שרון אדלר, הרפז, אורן, אדלר ושות', עורכי דין
שרון אדלר

שרון אדלר

שותף מייסד

הרפז, אורן, אדלר ושות', עורכי דין
דיני תשתיות, משפט מסחרי, ליטיגציה אזרחית-מסחרית, פרויקטים ומכרזים, הייטק וסייבר
שנת לידה: 1970
דוא"ל: [email protected]
Linkedin: לחץ לצפייה
תחומי התמחות: בעל התמחות במימון פרויקטים ובעל ידע וניסיון רב בליווי משפטי של מגה-פרויקטים ובפרט פרויקטים בשיתוף המגזר הפרטי (PPP), בכל האספקטים הנוגעים לתחום החל משלב המכרז והזכיינות, עבור בהקמה וכלה בהפעלה ותחזוקה. כמו כן, מייצג בסכסוכים מורכבים ובוררויות בתחום הבנייה והפרויקטים. מרצה בתחום מימון פרויקטים
תפקיד: שותף מייסד
ותק בתפקיד: שנתיים
תפקידים בגופים ציבוריים: בעבר חבר הוועד המרכזי והמועצה הארצית של לשכת עורכי הדין וכן חבר ועד מחוז ירושלים במשך מספר קדנציות. בנוסף, כיהנתי כחבר בוועדות שונות וכנציג הלשכה בוועדות סטטוטוריות
השכלה: LL.B האוניברסיטה העברית ירושלים (96); LL.M האוניברסיטה העברית ירושלים, משפט מסחרי (98)
שפות: אנגלית, עברית
דרגה צבאית: רס"ן

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה? אני מלווה את הפרויקטים הגדולים, החשובים והמורכבים שהוקמו והמוקמים בישראל בשני העשורים החולפים על ידי גופים ישראלים ובינלאומיים, כגון הרכבת הקלה בירושלים, פרויקט חשמול רכבת ישראל, כביש חוצה ישראל, תחנת הכח באשלים, מנהרות הכרמל, כבישים, תחנות כח, מתקני התפלה, פרויקטים במט"ח סיוע ועוד.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך? משרדנו נמנה על המשרדים המובילים בארץ בתחום הבניה, התשתיות והפרויקטים. צוות עו"ד העוסק בתחום הוא בעל ניסיון ללא אח ורע.

בהסתכלות על כלל התחומים בהם עוסק המשרד הרי שאנו מתמקדים בתחומי התמחותנו. כשותף בעבר באחד המשרדים הגדולים בארץ אני סבור שהמודל של משרד מתמחה מאפשר לנו להעניק ללקוחות המשרד פתרונות משפטיים תפורים לפי מידה, איכות וערך יוצאי דופן.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות? השקעה בלתי מתפשרת בכח אדם איכותי. בשנתיים האחרונות צירפנו למשרדנו עו"ד בכירים מהשורה הראשונה בתחומם. במקביל, דאגנו לגייס מתמחים איכותיים ויש לנו מסורת של השארת המתמחים המצטיינים כעו"ד במשרד לאחר סיום התמחותם.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות? עולם התשתיות היא תחום שמתפתח כל הזמן. לדעתי אחד האתגרים הניצבים בפני העוסקים בתחום קשור בחדירה ההולכת וגוברת של עולם הטכנולוגיה אל עולם התשתיות. זה מעלה סוגיות מרתקות. למשל בתחום הסייבר. דוגמא נוספת היא הרכב האוטונומי והמהפכה שהוא עתיד לחולל. אתגר אחר נוגע לדיני הקבלנות (בעולם – construction law). תחום זה המשלב סוגיות משפטיות עם סוגיות הנדסיות וכלכליות מתפתח מאוד במדינות כגון ארצות הברית ואנגליה. העוסקים בתחום התשתיות חייבים להמשיך וללמוד ולהתחדש ומשרדנו הנמצא בחוד החנית של התחום נדרש לאתגרים אלו.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו? לבחור את הצוות המתאים להוביל אותו באמצעות דוגמא אישית והדרכה ולתת לו אפשרות להביא לידי ביטוי את יכולותיו.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים? "I get by with a little help from my friends" The Beatles.