אריאל דובינסקי – משרד עורכי דין קנין רוחני

קניין רוחני, דיני אינטרנט, סימני מסחר, זכויות יוצרים, פטנטים

אריאל דובינסקי – משרד עורכי דין קנין רוחני
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: קניין רוחני, דיני אינטרנט, סימני מסחר, זכויות יוצרים, פטנטים
כתובת: רח' הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי קומה 4, תל אביב
טלפון: 03-5449732
פקס: 073-7017729
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.dubinsky.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אריאל דובינסקי, אריאל דובינסקי – משרד עורכי דין קנין רוחני

  עו"ד אריאל דובינסקי

  שותף מייסד

  אריאל דובינסקי – משרד עורכי דין קנין רוחני

  לפרופיל המלא

  אריאל דובינסקי
אייקון אודות

אודות אריאל דובינסקי – משרד עורכי דין קנין רוחני

משרד עורכי הדין אריאל דובינסקי הינו משרד מוביל העוסק ברישום, אכיפה וניהול של נכסי קניין רוחני. המשרד מתמחה בנושאי סימני מסחר, זכויות יוצרים, עיצובים, רישום פטנטים, דיני אינטרנט, לשון הרע, סודות מסחריים ועוולות מסחריות. המשרד מייצג לקוחות מהארץ ומהעולם בכל נושא רישום הקניין הרוחני, כאשר בארץ מושם דגש גם על אכיפה.
המשרד הוקם על ידי עו"ד אריאל דובינסקי ועל לקוחות המשרד נמנות חברות ישראליות וזרות רבות מתחומים מגוונים כגון: תעופה, אופנה, צרכנות, רכבים, נדל"ן, מזון, מסחר, קוסמטיקה, עיצובים, עמותות ועוד.
לאורך השנים רשם המשרד הצלחות רבות ותקדימים בבתי המשפט השונים, לרבות בית המשפט העליון ומול רשות הפטנטים וסימני המסחר. המשרד עובד בשיתוף פעולה עם קרוב ל-60 משרדי עורכי דין מקבילים מובילים ברחבי העולם, והוא חרט על דגלו להעניק ללקוחותיו שירות איכותי ומעמיק וזמינות מיידית תוך שקיפות ויחסי אנוש מעולים. 

תחומי פעילות עיקריים

סימני מסחר
המשרד מעניק שירות מעטפת בתחום זה החל משלב בניית האסטרטגיה לרישום סימן המסחר ועריכת חיפושים לסימני מסחר, דרך הגשת בקשות וניהול הליכים הקשורים לרישום הסימן אצל רשם סימני המסחר וכלה בייצוג משפטי בשל הפרת סימני מסחר רשומים או סימני מסחר מוכרים היטב.

זכויות יוצרים
המשרד מייצג בעלי זכויות ונתבעים ומעניק ללקוחותיו מגוון כלים משפטיים להגנה על זכויות יוצרים ולניהול הליכים משפטיים בקשר לזכויות יוצרים. שירות המשרד בתחום זה כולל, בין היתר, את הפקדתן של זכויות יוצרים עבור אומנים, תסריטאים, צלמים, סופרים, יוצרי פורמטים לטלוויזיה ועוד.

פטנטים
המשרד מעניק שירות מקיף בתחום הפטנטים החל משלב בחינת כשירות ההמצאה לרישום כפטנט, דרך הליכי הרישום עצמם וכלה בהליכי אכיפה של הפרת פטנטים רשומים או הגנה מפני תביעות בנושא זה. המשרד עובד בשיתוף עם משרדים מובילים בעולם המתמחים בתחום הקניין הרוחני. שיתופי פעולה אלה מקנים לו את היכולת להעניק ללקוחותיו את ההגנה המקיפה והנרחבת ביותר.

דיני אינטרנט
המשרד הינו בעל התמחות ייחודית בתחום דיני האינטרנט. התמחות זו מאפשרת לו לספק פתרונות מקיפים לשלל הסוגיות המורכבות שמציב תחום מתפתח זה, החל מייעוץ משפטי מקדים בטרם פיתוח אפליקציה, העלאת אתר או ביצוע עסקה, ועד ייצוג ליטיגטורי בבתי המשפט השונים.

סודות מסחריים
למשרד ניסיון רב בהגנה על סודות מסחריים. בין השאר, צוות המשרד מספק ללקוחות ייעוץ בעניין הגנה על סודות מסחריים ומלווה את הלקוחות במהלך אכיפת זכותם הבלעדית בגין סודות אלה.

