אלתא מערכות בע"מ

תכנון, פיתוח, ייצור ותמיכה של מערכות מודיעין והגנה אלקטרוניות לשוק הצביא, הפרה-צבא וגופי אכיפת החוק

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

תחום: תכנון, פיתוח, ייצור ותמיכה של מערכות מודיעין והגנה אלקטרוניות לשוק הצביא, הפרה-צבא וגופי אכיפת החוק
כתובת: אלתא מערכות בע"מ ת.ד. 330, אשדוד 7710202
טלפון: 08-8577630
פקס: 08-8561872
דוא"ל: market@elta.co.il
אתר החברה: http://www.iai.co.il/about/groups/elta-systems
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נמרוד שפר, אלתא מערכות בע"מ

  נמרוד שפר

  מנכ"ל התעשייה האווירית, יו"ר דירקטוריון אלתא מערכות

  אלתא מערכות בע"מ

 • יואב תורג'מן, אלתא מערכות בע"מ

  יואב תורג'מן

  מנכ"ל אלתא מערכות, סמנכ"ל תעשייה אווירית

  אלתא מערכות בע"מ

מנהלים בכירים

  רונן זגורי סמנכ"ל לתפעול
  משה ליפל סמנכ"ל לכספים
  טל שגיא סמנכ"ל, היועץ המשפטי
  איגו ליכט מנהל ארגון שיווק בינלאומי
  גדעון לנדא מנהל מפעל מערכות מוטסות
  עדי דולברג מנהל מפעל מודיעין, תקשוב ול"א
  אייל שפירא מנהל מפעל משגב למערכות הגנה אווירית וים
  צבי ירום מנהל מפעל יבשה
  אסתי פשין מנהלת מפעל סייבר
  אסף שרביט מנהל מפעל הנדסה ומערכות
  יעקב שרף מ"מ מנהל מפעל תוכנה
  מאיר שבתאי מנהל רובוטיקה
אייקון אודות

אודות אלתא מערכות בע"מ

אלתא מערכות בע"מ ("אלתא"), חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית לישראל, היא מהחברות הביטחוניות המובילות בעולם בתחומי ההגנה והחלל. מאז ייסודה לפני יותר מחמישה עשורים, אלתא הגיעה לעמדת הובלה בשוק המקומי ובשוק הבין-לאומי כחברה למערכות מכ"ם ואלקטרוניקה ולשילוב מערכות. אלתא מפתחת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לשוק הביטחוני, הפרה-צבאי, הממשלתי והמשטרתי, כמו גם לשוק האזרחי. סל המוצרים של אלתא כולל פתרונות למודיעין, מעקב, הרכשת מטרות וביון (ISTAR), התרעה מוקדמת ובקרה, ביטחון פנים, מיגון והגנה עצמית, בקרת אש, מערכות רב משימתיות, C4I, מערכות קרקעיות אוטונומיות ופתרונות סייבר.  פתרונות אלה מבוססים בעיקר על מערכות וחיישנים אלקטרומגנטיים מתקדמים המפותחים בחברה: מכ"ם, מודיעין אותות, מודיעין אלקטרוני עם יכולות של מודיעין חזותי וגיאוגרפי, מערכות לוחמה אלקטרונית, מערכות תקשורת, ניתוח Big Data, בינה מלאכותית וטכנולוגיות למידה לעומק ופתרונות סייבר.

המבנה הארגוני של חברת אלתא

מפעל משגב למערכות הגנה אווירית וים
המפעל מתכנן, מפתח ומייצר מערכות מתקדמות להגנה מפני מטוסים וטילים, מכ"מים ימיים, מערכות משולבות למודיעין מתקדם, מערכות סיור וביון,  ופתרונות לבקרת אש. מכ"ם ה-MMR המוכר בעולם כולו והמשמש את "כיפת ברזל" הוא רק דוגמה אחת מני רבות.

