החברה להתחדשות עירונית

התחדשות עירונית

החברה להתחדשות עירונית
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: התחדשות עירונית
כתובת: שד' רוטשילד 11 תל אביב 6688114
טלפון: 073-7962606
פקס: 03-6207424
דוא"ל: office@pinuibinui.org.il
אתר החברה: http://www.pinuibinui.org.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • טל גולדשטיין, החברה להתחדשות עירונית

  טל גולדשטיין

  מנכ"ל משותף

  החברה להתחדשות עירונית

  לפרופיל המלא

  טל גולדשטיין
 • עמי כחלון, החברה להתחדשות עירונית

  עמי כחלון

  מנכ"ל משותף

  החברה להתחדשות עירונית

  לפרופיל המלא

  עמי כחלון
אייקון אודות

אודות החברה להתחדשות עירונית

החברה להתחדשות עירונית הוקמה ב-2009, עוד לפני שהביטוי "התחדשות עירונית" הפך לתחום נדל"ני פופולרי ומשגשג. כבר אז הצליחו מייסדיה, טל גולדשטיין ועמי כחלון, לחזות את התנופה האדירה שבה ישעט התחום קדימה, ולגבש את החזון שלאורו פועלת החברה היום: חברה יזמית עוצמתית, אשר יוזמת פרויקטים אדירי ממדים, מביאה אותם לידי היתכנות מבחינה תכנונית ופיננסית, מביאה לביצועם בפועל – תוך הקפדה יתרה על בנייה איכותית ויוקרתית - ומאכלסת את הפרויקטים לאחר סיום הבנייה. מדובר בשילוב של מקצוענות, אמינות ואיתנות, המציבים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום ההתחדשות העירונית בישראל.

בראש החברה עומדים המייסדים, כחלון וגולדשטיין, המכהנים יחד כמנכל"ים משותפים, ולצידם צוות ותיק ומיומן של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שכולל אדריכלים, שמאים, עורכי דין, מנהלי פרויקטים ומומחים מקצועיים מתחומים רבים נוספים, החוברים יחד לניהול ולהובלה של תהליכי פינוי-בינוי מורכבים. טל גולדשטיין, יזם נדל"ן ותיק ומנוסה בעל ניסיון של מעל 25 שנות פעילות, ניצב בחוד החנית של מקצועני הפינוי-בינוי בישראל עם ידע מקצועי שאין שני לו. עמי כחלון, בעל ניסיון מוניציפלי הכולל עשרות שנים של חברות בוועדות תכנון ובנייה וכיום סגן ראש עיריית קריית אונו, היה מהראשונים בישראל לקדם התחדשות עירונית, שאותה זיהה בשלב מוקדם כפתרון הולם למצוקת הדיור באזורי הביקוש בארץ, ואף היה שותף להקמת מינהלת הפינוי־בינוי הראשונה בישראל. יחד מובילים השניים את הגשמת חזונה של החברה להתמקצע בפינוי-בינוי בפרויקטים גדולי ממדים, מתוך השקפה כי זו הדרך היעילה והמהירה ביותר לחדש ולשדרג את סביבת המגורים של אלפי משפחות, עד כדי יצירת מהפך ממשי בשכונות שלמות.

פעילות החברה

פעילותה של החברה בייזום פרויקטים של פינוי-בינוי ניכרת כיום בכמה וכמה ערים בארץ, בהן תל אביב, ירושלים, בת ים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל, רעננה והרצליה, ומכוונת תמיד לאזורי ביקוש עירוניים, בהם יש צורך במציאת פתרונות יצירתיים להגדלת מספר הדירות בשטחים נתונים. ברבים מהמקרים, הפרויקטים מתממשים הודות להצלחתם של מהלכים שהחברה מנהלת מול רשויות התכנון והשלטון המקומי, שלא אחת מביאים להישגים חסרי תקדים בענף ההתחדשות העירונית. החברה יזמה ועומדת מאחורי פרויקט הפינוי-בינוי פורץ הדרך בשדרות לה גווארדיה 64-68 בתל אביב, שבמסגרתו נהרסו שלושה בנייני רכבת, על 72 דירותיהם, ובמקומם נבנים ארבעה בניינים בני 7-9 קומות שבהם 275 יחידות דיור וכן שטחי מסחר. התקדמות בניית הפרויקט המרשים היא מהירה, ותהליך האכלוס צפוי להתחיל כבר באוקטובר 2020. שווי הפרויקט כ- 630 מליון ש"ח, והשפעתו על המרקם השכונתי כבר מורגשת, אף שבנייתו טרם הסתיימה ונמצאת כיום בשלבי סיום. במקביל לו מובילה החברה בהצלחה רבה פרויקטים גדולים נוספים בשכונת יד אליהו, שביחד כוללים כ-600 דירות וכן שטחי מסחר וציבור. פרויקטים אלו, המצויים בשלבים מתקדמים של הוצאת היתרי בנייה, עתידים לגרום לשינוי סביבתי עצום ולהפיח חיים חדשים בשכונה הוותיקה.

