דרורי & שקד שמאים

שמאות מקרקעין, חקלאית ואלמנטרית וליווי פרויקטים

דרורי & שקד שמאים
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1993
תחום: שמאות מקרקעין, חקלאית ואלמנטרית וליווי פרויקטים
כתובת: סניף עפולה: רח' ארלוזורוב 25, עפולה
טלפון: 04-6420470
פקס: 04-6420480
[email protected]
סניף רמת גן: בית ש.א.פ.
רח' היצירה 3, רמת גן
טלפון: 03-5750212
פקס: 03-5750213
סניף נשר: רח' החרושת 4, נשר
טלפון: 04-6195646
טלפון: 04-6420470
פקס: 04-6420480
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.drori-shaked.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • דרורי זוהר

  דרורי זוהר

  שותף

  דרורי & שקד שמאים

 • שקד דוד

  שקד דוד

  שותף

  דרורי & שקד שמאים

מנהלים בכירים

  דרורי זוהר שותף
  שקד דוד שותף
  דרורי יהודה מייסד

  סגל המשרד

  שיפמן אסף
  תמיר לאה
  מדר מאור
  גלובין אורנה
  סדן יעל
  צאיג אלי
  סיידא דנה
  נגבי שני
  שחר אסף
  לייבוביץ' איתן
  פרידמן גל
  יעקב בן לולו
  גיתית דהן
  יום טוב דבי
  שפיצר טובה
  לוי אתי
  ניקסון רחלי
אייקון אודות

אודות דרורי & שקד שמאים

דרורי & שקד שמאים הינו משרד ותיק ומוביל המתמחה בשמאות מקרקעין, חקלאית ואלמטרית, יעוץ, ליווי וניהול מקרקעין וייחודו בהבנה רב-תחומית וראייה אסטרטגית ארוכת-טווח. בנוסף להערכות ושומות מורכבות, המשרד מעניק שירותים משלימים בתחומי התכנון, ניהול מקרקעין, ואסטרטגיה כלכלית. המשרד נהנה ממוניטין והערכה נרחבים בתחומו זה 27 שנה.

כמו כן, מציע שירותים מקצועיים בתחום הבנקאי, הכולל בין היתר שומות לבטוחות ומחלקת ליווי פיננסי של פרויקטים; ליווי אגודות חקלאיות בכל רחבי הארץ בנושאים שונים ומגוונים ובכלל זה מול רשות מקרקעי ישראל, התמחות בתחום הפקעות והשבות קרקע לרשות מקרקעי ישראל.

המשרד, שהוקם בשנת 1993, כולל שמאים המועסקים בו זה 20 שנה ויותר. מטה המשרד ממוקם בעפולה ולו סניפים נוספים בנשר וברמת גן.

דרורי שקד מאמינים בעבודה קשה ואיכותית היוצרת מצוינות מקצועית, ומשכילים לשמור על היותם משרד בוטיק על אף גודלו, תוך שמירה על התא המשפחתי. המשרד מקפיד על למידה ועדכון רציף תוך פתיחות, הקשבה ויצירתיות, מתוך שאיפה להבין לעומק את המאפיינים הכלכליים, התיאורטיים, המעשיים והחברתיים בתחומו, ובמידת הצורך מערב מומחים מדיסציפלינות משלימות בכדי להעניק ללקוחותיו שירות ראשון במעלה. הסינתזה שנוצרת בין הניסיון רב השנים והידע המקצועי המעמיק שנצבר במהלך 27 שנות פעילות המשרד, לבין הלמידה וההתעדכנות המתמידות, מהווה את הערך המוסף ממנו נהנים לקוחותיו.

