בית וגג

התחדשות עירונית: תמ"א 38 – בעיקר הריסה ובניה מחדש, ופינוי בינוי

בית וגג
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2010
תחום: התחדשות עירונית: תמ"א 38 – בעיקר הריסה ובניה מחדש, ופינוי בינוי
כתובת: רח' אבא הלל 17 א' רמת גן
טלפון: 03-5663355, 9009*
פקס: 03-5008030
דוא"ל: office@baitvegag.co.il
אתר החברה: www.baitvegag.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אלונה בר און, בית וגג

  אלונה בר און

  יו"ר

  בית וגג

 • רונן עקביה, בית וגג

  רונן עקביה

  מנכ"ל

  בית וגג

 • איתי הוז, בית וגג

  איתי הוז

  סמנכ"ל רגולציה ופיתוח עסקי

  בית וגג

 • מיכאל בריק, בית וגג

  מיכאל בריק

  סמנכ"ל הנדסה

  בית וגג

 • שחר קליין, בית וגג

  שחר קליין

  סמנכ"ל כספים

  בית וגג

 • צביקה רובינשטיין, בית וגג

  צביקה רובינשטיין

  סמנכ"ל ייזום

  בית וגג

 • רון שחר, בית וגג

  רון שחר

  מנהל מחלקת ייזום

  בית וגג

 • עירית מעייני, בית וגג

  עירית מעייני

  מנהלת שיווק

  בית וגג

אייקון אודות

אודות בית וגג

בית וגג היא קרן השקעות וייזום שגייסה ומנהלת מאות מיליוני ש"ח מגופים מוסדיים מובילים, יוזמת ומובילה עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית.

בית וגג היא מהחברות הוותיקות, האיתנות והבולטות בתחום ההתחדשות העירונית בישראל, שמובילה כיום עשרות פרויקטים של תמ"א 38 - הריסה ובניה מחדש ופינוי בינוי. 

ניסיון, התמחות ומוניטין
בית וגג הוקמה בשנת 2010 במטרה אחת - להוביל את תחום ההתחדשות העירונית למגורים בישראל.
בתחילת הדרך התחום היה בוסרי, ובית וגג, מראשוני השחקנים בתחום, החלה לבנות, צעד אחר צעד, את הפלטפורמה הייחודית שלה לייזום וניהול פרויקטים של תמ"א 38, בעיקר מסוג הריסה ובניה מחדש.
הפלטפורמה של בית וגג כוללת כ-30 מנהלים ועובדים, מחלקות מקצועיות, המתמחות בהובלת תהליכי התחדשות עירונית בתחומי ייזום, הנדסה, רגולציה, כספים, משפטי, קשרי לקוחות, שיווק ומכירות ועוד.
מנהלי ועובדי בית וגג הם מהגורמים המנוסים ביותר בענף ההתחדשות העירונית, וכל עיסוקם הוא בהובלת פרויקטים בתחום זה בלבד.
בית וגג מובילה פרויקטים בכ-50 בניינים הנמצאים בשלבים שונים, והיא בעלת ניסיון מצטבר מהגבוהים ביותר בתחום:
- 15 בניינים כבר הושלמו ואוכלסו
- כ-10 בניינים נוספים בתהליכי בניה שונים
- כ-12 פרויקטים בשיווק
- עשרות בניינים נוספים בתהליכי היתר ותכנון מתקדמים 
המוניטין של בית וגג מתבטא, בין היתר, במדדי האיכות המדרגים את יזמי ההתחדשות העירונית בארץ.
כיום פועלים בישראל למעלה מ-1,500 גופים יזמיים בתחום, ובשלושת המדדים בית וגג משתלבת בצמרת הדירוג, זו השנה השלישית.
המיקוד בהתחדשות עירונית, הניסיון המצטבר בתחום והצוות הפנימי המומחה, הופכים את בית וגג לאחד הגופים הבולטים, החזקים והמובילים ביותר בענף.

