אמות השקעות בע"מ

השקעות נדל"ן מניבות תשואה

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1964
תחום: השקעות נדל"ן מניבות תשואה
כתובת: רח' ז'בוטינסקי 2, מגדל אמות אטריום
רמת גן 5252001
טלפון: 03-5760500
פקס: 03-5760501
אימייל: amot@amot.co.il
אתר החברה: http://www.amot.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אבשלום מוסלר, אמות השקעות בע"מ

  אבשלום מוסלר

  מנכ”ל

  אמות השקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  אבשלום מוסלר
 • נתן חץ, אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  נתן חץ

  מייסד, מנכ"ל וחבר דירקטוריון

  אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  נתן חץ

אייקון אודות

אודות אמות השקעות בע"מ

חברת אם: אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

אמות השקעות בע"מ הינה חברה ציבורית מהמובילות בישראל בתחום הנדל"ן המניב ומהווה זרוע ההשקעות בישראל של חברת אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ. החברה עוסקת בניהול, השכרה, אחזקה, ייזום ופיתוח של נכסים מניבים בישראל. במאי 2006 הונפקה אמות בבורסה של תל אביב ועד ליום 31.03.2017 גייסה החברה סך כולל של כ-6 מיליארד ₪ במניות, אג"ח וכתבי אופציה.

בבעלות החברה 101 נכסים, המושכרים לכ-1,600 שוכרים, בשטח כולל של כ-1.2 מיליון מ"ר, הכוללים כ-427 אלפי מ"ר חניונים. הנכסים כוללים בנייני משרדים והייטק, קניונים, מרכזים מסחריים, סופרמרקטים, פארקים תעשייתיים, מרכזים לוגיסטיים ותחנות אוטובוסים מרכזיות. סה"כ מחזיקה החברה בנכסים בשווי כולל של כ-9.6 מיליארד ₪. שיעור התפוסה בנכסי החברה עומד על כ-97%. רוב נכסי החברה ממוקמים במרכזי הערים הגדולות ובאזורי ביקוש.

החברה סיימה את שנת 2016 עם NOI בסך של 569 מיליון ₪, FFO של כ-365 מיליון ₪ ורווח נקי של 474 מיליון ₪. נכון ליום 31.12.2016 לחברה הון עצמי בהיקף של 4 מיליארד ₪, המהווה כ-37% מסך המאזן, נכסים לא משועבדים בהיקף של כ-7.3 מיליארד ₪. שיעור המינוף של החברה הינו 48% ומח"מ החוב המשוקלל של החברה עומד על 4.45 שנים.

תחזית החברה לשנת 2017, NOI של בין 626-636 מיליון ₪, FFO ריאלי בין 421-431 מיליון ₪ ו-FFO למניה בין 136-140 אגורות.

 

אסטרטגיה עסקית ונכסים עיקריים

אמות השקעות שוקדת על הרחבת פעילותה בתחום הנדל"ן המניב בישראל וזאת באמצעות רכישת נכסים, ייזום ופיתוח של נכסים ומיזוג עם תאגידים אחרים הפועלים בענף.

בין נכסיה הבולטים של החברה:

מגדל אטריום ברמת גן, הברזל רמת החייל, מגדל אמות השקעות, מתחם בית אמות משפט, מתחם בית אמות ביטוח, כולם בתל אביב, בית פלאפון בגבעתיים, מגדל אמות פלטינום בפתח תקווה, מתחם מבני HP ביהוד, קניון ערים כפר סבא, קניון קרית אונו, קניון אורות באור עקיבא ותחנה מרכזית ירושלים.

 

פרויקטים יזמיים

מגדל משרדים אטריום ברמת גן, אשר בנייתו נסתיימה לפני כשנה, בשטח עילי של כ-57 אלף מ"ר, הממוקם במרכז העסקים סיטי רמת גן. 97% משטח המגדל כבר שווק וה-NOI הצפוי באכלוס מלא הינו מעל 82 מיליון ש"ח.

פרויקט תוצרת הארץ בתל אביב, במשותף עם חברת גב-ים, במתחם של 17 דונם. החברות ממשיכות בהקמת מגדל משרדים בשטח הכולל 53 אלף מ"ר ו-950 מקומות חניה, אשר בנייתו צפויה להסתיים בחציון השני של 2018. בנוסף פועלות השותפות להגשת תב"ע בסמכות מקומית להקמת מגדל משרדים נוסף בשטח של כ-130 אלף מ"ר עילי ו-2,000 מקומות חניה וכן לאישור ייעודם למשרדים, מסחר ומלונאות.

