אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

נדל"ן מניב

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1989
תחום: נדל"ן מניב
כתובת: רח' ז'בוטינסקי 2, מגדל אמות-אטריום, רמת גן 5250501
טלפון: 03-7521115
פקס: 03-7514730
אתר החברה: http://www.alony-hetz.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נתן חץ, אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  נתן חץ

  יו"ר מועצת המנהלים

  אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  נתן חץ

מנהלים בכירים

  אבירם ורטהים יו"ר הדירקטוריון
  מוטי ברזילי סמנכ"ל פיתוח עסקי
  אורן פרנקל סמנכ"ל כספים
  חנן פלדמוס יועץ משפטי ומזכיר החברה
אייקון אודות

אודות אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

חברת אלוני-חץ היא אחת מחברות הנדל"ן המניב המובילות בישראל. החברה מתמקדת בהשקעות בנכסי נדל"ן מניב בארצות מפותחות מערביות באמצעות החזקה המקנה לה השפעה מהותית בחברות נדל"ן מקומיות. הקבוצה מתמקדת בהשקעה בבנייני משרדים תוך הקפדה על גיוון גיאוגרפי ועל בסיס שוכרים רחב. החברה מנהלת מדיניות השקעות זהירה ושומרת על מינוף נמוך ונזילות גבוהה, שהובילו לצמיחה רציפה ויציבה ב–FFO ולצמיחה מרשימה ברווח הנקי במהלך השנים האחרונות. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך של תל אביב על פי שווי שוק של כ-6.7 מיליארד ₪ נכון לאפריל 2020.
הונה העצמי לדצמבר 2019 הינו 6.3 מיליארד ₪. הרווח הנקי של החברה לשנת 2019 הסתכם ב-960 מיליוני ₪. שיעור המינוף שלה לדצמבר 2019 היה 37% וכ-92% מסך השקעותיה של החברה אינן משועבדות.
החברה מחלקת דיבידנד בכל רבעון זה למעלה מ-20 שנים, כשהיא מצהירה מראש על גודל הדיבידנד השנתי אותו היא מתעתדת לחלק במופעים רבעוניים.

אסטרטגיית פיזור הממוקדת בצמיחה

מאז הקמתה התמקדה החברה בפעילות נדל"ן מניב בארצות מפותחות, בדגש על משרדים. הבחירה בפלחי שוק שמרניים ויציבים משקפת את הזהירות והיציבות המהוות רכיבים מרכזיים באסטרטגיית החברה.
בסיס הפעילות של הקבוצה כולל 290 נכסים, 4,000 שוכרים ו-2.3 מיליון מ"ר של שטחי השכרה עיליים.

פירוט הפעילות

אלוני-חץ פועלת כיום בחמש מדינות באמצעות אחזקות מהותיות בחברות הבאות:
CARR PROPERTIES-ארה"ב (אלוני חץ מחזיקה ב-44%)
CARR עוסקת בהשקעה ופיתוח (לרבות ניהול ואחזקה) של בנייני משרדים באזור מטרופולין וושינגטון די.סי. בעל המניות השני בגודלו הינו JP Morgan, תאגיד הבנקאות הגדול ביותר בארה"ב. בבעלות CARR 41 בנייני משרדים בשטח השכרה של 350 אלף מ"ר ובשווי של 3.5 מיליארד דולר לדצמבר 2019. שיעור ההשכרה לדצמבר 2019 עמד על 96%. ל-CARR 4 בנייני משרדים בשלבי הקמה בתקציב הקמה של 1.5 מיליארד דולר, מתוכם כ-0.6 מיליארד דולר הושקעו נכון לדצמבר 2019.


אמות - ישראל (אלוני-חץ מחזיקה ב-55.2%)
אמות הינה חברה ציבורית ישראלית המהווה את זרוע ההשקעות בישראל של אלוני-חץ, המחזיקה, משכירה ומפתחת נכסי נדל"ן מניב, בעיקר במרכז הארץ (74% מהנכסים ממוקמים באזור המרכז). בבעלות אמות 104 מבנים בשטח השכרה כולל של 940 אלף מ"ר, בשווי של כ-12.8 מיליארד ₪ ובשיעור תפוסה מרשים של 97.7%.
בנוסף מבצעת אמות גם פעילות יזום ופיתוח ונכון לדצמבר 2019 קיימים בחברה 5 פרויקטים בשלבי בנייה בהיקף כולל של 140 אלף מ"ר.


