בנק לאומי לישראל בע"מ

בנקאות מקומית ובינלאומית, פעילויות פיננסיות והשקעות

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1902
תחום: בנקאות מקומית ובינלאומית, פעילויות פיננסיות והשקעות
כתובת: משרד ראשי: רח' יהודה הלוי 34, תל אביב 6513616
טלפון: 076-8858111
אתר החברה: http://www.leumi.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • סאמר חאג' יחיא

  סאמר חאג' יחיא

  יו"ר הדירקטוריון

  בנק לאומי לישראל בע"מ

 • חנן פרידמן

  עו"ד חנן פרידמן

  מנכ"ל

  בנק לאומי לישראל בע"מ

מנהלים בכירים

  רונן אגסי ראש חטיבה עסקית
  בשמת בן-צבי ראש חטיבת שוקי הון
  ליאת שוב ראש חטיבת ניהול סיכונים
  שמוליק ארבל ראש חטיבה בנקאית
  מור פינגרר ראש חטיבת ייעוץ משפטי
  אביבית קליין ראש חטיבת משאבי אנוש
  אורי יוניסי ראש חטיבת משכנתאות וקשרי לקוחות
  חיים שקולניק ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות
  חגית ארגוב ראש חטיבת ביקורת פנימית
  עומר זיו ראש חטיבה פיננסית
  אייל בן-חיים ראש חטיבת תפעול
אייקון אודות

אודות בנק לאומי לישראל בע"מ

סניפים ברחבי הארץ

200

עובדים

8,816 

נכסים

מאזן 556 מיליארד ₪

רווח נקי

2,1 מיליארד ₪

 

לאומי הוא התאגיד הבנקאי הוותיק בישראל ואחד התאגידים המובילים והגדולים ביותר בישראל ובמזרח התיכון. נכון ליום 31 בדצמבר 2020, סך המאזן של קבוצת לאומי הסתכם ב-556 מיליארד ₪, כאשר ההון העצמי עמד על 37.7 מיליארד ₪. תיק האשראי של הקבוצה הסתכם בתקופה זו ב-295.3 מיליארד ₪,  פיקדונות הציבור הגיעו ל-447 מיליארד ₪, הרווח הנקי עמד על כ-2.1 מיליארד ₪ והתשואה להון הגיעה ל-5.7%.

לאומי, מאז ועד היום

בנק לאומי נוסד בלונדון בשנת 1902 תחת השם בנק "אנגלו-פלשתינה". הבנק הוקם כפועל יוצא מחזונו של ד"ר בנימין זאב הרצל, אשר ראה צורך בהקמתה של זרוע פיננסית שתתמוך בפעילות התנועה הציונית בארץ ישראל. הסניף הראשון של הבנק נפתח ביפו בשנת 1903, וכבר מאז, היה הבנק מעורב בכל ההתפתחויות הכלכליות המשמעותיות של המדינה שבדרך.  עם הקמת מדינת ישראל בשנת 1948, שימש בנק לאומי כבנק המרכזי של המדינה החדשה, ואף הנפיק את שטרות הכסף הראשונים שלה. מאז ועד היום, אין אף מוסד פיננסי בישראל, אשר תרם להתפתחות המדינה כפי שתרם בנק לאומי: בתחומי התעשייה, הנדל"ן, התשתיות הלאומיות, המסחר, החקלאות, האקדמיה, המחקר וההיי-טק.

לאומי מפעיל כיום כ-200 סניפים ברחבי הארץ, בנוסף לסניפים ומשרדים בצמתים פיננסיים מרכזיים ברחבי העולם. פריסה זו מאפשרת לבנק להעניק ללקוחותיו שירותים פיננסיים מקצועיים, וללוות את פעילותם על פני הגלובוס.

קבוצת לאומי מספקת מגוון שירותי בנקאות לכל סוגי הלקוחות, החל במשקי בית, דרך עסקים קטנים ובינוניים וכלה בתאגידי ענק. שירותים אלה ניתנים באמצעות קווי עסקים ייעודיים, המתאימים לכל מגזרי הלקוחות, והם נשענים על סטנדרטים גבוהים ביותר ועל מקצועיות ללא פשרות. חברות הבנות של קבוצת לאומי כוללות את 'לאומי פרטנרס' - זרוע ההשקעות הריאליות של הקבוצה,  'לאומי שירותי שוק ההון' - הגוף המוביל בישראל למתן שירותי תפעול מקיפים לגופים פיננסיים, ו-VIDEA – חברת ניהול תיקי השקעות דיגיטלית.

בעשור האחרון השקיע לאומי משאבים נרחבים בפיתוח ושיפור יכולותיו הטכנולוגיות בכדי להעניק ללקוחותיו את השירותים הזמינים והמתקדמים ביותר. כיום, 'לאומי דיגיטל' מוביל את תחום הבנקאות הדיגיטלית בישראל וכולל מגוון רחב של מוצרים ושירותים בנקאיים מתקדמים, אשר זמינים ללקוחות הבנק 24/7 בערוצים הדיגיטליים של הבנק, הכוללים את אתר האינטרנט, האפליקציות למובייל ועמדות המידע והשירות העצמי, המוצבות בכל הסניפים.