מפעל מערכות מוטסות
המפעל מתכנן, מפתח ומשלב פתרונות מוטסים למשימות מיוחדות להתרעה מוקדמת מוטסת, סיור ותצפית, הרכשת מטרות, סיור ימי ומטוסי משימה, המבוססים על מטוסי המנהלים היוקרתיים של Gulfstream ,Bombardier ו-Embraer, המטוס הקל Beechcraft King Air ומטוסים מסחריים של Airbus. המפעל גם מייצר מערכות מוטסות מתקדמות הכוללות מכ"מי בקרת אש למטוסי קרב, תצפית אוויר-שטח, יירוט ומכ"מי תצפית.

מפעל מודיעין תקשוב ול"א
המפעל מספק מוצרים ושירותים בתחום הסיגינט, התקשורת והל"א כדי לתמוך בסד"כ האלקטרוניקה (EOB), כולל מערכות מיוחדות עבור פלטפורמות אוויריות, ימיות וקרקעיות. הוא גם מספק מודיעין בזמן-אמת לגופי ביטחון כדי להגן על הכוחות ולהבטיח את שרידותם במהלך המשימה. המפעל גם מייצר מערכות תקשורת לוויינית ומערכות תקשורת בקו-ראייה (LoS) לכוחות הקרקע, האוויר והים.

מפעל יבשה
המפעל מפתח ומשלב פתרונות כוללים מקצה לקצה לכוחות קרקע ועבור תוכניות הגנת המולדת. בנוסף למכ"מים טקטיים, המפעל משלב חיישנים פעילים וסבילים ומערכות ליצירת פתרונות רב-משימתיים להגנה על הגבולות, על החופים ועל אתרים קריטיים, מערכת להגנה מפני רקטות, ארטילריה וטילים, מטוסי לוחמה ללא טייס ופתרונות נגד מטענים ומוקשים.

מפעל סייבר
מפעל הסייבר הוא מרכז המצוינות של התעשייה האווירית לפתרונות סייבר, המתמחה בהתמודדות עם אתגרים לאומיים עבור מדינות, תשתיות קריטיות, יחידות אכיפה וכוחות הגנה. מפעל סייבר פיתחה פתרונות ייחודיים להגנת סייבר, התגוננות, ניטור, חיזוי, זיהוי, מודיעין ונגישות. הפתרונות כוללים בין היתר מרכזי סייבר להתרעה מוקדמת, ביטחון סייבר למערכות קריטיות, ביטחון סייבר למערכות תעופה וספינות, מודיעין סייבר, מערכות איתור סלולרי למשימות חילוץ והצלה ופתרונות הגנת סייבר למתקנים קריטיים.

רובוטיקה
היחידה מתכננת, מפתחת ומייצרת מגוון רחב של פתרונות קרקעיים אוטונומיים. המערכות משלבות ניווט אוטונומי עם בינה מלאכותית מתקדמת וקבלת החלטות אוטונומית, כדי לשלוט בפלטפורמה ובמטען הייעודי למשימה (אלקטרו-אופטיקה, מערכות נשק, מכ"ם וכו').

מפעל הנדסה ומערכות
המפעל מפתח ומספק טכנולוגיות ליבה חדשניות עבור מוצרי אלתא. הוא מעניק לאלתא יכולות עצמאיות של אספקת רכיבי-על ותת-מכלולים קריטיים כגון תכנון מעגלי VLSI, חיישני מיקרוגל, RF, מערכות System on Module (SoM), מעבדי אותות, מכלולים מכניים וציוד לבדיקות אוטומטיות.

מפעל תוכנה
המפעל מפתח את תשתיות ויישומי התוכנה של אלתא. פתרונות התוכנה כוללים ניהול רשתות, ניהול קרב, פיקוד ושליטה, עיבוד אותות, תוכנות זמן-אמת, איסוף מודיעין ותצפית ותצוגת מפות.

