אבי תם, אסיה סיירוס - פיתוח וייזום בע"מ
אבי תם

אבי תם

מייסד ומנכ"ל

שנת לידה: 1971
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: מייסד ומנכ"ל
תפקידים נוספים: בעלים "גאיה"-גן אירועים
תפקידים קודמים: תפקידים קודמים מנכ"ל-בעלים "בין הכרמים"- גן אירועים
ותק בתפקיד: 15 שנים
השכלה: תואר ראשון מנהל עסקים-המכללה למנהל
חבר בארגונים: ארגון הקבלנים- ארגון בוני אשדוד והשפלה
שפות: אנגלית, עברית
דרגה צבאית: סמ"ר

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
רכשנו חברה קבלנית ג'5 שיכולה לבנות בלי הגבלה כמענה לצורך ההולך וגובר בחברה להגדלת פעילות הבנייה. תרם להעצמת יכולות הבנייה שלנו וחופש הפעולה שמתאפשר לנו עם ההפיכה גם לקבלן מבצע.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
הרוח הצעירה והחדשנית שהבאנו לענף הבנייה היחסית שמרני. אנחנו פתוחים לרעיונות מחוץ לקופסה, כמו למשל רכישת הקרקע החקלאית במזכרת בתיה, אנחנו בונים בשיטות הכי עדכניות עם הציוד הכי חדיש ומביאים את הפעילות בשקיפות, ששייכת לאסכולה חדשה יותר הן מול הלקוחות והן מול הספקים.

עוד יתרון בולט של אסיה סיירוס הוא השליטה האבסולוטית על הנעשה בשטח ועל איכות החומרים בהם עושים שימוש. החברה רוכשת את חומרי הבניה דוגמת האלומיניום, הברזל, המרצפות והחיפויים באופן עצמי, אנחנו קונים רק מהחברות המובילות חומרים איכותיים ועם כוח הקניה שצברנו והשם הטוב שעשינו לעצמינו כחברה עם מוסר תשלומים גבוה אנחנו מצליחים להוזיל עלויות, מה שמתבטא במחירי דירות אטרקטיביים יותר עבור לקוחות החברה. זה גם מעניק לה יכולת מעקב רציפה על הקבלנים השונים. מנהלי החברה נמצאים מדי יום באתרי הבנייה ומפקחים על מהלך העבודה עד לפרטים הקטנים ביותר.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
חברתינו מאמינה בפריפריה. בהשקעה בה, בהבאת המרכז אליה. כל המהלכים שביצענו תחת ערך ההשקעה והפיתוח בפריפריה יוביל לגדולות ונצורות כבר בשנים הקרובות.  כולל קמפיין ארצי שמטרתו הינה לא פחות מלממש את חזונו של דוד בן גוריון ליישוב הנגב. החברה מאמינה שזהו האיזור הנכון להשקעה בהתחדשות עירונית. דריסת הרגל הגדולה שלנו בתוכנית "מחיר למשתכן" בה אנו מאמינים גם מבחינה חברתית ולא רק כלכלית, באה לידי ביטוי בבחירת פרוייקט ראשון שלנו בדימונה. כיום אנחנו עדין רואים בפרוייקט הנוכחי בדימונה של 303 יחידות דיור, לאחר שסיימנו ומסרנו 194 יח נוספות, פרוייקט דגל באיזור של תנופת בנייה מטורפת.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
האתגרים של השנים הקרובות הם אותם האתגרים של השנים שקדמו להן. חברת יזמות ובנייה כמונו צריכה לדעת להתמודד עם שינויים רגולטורים, לזהות את מיקומי תנופות הבנייה והפיתוח הבאות ולעבוד בצמוד לתוכניות המחוקק. כל אחד מאלו ימשיכו להוות חלק בלתי נפרד מהמציאות של חברות יזמות בצמיחה. 

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
אין תחליף להעמקה. חייבים להכיר לעומק את אנשי הצוות תחתיך, את הלקוחות והצרכים שלהם ואת השוק בו פועלים. כך תמיד אפשר לצפות שני צעדים קדימה לפני כולם

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
מנגד- את כל הדברים הטובים שכן יש לנו והשגנו