א. רפאל ושות', עורכי-דין

דיני מיסים

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2000
תחום: דיני מיסים
כתובת: המגדל, רח' דניאל פריש 3,
תל-אביב 64731
טלפון: 03-6966999
פקס: 03-6961444
אימייל: office@rafael-law.co.il
אתר החברה: http://www.rafael-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים בחברה

 • אמנון רפאל

  ד"ר אמנון רפאל

  שותף מייסד

  א. רפאל ושות', עורכי-דין

  לפרופיל המלא

  אמנון רפאל
 • שלומי לזר

  שלומי לזר

  שותף

  א. רפאל ושות', עורכי-דין

  לפרופיל המלא

  שלומי לזר
אייקון אודות

אודות א. רפאל ושות', עורכי-דין

א.רפאל ושות' הינו משרד בוטיק בתחום המיסוי, המייעץ ללקוחותיו בנושאי מיסוי ישראלי ומיסוי בינ"ל לרבות מס הכנסה, מיסוי מקרקעין, מס ערך מוסף, חוקי עידוד, תגמול בכירים ומיסוי נאמנויות. שותפי המשרד, ד"ר אמנון רפאל ושלומי לזר מוכרים כברי-סמכא בתחומם והם המחברים של סדרת הספרים הידועה והמובילה בדיני מסים - "מס הכנסה", המצוטטת בפסקי דין רבים בתחום דיני המיסים.

המשרד מתמקד במתן חוות דעת ובליטיגציה בענייני מיסים והינו בין המשרדים המובילים בתחום המיסוי בכלל ובתחום הליטיגציה בתיקי מסים בפרט.

המשרד מעניק ללקוחותיו ייעוץ משפטי ברמה גבוהה ומקפיד על השקעת מאמצים במחקר משפטי בדרך למציאת פתרונות יצירתיים וייחודיים. לחוות-הדעת של המשרד, ערך רב בעיני העמיתים למקצוע ורשויות המס. לנגד עיני המשרד עומדים היחס ללקוח והשירות האישי.

 

המשרד נמצא בחוד החנית של תחום המסים והוא מעודכן בכל עת בכל החידושים בתחום. המשרד משקיע מאמצים רבים בעדכון והוצאה מחודשת של סדרת הספרים המובילה בדיני מסים "מס הכנסה" שכתבו שותפי המשרד. השותפים, המוכרים כברי סמכא גם באקדמיה ובמחקר, מרצים תדיר, ומעורבים בכל עת בתיקי לקוחותיהם.

 

המשרד משתף פעולה עם פירמות בינלאומיות זרות על בסיס שוטף. מאמרים מפרי עטם של עורכי הדין במשרד מתפרסמים בכתבי עת מקצועיים בישראל ובחו"ל. המשרד אחראי מזה שנים רבות על כתיבה ועדכון של הפרק הישראלי במאגר המידע הידוע והיוקרתי Bloomberg – BNA – Tax & Accounting.

 

באתר האינטרנט של המשרד – www.rafael-law.co.il מתפרסמות מעת לעת תמציות חוות דעת שניתנו על ידי המשרד תוך הקפדה על חסיון הפרטים המזהים של כל המעורבים בדבר.

בין לקוחות המשרד, תאגידים ישראליים וזרים חשובים כמו גם יחידים בעלי-הון והשפעה.

 

תחומי התמחות

תחומי התמחות המשרד כוללים ליטיגציה בתיקי מסים, מיסוי ישראלי ומיסוי בינ"ל, לרבות מיסוי מקרקעין, מס ערך מוסף, חוקי עידוד, תגמול בכירים, מיסוי נאמנויות, הליכי גילוי מרצון, וייצוג בעסקאות מקרקעין מורכבות.

 

ליטיגציה ועימותי מס

המשרד עוסק בכל שלבי המחלוקת עם שלטונות המס, דבר המעניק לו יתרון מיוחד בהופעותיו בפני שלטונות המס, מכיוון שהוא מצוי היטב ביחסי הגומלין שבין תכנון מס מוצלח ותוצאת התדיינות שתואמת אותו. חלק ניכר מהתיקים בהם הופיע המשרד הובילו לתקדימים מנחים.

 

מיסוי חברות

הידע הרב של המשרד מאפשר לו לספק ללקוחותיו ייעוץ איכותי בענייני תכנון מס אסטרטגי למיזוגים, רה-ארגון, רכישות, פיצולים, חלוקת רווחים, פירוקים ורכישות ממונפות של בעלי שליטה.

 

מיסוי בינלאומי

המשרד מייעץ לחברות ישראליות ורב-לאומיות, בעניינים הנוגעים לחציית גבול בינלאומי, לרבות מיזוגים ורכישות, מיזמים משותפים, פיצולים, קרנות הון פרטיות, מימון וגיוס הון באמצעות בורסות ברחבי תבל.

 

מס ערך מוסף

המשרד מספק ללקוחותיו יעוץ שוטף בנוגע להיבטי מס ערך מוסף הקשורים בפעילותם, כמו גם תכנוני מס ייחודיים לקראת ביצוע עסקאות החורגות ממהלך העסקים הרגיל במקרים בהם נוצרת הזדמנות לניצול הקלות מע"מ.

 

נאמנויות

המשרד מתמחה בהקמת נאמנויות ברחבי העולם ובהיבטי המיסוי הנלווים לצעד זה בישראל ובמדינה בה הוקמה הנאמנות, ומייעץ לישראלים וזרים, במטרה לצמצם את חבותם במס תוך הקפדה על עמידה נאותה בחובות הדיווח המוטלות עליהם.

