אמות השקעות בע"מ

השקעות נדל"ן מניבות תשואה

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1964
תחום: השקעות נדל"ן מניבות תשואה חברת אם אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ
כתובת: רח' ז'בוטינסקי 2, מגדל אמות אטריום רמת גן 5252001
טלפון: 03-5760500
פקס: 03-5760501
דוא"ל: amot@amot.co.il
אתר החברה: http://www.amot.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נתן חץ, אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  נתן חץ

  יו"ר מועצת המנהלים

  אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  נתן חץ
 • אבשלום מוסלר, אמות השקעות בע"מ

  אבשלום מוסלר

  מנכ”ל

  אמות השקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  אבשלום מוסלר

חברת אם

  אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ
אייקון אודות

אודות אמות השקעות בע"מ

אמות השקעות בע"מ הינה חברה ציבורית מהמובילות בישראל בתחום הנדל"ן המניב ומהווה זרוע ההשקעות בישראל של חברת אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ. החברה עוסקת בניהול, השכרה, אחזקה, ייזום ופיתוח של נכסים מניבים בישראל. במאי 2006 הונפקה אמות בבורסה של תל אביב ועד ליום 31 במרץ, 2019 גייסה החברה סך כולל של כ-9.3 מיליארד ₪ בבורסה לניירות ערך. כמו כן, בתקופה זו חילקה החברה דיבידנדים בסך מצטבר של כ-2.8 מיליארד ₪.

בבעלות החברה 103 נכסים, המושכרים לכ-1,600 שוכרים, בשטח כולל של כ-1.4 מיליון מ"ר, הכוללים כ- 552 אלפי מ"ר חניונים. הנכסים כוללים בנייני משרדים והייטק, פארקים תעשייתיים, מרכזים לוגיסטיים, קניונים, מרכזים מסחריים, סופרמרקטים ותחנות אוטובוסים מרכזיות. החברה מחזיקה בנכסים בשווי כולל של מעל 11 מיליארד ₪. שיעור התפוסה בנכסי החברה עומד באופן יציב על כ-97%. רוב נכסי החברה ממוקמים במטרופולין תל-אביב ובגוש דן וכן, במרכזי הערים הגדולות ובאזורי ביקוש גבוה. 

אסטרטגיה עסקית ונכסים עיקריים

אמות השקעות שוקדת על הרחבת פעילותה בתחום הנדל"ן המניב בישראל, באמצעות רכישת נכסים קיימים וייזום, פיתוח ובניה של נכסים חדשים. נכסי החברה כוללים מגוון שימושים, כ-55% משווי הנדל"ן הינו בשימוש משרדים, 16% בשימוש תעשייה ולוגיסטיקה, 21% בשימושי מסחר וכ-6% משווי הנדל"ן הינו מקבץ של 36 סופרמרקטים, אשר מרביתם מצויים במרכזי ערים.

בין נכסיה הבולטים של החברה: בניין ToHa1 בתל אביב, מגדל אמות אטריום ברמת גן, בניין הברזל 30 ברמת החייל, מגדל אמות השקעות, מתחם בית אמות משפט, מתחם בית אמות ביטוח, כולם בתל אביב. בית פלאפון בגבעתיים, מגדל אמות פלטינום בפתח תקווה, קניון ערים כפר סבא, מרכז מסחרי B7 בבאר שבע, קניון קרית אונו, קניון אורות באור עקיבא, מרכזים לוגיסטיים במודיעין, אריאל וקריית שדה התעופה וכן נכסים תעשייתיים בלוד, קיסריה, באר שבע ונתניה ותחנה מרכזית ירושלים.

ToHa1 - החברה וחברת גב-ים לקרקעות בע"מ הינן בעלות זכויות במשותף (בחלקים שווים) בשטח של 17 דונם, הגובל ברחובות תוצרת הארץ, יגאל אלון ודרך השלום בתל-אביב. בשנת 2018 הושלמה הקמת מבנה המשרדים הראשון, הכולל 57 אלף מ"ר עילי ו- 950 מקומות חניה. ToHa1, בדומה למגדל אמות-אטריום, אשר את הקמתו השלימה החברה לפניו, נבנה באדריכלות ייחודית וחדשנית וברמת מפרט ועיצוב מהגבוהים ביותר שנבנו עד כה בישראל. כל שטחי המגדל שווקו והושכרו במלואם, והמגדל נמצא בשלבי איכלוס מתקדמים.

פרויקטים יזמיים בביצוע

לחברה 2 פרויקטים בשלבי בניה, בחולון ובמודיעין, אשר חלק החברה בהם הינו 69 אלף מ"ר עילי. היקף ההשקעה המתוכננת בפרויקטים הינו 0.8 מיליארד ₪ (חלק החברה).

אמות חולון - ביולי 2016, זכתה החברה במכרז שניהלה עיריית חולון להקמת פרויקט משרדים ומסחר באזור התעשייה בחולון. הפרויקט מבוצע במסגרת עסקת קומבינציה עם העירייה. הפרויקט מוקם על קרקע בשטח של 11 דונם ויכלול מגדל משרדים בן 20 קומות, מעל שטחי מסחר, בשטח עילי כולל של 56 אלפי מ"ר וחניון תת קרקעי בן 5 קומות. הפרויקט צפוי להסתיים במהלך שנת 2021.

