אלתא מערכות בע"מ

תכנון, פיתוח, ייצור ותמיכה של מערכות מודיעין והגנה אלקטרוניות לשוק הצביא, הפרה-צבא וגופי אכיפת החוק

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

תחום: תכנון, פיתוח, ייצור ותמיכה של מערכות מודיעין והגנה אלקטרוניות לשוק הצביא, הפרה-צבא וגופי אכיפת החוק
כתובת: אלתא מערכות בע"מ ת.ד. 330, אשדוד 7710202
טלפון: 08-8577630
פקס: 08-8561872
דוא"ל: market@elta.co.il
אתר החברה: http://www.iai.co.il/about/groups/elta-systems
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יואב תורג'מן, אלתא מערכות בע"מ

  יואב תורג'מן

  מנכ"ל אלתא מערכות, סמנכ"ל תעשייה אווירית

  אלתא מערכות בע"מ

 • בועז לוי, אלתא מערכות בע"מ

  בועז לוי

  מנכ"ל התעשייה האווירית

  אלתא מערכות בע"מ

מנהלים בכירים

  יואב תורג'מן – מנכ"ל
  רונן זגורי – סמנכ"ל לתפעול
  ישראל לופא – סמנכ"ל CTO
  משה ליפל – סמנכ"ל כספים
  טל שגיא – סמנכ"ל, יועץ משפטי
  יאיר מאור – סמנכ"ל לשווק ופתוח עסקי
  גדעון לנדא – מנהל מפעל מערכות מוטסות
  עדי דולברג – מנהל מפעל מודיעין תקשוב ול"א
  איל שפירא – מנהל מפעל משגב
  צבי ירום – מנהל מפעל יבשה
  אסתי פשין – מנהלת מפעל סייבר
  אסף שרביט – מנהל מפעל הנדסה ומערכות
  עובד הררי – מנהל מפעל תוכנה
אייקון אודות

אודות אלתא מערכות בע"מ

אלתא מערכות בע"מ ("אלתא"), חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית לישראל, מהחברות הביטחוניות המובילות בעולם בתחומי בטחון וחלל. מאז היוסדה לפני יותר מחמישה עשורים, אלתא הפכה למובילה בשוק המקומי ובשוק הבין-לאומי כבית מערכות מכ"ם, אלקטרוניקה ושילוב מערכות. אלתא מפתחת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לשוק הביטחוני, הפרה-צבאי, הממשלתי והמשטרתי, כמו גם לשוק האזרחי. סל המוצרים של אלתא מגוון וכולל פתרונות למודיעין, מעקב, הרכשת מטרות וביון (ISTAR), התרעה מוקדמת ובקרה, ביטחון פנים, מיגון והגנה עצמית, בקרת אש, מערכות רב משימתיות, C4I, מערכות קרקעיות אוטונומיות ופתרונות סייבר. פתרונות אלה מבוססים בעיקר על מערכות וחיישנים אלקטרומגנטיים מתקדמים המפותחים בחברה: מכ"ם, מודיעין אותות, מודיעין אלקטרוני עם יכולות של מודיעין חזותי וגיאוגרפי, מערכות לוחמה אלקטרונית, מערכות תקשורת, ניתוח Big Data, בינה מלאכותית וטכנולוגיות למידה לעומק ופתרונות סייבר.

המבנה הארגוני של חברת אלתא

מפעל משגב למערכות הגנה אווירית וים
המפעל מתכנן, מפתח ומייצר מערכות מתקדמות להגנה אווירית (הגנה מפני מטוסים וטילים), מכ"מים ימיים, מערכות משולבות למודיעין מתקדם,  ופתרונות לבקרת אש. מכ"ם ה-MMR המוכר בעולם כולו והמשמש את מערכת "כיפת ברזל" הינו רק דוגמה אחת מני רבות.

מפעל מערכות מוטסות
המפעל מתכנן, מפתח ומשלב פתרונות מוטסים למשימות מיוחדות להתרעה מוקדמת (AEW), סיור ותצפית, הרכשת מטרות, סיור ימי ומטוסי משימה אוויר קרקע. המטוסי המשימה לסוגם מבוססים על מטוסי המנהלים היוקרתיים של Gulfstream ,Bombardier ו-Embraer, כמו כן מערכות אלו מותקנות במטוסים קלים כמו  Beechcraft King Air ומטוסים מסחריים של Airbus. המפעל גם מייצר מערכות מוטסות מתקדמות הכוללות מכ"מי בקרת אש למטוסי קרב, תצפית אוויר-שטח, יירוט ומכ"מי תצפית, מכ"מי סיור ימי ופודי SAR.