 

מיסוי נדל"ן

עסקאות נדל"ן דורשות לעיתים תכנון מס ייחודי, שמטרתו להימנע מנטל מס מכביד במיוחד. עסקאות מורכבות ומתוחכמות, דורשות את החדשנות והיצירתיות של שותפי המשרד הבקיאים היטב גם בתחום הנדל"ן.

 

השותפים

ד"ר אמנון רפאל

ד"ר אמנון רפאל הוא המחבר הראשון של סדרת הספרים "מס הכנסה", החיבור המקיף ביותר על מיסוי ישראלי. ד"ר רפאל כתב מספר רב של מאמרים בנושאי מס, וחיבר את הפרק על ישראל בסדרת Tax Management ובאנציקלופדיית המס של Spitz. ד"ר רפאל לימד מיסים באוניברסיטאות בישראל והוא מופיע תדיר בפני קהל מקצועי. ד"ר רפאל ייעץ לבנקים הישראלים הגדולים, חברות תעשייתיות ולרבים מבעלי ההון בישראל. ד"ר רפאל הופיע במספר רב של ערעורי מס הכנסה, כאשר אחדים מהם הפכו לתקדימים מנחים. הוא מייעץ לחברות רבות, העושות שימוש בתוכניות מס מיוחדות לעסקיהן השוטפים, בעסקאות מיזוגים ורכישות, ולעת שינוי מבנה החזקותיהן. חלק נכבד מהפרקטיקה של ד"ר רפאל מוקדש למיסוי בינלאומי של חברות ובעלי-הון יחידים. ד"ר רפאל היה יו"ר של "ועדת רפאל", אשר המליצה על רפורמה יסודית בכללי המיסוי הבינלאומי של ישראל, חבר ב"ועדת שישינסקי" בשנת 1989, וב"ועדת בן-בסט" בשנת 2000, אשר המליצו על רפורמות משמעותיות במערכת המס הישראלית.

 

עו"ד רו"ח שלומי לזר

שלומי לזר, הוא עורך-דין ורואה-חשבון מוסמך. הוא קיבל את רשיונו כרואה-חשבון בשנת 2004, לאחר שירות של שש שנים במחלקת התקציבים של משרד הבטחון וביחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל. מאז שנת 2005, הוא מייעץ בתחומי דיני המס והתאגידים, ביחד עם ד"ר רפאל. רוב עיסוקו מתרכז בדיני מיסים ובעסקאות מורכבות, במיוחד אלה הקשורות בארגון מחדש של תאגידים, גיוסי הון לתעשיות הזנק ותכנון מס עבור קרנות הון סיכון ותעשיות הזנק. שלומי השתתף בכתיבת המהדורה הרביעית של כרך א' והמהדורה השנייה של כרך ב' בסדרה "מס הכנסה" הנחשבת לחיבור המוביל בתחום בישראל ולעיתים קרובות הוא מפרסם, ביחד עם ד"ר רפאל, מאמרים בענייני מיסים בעיתונות הכלכלית ובכתבי עת מקצועיים.

ספרים | א. רפאל | יחצ

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • המסלול החדש לקידום פרויקטים להשכרה לטווח ארוך

  השבוע אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק של חבר הכנסת רועי פולקמן (כולנו) לפיה ועדות מקומיות תוסמכנה לאשר תוספת בנייה של עד 15% לפרויקטים של בניה למגורים, במקרים בהם רבע מהדירות בפרויקט יוקצו להשכרה לטווח ארוך (תקופת השכרה של 20 שנים) במחיר הנמוך ב- 20% ממחיר השוק. הדירות המיועדות להשכרה לטווח ארוך תוקצנה לזכאים, כאשר תנאי הסף לזכאות ייקבעו על ידי הממשלה.

  המסלול החדש לקידום פרויקטים להשכרה לטווח ארוך

 • למי שייכת הסמכות הזו?

  על חוסר הוודאות בנושא סמכות במזונות ילדים

  למי שייכת הסמכות הזו?

 • DUN'S 100 2017 – דירוג עורכי הפטנטים לשנת 2017: ריינהולד–כהן עדיין בראש

  אקזיט מוצלח כמו שביצעה מובילאיי ממחיש את חשיבותם של עורכי הפטנטים בהצלחת המוצר מבוסס הפטנט | לפי דירוג Dun's 100, בצמרת רשימת משרדי עורכי הפטנטים נשמרה יציבות; ובמקומות 2 ו-3, כמו אשתקד, נמצאים פרל-כהן וארליך אנד פנסטר

  DUN'S 100 2017 – דירוג עורכי הפטנטים לשנת 2017: ריינהולד–כהן עדיין בראש

 • העסקה מגוונת – האתגר הבא של תעשיית הטכנולוגיה

  בחודש יוני האחרון הטיל המדען הראשי פצצה: דוח החדשנות שהוגש לראש הממשלה קבע כי בעשור הקרוב תסבול תעשיית ההייטק המקומית ממחסור של לא פחות מ-10,000 מהנדסים, וכי אותות המשבר ניכרים כבר היום. המחסור במהנדסים הוא החסם המשמעותי ביותר שעומד בפני התעשייה הישראלית, קבע המדען הראשי, ואם הוא לא יטופל תתקשה ישראל לשמור על מעמדה כמובילה עולמית בחדשנות הטכנולוגית.

  העסקה מגוונת – האתגר הבא של תעשיית הטכנולוגיה