דרורי & שקד שמאים

שמאות מקרקעין, חקלאית ואלמנטרית וליווי פרויקטים

דרורי & שקד שמאים
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1993
תחום: שמאות מקרקעין, חקלאית ואלמנטרית וליווי פרויקטים
כתובת: סניף עפולה: ארלוזורוב 25, עפולה
סניף רמת גן: בית ש.א.פ., רח' היצירה 3, קומה 19, רמת גן
טלפון: 03-5750212 פקס:03-5750213
סניף נשר: רח' החרושת 4, נשר
טלפון: 04-6195646
infor@drori-shaked.co.il
טלפון: 04-6420470
פקס: 04-6420480
דוא"ל: infoa@drori-shaked.co.il
אתר החברה: http://www.drori-shaked.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • דרורי זוהר, דרורי & שקד שמאים

  דרורי זוהר

  שותף

  דרורי & שקד שמאים

 • שקד דוד, דרורי & שקד שמאים

  שקד דוד

  שותף

  דרורי & שקד שמאים

מנהלים בכירים

  דרורי זוהר שותף
  שקד דוד שותף
  דרורי יהודה מייסד

  סגל המשרד

  שיפמן אסף
  תמיר לאה
  מדר מאור
  גלובין אורנה
  סדן יעל
  צאיג אלי
  סיידא דנה
  בן חורין עובד
  שחר אסף
  מלכה ליאור
  שפיצר טובה
  לוי אתי
  ניקסון רחלי
אייקון אודות

אודות דרורי & שקד שמאים

דרורי & שקד שמאים הינו משרד ותיק ומוביל המתמחה בייעוץ, ליווי וניהול מקרקעין, שמאות מקרקעין, חקלאית ואלמנטרית, וייחודו בהבנה רב-תחומית וראייה אסטרטגית ארוכת-טווח. בנוסף להערכות ושומות מורכבות, המשרד מעניק שירותים משלימים בתחומי התכנון, ניהול מקרקעין ותהליכים, ואסטרטגיה כלכלית, והוא נהנה ממוניטין והערכה נרחבים בתחומו זה 25 שנה.

המשרד מציע שירותים מקצועיים בתחום הבנקאי, הכולל שומות לבטוחות ומחלקת ליווי פיננסי של פרויקטים לבנקים; ליווי אגודות חקלאיות בכל רחבי הארץ בנושאים שונים ומגוונים ובכלל זה מול רשות מקרקעי ישראל, התמחות בתחום הפקעות והשבות קרקע לרשות מקרקעי ישראל.
המשרד, שהוקם בשנת 1993 בשם "דרורי שיפמן שמאים", שינה את שמו לדרורי & שקד בשנת 2008, עם הצטרפותו של דוד שקד שכיהן לפני כן כשמאי מחוזי ומנהל לשכת חיפה והצפון במשרד המשפטים. צוות המשרד כולל שמאים המועסקים בו זה 20 שנה ויותר. מטה המשרד ממוקם בעפולה ולו סניפים בנשר וברמת גן.
דרורי שקד מאמינים בעבודה קשה ואיכותית היוצרת מצוינות מקצועית, ומשכילים לשמור על היותם משרד בוטיק על אף גודלו, תוך שמירה על התא המשפחתי. המשרד מקפיד על למידה ועדכון רציף תוך פתיחות, הקשבה ויצירתיות, מתוך שאיפה להבין לעומק את המאפיינים הכלכליים, התיאורטיים, המעשיים והחברתיים בתחומו, ובמידת הצורך מערב מומחים מדיסציפלינות משלימות בכדי להעניק ללקוחותיו שירות ראשון במעלה. הסינתזה שנוצרת בין הניסיון רב השנים והידע המקצועי המעמיק שנצבר במהלך 25 שנות פעילות המשרד, לבין הלמידה וההתעדכנות המתמידות, מהווה את הערך המוסף ממנו נהנים לקוחותיו.