מפעל מודיעין תקשוב ול"א
המפעל מספק מערכות מודיעין משולבות. כמו כן המפעל מספק מערכות הסיגינט, תקשורת ול"א כדי לתמוך בסד"כ האלקטרוניקה (EOB), המפעל מספק מערכות המשתלבות  בפלטפורמות אוויריות, ימיות וקרקעיות. הוא מספק מערכות למודיעין בזמן-אמת לגופי ביטחון על מנת ולהגן על הכוחות ולהבטיח את שרידותם במהלך המשימה. המפעל מייצר מערכות תקשורת לוויינית ומערכות תקשורת בקו-ראייה (LoS) לכוחות הקרקע, האוויר והים.

מפעל יבשה
המפעל מפתח ומשלב פתרונות כוללים מקצה לקצה לכוחות קרקע ועבור תוכניות הגנת המולדת והגנת גבולות. בנוסף למכ"מים טקטיים, המפעל משלב חיישנים אקטיבים ופסיבים במערכות ליצירת פתרונות רב-משימתיים להגנה על הגבולות, החופים ואתרים קריטיים, מערכת להגנה מפני רקטות, ארטילריה (C-RAM) וטילי נ"ט, מערכות נגד רחפנים ופתרונות נגד מטענים ומוקשים.
המפעל מתכנן מפתח ומייצר מגוון רחב של פתרונות קרקעיים אוטונומיים. המערכות משלבות ניווט אוטונומי עם בינה מלאכותית מתקדמת וקבלת החלטות אוטונומית, על מנת לתפעל את הפלטפורמה והמתעד הייעודי למשימה (אלקטרו-אופטיקה, מערכות נשק, מכ"ם וכו'). כמו כן המפעל מספק רכבי שטח טקטיים ורכבים ממוגנים.

מפעל סייבר
מפעל הסייבר הוא מרכז המצוינות של התעשייה האווירית לפתרונות סייבר, המתמחה בהתמודדות עם אתגרים לאומיים עבור מדינות, תשתיות קריטיות, יחידות אכיפה וכוחות הגנה. מפעל סייבר פיתח פתרונות ייחודיים להגנת סייבר, התגוננות, ניטור, חיזוי, זיהוי, מודיעין ונגישות. הפתרונות כוללים בין היתר מרכזי סייבר להתרעה מוקדמת, ביטחון סייבר למערכות קריטיות, ביטחון סייבר למערכות תעופה וספינות, מודיעין סייבר, מערכות איתור סלולרי למשימות חילוץ והצלה ופתרונות הגנת סייבר למתקנים קריטיים.

מפעל הנדסה ומערכות
המפעל מפתח ומספק את טכנולוגיות ליבה חדשניות עבור מוצרי אלתא. הוא מאפשר לאלתא לקיים יכולות עצמאיות של אספקת רכיבי-על, מכלולים ותת-מערכות קריטיים כגון מעגלי VLSI, רכיבי מיקרוגל, RF, מערכות System on Module (SoM), מעבדי אותות, מכלולים מכניים וציוד לבדיקות אוטומטיות.

מפעל תוכנה
המפעל מפתח תשתיות ויישומי התוכנה המשמשים את אלתא. התוכנה כוללת את היכולות הבאות: ניהול רשתות, ניהול קרב, פיקוד ושליטה, עיבוד אותות, תוכנות זמן-אמת, היתוך של איסוף מודיעין ותצפית ותצוגת מפות.

מכירות וצבר הזמנות – סוף 2019

המכירות בשנת 2019 הסתכמו בסך של 1,270 מיליון דולר, מתוכן 85% יצוא לכוחות מזויינים של יותר מ-35 מדינות. השאר נמכר לשוק המקומי, שבו אלתא היא ספק עיקרי לצה"ל.

אלתא בעולם

קבוצת אלתא כוללת אחזקות בחברות בנות ובחברות מסונפות הממוקמות בישראל, באירופה, בצפון אמריקה, בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק. אלתא מערכות משתפת פעולה עם מספר רב של חברות ביטחוניות ברחבי העולם להספקת מערכות מתקדמות למשתמשי קצה.

קווי מוצרים

קווי המוצרים של אלתא כוללים תכנון, פתוח, ייצור ותמיכה במוצרי מודיעין מערכות צבאיות, פרה-צבאיות, אכיפת חוק ושווקים אזרחים .

בנוסף אולי יעניין אותך