אספן גרופ בע"מ

רכישה, השכרה, השבחה, מימוש וניהול של נכסים מניבים למשרדים, מלונאות, תעשייה ומסחר

אספן גרופ בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1978
תחום: רכישה, השכרה, השבחה, מימוש וניהול של נכסים מניבים למשרדים, מלונאות, תעשייה ומסחר
כתובת: רח' השלושה 2, תל אביב 6706054
טלפון: 03-5652222
פקס: 03-5652225
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.aspen.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • גיא פרג

  גיא פרג

  יו”ר

  אספן גרופ בע"מ

  עוד על גיא פרג

  גיא פרג
 • צופית הראל

  צופית הראל

  מנכ"לית

  אספן גרופ בע"מ

  עוד על צופית הראל

  צופית הראל
 • גיא בורנשטיין

  גיא בורנשטיין

  סמנכ"ל כספים

  אספן גרופ בע"מ

  עוד על גיא בורנשטיין

  גיא בורנשטיין
אייקון אודות

אודות אספן גרופ בע"מ

אספן גרופ בע"מ נוסדה בישראל בשנת 1978 ומתמחה בהשקעות נדלן מניב בעיקר בישראל והולנד. החברה מנהלת מבנים מניבים ואיכותיים להשכרה בהיקף של כ-400 אלף מ"ר המשמשים למשרדים, מלונאות, לוגיסטיקה, תעשיה ומסחר.

אספן גרופ שומרת על צמיחה מתמדת בהגדלה והשבחת הנכסים המביאים לגידול ברווח הנקי ושיפור רמת הנזילות והאיתנות הפיננסית.

אספן גרופ בע"מ

המוניטין יוצא הדופן של הקבוצה נוצר ביותר משלושים שנות התמדה ומסירות. מניות אספן גרופ בע"מ נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב (TASE), לחברה מאזן בסך של כ-4 מיליארד ש"ח והון עצמי (לרבות זכויות מיעוט) של כ-1.3 מיליארדי ש"ח. הכנסות החברה בשנת 2020 הסתכמו בכ-182 מיליוני ש"ח. איגרות החוב של החברה מדורגות בדירוג ilA על ידי חברת מעלות (S&P) בע"מ.

אסטרטגיה

אסטרטגית הקבוצה היא רכישת נכסים מניבים בעלי פוטנציאל לרווח ותזרים מזומנים גבוה בישראל ובהולנד, תוך פיזור סיכונים, פיקוח על ההשקעות ושמירה על תשואות גבוהות. הקבוצה שואפת לשמור על הרמה המקצועית הגבוהה ביותר ע"י תכנון ארוך טווח, למידה, הערכה וניתוח סיכונים תוך שילוב חדשנות ויצירתיות הן בניהול החברה והן בניהול הנכסים ומערכות היחסים עם השוכרים. כחלק מהגישה האסטרטגית שלה, אספן גרופ מאמינה כי ניתן לנהל פעילויות כלכליות ועסקיות תוך תרומה לסביבה ולקהילה.

נדל"ן מניב בהולנד

מנוע הצמיחה של אספן גרופ הוא רכישת נכסים מניבים בהולנד. פעילות זו מתבצעת באמצעות חברות בנות, תוך התמקדות בנכסים בעלי פוטנציאל השבחה. פורטפוליו הנכסים נמצא בצמיחה מתמדת ובמהלך שנת 2020, רכשה החברה באופן עצמי וביחד עם שותפים מוסדיים פורטפוליו של שלושה בנייני משרדים בהולנד בהיקף של כ-354 מיליון ש"ח. ובשנת 2021 רכשה נכס נוסף הולנד בסך של כ–290 מיליון ש"ח.

החברה רוכשת נכסים בעיקר ב-4 הערים המרכזיות בהולנד: אמסטרדם, אוטרכט, האג ורוטרדם.

בין שוכריה נמצאים חברות גלובליות גדולות כגון:

Atradius

Office Depot

3M

Kawasaki

KPMG

Pepsico

Ziggo Vodaphone

נדל"ן מניב בישראל

בשנת 2021 השלימה אספן את רכישת 50% ממניות חברת פאי סיאם העוסקת בייזום, תכנון, הקמה וניהול של נדל"ן מניב בישראל בדגש על תחום המלונאות והדיור המוגן.

בבעלות החברה שני מלונות מניבים בירושלים, מלון בהקמה במבשרת ציון, בניין לשימור בירושלים המיועד למלונאות, מלון בהקמה בתל אביב, קרקע המיועדת להקמת פרויקט דיור מוגן בתל אביב, קרקע להקמת מעונות סטודנטים בתל אביב, קרקע להקמת מלון בצפת  וקרקע להקמת מלון בכנרת. מרבית המלונות יופעלו ע"י רשת המלונות ישרוטל ורשת המלונאות הבינלאומית ACCOR. 

השקעות בישראל - הנכסים העיקריים:

כפר סבא: בניין משרדים • ראש העין: בניין משרדים • אשקלון: קניון חוצות • פתח תקוה: משרדים ולוגיסטיקה • נהריה: בניין משרדים ומסחר • נצרת עילית: תעשייה ומשרדים • אופקים: תעשייה.

מבנה בעלות

איש העסקים רוני צארום, הבעלים של Zarom Holding Limited, מחזיק בכ-47% ממניות אספן גרופ . יתר מניות החברה מוחזקות בידי גופים מוסדיים כגון כלל אחזקות, מנורה מבטחים, הראל השקעות וכן בידי הציבור.

 

בנוסף אולי יעניין אותך

 • תמחור מופרז – האומנם?

  תמחור מופרז – האומנם?

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

 • עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

  מה שגורם לעליית מחירי הנדל"ן הוא לא אינטרסים של בעלי עניין, אלא תהליך ומחסור אמיתי בדירות לאוכלוסיית ישראל. המחסור החריף מושך את המחירים מעלה

  עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

 • פורום בכירי ענף המשפט 2022

  בתאריך ה- 23.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי ענף המשפט.

  פורום בכירי ענף המשפט 2022