מה מייחד את בית וגג לעומת גופים אחרים בענף?
רונן עקביה, מנכ"ל בית וגג, מסביר כי "בית וגג הינה אחד הגופים הוותיקים והמנוסים בענף ופועלת מימי ראשיתו של תחום ההתחדשות העירונית בישראל. ייחודה של בית וגג, מלבד יכולותיה היזמיות, כלכליות, הנדסיות, שיווקיות וכו', הוא במקצועיותה יוצאת הדופן בתחום המאתגר והמורכב הזה שנקרא התחדשות עירונית.
להבדיל ממתחרינו הגדולים, בית וגג עוסקת אך ורק בהתחדשות עירונית ובפינוי בינוי. ניסיוננו הרב נרכש עקב בצד אגודל יחד עם בניית התחום והשינויים הרבים שחלו ברשויות, ברגולציה, בנורמות בענף ובכלל. חרטנו על דגלנו להיות מובילי שוק ומספר מודלים שלנו כבר מיושמים היום בשטח גם על ידי יזמים אחרים."
כמו כן, הליך קידום הפרויקט הוא מורכב, ממושך, מחייב מעורבות גבוהה של גורמים רבים בדרך, וכפי שכולם מרגישים היטב, נתון להפכפכות רגולטורית חדשות לבקרים. במצב זה, בית וגג מחזיקה ביתרון משמעותי בענף אשר נובע משילוב של ארבעה יתרונות מובהקים:
1. האיתנות הפיננסית
מאחורי בית וגג ניצבים הגופים המוסדיים החזקים בישראל, כמו פועלים שוקי הון, הפניקס, עמיתים, IBI ועוד, שהשקיעו בה רבע מיליארד ₪. זהו מודל פיננסי ראשון בענף אשר מחבר בין כספים ציבוריים, באמצעות קרנות הפנסיה וקופות הגמל, להשקעה בנדל"ן למגורים בישראל. ההשקעה האמורה מאפשרת מימון פרויקטים בהיקף של כמיליארד ש"ח, המקנה לבית וגג בטחון, יציבות וגמישות בייזום וניהול הפרויקטים, ובעיקר, שקט לבעלי הדירות.
2. פלטפורמה מתמחה ומנוסה בהתחדשות עירונית
בית וגג מתמקדת בייזום פרויקטים של התחדשות עירונית וזה כל עיסוקנו. כיום החברה עוסקת בייזום ובניית כ-50 בניינים במרכז הארץ, שנמצאים בשלבים שונים. הצוות הפנימי המקצועי של החברה מוביל את הפרויקט לכל אורכו, מאסיפת הדיירים הראשונה, באמצעות ליווי הדיירים בתהליך שינויי הדיירים מול הקבלן ועד למסירת המפתח לדירה החדשה ואפילו לאחר מכן, בתקופת הבדק, ומספק מענה מקצועי בכל נושא לכל האנשים שצועדים איתנו בדרך לביתם החדש.
3. אחריות על מכלול שלבי התהליך
בית וגג לוקחתאחריות, החל מגיבוש תכניות המשלבות חזון אורבני ואדריכלות, בעבודה משותפת עם הרשויות, דרך החתמת בעלי הדירות, הובלת היתר הבנייה, ניהול התכנון, ניהול הביצוע, ועד למכירת הדירות ואכלוס הבניין.
4. תפיסת קיימות מגובשת
בבית וגג יודעים שנדל"ן זה לא רק הנדסה, מימון ומכירות, אלא קודם כל בית ואנשים. בית ליצירת משפחה, חצר משחק לילדים, שכונה עם סיפורים, עיר עתירת היסטוריה. שילוב יתרונות אלה מאפשר לבית וגג לעבוד עם מיטב היועצים, האדריכלים והספקים, במטרה לתכנן וליצור יחד סביבת מגורים נוחה, יפה ואיכותית.

כיצד בית וגג רואה את התפתחות הענף בשנים הקרובות?
איתי הוז, סמנכ"ל בבית וגג, משיב כי "ההתחדשות העירונית נמצאת במגמת צמיחה בישראל ובעולם, כשברקע גידול האוכלוסין, גידול בביקוש למגורים בערים, ומגמת צמצום בנייה בשטחים פנויים, במטרה לשמר סביבה ירוקה. התחדשות העירונית היא המקור הבלעדי לבנייה חדשה במרכזי הערים. מגמת הצמיחה הזו מתגברת גם לאור ערכים נוספים שההתחדשות העירונית מביאה עימה: מענה להתיישנות הבניינים, מענה להזדקנות המרחב והאוכלוסייה העירוניים, ושימור העירוב הכלכלי-חברתי שמאפיין את מרכזי הערים ומחזק את חוסננו כחברה.
לאורך שנות פעילותה של בית וגג, סוגי והיקפי הפעילות מתפתחים יחד עם הענף. מייזום פרויקטים קטנים של 10-4 דירות בראשית דרכנו, אנו מתמקדים כיום בייזום ובתכנון מתחמים עירוניים בני 100 דירות ויותר, במסגרת הריסה ובנייה מחדש ופינוי-בינוי. המשך התפתחות הענף תלוי כעת במציאת האיזון העדין שבין יכולות יזמיות, הבנת צרכי הדיירים והעיר, והתאמה לדרישות הרשויות. אנו רואים בהתחדשות העירונית הזדמנות ואתגר יוצאי דופן להזריק יצירה אדריכלית לערים, להגביר מעורבות קהילתית, לקדם התייעלות אנרגטית ועירוב שימושים, לספק פתרונות תעבורה וביחד - לעלות רמה באיכות החיים של כולנו".

בנוסף אולי יעניין אותך

 • האם תחלואת הקורונה יכולה להיחשב כתאונת עבודה והאם מהווה עילה לתביעה נזיקית נגד מעביד?

  האם תחלואה בקורונה עקב הידבקות במקום עבודה, בגלל תנאי העבודה יכולה להיחשב כ"תאונת עבודה" מבחינת חוק הביטוח הלאומי?

  האם תחלואת הקורונה יכולה להיחשב כתאונת עבודה והאם מהווה עילה לתביעה נזיקית נגד מעביד?

 • תאגיד בריא = ארגון בריא

  כלי הביקורת הפנימית מחזקות את המערכת החיסונית של ארגונים ומייצרת שקיפות כלפי חוץ

  תאגיד בריא = ארגון בריא

 • נס אוגוסט

  למרות בשורות האיוב, המכירות באוגוסט זינקו

  נס אוגוסט

 • הקורונה לא לבד – על חגיגות יום העצמאות הלא שמחות של ארה"ב

  יום העצמאות של ארצות הברית עמד השנה בצל הקורונה, אך לא רק. המאבק מול הנגיף מצטרף לשורה של טלטלות אותן חווה הכלכלה הגדולה בעולם. מהמחאות החברתיות ועד הבחירות הקרבות, אמריקה עוברת שינויים שנראה שהם רק בתחילתם, וקשה לדעת לאן יובילו את המעצמה מספר אחת. על רקע ה-"4 בולי", יום העצמאות של ארצות הברית, DUN'S 100 בפרויקט מיוחד הסוקר את המצב הנוכחי במספר מדינות המציינות החודש את יום העצמאות שלהן, באמצעות עו"ד מובילים העובדים במדינה ונמצאים בקשרי עבודה עם ישראל. כתבה ראשונה בסדרה

  הקורונה לא לבד – על חגיגות יום העצמאות הלא שמחות של ארה"ב