שחר כחלון, אסיה סיירוס - פיתוח וייזום בע"מ
שחר כחלון

שחר כחלון

מייסד ומנכ"ל

שנת לידה: 1971
דוא"ל: [email protected]
Facebook: לחץ לצפייה
תפקיד: מייסד ומנכ"ל
תפקידים נוספים: בעלים "גאיה"-גן אירועים
תפקידים קודמים: מנכ"ל-בעלים "בין הכרמים"- גן אירועים
ותק בתפקיד: 15 שנים
השכלה: הנדסאי
חבר בארגונים: ארגון הקבלנים- ארגון בוני אשדוד והשפלה
שפות: אנגלית, עברית
דרגה צבאית: סמ"ר

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
זכייה במכרז לבניית 303 יחידות דיור חדשות בדימונה. מחצית מהדירות מיועדות לזכאי מחיר למשתכן ומחציתן לשוק החופשי. תנופת הבנייה שלנו בדימונה עולה בקנה אחד עם מטרות החברה לפתח ולהשקיע בפריפריה. שם אנו רואים את העתיד.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
החברה מתאפיינת בבנייה ירוקה – למשל, התאורה בבנינים היא תאורת לד חסכונית וידידותית לסביבה. לאור החקיקה החדשה המחייבת בנייה ירוקה – אנחנו נמצאים ביתרון בולט מאחר וזה היה הקו שלנו באסתטיות הבנייה מלכתחילה. 
הניסיון העשיר והמגוון של בעלי החברה. מנדל"ן מניב שבבעלותינו ועד לרקע ממנו באו מייסדי החברה שכולל ניסיון שטח בתחומים של השבחת מגרשים למשל. הגענו מבפנים, מיזמות נדל"ן לבנייה. יש לנו הכרות מקיפה עם כל שלבי התכנון והביצוע ומתוך כך נגזרים גם התכנונים לגדילה וצמיחה של החברה. אנחנו לא משקיפים מלמעלה ומנחשים. אנחנו למדנו את התחום ברגליים.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
דריסת הרגל הגדולה שלנו בתוכנית "מחיר למשתכן" היא פריצת דרך משמעותית שנמשיך לראות תוצאותיה בשנים הקרובות בלי קשר לעתיד התוכנית. זה מהלך שעולה בקנה אחד עם ערכי החברה של פיתוח הפריפריה.
בנוסף, בדימונה אנחנו מבצעים מהלכים של חיבור לקהילה. בין אם זה אירועים ומפגשים
מטעמינו ובין אם זה שיתוף הדיירים עצמם בפעילות. אנחנו רואים חשיבות עליונה לערב את הסביבה והדיירים בפיתוח השכונות שלהם. זוהי גם החשיבה של העת החדשה – התכנון הסביבתי לוקח בחשבון חיי קהילה, סביבה בריאה ובכלל את רצונות התושבים. 

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
לאתגרים שלנו אפשר לקרוא "צרות של עשירים". החברה נמצאת בתנופת בנייה כרגע עם זרוע ביצועית מורחבת ותכנון להיכנס יותר לעומק לתחום ההתחדשות העירונית. השנים הקרובות יהיו מאתגרות במובן של ההחלטות על כיווני צמיחה והתרחבות נוספים, זיהוי טרנדים לבחירת מיקומים ליזמות וכמובן  עבודה משותפת עם המחוקק בשלבי התכנון לפרוייקטים נוספים בהיקפים גדולים.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
לא לפחד מהפחד. בפעם הראשונה להיות אחראי על חיים של אחרים, על הפרנסה שלהם, ולקבל החלטות עסקיות שמשפיעות הרבה יותר רוחבי מ"רק עליך" – יכול להלחיץ. אבל להיבהל זה הדבר הכי גרוע. אל תפקפקו בעצמכם ותעזו גם לקחת סיכונים, בייחוד כשבתחומים בהם השוק רווי, להיצמד למוכר והנוח שכולם עושים לא יעניק לכם יתרון יחסי או בולטות.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
את כל ה"נכסים" המנטלים שיש לנו: היצירתיות, היכולת לתכנן לעתיד ולפתור בעיות וגם את האמת הפשוטה שאנחנו לא לבד בזה. יש תמיד את היכולת להתגבר בצוות: לשתף, להתייעץ ולהיעזר