דרך ארץ הייוויז מנג'מנט קורפוריישן בע"מ

מפעילת כביש 6 – כביש אגרה אלקטרוני

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1999
תחום: מפעילת כביש 6 – כביש אגרה אלקטרוני
כתובת: ת.ד. 246, ראש העין 4810102
טלפון: 03-9081100
פקס: 03-9334313
אתר החברה: http://www.kvish6.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

מנהלים בכירים

  יהודה וילק מנכ"ל
  דדי פלומין סמנכ"ל כספים
  מיכל וילדשטיין סמנכ"לית משאבי אנוש
  אילן פרנקו מנהל הפעלה ראשי
  עינת הורוביץ מנהלת מערך השירות והשיווק
  מירי דבש-חרמוני מנהלת מערכות מידע
  יוני קאופמן מנהל מבצעים ובטחון
  שריטל לנדסמן יועצת משפטית
אייקון אודות

אודות דרך ארץ הייוויז מנג'מנט קורפוריישן בע"מ

בעלי מניות: אלון, אפריקה ישראל, שיכון ובינוי.

חברת דרך ארץ הייוויז מנג’מנט קורפוריישן בע”מ הינה מפעילת כביש 6. החברה מתמחה בהקמה, אינטגרציה וניהול של מערכות אגרה, מערכות לניהול תנועה וחדרי בקרה.

כביש 6

כביש 6 משתרע לאורך כ-170 ק”מ, בין מחלף עין תות באזור יקנעם בצפון ועד מחלף שוקת דרום (מתוכם 70 ק"מ מדרום למחלף שורק פטורים מתשלום אגרה). לאורכו של הכביש 20 מחלפים, 196 גשרים, שתי מנהרות דו כיווניות (אחת באורך של כחצי ק”מ באזור תל חדיד והשנייה באורך של כ-350 מ' באזור גבעת ניל"י) ומעבר רצף אקולוגי באזור דליה, שהוקם על מנת לשמור על חופש התנועה של בעלי החיים.

בנוסף, לאורך הכביש ישנם 4 מתחמי נוחות ורענון, הכוללים אזורי תדלוק, מזון, קנייה ומנוחה. הנוסעים נהנים מחוויית נסיעה מעשירה ונוחה, בכביש הנחשב לבטיחותי ביותר.

כביש 6 פועל ככביש אגרה אלקטרוני הפתוח לנסיעה רציפה, ללא מחסומים בכניסות או ביציאות וללא רמזורים. לאורך הכביש מותקנות מערכות מידע ממוחשבות מהמתקדמות בעולם, הכוללות שערי אגרה אלקטרוניים לזיהוי כלי רכב (בטכנולוגיית צילום וידאו או משדר), לאפיון סוג הרכב ולחישוב מקטעי הנסיעה. באמצעות תהליכים ממוחשבים ואוטומטיים, מתורגמות הנסיעות לחיובים, הנקלטים בחשבון הרלוונטי ובגינם מופקת החשבונית. לדרך ארץ ישנם ממשקים לגורמים שונים, כדוגמת משרד הרישוי, הבנקים והדואר, המאפשרים את שליחת החשבונית ישירות לכתובת הלקוח ואת קליטת התשלום בגינה.

חברת דרך ארץ, מפעילת כביש 6, אחראית על תפעול מערכות האגרה ובקרת התנועה, ניטור ותחזוקת הכביש, מתן שירות לקוחות, גינון, תיקון תקלות, מענה מיידי במצבי חירום, גביית תשלומים ושיווק.

ניטור ותחזוקה – על מנת להבטיח נסיעה בטוחה ורציפה בכביש, מותקנות לאורכו מערכות בקרה וניהול תנועה מתקדמות הכוללות, בין השאר, מצלמות המאתרות מפגעים בזמן אמת, כדי שהחברה תוכל לפעול לתיקונם ולהסרתם כנדרש. בנוסף, פועל על הכביש באופן רציף מערך ניידות סיור, המסייע בניטור אותם מפגעים. החברה אף אחראית לוודא את תקינות המיסעה, מעקות הבטיחות, התמרור, איכות הצבע וכדומה באופן שוטף, וכן עורכת בקרות תקופתיות וניטור של רעשים, זיהום אוויר ובלאי.

שימור הסביבה – כ-90 מיליון דולר הושקעו בנושאי איכות הסביבה הקשורים לפרויקט, בתחומים שונים. החברה אחראית על כ-11,000 דונם של שטחי גינון, המטופלים תוך שימת דגש על טיפוח סביבתי באמות מידה בינלאומיות, שמירה על צמחייה ארץ-ישראלית ומזעור הנזק הסביבתי. השמירה על סטנדרט גבוה בכל הקשור לשימור הנופי בכביש 6 אף זיכתה את פרויקט כביש 6 בפרס בינלאומי יוקרתי בתחום איכות ושימור הסביבה.

