החברה).
בשנת 2017 זכתה החברה בשני מכרזי תעריף להקמת מתקנים סולאריים בישראל בהיקף של כ-142MWp (110MW). כמו כן, לאנרג'יקס צבר פרויקטים נוסף בתחום ה-PV והרוח בישראל בהספק של 500MW, בשלבי תיכנון וייזום שונים וצבר נוסף בהיקף של מאות MW  בארה"ב ובפולין. שווי השוק של החברה לדצמבר 2017 הינו כ-1.3 מיליארד ₪ והונה העצמי לדצמבר 2017 הינו 684 מיליון ש"ח.

BROCKTON CAPITAL - בריטניה
אלוני חץ מחזיקה בקבוצת קרנות השקעה בנדל"ן בבריטניה בשם Brockton Capital אשר עוסקות בהשקעות במגוון רחב של סוגי נדל"ן מניב ומגורים בעיקר בלונדון.

פעילות קהילתית

אלוני-חץ תורמת ומשקיעה בפעילות קהילתית ומתמקדת בתחום החינוך.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • חתונה ממבט ראשון – מבחן מציאות לחברה הישראלית

  בד בבד עם פיצול ערוץ 2 לשני ערוצים, העלתה חברת "קשת" לשידוריה תוכנית מציאות חדשה, "חתונה ממבט ראשון" שמה, שעל פניו נועדה להגשים אידיאל רומנטי, מציאת התאמה מורכבת ומדויקת עד כדי כך, שניתן להכיר את החתן האחד והיחיד או את הכלה האחת והיחידה לראשונה מתחת לחופה. המיונים והבדיקות שבוצעו לכל אחד מבני הזוג ע"י מומחים במגוון תחומים, נועדו לאפשר סינון מרבי ומיטבי של המשתתפים, עד כדי מציאת התאמה קרובה לשלמות, גם אם הצדדים עצמם לא נפגשו מעולם.

  חתונה ממבט ראשון – מבחן מציאות לחברה הישראלית

 • עו"ד גל שני: "השינויים בתחום דיני מכרזים אדירים; בודדים יודעים כיצד לעכל את הרגולציה החדשה"

  עו"ד גל שני, שותף מנהל במשרד יוסי לוי ושות' וראש מחלקת המכרזים במשרד בראיון אישי: "בשנותיי הראשונות במקצוע הענקתי שירות לרשות שדות התעופה ולחברת מע"צ ושם נדבקתי לראשונה בקסם האופף את ההליך המכרזי >> לדבריו: "עולם המשפט מעניק עבורנו ארגז כלים. רק המצוינים יפליגו במחשבה, מחוץ לארגז ויגבשו פתרון ההולם את צרכי הלקוח. אני סולד מטכנאות משפטית".

  עו"ד גל שני: "השינויים בתחום דיני מכרזים אדירים; בודדים יודעים כיצד לעכל את הרגולציה החדשה"

 • דירוג משרדי עוה"ד המובילים לשנת 2018

  לדירוג, המתפרסם השנה זו הפעם ה 14, נוספו תחומי הסייבר, דיני ספורט, דיני תעבורה וגבייה והוצל"פ. השנה דורגו 37 נישות שונות, שיא חדש בכמות הנישות המדורגות

  דירוג משרדי עוה"ד המובילים לשנת 2018

 • גילוי מרצון – חשבונות ונכסים בחו"ל – הזדמנות אחרונה בהחלט !

  גילוי מרצון – חשבונות ונכסים בחו"ל – הזדמנות אחרונה בהחלט !