בנק לאומי לישראל בע"מ

בנקאות מקומית ובינלאומית, פעילויות פיננסיות והשקעות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1902
תחום: בנקאות מקומית ובינלאומית, פעילויות פיננסיות והשקעות
כתובת: משרד ראשי: רח' יהודה הלוי 34, תל אביב 6513616
טלפון: 076-8858111
אתר החברה: http://www.leumi.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • דוד ברודט, בנק לאומי לישראל בע"מ

  דוד ברודט

  יו”ר הדירקטוריון

  בנק לאומי לישראל בע"מ

  לפרופיל המלא

  דוד ברודט
 • רקפת רוסק-עמינח, בנק לאומי לישראל בע"מ

  רקפת רוסק-עמינח

  מנכ”לית

  בנק לאומי לישראל בע"מ

  לפרופיל המלא

  רקפת רוסק-עמינח

מנהלים בכירים

  רונן אגסי ראש חטיבת שוקי הון
  בשמת בן-צבי ראש חטיבת ניהול סיכונים
  רו"ח שלמה גולדפרב ראש חטיבת החשבונאות
  שמוליק ארבל ראש חטיבה עסקית-מסחרית
  עו"ד עירית רוט ראש חטיבת ייעוץ משפטי
  עו"ד חנן פרידמן ראש חטיבת אסטרטגיה ורגולציה
  הילה ערן-זיק ראש חטיבת משאבי אנוש
  דני כהן ראש החטיבה הבנקאית
  שי בסון ראש חטיבת הטכנולוגיות
  אילן בוגנים מנהל טכנולוגיות ודאטה ראשי
  שרון גור ראש חטיבת ביקורת פנימית
  רו"ח עומר זיו ראש החטיבה הפיננסית
  תמר יסעור ראש החטיבה לבנקאות דיגיטלית
אייקון אודות

אודות בנק לאומי לישראל בע"מ

עובדים   כ-11,200

נכסים   מאזן 450.8 מיליארד ₪

רווח נקי   3.2 מיליארד ₪

לאומי הוא התאגיד הבנקאי הוותיק בישראל ואחד התאגידים המובילים והגדולים ביותר בישראל ובמזרח התיכון. נכון ליום 31 בדצמבר 2017, סך המאזן של קבוצת לאומי הסתכם ב-450.8 מיליארד ₪, כאשר ההון העצמי עמד על 33.2 מיליארד ₪. תיק האשראי של הקבוצה הסתכם בתקופה זו ב-268 מיליארד ₪,  פיקדונות הציבור הגיעו ל-362.5 מיליארד ₪, הרווח הנקי עמד על כ-3.2 מיליארד ₪ והתשואה להון הגיעה ל-9.8%.

לאומי, מאז ועד היום

בנק לאומי נוסד בלונדון בשנת 1902 תחת השם בנק "אנגלו-פלשתינה". הבנק הוקם כפועל יוצא מחזונו של ד"ר בנימין זאב הרצל, אשר ראה צורך בהקמתה של זרוע פיננסית שתתמוך בפעילות התנועה הציונית בארץ ישראל. הסניף הראשון של הבנק נפתח ביפו בשנת 1903, וכבר מאז, היה הבנק מעורב בכל ההתפתחויות הכלכליות המשמעותיות של המדינה שבדרך.  עם הקמת מדינת ישראל בשנת 1948, שימש בנק לאומי כבנק המרכזי של המדינה החדשה, ואף הנפיק את שטרות הכסף הראשונים שלה. מאז ועד היום, אין אף מוסד פיננסי בישראל אשר תרם להתפתחות המדינה כפי שתרם בנק לאומי: בתחומי התעשייה, הנדל"ן, התשתיות הלאומיות, המסחר, החקלאות, האקדמיה, המחקר וההיי-טק.
לאומי מפעיל כיום כ-219 סניפים ברחבי הארץ, בנוסף לסניפים ומשרדים בצמתים פיננסיים מרכזיים ברחבי העולם. פריסה זו מאפשרת לבנק להעניק ללקוחותיו שירותים פיננסיים מקצועיים, וללוות את פעילותם על פני הגלובוס.
קבוצת לאומי מספקת שירותי בנקאות איכותיים לכל סוגי הלקוחות, החל במשקי בית, דרך עסקים קטנים ובינוניים וכלה בתאגידי ענק. שירותים אלה ניתנים באמצעות קווי עסקים ייעודיים, המתאימים
לכל מגזרי הלקוחות, והם נשענים על סטנדרטים גבוהים ביותר ועל מקצועיות ללא פשרות. חברות הבנות של הקבוצה: 'לאומי קארד' - חברת כרטיסי האשראי של הבנק, 'לאומי פרטנרס' - זרוע ההשקעות של הקבוצה ו'לאומיטק' – זרוע בנקאות ההיי-טק של הקבוצה, יחד עם מערך המשכנתאות בלאומי, מאפשרות ללקוח ליהנות ממכלול שלם של שירותים ומוצרים בנקאיים.
בשנים האחרונות השקיע לאומי משאבים נרחבים בפיתוח ושיפור יכולותיו הטכנולוגיות בכדי להעניק ללקוחותיו את השירותים הזמינים והמתקדמים ביותר. כיום, 'לאומי דיגיטל' – הבנקאות הישירה של לאומי, מוביל את תחום הבנקאות הדיגיטלית בישראל וכולל מגוון רחב של מוצרים ושירותים בנקאיים מתקדמים אשר זמינים ללקוחות הבנק 24/7 בערוצים דיגיטליים ישירים.