גבייה – כביש 6 הינו כביש אגרה אלקטרוני. התשלום בגין הנסיעה בו נגבה על פי מודל Post Pay – מספר שבועות לאחר מועד ביצוע הנסיעה בפועל. החברה מפעילה מערך גביית אגרה משולב, ממוחשב ואנושי, הפועל מול לקוחות חייבים במספר מישורים, בהתאם להוראות חוק כביש אגרה ותקנותיו.

שירות מקצה לקצה

שירות במצבי חירום – חדר הבקרה של כביש 6, הפועל 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה, מרכז את כל המידע הנוגע לבטיחות ולרציפות הנסיעה בכביש, ומתפעל את מערכות הבקרה וניהול התנועה. עם קבלת התראה על מפגע או אירוע בכביש, מזעיק חדר הבקרה את הגורמים הרלוונטיים, על מנת לטפל במפגע באופן מיידי וכמעט ללא הפרעה לתנועה. באירועים מסוג זה החברה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם גורמי הביטחון (משטרת ישראל, מד”א, שירותי הכיבוי ועוד).

שירות לקוחות על הכביש – הנוסעים בכביש 6 אף פעם לא לבד. צוות ניידות הסיור אחראי על הגשת סיוע לנוסעים בכביש הזקוקים לכך. כחלק משירות ייחודי זה ניתנים ללקוחות שירותי עזרה ראשונה לרכב, כדוגמת החלפת גלגל בעקבות תקר, הזמנת שירותי גרר, מילוי מים/דלק ועוד, ללא תשלום.

מוקד ומרכזי השירות – החברה מפעילה מערך שירות לקוחות טלפוני, המשלב מערכת מענה קולי ממוחשב ומענה אנושי באמצעות נציגי שירות. בנוסף, לחברה 8 מרכזי שירות הפרושים ברחבי הארץ.

מערך השירות מעניק שירות ללקוחות כביש 6 בתחומים: תשלום חשבוניות, הצטרפות למסלולי המנוי, תחזוקת חשבון לקוח, ניווט והכוונה בכביש 6 ועוד.

שירות לקוחות באינטרנט החברה מעמידה לרשות לקוחותיה מערך שירותים עשיר און ליין, באתר האינטרנט של כביש 6. באתר ניתן כיום לשלם חשבוניות, להצטרף למסלולי המנוי ולקבל את החשבונית במייל, לצפות בחשבוניות החודשיות ובפירוט הנסיעות ולבצע פעולות שונות בחשבון המנוי.

שירות בסמארטפון - לקוחות כביש 6 יכולים לשלם חשבוניות, להתחבר לחשבון המנוי שלהם או לגלוש באתר מותאם ולבצע פעולות שונות, גם באמצעות מכשיר הסמארטפון שבידם. 

שת"פ עם מנהרות הכרמל

בדצמבר 2010 נפתח לתנועה פרויקט מנהרות הכרמל בחיפה. חברת דרך ארץ, מפעילת כביש 6, פועלת בשיתוף פעולה מלא עם חברת נתיבי הכרמל מערכות ותפעול בע"מ, מפעילת מנהרות הכרמל, במתן שירותים ללקוחות משותפים של שני הפרויקטים. 

דרך ארץ בקהילה

חברת דרך ארץ מפעילת כביש 6 מובילה מיזמים רבים בתחום החברתי - סביבתי, בהם פעילויות בבתי ספר וקהילות לאורך הכביש, שיקום וטיפוח אתרים, הקמת שבילי אופניים לרווחת הציבור בסמוך לכביש 6, דאגה לקיימות הסביבתית ואימוץ גדוד צהלי במסגרת פרויקט אמץ לוחם.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • "שיימינג בעולם סרבני הגט" בעקבות בג"ץ 5185–13 בג"ץ 1031–16

  "שיימינג בעולם סרבני הגט" בעקבות בג"ץ 5185–13 בג"ץ 1031–16

 • השקעת כספים עודפים של עמותה – האפשרויות והמגבלות

  האם עמותה, אשר הינה ארגון ללא כוונת רווח, יכולה להשקיע כספים בנכסים פיננסיים (אג"ח, מניות וכיו"ב); ואם כן – מהן אפשרויות ההשקעה והמגבלות החלות על העמותה בקשר לכך?

  השקעת כספים עודפים של עמותה – האפשרויות והמגבלות

 • תובענה ייצוגית במיסים עקיפים – המדינה נותרה חשופה והעוסקים במילכוד

  תובענה ייצוגית במיסים עקיפים – המדינה נותרה חשופה והעוסקים במילכוד

 • המהפכה בדיני התכנון המשפחתי העתידי

  העדפת רצון האדם על פני טובת האדם והמעבר במשפט הישראלי לשיח של שיוויון ואוטונומיה הובילו סוף סוף את המחוקק הישראלי למהפכה של ממש בדיני התכנון המשפחתי העתידי. מעתה יכול כל אדם לתכנן את עתידו בשליטה מלאה שלו למקרה חלילה של מצב בו יהיה תלוי פיזית, רגשית או מנטלית באחרים.

  המהפכה בדיני התכנון המשפחתי העתידי