PSP – שוויץ (אלוני חץ מחזיקה ב-6%)
PSP הינה חברת נדל"ן מהגדולות ביותר באירופה והשנייה בגודלה בשוויץ הנסחרת בבורסה לניירות ערך בציריך. הונה העצמי של החברה לדצמבר 2019 הסתכם ב–4.5 מיליארד פרנק שוויצרי, בבעלותה 162 נכסים מניבים בשוויץ, בשטח כולל של 950 אלפי מ"ר ובשווי של 8.0 מיליארד פרנק שוויצרי. 63% מנכסיה של PSP הם בנייני משרדים. הערים המרכזיות בפעילותה של PSP הן ציריך וז'נבה המהוות כ–68% משווי הפורטפוליו של PSP.
החברה מדורגת בדירוג אשראי בינלאומי של -A ע"י FITCH ו-A3 ע"י Moody's. אלוני חץ הינה בעלת המניות הגדולה ביותר.


AH BOSTON – ארה"ב
לחברה 55% מהזכויות בהון ו-50% מזכויות השליטה בשלוש חברות המחזיקות בבנייני משרדים ב-CBD של בוסטון וב-East Cambridge בשטח השכרה כולל של 83 אלף מ"ר ובשווי של 764 מיליון דולר. שותפתה של החברה בבוסטון הינה Oxford Properties הנחשבת לאחד ממשקיעי הנדל”ן המניב הגדולים בבוסטון.


אנרג'יקס - ישראל ופולין - (אלוני חץ מחזיקה ב-57.4%)
חברה ציבורית ישראלית העוסקת בייזום והקמה של מערכות לייצור חשמל בישראל, בפולין ובארה"ב המיוצר בטכנולוגיות ירוקות. נכון לדצמבר 2019 אנרג'יקס הקימה מערכות פוטו וולטאיות ורוח בעלות הספק מותקן של 320MW (חלק החברה).
לאנרג'יקס פרויקטים בהקמה בהספק של כ-462MW וצבר פרויקטים בהספק של כ-375MW בייזום מתקדם בישראל, ארה"ב ופולין. שווי השוק של החברה לאפריל 2020 הינו כ-4.9 מיליארד ₪ והונה העצמי לדצמבר 2019 הינו כ-1 מיליארד ₪.


BROCKTON EVERLAST (אלוני חץ מחזיקה ב-95.8%) - בריטניה
בשנת 2018 הקימה אלוני חץ יחד עם השותפים הבכירים של Brockton Capital LLP, את חברת Brockton Everlast, אשר עוסקת ברכישה, יזום, השבחה, ניהול ותחזוקה של נדל"ן מניב בבריטניה, תוך התמקדות באזור מטרופולין לונדון. עד למרץ 2020 ביצעה Brockton Everlast רכישה של 5 נכסים מניבים מסוג משרדים במרכז לונדון בשווי של כ-646 מ' ליש"ט, בשטח השכרה כולל של כ-72 אלף מ"ר.
בנוסף, אלוני חץ מחזיקה בקבוצת קרנות השקעה בנדל"ן בבריטניה בשם Brockton Capital אשר עוסקות בהשקעות במגוון רחב של סוגי נדל"ן מניב בעיקר בלונדון.

פעילות קהילתית

אלוני-חץ תורמת ומשקיעה בפעילות קהילתית ומתמקדת בתחום החינוך.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • תמ"א 38 בגלימה אחרת

  המחסור הקריטי של דיור על המדף, מהווה הזדמנות פז לאחד את התמ"א 38 עם פינוי בינוי וליצור פתרון ראוי כלכלי למדינת ישראל

  תמ"א 38 בגלימה אחרת

 • בתי קיץ בישראל 2020 – תחילתו של פירבור?

  מגדלים - אאוט. שיבולים - אין

  בתי קיץ בישראל 2020 – תחילתו של פירבור?

 • ילדי גירושין בצל נגיף הקורונה

  יש הורים פרודים אשר מנצלים את ההגבלות הקיימות והיעדר של הוראה מפורשת בעניין, על מנת לנכס לעצמם את ילדיהם ומונעים קיומם של זמני שהות עם ההורה אחר. ומנגד, יש הורים ש"נכנסים לבידוד", על מנת להימנע מקיומם של זמני שהות עם קטינים בהיעדר מסגרות חינוך

  ילדי גירושין בצל נגיף הקורונה

 • קריסה כלכלית גלובאלית? יש להקים בית דין בינלאומי לחדלות פירעון

  לעומת משברים פיננסיים גלובאליים שחווינו בעבר, משבר הקורונה העולמי משנה לחלוטין את כל דפוסי החשיבה וההתנהלות שהכרנו עד כה

  קריסה כלכלית גלובאלית? יש להקים בית דין בינלאומי לחדלות פירעון