המשרד מקפיד על האווירה המשפחתית בה הוא מוכר, ודואג לעובדיו, הנהנים בין היתר מטיולים משותפים וכנסים משרדיים, הן בפן האישי והן בפן המשפחתי. התרבות הארגונית של המשרד תומכת באופן פעיל בלמידה, במשפחתיות ובאורח החיים הבריא של עובדיו. ההקפדה על איזון, טיפוח והעצמה נושאת פירות בדמות הנאמנות רבת-השנים של עובדי המשרד ורוח הצוות המקצועית והאישית, כמו גם השותפות המפרה, המהווה בסיס הכרחי למומחיות הרב-תחומית בה מצטיין המשרד.

תחומי התמחות

דרורי שקד מעניקים שירותים מקיפים הכוללים את כלל שירותי השמאות המפורטים, בדגש על שמאות בהתיישבות, שמאות למערכת הבנקאית, אנרגיה מתחדשת וליווי פרויקטים. 

פעילות בהתיישבות
התמחות רבת שנים בניתוח היבטים כלכליים של מגזרי ההתיישבות והחקלאות, עת בזמן הקמתו הוטמעה לתוכו פעילות השמאות החקלאית הוותיקה ע"י יהודה דרורי, זהר דרורי ואסף שיפמן, שמאי חקלאי ואגרונום. עם השנים הורחבה פעילות זו בהתמדה עד שכיום היא מקיפה את מרבית האגודות השיתופיות, המושבים, הקיבוצים והמועצות המקומיות והאזוריות בישראל, בין לקוחותיו נמנים למעלה מ- 120 אגודות חקלאיות שיתופיות. המשרד מעניק שירותים בהם שמאות חקלאית מסורתית, ייעוץ וליווי מול רשויות המדינה בכלל זה, השגות, חידושי הסכמי חכירה, קביעת אסטרטגיה ומודלי פעילות, הסדרת שימושים חורגים, טיפול בהקצאות חדשות, דמי רכישה והיוון של נחלות חקלאיות, בדיקות כדאיות, חוות דעת וייעוץ למטרת פדיון זכויות, שיוך דירות, איוש נחלות וליווי משפחות בחלוקת ירושה מאוזנת, לרבות השלכות מס. למשרד התמחות והיכרות רב-תחומית ייחודית הכוללת היבטים חקלאיים, מנהלתיים, אנושיים-חברתיים וכלכליים של הפעילות המוערכת. השומות וההחלטות מובילות לעיתים קרובות להשלכות מרחיקות-לכת על חייהם של תושבי היישוב ועל המרקם החברתי שלהם, ולכן מצריכות רגישות רבה, הבנה מעמיקה של הסיטואציה וניסיון רב, הן בניתוח עצמו והן במעקב ארוך הטווח אחרי ההשלכות של המהלכים שהתקבלו. הניסיון וההיכרות של המשרד בתחום ההתיישבות מהווים כלים חיוניים המאפשרים לו לספק שירות וייעוץ מתוך רגישות ואיזון הלוקחים בחשבון את כלל ההיבטים הרלוונטיים, תוך יכולת וחובה להבהיר את חוות הדעת ולהגן עליהן מול גורמי ממשל ומנהל שונים ובכל הערכאות, עד לבית המשפט העליון.

שמאות מקרקעין
דרורי שקד מספק מגוון שירותים בתחום, בהם חוות דעת לרשויות תכנון, גופי ממשל ובתי משפט, התנהלות מול רמ"י, שומות למטרות הפקעות ומיסי שבח ורכישה, ניתוחי כדאיות והיתכנות, טבלאות איזון ועוד. המשרד מנהל מחלקה ענפה בעלת ניסיון רב-שנים בתחום ההפקעות, השבת הקרקעות והפגיעה במקרקעין, במסגרתה הוא מלווה את לקוחותיו עד לקבלת תמורה הוגנת וראויה להפקעות/ פגיעה. בתחום זה מנהל המשרד גם פעילויות נרחבות בתחום התכנון, לרבות ליווי תכניות בניין עיר.