מכירות וצבר הזמנות – סוף 2018

המכירות בשנת 2018 הסתכמו בסך של 1,016 מיליון דולר, מתוכן 83% יצוא לצבאות של יותר מ-41 מדינות. השאר נמכרו לשוק המקומי, שבו אלתא היא ספק עיקרי לצה"ל. הרווח לפני מס הסתכם בסך של 39.5 מיליון דולר. צבר ההזמנות בסך 3,500 מיליון דולר מכסה 36 חודשי עבודה בממוצע.

פיתוח עסקי

קבוצת אלתא כוללת אחזקות בחברות בנות ובחברות מסונפות הממוקמות בישראל, באירופה, בצפון אמריקה, בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק. אלתא מערכות משתפת פעולה עם מספר רב של חברות ביטחוניות ברחבי העולם להספקת מערכות מתקדמות למשתמשי קצה.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • אחריות מנהלי קבוצות (ווטאסאפ, פייסבוק וטלגרם) לפרסומי לשון הרע

  האם ניתן לתבוע ממנהלי קבוצת ווטס-אפ או פייסבוק פיצוי בגין פרסומי לשון הרע? כעיקרון התשובה היא בפירוש כן

  אחריות מנהלי קבוצות (ווטאסאפ, פייסבוק וטלגרם) לפרסומי לשון הרע

 • "הציפייה שלנו שמדינת ישראל תהיה בין הראשונות להתאושש ממשבר הקורונה, בצד הכלכלי בכלל, ובפרט בצד הנדלנ"י"

  הוא מטפל בחברות בנייה ציבוריות ומרכזיות במשק, אך גם במדינת ישראל- משרד הבינוי והשיכון. הוא ממלא שורה של תפקידי מפתח בלשכת עו"ד בת"א ובוועדות ארציות שונות, ומאמין בעבודה קשה ובירידה לפרטים. בין לבין, הוא גם מגיש תכנית רדיו שעוסקת בנדל"ן, משמש כנאמן תרומות של מד"א (וסירב בנימוס להתמנות לכהונת שופט). לקראת דירוג נישות עוה"ד של DUN'S 100, עו"ד חגי אדורם, מנהל פירמת עורכי הדין אדורם ושות' עוה"ד ונוטריונים, בראיון מיוחד

  "הציפייה שלנו שמדינת ישראל תהיה בין הראשונות להתאושש ממשבר הקורונה, בצד הכלכלי בכלל, ובפרט בצד הנדלנ"י"

 • דירוג עורכי הדין של DUN'S 100 לשנת 2020

  בעולם תחרותי כמו ענף עריכת הדין, יש צורך משמעותי בבולטות מקצועית בכדי להגיע להצלחה עסקית. 'החותמת' הניתנת על ידי חברת חברת דן אנד ברדסטריט באמצעות דירוגי DUN'S 100 היא אחת מאבני היסוד עבור כל משרד עו"ד המעוניין לקבל קרדיטציה מצד לקוחות ושותפים עסקיים פוטנציאלים. שילה זברו וייס המנהלת בין היתר את דירוג עורכי הדין, מסבירה בפודקאסט מדוע חשוב להיות מדורגים, מתי כדאי להגיש מועמדות, מהי מתודולוגיית הדירוג, מה הם תחומי הפעילות החדשים שידורגו השנה ועונה על שאלות מסקרנות אחרות שעולות לגבי הדירוג

  דירוג עורכי הדין של DUN'S 100 לשנת 2020

 • הכירו את שוק ההשקעות האלטרנטיביות

  בימים בהם ישנה תנודתיות חריפה בשוק ההון, מיכאל לביא, מחברת נטו משווקים פיננסים סוכנות לביטוח, מציע בפודקאסט להכיר לעומק גם את שוק ההשקעות האלטרנטיביות, שוק המציג מגוון מסלולי השקעות למוסדות ולאנשים פרטיים המחפשים אפיקי השקעות חדשים

  הכירו את שוק ההשקעות האלטרנטיביות