בנק לאומי לישראל בע"מ

בנקאות מקומית ובינלאומית, פעילויות פיננסיות והשקעות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1902
תחום: בנקאות מקומית ובינלאומית, פעילויות פיננסיות והשקעות
כתובת: משרד ראשי: רח' יהודה הלוי 34, תל אביב 6513616
טלפון: 076-8858111
אתר החברה: http://www.leumi.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • סאמר חאג' יחיא, בנק לאומי לישראל בע"מ

  סאמר חאג' יחיא

  יו"ר הדירקטוריון

  בנק לאומי לישראל בע"מ

 • חנן פרידמן, בנק לאומי לישראל בע"מ

  עו"ד חנן פרידמן

  מנכ"ל

  בנק לאומי לישראל בע"מ

מנהלים בכירים

  מנהלים בכירים
  רונן אגסי ראש חטיבת שוקי הון
  בשמת בן-צבי ראש חטיבת ניהול סיכונים
  רו"ח שלמה גולדפרב ראש חטיבת החשבונאות
  שמוליק ארבל ראש חטיבה עסקית
  הילה ערן-זיק ראש חטיבת משאבי אנוש
  אילון דחבש ראש חטיבה בנקאית
  אורי יוניסי ראש חטיבת קשרי לקוחות
  שי בסון ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות
  שרון גור ראש חטיבת ביקורת פנימית
  רו"ח עומר זיו ראש חטיבה פיננסית
  אייל בן-חיים ראש חטיבת תפעול
אייקון אודות

אודות בנק לאומי לישראל בע"מ

עובדים
9.239

נכסים
מאזן 469.1 מיליארד ₪

רווח נקי
3.52 מיליארד ₪

לאומי הוא התאגיד הבנקאי הוותיק בישראל ואחד התאגידים המובילים והגדולים ביותר בישראל ובמזרח התיכון. נכון ליום 31 בדצמבר 2019, סך המאזן של קבוצת לאומי הסתכם ב-469.1 מיליארד ₪, כאשר ההון העצמי עמד על 35.4 מיליארד ₪. תיק האשראי של הקבוצה הסתכם בתקופה זו ב-282.5 מיליארד ₪,  פיקדונות הציבור הגיעו ל-373.6 מיליארד ₪, הרווח הנקי עמד על כ-3.52 מיליארד ₪ והתשואה להון הגיעה ל-9.8%.

לאומי, מאז ועד היום

בנק לאומי נוסד בלונדון בשנת 1902 תחת השם בנק "אנגלו-פלשתינה". הבנק הוקם כפועל יוצא מחזונו של ד"ר בנימין זאב הרצל, אשר ראה צורך בהקמתה של זרוע פיננסית שתתמוך בפעילות התנועה הציונית בארץ ישראל. הסניף הראשון של הבנק נפתח ביפו בשנת 1903, וכבר מאז, היה הבנק מעורב בכל ההתפתחויות הכלכליות המשמעותיות של המדינה שבדרך.  עם הקמת מדינת ישראל בשנת 1948, שימש בנק לאומי כבנק המרכזי של המדינה החדשה, ואף הנפיק את שטרות הכסף הראשונים שלה. מאז ועד היום, אין אף מוסד פיננסי בישראל, אשר תרם להתפתחות המדינה כפי שתרם בנק לאומי: בתחומי התעשייה, הנדל"ן, התשתיות הלאומיות, המסחר, החקלאות, האקדמיה, המחקר וההיי-טק.

לאומי מפעיל כיום כ-200 סניפים ברחבי הארץ, בנוסף לסניפים ומשרדים בצמתים פיננסיים מרכזיים ברחבי העולם. פריסה זו מאפשרת לבנק להעניק ללקוחותיו שירותים פיננסיים מקצועיים, וללוות את פעילותם על פני הגלובוס

קבוצת לאומי מספקת מגוון שירותי בנקאות לכל סוגי הלקוחות, החל במשקי בית, דרך עסקים קטנים ובינוניים וכלה בתאגידי ענק. שירותים אלה ניתנים באמצעות קווי עסקים ייעודיים, המתאימים לכל מגזרי הלקוחות, והם נשענים על סטנדרטים גבוהים ביותר ועל מקצועיות ללא פשרות. חברות הבנות של קבוצת לאומי כוללות את 'לאומי פרטנרס' - זרוע ההשקעות הריאליות של הקבוצה, 'לאומיטק' – זרוע בנקאות ההיי-טק של הקבוצה, ו-VIDEA – חברת ניהול תיקי השקעות דיגיטלית.