המשרד מקפיד על האווירה המשפחתית בה הוא מוכר, ודואג לעובדיו ולעובדותיו, הנהנים בין היתר מטיולים משותפים וכנסים משרדיים, גם בפן האישי והמשפחתי. התרבות הארגונית של המשרד תומכת באופן פעיל בלמידה, במשפחתיות ובאורח החיים הבריא של עובדיו.  ההקפדה על איזון, טיפוח והעצמה נושאת פירות בדמות הנאמנות רבת-השנים של עובדי המשרד ורוח הצוות המקצועית והאישית, כמו גם השותפות המפרה, המהווה בסיס הכרחי למומחיות הרב-תחומית בה מצטיין המשרד.

תחומי התמחות

דרורי שקד מעניקים שירותים מקיפים הכוללים את כלל שירותי השמאות, בדגש על שמאות בהתיישבות, שמאות למערכת הבנקאית, אנרגיה מתחדשת וליווי פרויקטים.

פעילות בהתיישבות: למשרד התמחות רבת שנים בניתוח היבטים כלכליים של מגזרי ההתיישבות והחקלאות, עת בזמן הקמתו הוטמעה לתוכו פעילות השמאות החקלאית הוותיקה ע"י יהודה דרורי, זהר דרורי ואסף שיפמן, אגרונום. עם השנים הורחבה פעילות זו בהתמדה עד שכיום היא מקיפה את מרבית האגודות השיתופיות, המושבים, הקיבוצים והמועצות המקומיות והאזוריות בישראל. המשרד מעניק שירותים בהם שמאות חקלאית מסורתית, ייעוץ וליווי מול רשויות המדינה בכלל ורמ"י, השגות, חידושי הסכמי חכירה, קביעת אסטרטגיה ומודלי פעילות, הסדרת שימושים חורגים, טיפול בהקצאות חדשות, דמי רכישה והיוון של נחלות חקלאיות, בדיקות כדאיות, חוות דעת וייעוץ למטרת פידיון זכויות, שיוך דירות, איוש נחלות וליווי משפחות בחלוקת ירושה מאוזנת, לרבות השלכות מס. למשרד התמחות והיכרות רב-תחומית ייחודית הכוללת היבטים חקלאיים, מנהלתיים, אנושיים-חברתיים וכלכליים של הפעילות המוערכת. השומות וההחלטות מובילות לעיתים קרובות להשלכות מרחיקות-לכת על חייהם של תושבי היישוב ועל המרקם החברתי שלהם, ולכן מצריכות רגישות רבה, הבנה מעמיקה של הסיטואציה וניסיון רב, הן בניתוח עצמו והן במעקב ארוך הטווח אחרי ההשלכות של המהלכים שהתקבלו. הניסיון וההיכרות של המשרד בתחום ההתיישבות מהווים כלים חיוניים המאפשרים לו הן לספק שירות וייעוץ מתוך רגישות ואיזון הלוקחים בחשבון את כלל ההיבטים הרלוונטיים, תוך יכולת וחובה להבהיר את חוות הדעת ולהגן עליהן מול גורמי ממשל ומנהל שונים ובכל הערכאות, עד לבית המשפט העליון.

שמאות מקרקעין: דרורי שקד מספק מגוון שירותים בתחום, בהם חוות דעת לרשויות תכנון, גופי ממשל ובתי משפט, התנהלות מול רמ"י, שומות למטרות הפקעות ומיסי שבח ורכישה, ניתוחי כדאיות והיתכנות, טבלאות איזון ועוד. המשרד מנהל מחלקה ענפה בעלת ניסיון רב-שנים בתחום ההפקעות, השבת הקרקעות והפגיעה במקרקעין, במסגרתה הוא מלווה את לקוחותיו עד לקבלת תמורה הוגנת וראויה להפקעות/ פגיעה. בתחום זה מנהל המשרד גם פעילויות נרחבות בתחום התכנון, לרבות ליווי תוכניות בניין עיר וועדות.