כאמור, החברה צברה הישגים משמעותיים בערים נוספות, והיא מובילה בהן עשרות פרויקטים של פינוי-בינוי בשלבים מתקדמים. פרויקט NEO הרא"ה, ברח' הרא"ה 151-153 ברמת גן, ששוויו כ- 210 מיליון ש"ח, הוא פרויקט יפהפה שקיבל היתר בנייה בחודש ינואר 2020, ובמסגרתו ייהרסו שני בנייני רכבת ישנים בהם 38 יחידות ובמקומם ייבנו שני בנייני מגורים חדישים וייחודיים שבהם 108 יחידות דיור. 

בנוסף יוצא לדרך בשנת 2020 גם פרויקט NEO בן גוריון בגבעה, ששוויו 250 מיליון ש"ח. זהו פרויקט גדול בכניסה המערבית לעיר, ברחוב בן גוריון 2-6, שם יוקמו שני מגדלים בני 15 קומות ובהם 148 יחידות דיור במקום שלושת המבנים הקיימים שבהם 36 יחידות דיור. הפרויקט נמצא בשלב מתקדם של הוצאת היתר בנייה ועתיד לצאת לשיווק בקיץ 2020.

החברה היא גם יזמית פרויקט ענק ברחוב הטייסים בתל אביב (בשיתוף ב.ס.ר), המצוי אף הוא בשלב הוצאת היתר הבנייה ולקראת יציאה לשיווק. במסגרת פרויקט זה ייהרסו שישה מבני רכבת ברחובות הטייסים 6-10 וברנפלד 10-14, ובמקומם ייבנו ארבעה בנייני מגורים בני 7 ו-9 קומות. בסך הכול יכללו המבנים החדשים 260 יחידות דיור, לעומת 72 יח"ד בבניינים הקיימים. החברה מקדמת במרץ פרויקטים של פינוי-בינוי גם באזורים המרוחקים מהמרכז, והיא היזמית של פרויקט NEO רמת לח"י בבית שמש, פרויקט עצום שתוכניתו אושרה בחודש ינואר 2020 על ידי הוותמ"ל, לבניית 1053 יחידות דיור ב-10 מבנים חדשים בגובה של 9 עד 24 קומות, במקום מבני רכבת משנות ה-50 הכוללים 176 דירות בסך הכול. שוויו הכללי של הפרויקט כ- 1.1 מיליארד ש"ח. לאורך כל שנות פעילותה מפגינה החברה עוצמה, מקצוענות ועשייה אדירה, שבאות לידי ביטוי בין היתר ביכולתה המוכחת לפעול מול רשויות התכנון, ברמה המקומית והארצית, כדי להביא לשינויי תב"עות ולאפשר לפרויקטים להפוך מעוד תוכנית על הנייר למציאות בשטח. צריך לזכור כי מדובר בתהליכים מורכבים וממושכים, הדורשים ידע מקצועי מצרפי אדיר, עבודה מול עשרות גורמים ובעלי זכויות ואינטרסים, ותעצומות פיננסיות ממשיות שמאפשרות את אורך הנשימה ואת הגיבוי הבנקאי ההכרחיים בפרויקטים בסדרי גודל כאלה. בשנים האחרונות קידמה החברה שינוי תב"ע ב-20 פרויקטים ברחבי הארץ.