מודיעין - מרכז לוגיסטי אוטומטי לפעילות ה- Online של שופרסל. במאי 2018 התקשרה החברה עם שופרסל בע"מ בהסכם לפיו מכרה החברה לשופרסל 25% מזכויות החכירה במקרקעין. על הקרקע מקימים הצדדים במשותף (חלק החברה 75%) מרכז לוגיסטי בשטח של כ- 34,000 מ"ר ומבנה משרדים נוסף בשטח של כ- 6,000 מ"ר. המרכז הלוגיסטי יושכר בסיום הבניה לשופרסל, לתקופה של 15 שנים עם אופציה להארכת התקופה.

 

פרוייקטים בפיתוח

לחברה 5 פרויקטים נוספים בשלבי תכנון וייזום שונים. חלק החברה בהם הינו 169 אלף מ"ר עילי והיקף ההשקעה הכולל בפרויקטים לשנים הקרובות הינו 2 מיליארד ₪ (חלק החברה). העיקריים שבהם:

מתחם הלח"י, בני-ברק – בשנת 2018 חתמה החברה על הסכם לרכישת מחצית מזכויות חברת אלייד נדל"ן בע"מ במגרש בשטח של כ- 16.4 דונם ברחוב הלח"י בבני ברק. המגרש ממוקם במתחם העסקים הצפוני של בני ברק, בצמוד לפארק הירקון (מדרום), למתחם רמת החייל ובסמיכות לקניון איילון וכן לתחנת רכבת כבדה ולתחנת רכבת קלה מתוכננת. הצדדים פועלים במשותף לתכנון, הקמה ובנייה של פרויקט למשרדים ומסחר על המגרש, שיכלול 75,000 מ"ר עילי לשיווק. ההשקעה בהקמת הפרויקט (כולל הקרקע) מוערכת בסך של כ- 800 מיליון ₪ (חלק החברה 50% מסכום זה).

מתחם ה- 1000, ראשון לציון – ביוני 2018, זכתה החברה במכרז לרכישת קרקע במתחם ה- 1000 בראשון לציון מערב. על הקרקע זכויות להקמת מבנה לתעסוקה בשטח של 19,000 מ"ר. הפרויקט נמצא בשלבי תכנון מתקדמים.

לחברה עתודות קרקע לייזום ופיתוח, עליהם יוזמת החברה פרויקטים, בהדרגה, בהתאם לבחינה וניתוח מתמידים של מצב השוק ורמת הביקושים. כן מקדמת החברה תכניות לבניה ולהשבחה במספר נכסים נוספים.

חוסן פיננסי ומוניטין

באמות מאמינים כי הגורמים החשובים להצלחה בתחום הנדל"ן המניב הם הידע והניסיון בשיווק, ניהול, תפעול והשבחת הנכסים, מענה מהיר ואמין לצרכי הדיירים, פיזור הסיכונים על-ידי פריסה גיאוגרפית וחלוקה בין סוגי הנכסים, איתנות פיננסית, שקיפות מלאה בהתנהלות מול שוק ההון והציבור, זיהוי הזדמנויות עסקיות ותגובה מהירה והחלטית.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מכתב פתוח לשופטי ישראל בעידן קורונה

  התמודדות עם המגיפה בכללים הרגילים תוביל לקריסה כלכלית רבתי. תשכחו מה שהכרתם – כזה עוד לא היה

  מכתב פתוח לשופטי ישראל בעידן קורונה

 • האמנם דין "מצב חירום מיוחד" כדין "פגרה"?

  מועדים בתקופת הקורונה מצוי ורצוי

  האמנם דין "מצב חירום מיוחד" כדין "פגרה"?

 • הברייק של כלכלות ה–BRIC

  היקף הפגיעה של נגיף הקורונה בברזיל רוסיה והודו, שיחד עם סין מרכיבות את מדינות ה BRIC, אינו ידוע במלואו, אולם כבר עתה ברור כי גם במדינות אלו ישנה פגיעה כלכלית משמעותית כתוצאה מהפסקת הפעילות השגרתית של השווקים שלהן. כיצד הפגיעה הזאת תשפיע על כלכלת המדינות? עו"ד מפירמות בינלאומיות הפעילות בישראל, מסבירים את הפעולות הממשלתיות בהודו, רוסיה וברזיל, ומפרטים על האתגרים וההזדמנויות שמשבר הקורונה יצר לישראלים בעלי אינטרס עסקי במדינות אלה

  הברייק של כלכלות ה–BRIC

 • ״כיום כמעט בכל תיק גירושין עולה הנושא של משמורת משותפת״

  עם העלייה בשיעור המתגרשים באוכלוסייה הכללית, יותר ויותר זוגות נאלצים להסדיר ביניהם את נושא המשמורת על הילדים המשותפים. יוסי הרשקוביץ המומחה בענייני משפחה טוען כי אם בעבר בתי המשפט לענייני משפחה נטו לקבוע את משמורת הילדים אצל האם, כיום התמונה מורכבת הרבה יותר

  ״כיום כמעט בכל תיק גירושין עולה הנושא של משמורת משותפת״