עוולות מסחריות
צוות המשרד מתמחה בתחום של עוולות מסחריות ובכלל כך בתביעות המבוססות על גניבת עין, תיאור כוזב והתערבות בלתי הוגנת במסחר. בין השאר מגיש ומנהל המשרד תביעות וצווי מניעה נגד מפרים של זכויות, מייעץ לגופים שונים בטרם השקה והוצאה של מוצר או שירות לשוק, ועוד.

שירות בוטיק, רגיש ומכיל

המשרד מגדיר עצמו כמשרד בוטיק ומשכך עו"ד דובינסקי עצמו נמצא בחזית הייעוץ המשפטי תוך שהוא נפגש עם הלקוחות, מייעץ להם, עוקב ומלווה אותם בכל שלב משלבי הטיפול בתיקים. יתרה מכך, עו"ד דובינסקי הוא לא רק משפטן, אלא גם בעל תואר אקדמי במדעי ההתנהגות. הכשרתו וכישוריו של עו"ד דובינסקי בתחום זה מאפשרים לו לספק, בנוסף לשירות המשפטי, גם תמיכה ומענה רגשי ללקוחותיו בחלק ניכר מהתיקים בהם מטפל המשרד. 

צוות המשרד

עו"ד אריאל דובינסקי, שותף מייסד
עו"ד דובינסקי הוא בעל 15 שנות ניסיון בעריכת דין אשר צבר ניסיון רב בתחום של קניין רוחני ברמה בינלאומית. דובינסקי הוא בוגר שני תארים ראשונים – תואר במשפטים ותואר במדעי ההתנהגות, שניהם מהמכללה למנהל. בשנת 2009 ייסד את המשרד, וזאת לאחר צבירת ניסיון של 4 שנים כעורך דין שכיר במשרדי עורכי דין מהגדולים בישראל בתחום הקניין הרוחני. בנוסף לעבודתו המשפטית השוטפת, משמש עו"ד דובינסקי כיו"ר ועדת קניין רוחני של מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, אשר עוסקת בהיבטים של הקניין הרוחני בישראל ומטפלת בהם בעידן בו חלים שינויים מדי יום. כמו כן, עו"ד דובינסקי מוזמן באופן קבע לקחת חלק בפאנלים ולתת הרצאות בנושאים של דיני הקניין הרוחני, בישראל ובעולם. בין השאר, עו"ד דובינסקי הרצה באיגוד דיני הקניין הרוחני האמריקאי (AIPLA), בסדנת בינלאומית בנושא של הגנה על עיצובים, בהשתתפות עורכי דין מרחבי העולם. יתרה מכך, במסגרת פעילותו כמרצה, עו"ד דובינסקי משמש כמנטור בתכנית מצטיינים לתואר שני של המרכז הבינתחומי הרצליה וכן מממן ומשתתף בסדנה יחודית אשר במסגרתה צוות סטודנטים מטעם המרכז הבינתחומי בהרצליה מתחרה במשפט מבוים באוניברסיטת אוקספורד.

לצידו של עו"ד אריאל דובינסקי עובדות שתי עורכות דין שכירות, מומחיות בתחומן:

עו"ד צליל פס חי
מנהלת את מחלקת הליטיגציה במשרד ומטפלת בלקוחות ישראליים ובינלאומיים. במסגרת עבודתה צברה ניסיון וידע רב בתיקי ליטיגציה מורכבים. בעברה המקצועי שימשה עו"ד פס חי כעוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי - מרכז. נוסף על פעילותה המקצועית, עו"ד פס חי מעורבת ופועלת רבות בארגוני סיוע משפטי ובעמותת המסייעות לנפגעות תקיפה מינית. בעלת תואר ראשון במשפטים, בהצטיינות, מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני בלימודי מגדר, גם הוא בהצטיינות.

עו"ד ג'וי קרייסלר
קרייסלר היא עו"ד אמריקאית-ישראלית שמנהלת את מחלקת סימני המסחר במשרד ובעלת ניסיון רב בייצוג חברות בינלאומיות בתחום של רישום סימני המסחר, הגנה על זכויות היוצרים וליטיגציה. במסגרת עבודתה, עו"ד קרייסלר מנהלת עשרות תיקים תוך קשרי עבודה עם קולגות מעשרות מדינות ברחבי העולם. לעו"ד קרייסלר תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית למשפטים ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית.