שומות וליווי פרויקטים עבור המערכת הבנקאית: המשרד נמנה ברשימת כל הבנקים המסחריים למטרת בטוחות וליווי פיננסי. המוניטין ממנו נהנה המשרד מביא להיותו ספק מועדף של שומות למטרות בטוחות בנקאיות. ההבנה המעמיקה של המערכת הפיננסית, תחום הנדל"ן והיבטי אשראי נלווים מאפשרים למשרד לספק שומות אמינות יותר (ובייחוד עבור בטוחות מורכבות ולא שגרתיות) התומכות במדדי האשראי והסיכונים של הבנקים מחד ומאפשרות לספק הצעות מימון תחרותיות מאידך. המשרד מספק למערכת הבנקאית גם שירותי פיקוח וליווי פיננסי של פרויקטים, הכוללים בין היתר ניהול תקציב ודוחות אפס. גם בתחום זה באים לידי ביטוי האמינות, הניסיון, המוניטין והמומחיות המשולבת שלו במודלים פיננסיים ובנדל"ן ופרויקטים.

פעילות בתחום אנרגיה: לדרורי שקד מומחיות ייחודית בתחום "האנרגיה המתחדשת" (לרבות אגירה שאובה, ביו-גז, אנרגיה סולארית, רוח ומקורות אנרגיה אחרים), והוא מספק חוות דעת, יעוץ וליווי תכנוני, רגולטורי ומקצועי של יזמים ומיטב החברות המובילות בתחום, תוך יצירת איזון בין העמדה המנהלתית והכדאיות הכלכלית, המאפשר קידום ופיתוח תחום סביבתי חשוב זה.
המשרד מספק שירותים בהיבטי ושלבי קידום, תכנון, הקמת ומיסוי הפרויקט.

ליווי פרויקטים: דרורי שקד מספק ליווי לפרויקטים ותהליכים מתחילתם ועד סופם, לרבות בדיקות היתכנות, תכנון אסטרטגי וניתוחי כדאיות, תוך שילוב מומחים מתחומים שונים לרבות תחום המיסוי, ליווי הפרויקט מול רמ"י ורשויות תכנוניות וממשלתיות שונות, ניהול תקציב ומעקב.

תרומה לקהילה

דרורי שקד רואים בתרומה לקהילה ערך מרכזי, ובמסגרת זו מתנדבים עובדיו, עובדותיו ושותפיו במסגרות מגוונות, בהן פעילות במסגרת "יום המעשים הטובים", פעילות בעמותת רגבים ותמיכה במסגרות נוספות.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • כמה חכם המטבח הישראלי?

  המטבח החכם הוא אחד התחומים הצומחים בשוק יישומי הבית החכם. שוחחנו עם ערן סייג בעלים ומנכ"ל משותף במטבחי סמגל ויצחק אביבי מנכ"ל מטבחי אביבי כדי להבין מה חלקו של הצרכן הישראלי בצמיחה והאם בקרוב מטבח חכם יהיה עניין שבשגרה בכל דירה

  כמה חכם המטבח הישראלי?

 • מה יהיה עם כל תביעות הרשלנות הרפואית הללו?

  האם מדובר בריבוי תביעות בשנים האחרונות, או שמא תחילתו של תיקון עוול של שנים רבות במהלכן מספר התביעות היה מיזערי?

  מה יהיה עם כל תביעות הרשלנות הרפואית הללו?

 • חובת יזם תמ"א 38 להציג 'עיקרי הצעה' לבעלי דירות

  האם התיקון לחוק יגן על בעלי הדירות או ירע את מצבם?

  חובת יזם תמ"א 38 להציג 'עיקרי הצעה' לבעלי דירות

 • כך תנצחו את השיטה בתביעות אובדן כושר עבודה

  מה צפוי למי שמגיש תביעה לתגמולי ביטוח בגין אובדן כושר עבודה ואיך מתמודדים עם הקשיים שמערימות חברות הביטוח על התובעים?

  כך תנצחו את השיטה בתביעות אובדן כושר עבודה