 קווי עסקים:

בנקאות קמעונאית: הבנקאות הקמעונאית מעניקה שירותים בנקאיים כוללים ללקוחות פרטיים ולעסקים קטנים באמצעות כ-197 סניפים ברחבי הארץ. קו עסקים זה כולל את מערך המשכנתאות ואת מערך הבנקאות הפרטית, אשר מרכז את הפעילות הבנקאית של לקוחות הפרטיים, ישראלים ותושבי-חוץ, בעלי עושר פיננסי של יותר מ-1.5 מיליון ₪.
בנקאות מסחרית: המערך המסחרי מתמחה במתן שירותים בנקאיים ופיננסיים לחברות עסקיות בינוניות (Middle Market) באמצעות 22 סניפי עסקים ייעודיים ברחבי הארץ. המבנה הארגוני של המערך הוא ייחודי במערכת הבנקאית, ומאפשר מתן שירות מקיף וכולל ללקוח (One Stop Shop).
בנקאות עסקית: המערך העסקי עוסק במימון וליווי של לקוחות עסקיים גדולים וחברות רב-לאומיות; מערך בנייה ונדל"ן עוסק במימון חברות יזמיות וקבלניות המעורבות בפרויקטים גדולים בתחום הנדל"ן והתשתיות. המערכים מטפלים בלקוחות שפעילותם העסקית מורכבת, בלקוחות שעסקיהם בינלאומיים ובלקוחות שפעילותם מנוהלת בשלוחות הבנק בחו"ל.
בנקאות בינלאומית: קו עסקים זה מעניק שירותי בנקאות מסחרית ללקוחות פרטיים ולחברות מקומיות הפועלים בשווקים בינלאומיים. פעילות זו כוללת את שלוחות לאומי ארה"ב, לאומי בריטניה,  וכן את נציגות לאומי בשנגחאי, סין.
בנקאות דיגיטלית: קו עסקים זה אחראי על הובלת ויישום חדשנות דיגיטלית מתקדמת בכל קווי העסקים של הבנק, לצד ניהול אגף השיווק ואגף ה- Big Data. במסגרת קו עסקים זה מנוהלים השירותים המתקדמים של 'לאומי דיגיטל' – הבנקאות הישירה של לאומי, הכוללת את אתר האינטרנט של הבנק, האפליקציות למובייל ועמדות המידע והשירות העצמי המוצבות בסניפים. כמו כן, קו העסקים אחראי על פעילות Pepper, הבנק הדיגיטלי החדשני מבית לאומי, אשר מאפשר ניהול חשבון בנק ללא עמלות עו"ש באמצעות המובייל בלבד.
שוקי הון: קו עסקים זה מנהל את תיק הנוסטרו של הבנק ואת פעילותם של לקוחות מוסדיים ובנקים זרים. במסגרתו ניתנים פתרונות פיננסיים המותאמים ללקוחות אלו ולשאר לקוחות קווי  העסקים של הבנק, הפועלים ישירות מול חדרי העסקות של לאומי (ני"ע ישראליים, ני"ע זרים, מט"ח ונגזרים). נוסף על כך, קו העסקים אחראי על תפעול  פעילות שוק ההון של לקוחות הבנק.
לאומיטק: לאומיטק מעניקה שירותים בנקאיים לחברות היי-טק בכל שלבי פעילותן, לרבות מימון בנקאי, בניית מוצרים בנקאיים ייחודיים, פלטפורמה ייעודית לניהול השקעות וכרטיס אשראי ייעודי. כמו כן, לאומיטק משתפת פעולה עם גורמי מפתח בתעשיית ההיי-טק בארץ ובחו"ל, בהם קרנות ומשקיעים, להשאת התועלת שביכולתה לספק ללקוחותיה. ללאומיטק נוכחות גם במרכזי היי-טק גלובליים כמו לונדון, ניו-יורק ועמק הסיליקון.

לאומי עם הקהילה

מאז היווסדו מקיים לאומי פעילות חברתית וקהילתית ענפה ועשירה, לצד העשייה העסקית. מורשת זו מצאה את ביטויה בשנים האחרונות בפעילות לקידום החינוך, התרבות והאמנות ובפעילות לצמצום פערים וקידום שוויון הזדמנויות, מתוך אמונה כי תחומים אלה מהווים כלי מרכזי לחיזוקו וקידומו של דור המחר.
בשנת 2017 השקיעה קבוצת לאומי כ-37 מיליון ₪ בפעילות למען הקהילה, באמצעות תרומות וחסויות לכ-450 ארגונים חברתיים ומוסדות חינוך, לפעילויות בהן השתתפו עשרות אלפי בני נוער, צעירים ומבוגרים מכלל מגזרי האוכלוסייה ובכל רחבי הארץ. בנוסף, למעלה מ-4,300 עובדי קבוצת לאומי לקחו חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה.
עמותת "אחריי! – נוער מוביל שינוי" הינה השותפה החברתית האסטרטגית של קבוצת לאומי מזה 16 שנה. לאומי הינו התורם המרכזי של העמותה ותומך בגידול המתמיד של פעילות העמותה בפריפריה. אנשי מקצוע מלאומי מלווים וחונכים מנהלים בעמותה, במטרה לסייע בשיפור התשתיות ולבנות את יכולות העמותה להתמודד עם הגידול בפעילותה. מנכ"לית הבנק עומדת בראש אגודת הידידים של העמותה. במסגרת שיתוף הפעולה עם "אחריי!", יותר מ-1,000 עובדי לאומי התנדבו בעמותה בשנת 2017.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פיתוח אנשים ולא רק תוכנה

  בשנים האחרונות חברות התחילו לאמץ גישה שונה, גישה ששמה לה למטרה לעודד את הצמיחה באמצעות עידוד ההתפתחות המקצועית והאישית של עובדי החברה וזאת מתוך האמונה שצמיחת העובדים היא צמיחתה של החברה עצמה

  פיתוח אנשים ולא רק תוכנה

 • ביטול הסתלקות מירושה

  ביטול הסתלקות מירושה

 • נזקי כלבים נושכים

  החוק בישראל מתייחס במפורש לנזקים שנגרמים על ידי כלבים. קיימות הוראות חוק מיוחדות שמתייחסות לאחריותם של בעלי כלבים לנזקים שנגרמים על ידי כלביהם. המטרה היא לגרום לבעלי כלבים להשגיח על כלביהם, להחזיקם קשורים ברצועה, לחסום את פיהם, ולא להתיר להם להתרוצץ חופשיים, ואף לבטח אותם בביטוח מתאים.

  נזקי כלבים נושכים

 • מה חושבים בכירי עו"ד על סוגיות הליבה הרלוונטיות בעולם המשפט

  כיצד משקמים את מעמדה של לשכת עו"ד? אילו נושאים צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות של שר/ת המשפטים הבא/ה? ומה דעתם על חוק הפקטור? את השאלות הללו הצגנו בפני כמה מבכירי עו"ד בישראל: עו"ד אלי זהר, יו"ר גולדפרבזליגמן, עו"ד תמי פירון – סמורודינסקי, שותפה בכירה, ראש מחלקת תשתיות, מימון פרויקטים ונדל"ן במשרד מ. פירון ושות', וד"ר דוד תדמור, שותף מנהל ויו"ר משותף במשרד תדמור לוי ושות' .התשובות בכתבה

  מה חושבים בכירי עו"ד על סוגיות הליבה הרלוונטיות בעולם המשפט