בעשור האחרון השקיע לאומי משאבים נרחבים בפיתוח ושיפור יכולותיו הטכנולוגיות בכדי להעניק ללקוחותיו את השירותים הזמינים והמתקדמים ביותר. כיום, 'לאומי דיגיטל' מוביל את תחום הבנקאות הדיגיטלית בישראל וכולל מגוון רחב של מוצרים ושירותים בנקאיים מתקדמים, אשר זמינים ללקוחות הבנק 24/7 בערוצים הדיגיטליים של הבנק, הכוללים את אתר האינטרנט, האפליקציות למובייל ועמדות המידע והשירות העצמי, המוצבות בכל הסניפים.

קווי עסקים

חטיבה בנקאית
החטיבה הבנקאית מעניקה שירותים בנקאיים כוללים למשקי בית, עסקים קטנים ולקוחות פרטיים עתירי נכסים באמצעות פריסה ארצית של סניפים ומרכזי שירות. החטיבה אחראית גם על פעילות מערך המשכנתאות של לאומי.

חטיבה עסקית
החטיבה העסקית כוללת מערך מסחרי ומערך עסקי. המערך המסחרי מתמחה במתן שירותים בנקאיים ופיננסיים לחברות עסקיות בינוניות (Middle Market) באמצעות סניפים ייעודיים ברחבי הארץ. המערך העסקי עוסק במימון וליווי של תאגידים, לקוחות עסקיים גדולים וחברות רב-לאומיות, וכולל גם את ענף בינוי ונדל"ן אשר עוסק במימון חברות יזמיות וקבלניות המעורבות בפרויקטים גדולים בתחום הנדל"ן והתשתיות.

בנקאות בינלאומית
קו עסקים זה מעניק שירותי בנקאות מסחרית ללקוחות פרטיים ולחברות מקומיות הפועלים בשווקים בינלאומיים. פעילות זו כוללת את שלוחות לאומי ארה"ב ולאומי בריטניה. 

חטיבת שוקי הון
חטיבת שוקי הון אחראית על ניהול תיק הנוסטרו של הבנק ועל הפעלת חדרי העסקות של לאומי (ני"ע ישראליים, ני"ע זרים, מט"ח ונגזרים) במטרה להעניק שירות ללקוחות הבנק הפועלים בשוקי ההון, לרבות לקוחות מוסדיים.

לאומיטק
לאומיטק מספקת מעטפת של שירותים בנקאיים לחברות הייטק הפועלות בישראל ובחו"ל, תוך מתן מענה לצרכים הפיננסיים הייחודיים של התעשייה. בנוסף לפעילות בישראל, ללאומיטק נוכחות גם במרכזי הייטק גלובליים כגון לונדון, ניו-יורק ועמק הסיליקון בארה"ב.

Pepper
הבנק הדיגיטלי מבית לאומי, אשר מאפשר ניהול חשבון בנק ללא עמלות עו"ש וללא סניפים, באמצעות אפליקציית מובייל בלבד. האפליקציה גם מאפשרת מסחר במניות מובילות בארה"ב באמצעות Pepper Invest.

לאומי עם הקהילה

מאז היווסדו מקיים לאומי פעילות חברתית וקהילתית ענפה ועשירה, לצד העשייה העסקית. מורשת זו מצאה את ביטויה בשנים האחרונות בפעילות חינוכית לצמצום פערים וקידום שוויון הזדמנויות של דור המחר, צעירים ונוער מהפריפריה החברתית גיאוגרפית.

בשנת 2019 הורחבה המדיניות החברתית של לאומי, שנקראת "מדור לדור". המדיניות החדשה כוללת מענה חברתי גם לבני הגיל השלישי, בנוסף לקידום דור המחר, והקשר ביניהם.

