החברה הכלכלית גבעתיים

הזרוע הביצועית של עיריית גבעתיים

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1959
תחום: הזרוע הביצועית של עיריית גבעתיים
כתובת: רח' התע''ש 4, גבעתיים 5339704
טלפון: 03-7315184, 03-7310188
פקס: 03-7317685
אתר החברה: http://www.yaadg.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים בחברה

 • רן קוניק

  רן קוניק

  ראש העיר גבעתיים, יו"ר הדירקטוריון של החברה כלכלית

  החברה הכלכלית גבעתיים

 • חן פרץ

  חן פרץ

  מנכ”ל

  החברה הכלכלית גבעתיים

  לפרופיל המלא

  חן פרץ
 • יורם כהן

  יורם כהן

  מנכ"ל עיריית גבעתיים

  החברה הכלכלית גבעתיים

אייקון אודות

אודות החברה הכלכלית גבעתיים

החברה הכלכלית גבעתיים הינה תאגיד עירוני בבעלותה של עיריית גבעתיים, המהווה את הזרוע הביצועית, התומכת ומסייעת למינוף מחויבויותיה של העירייה, להעלאת רמת הפעילות הכלכלית בתחומי העיר ואיכות החיים של תושבי גבעתיים.

החברה נוסדה בשנת 1959 במטרה להיות הזרוע הביצועית המקצועית, הגמישה והיעילה של העירייה, בפיתוח והקמת מבני ציבור, יזמות עסקיות, גינות ציבוריות ועוד. החברה הינה בעלת איתנות פיננסית ונמצאת בצמיחה מתמדת.

החברה שואפת ליזום, לפתח ולהקים פרויקטים בעלי חשיבות ציבורית למימוש הפוטנציאל העסקי-כלכלי הגלום בנכסיה המוחשיים והרוחניים של העירייה, לקידום העיר גבעתיים וביסוסה, ולהרחיב את החברה עצמה באמצעות פרויקטים נוספים, כגון בניית הופעלת חניונים והקמה מחדש של בית העירייה. החברה מעניקה רמת שירות גבוהה באמצעות צוות מצומצם ויעיל של עובדים ונעזרת בשירותיהם של משרדים מובילים בישראל לניהול פרויקטים, תוך הקפדה על איכות ועל דיוק התכנון והביצוע.

 

פרויקטים נבחרים

בין הפרויקטים שהקימה החברה ניתן למנות את מתחם הספורט והפנאי הגדול ביותר בגבעתיים - פארק גבעתיים, את גשר רבין - גשר גבעתיים שהוצב על מקומו במבצע מורכב ב- 2011, שהינו מבנה קשתות ארכיטקטוני מרהיב. מלבד היתרונות הבטיחותיים ומתן אפשרות הגעה לקריית החינוך בדרום העיר, הגשר מחבר בפועל את פארק גבעתיים עם פארק רבקה ופארק הספורט החדש. בנוסף, החברה הכלכלית גבעתיים הקימה שלושה גני ילדים במתחם המכתש וביצעה את את הפיתוח והן את הבנייה, ושני גני ילדים ופיתוח חצרות, תוך שימוש באלמנטים טרומיים.

בנוסף, החברה הכלכלית גבעתיים הקימה מתחם כלבים חדש בגודל של כחצי דונם בפארק גבעתיים, בסמוך לגשר גבעתיים על דרך יצחק רבין. בשטח המתחם הוצבו מתקני משחק לכלבים, ספסלי מנוחה, משטחי הצללה, שכשוכית לכלבים, מתקני שתיה ועוד. שטח המתחם מגודר ומאפשר לבעלי הכלבים באזור לשחרר את כלביהם בחופשיות ומבלי לפגוע בהנאת המבקרים בפארק. מתחם הכלבים החדש הוא חלק ממתחם פארק גבעתיים, המהווה את הריאה הירוקה הגדולה ביותר בעיר.

בימים אלה החברה מקדמת פרויקטים מגוונים בתחום בינוי של מוסדות חינוך, לדוגמא תוספת אגף בי"ס שמעוני בגבעתיים בעלות כוללת של חמישה עשר מליון ₪.החברה קיבלה לאחרונה ממשרד הפנים אישור להתחיל פרויקט של שיפוץ חזיתות בתים בשיתוף דיירי הבניינים. הפרויקט יביא לשיפור הנראות והחזות של הרחובות בגבעתיים.

בין הפרויקטים העתידיים של החברה, ניתן למנות את מתחם הסיטי, הממוקם בכניסה המערבית של גבעתיים, בין הרחובות שפע, ערבי נחל ורצועת האיילון. המתחם נמצא ליד מחלף ארלוזורוב בתל אביב, בגבול עם מתחם הבורסה של רמת גן ובסמוך לאזור המתוכנן להיות מתחם 2000 בתל אביב. מתחם הסיטי תוכנן על פני 66 דונם ויכלול בנייני מגורים, משרדים ושטחי מסחר, המתוכננים להבנות סביב כיכר מרכזית גדולה, אותה מפתחת החברה הכלכלית גבעתיים לפי דרישת עיריית גבעתיים. במתחם אמור לקום חניון ציבורי בגודל של 600 מקומות חניה. החברה הכלכלית מתכננת לבנות את החניון ולהפעילו בצורה עצמאית באמצעות מימון בנקאי שילווה את הפרויקט. החניון יהווה מקור כלכלי משמעותי לעירייה. העיריה רואה במתחם הסיטי את גולת הכותרת של פיתוח העיר. במסגרת התכנית, מתוכננות עבודות להקמת מנהרה, עבודות פיתוח תשתיות, הנחת תשתיות מים, ביוב, ניקוז, תיעול, בניית כבישים ומדרכות, תאורת רחוב, חשמל, תקשורת ומערכות וגינון.