פרויקט משרדים ומסחר בחולון, ביולי 2016 זכתה החברה במכרז של עיריית חולון להקמת פרויקט מסחר, משרדים ותעשייה עתירת ידע באזור התעשייה ג' חולון, במסגרת עסקת קומבינציה עם העיריה. בתמורה להעמדת המקרקעין תקבל העירייה 22.2% מהזכויות במבנה. הפרויקט יכלול מרכז מסחרי ומעליו מגדל משרדים בשטח כולל של 36 אלף מ"ר וחניון תת קרקעי בן 4 קומות. החברה תחל בבניה עם קבלת האישורים הנדרשים, הבניה תושלם בתוך 3 שנים, היקף ההשקעה בפרויקט מוערך בסך של 280 מיליון ₪.

פרויקט מודיעין, במסגרת מכרז של רשות מקרקעי ישראל זכתה החברה במגרש בשטח של 34 דונם במודיעין, בתמורה לדמי חכירה והוצאות פיתוח מהוונים בסכום של כ-70 מיליון ₪. בהתאם לתב"ע ניתן להקים על המגרש מבנה הכולל 34 אלף מ"ר עילי וכן 41 אלף מ"ר תת קרקעי, היקף ההשקעה בפרויקט כ-180 מיליון ₪.

לחברה עתודות קרקע לייזום ופיתוח, עליהם יוזמת החברה פרויקטים, בהדרגה, בהתאם לבחינה וניתוח מתמידים של מצב השוק ורמת הביקושים. כן מקדמת החברה תכניות לבניה ולהשבחה במספר נכסים נוספים.

 

קניונים, מרכזי מסחר וסופרמרקטים

קניוני אמות נמצאים בלב הערים ומהווים מרכזי בילוי עיקריים, אשר מושכים אליהם אלפי מבקרים. בבעלותה של אמות 18 קניונים ומרכזים מסחריים מצליחים. בנוסף, בבעלותה 36 נכסים המשמשים כסופרמרקטים עצמאיים, רובם במרכזי ערים באזור המרכז. כמו כן, מחזיקה אמות ב-12 פארקים תעשייתיים.

 

השקעות חכמות במיזמים מצליחים

אמות השקעות הינה הבעלים של מגדלי משרדים גדולים בארץ, המושכרים לבעלי מקצועות חופשיים, חברות מסחריות וחברות הייטק, כאשר 72% משווי נכסיה ממוקמים בגוש דן. 

 

חוסן פיננסי ומוניטין

באמות מאמינים כי הגורמים החשובים להצלחה בתחום הנדל"ן המניב הם הידע והניסיון בשיווק, בניהול, בתפעול ובהשבחת הנכסים, מענה מהיר ואמין לצרכי הדיירים, פיזור הסיכונים על-ידי פריסה גיאוגרפית וחלוקה בין סוגי הנכסים, איתנות פיננסית, שקיפות מלאה בהתנהלות מול שוק ההון והציבור, זיהוי הזדמנויות עסקיות ותגובה מהירה והחלטית.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • בגדת? לא הפסדת – גירושין ללא אשמה

  בגדת? לא הפסדת – גירושין ללא אשמה

 • בתי הדין הרבניים – "אז והיום"

  בתי הדין הרבניים – "אז והיום"

 • לשון הרע בעת בחירות – האמנם הכל מותר? גם ללכלך צריך לדעת איך

  לשון הרע בעת בחירות – האמנם הכל מותר? גם ללכלך צריך לדעת איך

 • הכירו את החברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית

  דירוג DUN'S 100 בתחום ההתחדשות העירונית מעניק הזדמנות לבחון מי הן החברות המובילות באחד מהתחומים המובילים בענף הנדל"ן. לאחרונה פרסמו DUN'S 100 יחד עם מדלן, גלובס וסקאלה את הדירוג העדכני לשנת 2018 המאפשר לבחון מי הן החברות המובילות בשני התחומים המרכזיים של התחדשות עירונית, 'תמ"א 38' ו – 'פינוי – בינוי', כאשר מספר שינויים נרשמו במיקום החברות הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית.

  הכירו את החברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית