אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

נדל"ן מניב

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1989
תחום: נדל"ן מניב
כתובת: רח' ז'בוטינסקי 2, מגדל אמות-אטריום,
רמת גן 5250501
טלפון: 03-7521115
פקס: 03-7514730
אתר החברה: http://www.alony-hetz.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נתן חץ, אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  נתן חץ

  יו"ר מועצת המנהלים

  אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  נתן חץ

  אבירם ורטהים יו"ר הדירקטוריון
  מוטי ברזילי סמנכ"ל פיתוח עסקי
  אורן פרנקל סמנכ"ל כספים
  חנן פלדמוס יועץ משפטי ומזכיר החברה
אייקון אודות

אודות אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

חברת אלוני-חץ היא אחת מחברות הנדל"ן המניב המובילות בישראל. החברה מתמקדת בהשקעות בנכסי נדל"ן מניב בארצות מפותחות מערביות באמצעות החזקה המקנה לה השפעה מהותית בחברות נדל"ן מקומיות. הקבוצה מתמקדת בהשקעה בבנייני משרדים תוך הקפדה על גיוון גיאוגרפי ועל בסיס שוכרים רחב. החברה מנהלת מדיניות השקעות זהירה ושומרת על מינוף נמוך ונזילות גבוהה, שהובילו לצמיחה רציפה ויציבה ב–FFO ולצמיחה מרשימה ברווח הנקי במהלך השנים האחרונות. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך של תל אביב על פי שווי שוק של כ-7.4 מיליארד ₪ נכון לאפריל 2019.
הונה העצמי לדצמבר 2018 הינו 5.8 מיליארד ₪. הרווח הנקי של החברה ל-12 החודשים שהסתיימו בדצמבר 2018 הסתכם ב-514 מיליוני ₪. שיעור המינוף שלה לדצמבר 2018 היה 34.2% וכ-94% מסך השקעותיה של החברה אינן משועבדות.
החברה מחלקת דיבידנד בכל רבעון זה למעלה מ-20 שנים, כשהיא מצהירה מראש על גודל הדיבידנד השנתי אותו היא מתעתדת לחלק במופעים רבעוניים.

אסטרטגיית פיזור הממוקדת בצמיחה

מאז הקמתה התמקדה החברה בפעילות נדל"ן מניב בארצות מפותחות, בדגש על משרדים ומרכזי מסחר. הבחירה בפלחי שוק שמרניים ויציבים אלו משקפת את הזהירות והיציבות המהוות רכיבים מרכזיים באסטרטגיית החברה.
בסיס הפעילות של הקבוצה כולל 287 נכסים, 4,000 שוכרים ו-2.25 מיליון מ"ר של שטחי השכרה עיליים.

פירוט הפעילות

אלוני-חץ פועלת כיום בחמש מדינות באמצעות אחזקות מהותיות בחברות הבאות:
CARR PROPERTIES-ארה"ב (אלוני חץ מחזיקה ב-43.7%)
CARR עוסקת בהשקעה ופיתוח (לרבות ניהול ואחזקה) של בנייני משרדים באזור מטרופולין וושינגטון די.סי. בעל המניות השני בגודלו הינו JP Morgan, תאגיד הבנקאות הגדול ביותר בארה"ב. בבעלות CARR 17 בנייני משרדים בשטח השכרה של 400 אלף מ"ר ובשווי של 3.4 מיליארד דולר לדצמבר 2018. שיעור ההשכרה לדצמבר 2018 עמד על 93%. ל-CARR 4 בנייני משרדים בשלבי הקמה בתקציב הקמה של 1.3 מיליארד דולר, מתוכם כ-0.3 מיליארד דולר הושקעו נכון לדצמבר 2018.
אמות - ישראל (אלוני-חץ מחזיקה ב-58.0%)
אמות הינה חברה ציבורית ישראלית המהווה את זרוע ההשקעות בישראל של אלוני-חץ, המחזיקה, משכירה ומפתחת נכסי נדל"ן מניב, בעיקר במרכז הארץ (92% מהנכסים ממוקמים באזור המרכז). בבעלות אמות 102 מבנים בשטח השכרה כולל של 840 אלף מ"ר, בשווי של כ-10.2 מיליארד ₪ ובשיעור תפוסה מרשים של 97.2%.
בנוסף מבצעת אמות גם פעילות יזום ופיתוח ונכון לדצמבר 2018 קיימים בחברה שלושה פרויקטים בשלבי בנייה בהיקף כולל של 82 אלף מ"ר.

PSP – שוויץ (אלוני חץ מחזיקה ב-10.03%)
PSP הינה חברת נדל"ן מהגדולות ביותר באירופה והשנייה בגודלה בשוויץ הנסחרת בבורסה לניירות ערך בציריך. הונה העצמי של החברה לדצמבר 2018 הסתכם ב–4.2 מיליארד פרנק שוויצרי, בבעלותה 163 נכסים מניבים בשוויץ, בשטח כולל של 913 אלפי מ"ר ובשווי של .7.4 מיליארד פרנק שוויצרי. 63% מנכסיה של PSP הם בנייני משרדים. הערים המרכזיות בפעילותה של PSP הן ציריך וז'נבה המהוות כ–68% משווי הפורטפוליו של PSP.
החברה מדורגת בדירוג אשראי בינלאומי של -A ע"י FITCH ו-A3 ע"י Moody's. אלוני חץ הינה בעלת המניות הגדולה ביותר.

AH BOSTON – ארה"ב
לחברה 55% מהזכויות בהון ו-50% מזכויות השליטה בשלוש חברות המחזיקות בבנייני משרדים ב-CBD של בוסטון וב-East Cambridge בשטח השכרה כולל של 80 אלף מ"ר ובשווי של 680 מיליון דולר. שותפתה של החברה בבוסטון הינה Oxford Properties הנחשבת לאחד ממשקיעי הנדל”ן המניב הגדולים בבוסטון.

אנרג'יקס - ישראל ופולין - (אלוני חץ מחזיקה ב-61.9%)
חברה ציבורית ישראלית העוסקת בייזום והקמה של מערכות לייצור חשמל בישראל, בפולין ובארה"ב המיוצר בטכנולוגיות ירוקות. נכון לדצמבר 2018 אנרג'יקס הקימה מערכות פוטו וולטאיות ורוח בעלות הספק מותקן של 258MWp (חלק החברה).
לאנרג'יקס צבר פרויקטים נוסף בתחום ה-PV והרוח בישראל בהספק של 500MW, בשלבי תיכנון וייזום שונים וצבר נוסף בהיקף של מאות MW בארה"ב ובפולין. שווי השוק של החברה לאפריל 2019 הינו כ-2.3 מיליארד ₪ והונה העצמי לדצמבר 2018 הינו 700 מיליון ש"ח.

BROCKTON EVERLAST (אלוני חץ מחזיקה ב-90.3%)- בריטניה
בשנת 2018 הקימה אלוני חץ יחד עם השותפים הבכירים של Brockton Capital LLP, את חברת Brockton Everlast, אשר עוסקת ברכישה, יזום, השבחה, ניהול ותחזוקה של נדל"ן מניב בבריטניה, תוך התמקדות באזור מטרופולין לונדון. עד למרץ 2019 ביצעה Brockton Everlast רכישה של שני נכסים מניבים מסוג משרדים במרכז לונדון בתמורה לכ-195 מ' ליש"ט, בשטח השכרה כולל של כ-23 אלף מ"ר.
בנוסף, אלוני חץ מחזיקה בקבוצת קרנות השקעה בנדל"ן בבריטניה בשם Brockton Capital אשר עוסקות בהשקעות במגוון רחב של סוגי נדל"ן מניב ומגורים בעיקר בלונדון.

פעילות קהילתית

אלוני-חץ תורמת ומשקיעה בפעילות קהילתית ומתמקדת בתחום החינוך.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • אגף אכיפה: היזהר ממוקשים!

  תקלות רגולוטריות בארה"ב אינן תמיד גלויות

  אגף אכיפה: היזהר ממוקשים!

 • פורום המשפט של Dun's 100: "חוק חדלות פירעון מעביר סמכויות רבות מדי לשופטים"

  עו"ד חיות גרינברג טוענת שהרפורמה בחוק תצמצם את שיקול הדעת של בעלי התפקיד, ותיתקל בשופטי שלום נעדרי הכשרה. על מינוי אמיר אוחנה לשר המשפטים, אמר עו"ד רונן עדיני: "עושה דברו של חשוד בפלילים"

  פורום המשפט של Dun's 100: "חוק חדלות פירעון מעביר סמכויות רבות מדי לשופטים"

 • המהפכה בסדרי הדין האזרחי כבר כאן

  ניתן לומר בוודאות כבר היום, כי בתי המשפט, בכלל הערכאות, בשורה של פסקי דין, מחבקים באהבה את התקנות החדשות ולמעשה כבר פוסקים על פיהן

  המהפכה בסדרי הדין האזרחי כבר כאן

 • ארנונה על חניון בתעריף העסק – סימפטום של כשל ממושך בפסיקה

  פסק דינו של בית המשפט המחוזי בנושא ארנונה לחניונים מוביל לתקלה ציבורית חמורה. האמנם המחוקק הוא האחראי הבלעדי ל"אנרכיה" בתחום הארנונה?

  ארנונה על חניון בתעריף העסק – סימפטום של כשל ממושך בפסיקה