תקדימים משפטיים

לאורך שנות פעילותו המשרד הביא למספר תקדימים משפטיים בתחום הקניין הרוחני. בין היתר, הצליח המשרד להביא לדחייה של תביעה בשווי של חצי מיליון שקלים שהוגשה נגד לקוח, בעל אתר שהוא פלטפורמה לסרטים למבוגרים, אשר נתבע על ידי בעל אתר אחר שמכיל תוכן זהה, על העתקת תכנים. בית המשפט השלום דחה את התביעה בטענה כי תכנים בעלי אופי פורנוגרפי אינם מוגנים בזכויות יוצרים ככל שאלה נוגדים את "תקנת הציבור". קביעה זו של בית המשפט מהווה עד היום תקדים ברמה בינלאומית.
בתיק אחר ייצג המשרד מרצה בתחום האסטרולוגיה אשר תבע סטודנטית שסיכמה את הרצאותיו ובהמשך הוציאה ספר המבוסס על רשמים וסיכומים מהרצאותיו. התיק התגלגל בין הערכאות והגיע לבית המשפט העליון. המשרד הצליח להוכיח כי גם הרצאות בעל פה (ולא רק הפצה של חומרים כתובים במסגרת הרצאות) מוגנות בזכויות יוצרים. התובע - המרצה, זכה בתביעה. קביעה תקדימית זו של בית המשפט זכתה לפרסום נרחב וההחלטה מצוטטת עד היום בפסיקה ובספרות המקצועית.

אייקון פרוייקטים

מן התקשורת

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת אריאל דובינסקי – משרד עורכי דין קנין רוחני

 • המלצות לצמצום הוצאות משפטיות בתקופת הקורונה

  המלצות לצמצום הוצאות משפטיות בתקופת הקורונה

  בעת משבר הקורונה בתי המשפט ורשות הפטנטים עובדים במתכונת חלקית. כיצד ניתן לחסוך או לדחות עלויות ניהול הליכים משפטיים והליכי רישום פטנטים וסימני מסחר בתקופה זו. הפודקאסט של עו"ד אריאל דובינסקי, בעלים של 'משרד עו"ד אריאל דובינסקי' המתמחה בדיני קניין מסחר

  המלצות לצמצום הוצאות משפטיות בתקופת הקורונה

 • זכויות יוצרים וסימני מסחר: מה חשוב לבדוק

  זכויות יוצרים וסימני מסחר: מה חשוב לבדוק

  הפרות של זכויות יוצרים וסימני מסחר מתרחשות על בסיס יום יומי. עו"ד אריאל דובינסקי מסביר בפודקאסט כיצד ניתן לפעול נגדן בהיבט המשפטי, מהו פיצוי ראוי, ומה חשוב לבדוק בתחום מורכב זה

  זכויות יוצרים וסימני מסחר: מה חשוב לבדוק

בנוסף אולי יעניין אותך

 • יום שישי השחור של כ"ט בנובמבר

  בעיית הבעיות אכן איננה הנחות של מאה או מאתיים שקלים במבצעי יום שישי השחור, אלא מאות אלפי שקלים ולמעלה מכך שחסרים לרבים מאותם קונים "מאושרים", זאת על מנת שיוכלו לקבל את המפתח לדירה הנכספת ולבנות את עתידם על אמת

  יום שישי השחור של כ"ט בנובמבר

 • הקמת חברה מקומית בדובאי – עדכון משמעותי בדרישות הנוגעות להתאגדות זרים

  מתכננים להרחיב את הפעילות העסקית לאמירויות ?בימים אלו נכנס לתוקפו שינוי משמעותי המקל את הפעילות הזרה בדובאי. מהן האופציות השונות להתאגדות וכיצד ישפיע העדכון בחוק על פעילות ישראלית ובינלאומית בדובאי

  הקמת חברה מקומית בדובאי – עדכון משמעותי בדרישות הנוגעות להתאגדות זרים

 • האם יש לשלם על כל שעה שכר עבודה?

  לא די בעצם דרישת המעסיק מהעובד לנכוח במקום העבודה כדי להגדיר את כל שעות שהיית העובד כשעות עבודה

  האם יש לשלם על כל שעה שכר עבודה?

 • יוזמי מס הפחמן – היזהרו מלהפוך קורבן של תחלואי הרגולציה

  הסתכלות צרה על השורה התחתונה בלבד - עצם קיומם של מנגנוני מס פחמן בעולם - מבלי לראות את התמונה הכוללת, עלולה להביא לתוצאה כלכלית קשה למשק ואף להיכשל בהשגת המטרה הסביבתית

  יוזמי מס הפחמן – היזהרו מלהפוך קורבן של תחלואי הרגולציה