ארתור  שני, א. זיסמן שני - משפט וגישור - חברת עורכי דין
ארתור  שני

עו"ד ומגשר ארתור שני

שותף מייסד ומנהל

א. זיסמן שני - משפט וגישור - חברת עורכי דין
דיני משפחה, גירושים, אפוטרופסות, צוואות וירושות
שנת לידה: 1988
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: שותף מייסד ומנהל
השכלה: סטודנט בבית הספר לתארים מתקדמים באוניברסיטת בר-אילן, בהנחיית פרופ' שחר ליפשיץ, בנושא שלילה והוספה של הורות מההיבט התפקודי (החל מ-2019). תואר שני מוסמך במשפטים (LLM) בדיני משפחה וביישוב סכסוכים במשפחה, אוניברסיטת בר-אילן (2018); תואר ראשון כפול: משפטים וממשל, המרכז הבינתחומי הרצליה (2013).
חבר בארגונים: חבר בלשכת עורכי הדין בישראל (2014).
פעילות למען הקהילה: פעיל בהתנדבות בתוכנית "שכר מצווה", הפועלת לסיוע ולייצוג משפטיים
שפות: עברית, אנגלית ורוסית

מהן בעיניך החוזקות המרכזיות של חברת א' זיסמן שני?

ייחודה של החברה טמון במוטו החרוט על דגלה ומתנוסס בגאווה בכניסה למשרדיה: "דיני משפחה – לכל משפחה". החברה השכילה להבין, לפני כל יתר חברות המשפט ומשרדי עורכי הדין בישראל, כי בימינו אין הרכב אחד ויחיד של משפחה (אב, אם וילדים), אלא שמשפחה יכולה להתבטא במגוון סגנונות והרכבים נוספים: אבא ואבא, אימא ואימא, עם ילדים, ללא ילדים, הורה אחד, כמה הורים. בתוך כך, החברה מספקת שירות משפטי בתחום דיני המשפחה, המותאם לכל משפחה באשר היא - מדן ועד אילת.

מלבד הייצוג בערכאות המשפטיות השונות, החברה מספקת מענה לדרכים חלופיות ליישוב סכסוכים משפחתיים, כמו באמצעות משא ומתן, גישור, בוררות, גירושים בשיתוף פעולה בצוות רב-תחומי ועוד - הכל תחת קורת גג אחת של מרכז "גישור פרטי", המצוי בבעלות החברה.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?

לחברה היה תקן של מתמחה אחד עד כה, ולאחרונה נפתח תקן נוסף, כך שבכל זמן נתון יהיו בחברה שני מתמחים. מטרת המהלך היא לאפשר גידול של החברה מתוך עצמה, כך שיחזרו אלינו כעורכי דין (לאחר בחינות הלשכה) לפחות 33% מהמתחים.

מהו האתגר המרכזי של החברה בשנים הקרובות?

שוק עריכת הדין מוצף זה כ-15 שנים, דבר שמוביל לצמצום מתמשך בהיקף הלקוחות - גם בשוק הפרימיום, שאליו משתייכת החברה. אולם, גם בזאת אנו רואים הזדמנות וברכה, שכן הדבר מחייב את החברה לחתור באופן מתמיד להתמקצעות, להתחדשות ולהתייעלות.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?

לפני הכל - תאהב את העבודה שלך, אחרת כל השאר לא יהיה שווה דבר. שנית, ללמוד לקבל החלטות בצורה מושכלת ומדויקת ועל סמך נתונים אובייקטיבים, אם כי מובן שיש להסתמך גם על תחושות הבטן. כמו כן, עליך ללמוד להאציל סמכויות ולסמוך על אנשיך ועל הצוות, וגם ללמוד וליישם את ההבדל בין יעילות לאפקטיביות.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?

תמיד, בכל זמן, ובייחוד בזמנים קשים, צריך לזכור ולשנן את תפילת השלווה: "אלי, תן בי את השלווה – לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, את האומץ – לשנות את אשר ביכולתי, ואת התבונה – להבדיל ביניהם".