שומות וליווי פרויקטים עבור המערכת הבנקאית
המשרד נמנה ברשימת כל הבנקים המסחריים למטרת בטוחות וליווי פיננסי. המוניטין ממנו נהנה המשרד מביא להיותו ספק מועדף של שומות למטרות בטוחות בנקאיות. ההבנה המעמיקה של המערכת הפיננסית, תחום הנדל"ן והיבטי אשראי נלווים מאפשרים למשרד לספק שומות אמינות יותר (ובייחוד עבור בטוחות מורכבות ולא שגרתיות) התומכות במדדי האשראי והסיכונים של הבנקים מחד ומאפשרות לספק הצעות מימון תחרותיות מאידך. המשרד מספק למערכת הבנקאית גם שירותי פיקוח וליווי פיננסי של פרויקטים, הכוללים בין היתר ניהול תקציב ודוחות אפס. גם בתחום זה באים לידי ביטוי האמינות, הניסיון, המוניטין והמומחיות המשולבת שלו במודלים פיננסיים ובנדל"ן ופרויקטים.

פעילות בתחום אנרגיה
לדרורי שקד ניסיון רב שנים ומומחיות ייחודית בתחום "האנרגיה המתחדשת" (לרבות אגירה שאובה, ביו-גז, אנרגיה סולארית, רוח ומקורות אנרגיה אחרים), והוא מספק חוות דעת, יעוץ וליווי תכנוני, רגולטורי ומקצועי של יזמים ומיטב החברות המובילות בתחום, תוך יצירת איזון בין העמדה המנהלתית והכדאיות הכלכלית, המאפשר קידום ופיתוח תחום סביבתי חשוב זה. המשרד מספק שירותים בהיבטי ושלבי קידום, תכנון, הקמת ומיסוי הפרויקט.

ליווי פרויקטים
דרורי שקד מספק ליווי לפרויקטים ותהליכים מתחילתם ועד סופם, לרבות בדיקות היתכנות, תכנון אסטרטגי וניתוחי כדאיות, תוך שילוב מומחים מתחומים שונים לרבות תחום המיסוי, ליווי הפרויקט מול רמ"י ורשויות תכנוניות וממשלתיות שונות, ניהול תקציב ומעקב.

תרומה לקהילה

דרורי שקד רואים בתרומה לקהילה ערך מרכזי, ובמסגרת זו מתנדבים עובדיו, עובדותיו ושותפיו במסגרות מגוונות, בהן פעילות במסגרת "יום המעשים הטובים", פעילות ב"עמותת רגבים" ותמיכה במסגרות נוספות.

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • על רגולציה וכלכלה בעולם של אקלים משתנה

  משברים היו מאז ומתמיד הזדמנות לשינוי גישה ואימוץ מדיניות חדשה, מתקדמת ומקדמת. משבר הקורונה יצר הזדמנות יוצאת דופן לאימוץ מודלים מתקדמים יותר בכלכלה ובחברה, כאמצעי להתמודדות עם המשבר הבא

  על רגולציה וכלכלה בעולם של אקלים משתנה

 • הפינטק הישראלי שפסח על ישראל

  בריחת החברות הפיננסיות אל מעבר לים מעלה תמיהה במיוחד לאור הצהרות קודמות של הרגולטורים השונים ובכלל זה מסלולי תמיכה של רשות ניירות ערך ורשות החדשנות בחברות פינטק

  הפינטק הישראלי שפסח על ישראל

 • האם אתם משתפים פעולה עם גורמים עבריינים ללא ידיעתכם? Don’t be a Mule

  ניצול אנשים פרטיים ותמימים למטרת הלבנת הון – איך זה קורה וכיצד נשמור על עצמנו?

  האם אתם משתפים פעולה עם גורמים עבריינים ללא ידיעתכם? Don’t be a Mule

 • ירושות בינלאומיות– חלק שני

  מתי יש סמכות לבית משפט ישראלי לדון בירושה של תושב חוץ, איך אפשר לאכוף צוואה שנעשתה בחו"ל, פסק ירושה זר

  ירושות בינלאומיות– חלק שני