בשנת 2019 השקיעה קבוצת לאומי כ-48 מיליון ₪ בפעילות למען הקהילה, באמצעות תרומות וחסויות לכ-450 ארגונים חברתיים ומוסדות חינוך, לפעילויות בהן השתתפו עשרות אלפי בני נוער, צעירים ומבוגרים מכלל מגזרי האוכלוסייה ובכל רחבי הארץ. בנוסף, למעלה מ-4,400 עובדי קבוצת לאומי לקחו חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה.

עמותת "אחריי! – נוער מוביל שינוי", הפועלת לפיתוח מנהיגות צעירה בפריפריה ולקידום שוויון הזדמנויות בקרב נוער בסיכון, הינה השותפה החברתית האסטרטגית של קבוצת לאומי מזה 18 שנה. לאומי הינו התורם המרכזי של העמותה ותומך בגידול המתמיד של פעילותה. בתוך כך, אנשי מקצוע מלאומי מלווים וחונכים באופן שוטף מנהלים בעמותה ו כ-800 עובדי הבנק מתנדבים כל שנה בעמותה במסגרת פרויקטים שונים המתקיימים בכל רחבי הארץ.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מערכת ניוד מטופלים חדשנית בביה"ח שערי צדק, במצבי שגרה וחירום

  בבית החולים שערי צדק הכניסו לשימוש מערכת המשפרת משמעותית את היכולת לשנע חולים ממקום למקום, "הצלחנו לפתח באמצעות אינטגרציה של טכנולוגיות קיימות מערכת ייחודית מסוגה בישראל ובעולם להפעלת סניטרים לשינוע מטופלים בבית החולים". מסביר אלי גרגיר, מנהל אגף הביטחון ושירותי התפעול של בית החולים שערי צדק, "מדובר על מהפכה של ממש, עבודת צוות הסניטרים והצוות הרפואי בכלל, השתפרה משמעותית כולל יצירת מוטיבציה המתבססת על מדדי האיכות ושיפורם. המערכת גרמה לחלוקת עומסים חכמה של כח אדם וציוד הנעשה כעת בצורה יעילה ונכונה ומייצרת רציפות טיפולית"

  מערכת ניוד מטופלים חדשנית בביה"ח שערי צדק, במצבי שגרה וחירום

 • מחדשים מסלול מחדש

  עולם ההתחדשות העירונית נמצא פעם נוספת בפני צומת דרכים כאשר הנתיב החדש אליו פונה התחום מאלץ את העוסקים בו לחשב מסלול מחדש. הקורונה, ביטול תוכניות תמ"א 38 והכנסת תכנית 'התחדשות בניינית', כמו גם השינויים הצפויים והלא צפויים הנוספים בעולם ההתחדשות העירונית, יחייבו את החברות העוסקות בתחום לבצע את ההתאמות ההכרחיות בכדי להמשיך להוביל את הענף. לקראת פורום DUN'S 100 לבכירי ענף ההתחדשות העירונית מבית דן אנד ברדסטריט (19.11) שוחחנו עם בכירי הענף שהעניקו תשובות ותובנות בנוגע למצב הנוכחי של עולם ההתחדשות העירונית

  מחדשים מסלול מחדש

 • יוזמי מס הפחמן – היזהרו מלהפוך קורבן של תחלואי הרגולציה

  הסתכלות צרה על השורה התחתונה בלבד - עצם קיומם של מנגנוני מס פחמן בעולם - מבלי לראות את התמונה הכוללת, עלולה להביא לתוצאה כלכלית קשה למשק ואף להיכשל בהשגת המטרה הסביבתית

  יוזמי מס הפחמן – היזהרו מלהפוך קורבן של תחלואי הרגולציה

 • תוצאות פעילות חקלאית הסותרת את חוק ההתיישבות

  מה הסיכון הקיים כאשר פועלים ב"הסכמה" באופן המפר את חוק ההתיישבות?. האם "לאי החוקיות" של ההסכם יש השפעה על זכותו של אחד הצדדים לתבוע את הצד השני במקרה של מחלוקת ביניהם?

  תוצאות פעילות חקלאית הסותרת את חוק ההתיישבות