 

גבעתיים - עיר חכמה

החברה הכלכלית מקימה את בניין העיריה החדש בשילוב עיר חכמה. כיום, העיריה פזורה בין 16 מבנים שונים ברחבי העיר, דבר המקשה הן על התושבים והן על המחלקות והאגפים בעיריה. בנוסף, העיריה מעוניינת בהפסקת בזבוז המשאבים הנובעת מפיזור זה. יתרונות הקמת בניין העיריה החדש מתמקדים בשיפור השירות לתושב, שיפור הניהול וההתייעלות הכלכלית בגין השינוי.

החברה הכלכלית תקים בניין אחד שיכיל את כלל אגפי העיריה ומחלקותיה, שימוקם ברחוב שינקין, בסמוך לבניין העיריה הקיים. בניין העיריה הקיים יהיה מבנה לשימור ויהפוך למוזיאון, שיציג את השילוב שבין העתיד לעבר. חניון בן 5 קומות תת קרקעיות ייבנה מתחת לביין העיריה החדש, ומעליו ייבנה בניין העיריה, שיהיה בן 6 קומות, הכולל רחבה עירונית לקבלת הקהל. ייבנה חמ"ל שירכז את כלל הסיבים האופטיים בעיר, ויהפוך את גבעתיים לעיר חכמה ובטוחה, בעזרת מצלמות אבטחה, אינטרנט ללא קרינה לכלל מוסדות החינוך והורדת עורקי הסלולר. כאמור, כלל התאורה תוחלף בתאורת לד, ותוקמנה עמדו טעינה לאפניים על ידי סיבים אופטיים, בנוסף למערכות השקייה מבוקרות. בעת חירום יתאפשר ניהול כלל העיר ממרכז בקרה טכנולוגי יחיד. הפרויקט נמצא בעיצומו בימים אלה, בשלב הוצאת המכרזים. הצפי לתחילת העבודה הינו קיץ 2016.

 

עיריית גבעתיים – התחדשות תוך שימור

עיריית גבעתיים, הפועלת לאור ערכים של שקיפות וחינוך, מקפידה על התחדשות אורבנית תוך שמירה של אופיה הייחודי של העיר ועל מרקם החיים המיוחד של גבעתיים ותושביה. שטח שיפוטה של העיר משתרע על 3,238 דונם והיא מונה כיום כ-60,000 תושבים, הנהנים מתנופת התחדשותה הבתחומי הפיתוח, השקיפות והפעילות הקהילתית, החינוך והתרבות. גבעתיים הינה מאלופות המחזור ואיכות הסביבה בישראל ומערכת החינוך שבה הנה מהמובילות בארץ. עיריית גבעתיים שמה דגש על עידוד פעילות כלכלית בעיר, תכנון תחבורה, אפשרויות חניה ושיפור פני העיר, יחד עם בנייה והתחדשות עירונית.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ביטול הוראת מינוי מוטבים אחרי פטירת מנוח

  ביטול הוראת מינוי מוטבים אחרי פטירת מנוח

 • DUN'S 100 2017 – דירוג קבוצות הביטוח לשנת 2017

  על-פי דירוג קבוצות הביטוח של Dun's 100, קיימת יציבות בדירוג בהשוואה לשנה שעברה ■ הפניקס, שבשנה שעברה מוקמה במקום הרביעי, עלתה השנה שלב בדירוג ועקפה את מנורה מבטחים

  DUN'S 100 2017 – דירוג קבוצות הביטוח לשנת 2017

 • חקירה פלילית כלכלית– זה יכול לקרות גם לך

  השעה 5:30 בבוקר, הרגע התעוררת לצלצול השעון וגררת את עצמך למטבח להכין קפה. כשנשמעת פתאום דפיקה חזקה בדלת אתה ניגש ומציץ מבעד לעינית ומגלה ליד הדלת חמישה גברתנים. אתה מסובב את הידית והם פשוט פורצים פנימה.

  חקירה פלילית כלכלית– זה יכול לקרות גם לך

 • מי ינהל לי את המחלה? החוליה החסרה במערכת הבריאות

  לפעמים אני מתגעגעת לרופא מ"בית קטן בערבה". זוכרים אותו? הוא היה הרופא של כו-לם ועסק בה-כל, אבחון, טיפול, שיחות נפש, והכל בחיוך ושירות עד הבית. האם חברות "ניהול מחלה" פרטיות שצצות לאחרונה הן המענה לחסך?

  מי ינהל לי את המחלה? החוליה החסרה במערכת הבריאות