עוצמה, הובלה ושיתוף בעלי הדירות

החברה להתחדשות עירונית מנצחת על התקדמות הפרויקטים שהיא יוזמת במקצועיות מרשימה, תוך שלכל אורך התהליך – פרק זמן של מספר שנים - היא מהווה עבור בעלי הדירות עוגן רצוף ומשמעותי. מנהלי הפרויקטים (וגם מנכ"לי החברה בעצמם) מקיימים קשר שוטף לא רק עם נציגויות בעלי הדירות אלא עם כל אחד ואחת מבעלי הדירות, ככל שהם זקוקים למענה או לאוזן קשבת לגבי כל נושא הקשור לפרויקט.

כחברה העוסקת בתחום המורכב של פינוי-בינוי, שמשמעו פינוי דיירים מדירותיהם, העתקת מגוריהם למקום אחר והריסת הבתים כדי לבנות חדשים תחתם, בחברה להתחדשות עירונית הבינו מהיום הראשון  שהעיקרון המרכזי והראשון בחשיבותו הוא עיקרון בעלי הדירות במרכז. קברניטי החברה השכילו להבין, כי בתחום ההתחדשות העירונית בעלי הדירות הם שותפיו האמיתיים של היזם שכן הם בעלי הקרקע. הם אלו שנמצאים בלב ליבו של הפרויקט, והיזם מחויב לשמור על ביטחון הנכס היקר ביותר שלהם כערובה לשמירה על ביטחון הפרויקט בכללותו. בעלי הדירות נתפסים בחברה כשותפים לדרך והם זוכים לשקיפות מלאה. רצונותיהם וצורכיהם מקבלים מענה אינדיווידואלי, ושיתוף הפעולה עמם הוא הכרחי לצורך הגשמת הפרויקט.

בשנת 2018, על רקע הצלחת החברה לקדם פרויקטים גדולים מול רשויות התכנון, תוך שמירה על רצף עבודה מרשים ועל סבך בירוקרטי מינימלי, הקימה החברה יחד עם קבוצת הנדל"ן הירושלמית ISA Group את החברה להתחדשות ירושלים. במסגרת זו, מקודמות כיום 12 תוכניות בכמה שכונות בירושלים ובבני ברק, בהיקף כולל של אלפי יחידות דיור ואלפי מ"ר של מסחר.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

אייקון עובדות ומספרים

עובדות ומספרים

6 סה"כ פרויקטים

6

סה"כ פרויקטים

3 סה"כ פרויקטים לפני קבלת היתר

3

סה"כ פרויקטים לפני קבלת היתר

2 סה"כ פרויקטים לאחר קבלת היתר

2

סה"כ פרויקטים לאחר קבלת היתר

1 סה"כ פרויקטים שאוכלסו בשנת 2018

1

סה"כ פרויקטים שאוכלסו בשנת 2018

בנוסף אולי יעניין אותך

 • על הקשר ההדוק שבין פטנטים לפיתוח עסקי

  שש נקודות שכל יזם מתחיל חייב להבין

  על הקשר ההדוק שבין פטנטים לפיתוח עסקי

 • קביעת קריטריונים לבחירת זוכה במכרז לאחר המועד להגשת הצעות

  האם ניתן לאחר פתיחת מעטפות המציעים במכרז לקבוע לראשונה קריטריונים לבחירת זוכה במכרז?

  קביעת קריטריונים לבחירת זוכה במכרז לאחר המועד להגשת הצעות

 • "הקורונה היתה סטרס על סטרואידים. תהיה עלייה בכמות המתגרשים"

  ליהיא כהן-דמבינסקי, עו"ד לענייני גירושין ודיני משפחה, צופה שיהיה עומס גדול ומשמעותי על בתי המשפט ובתי הדין

  "הקורונה היתה סטרס על סטרואידים. תהיה עלייה בכמות המתגרשים"

 • קציבת מזונות בהליך חדלות פירעון

  לפי מה נקבעים תשלומי המזונות של אדם הנמצא בחדלות פירעון? ומה ההשלכות הכספיות על הצדדים במידה ואדם אינו יכול לשלם במשך תקופה מזונות בעקבות הליך חדלות פירעון? עו"ד יפעת בן-אבי בראון, בעלים של 'יפעת בן-אבי בראון משרד עו"ד, בפודקאסט המסביר את המורכבות של נושא תשלום מזונות בעת חדלות פירעון

  קציבת מזונות בהליך חדלות פירעון