קווי עסקים

חטיבה בנקאית
החטיבה הבנקאית מעניקה שירותים בנקאיים כוללים למשקי בית, עסקים קטנים ולקוחות פרטיים עתירי נכסים באמצעות פריסה ארצית של סניפים ומרכזי שירות. החטיבה אחראית גם על פעילות מערך המשכנתאות של לאומי.

חטיבה עסקית
החטיבה העסקית כוללת מערך מסחרי ומערך עסקי. המערך המסחרי מתמחה במתן שירותים בנקאיים ופיננסיים לחברות עסקיות בינוניות (Middle Market) באמצעות סניפים ייעודיים ברחבי הארץ. המערך העסקי עוסק במימון וליווי של תאגידים, לקוחות עסקיים גדולים וחברות רב-לאומיות, וכולל גם את ענף בינוי ונדל"ן אשר עוסק במימון חברות יזמיות וקבלניות המעורבות בפרויקטים גדולים בתחום הנדל"ן והתשתיות.

בנקאות בינלאומית
קו עסקים זה מעניק שירותי בנקאות מסחרית ללקוחות פרטיים ולחברות מקומיות הפועלים בשווקים בינלאומיים. פעילות זו כוללת את שלוחות לאומי ארה"ב ולאומי בריטניה.

חטיבת שוקי הון
חטיבת שוקי הון אחראית על ניהול תיק הנוסטרו של הבנק ועל הפעלת חדרי העסקות של לאומי (ני"ע ישראליים, ני"ע זרים, מט"ח ונגזרים) במטרה להעניק שירות ללקוחות הבנק הפועלים בשוקי ההון, לרבות לקוחות מוסדיים.

לאומיטק
לאומיטק מספקת מעטפת של שירותים בנקאיים לחברות הייטק הפועלות בישראל ובחו"ל, תוך מתן מענה לצרכים הפיננסיים הייחודיים של התעשייה. בנוסף לפעילות בישראל, ללאומיטק נוכחות גם במרכזי הייטק גלובליים כגון לונדון, ניו-יורק ועמק הסיליקון בארה"ב.

Pepper
Pepper הוא הבנק הדיגיטלי מבית לאומי, אשר מאפשר ניהול חשבון בנק ללא עמלות עו"ש וללא סניפים, באמצעות אפליקציית מובייל בלבד. האפליקציה גם מאפשרת מסחר במניות מובילות בארה"ב באמצעות Pepper Invest. 

לאומי עם הקהילה

מאז היווסדו מקיים לאומי פעילות חברתית וקהילתית ענפה ועשירה, לצד העשייה העסקית. מורשת זו מצאה את ביטויה בשנים האחרונות בפעילות חינוכית לצמצום פערים וקידום שוויון הזדמנויות של דור המחר, צעירים ונוער מהפריפריה החברתית גיאוגרפית.

בשנה החולפת הורחבה המדיניות החברתית של לאומי, שנקראת "מדור לדור". המדיניות החדשה כוללת מענה חברתי גם לבני הגיל השלישי, בנוסף לקידום דור המחר, והקשר ביניהם.

בשנת 2020 השקיעה קבוצת לאומי כ -37 מיליון ₪ בפעילות למען הקהילה, באמצעות תרומות וחסויות למאות ארגונים חברתיים ומוסדות חינוך, לפעילויות בהן השתתפו עשרות אלפי בני נוער, צעירים ומבוגרים מכלל מגזרי האוכלוסייה ובכל רחבי הארץ. בנוסף, למעלה מ-4,000 עובדי קבוצת לאומי לקחו חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה.

עמותת "אחריי! – נוער מוביל שינוי", הפועלת לפיתוח מנהיגות צעירה בפריפריה ולקידום שוויון הזדמנויות בקרב נוער בסיכון, הינה השותפה החברתית האסטרטגית של קבוצת לאומי מזה 19 שנה. לאומי הינו התורם המרכזי של העמותה ותומך בגידול המתמיד של פעילותה. בתוך כך, אנשי מקצוע מלאומי מלווים וחונכים באופן שוטף מנהלים בעמותה ומאות עובדי הבנק מתנדבים כל שנה בעמותה במסגרת פרויקטים שונים המתקיימים בכל רחבי הארץ.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

  מה שגורם לעליית מחירי הנדל"ן הוא לא אינטרסים של בעלי עניין, אלא תהליך ומחסור אמיתי בדירות לאוכלוסיית ישראל. המחסור החריף מושך את המחירים מעלה

  עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

 • פורום בכירי ענף המשפט 2022

  בתאריך ה- 23.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי ענף המשפט.

  פורום בכירי ענף המשפט 2022

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

 • גלובל רוטו שקע – ממשבר עמוק להצלחה מפוארת

  גלובל רוטו שקע – ממשבר עמוק להצלחה מפוארת