שגיא דודאי, וונאג'
שגיא דודאי

שגיא דודאי

מנכ"ל מרכז הפיתוח הישראלי

שנת לידה: 1974
דוא"ל: [email protected]
Linkedin: לחץ לצפייה
תפקיד: מנכ"ל מרכז הפיתוח הישראלי
תפקידים נוספים: (Global CTO (Chief Technology Officer במסגרת תפקידו, שגיא אחראי על ניהול הסייט בישראל ועל ניהול כל צוותי הפיתוח של החברה הפזורים ברחבי ארצות הברית, אירופה וישראל ומונים כ 700 מפתחים.
תפקידים קודמים: שגיא החל את תפקידו בחברת Vonage בשנת 2012 בתפקיד VP R&D והתקדם במגוון תפקידי ניהול טכנולוגיים עד למינויו כסמנכ"ל הפיתוח האחראי על כל תחום הR&D של החברה. לפני כן שימש כסמנכ"ל מחקר ופיתוח בחברת סטארט-אפ fring והועסק בתפקידי ניהול מחקר ופיתוח בכירים בחברות Telmap ומרקורי.
ותק בתפקיד: ממרץ 2018.
השכלה: תואר ראשון במדעי המחשב ומנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב ו-MBA מ Northwestern University - Kellogg School of Management
פעילות למען הקהילה: מעבר לפעילויות התרומה לקהילה שהסייט הישראלי לוקח בו חלק, שגיא משמש כמנטור באוניברסיטת תל אביב עבור יזמים צעירים ובעלי תפקידים בדרגי ביניים בארגונים שונים בארץ.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך? 
יש לנו מותג חזק בתחום ה- UCaaS - Unified Communication as a Service וה-CPaaS Communication Platform as a Service בשוק האמריקאי, באירופה ובאסיה ואנו ממוקמים בין החברות המובילות בתחום שירותי התקשורת לעסקים בענן ובמתן פתרונות API לתקשורת.

החברה פעילה בתחומים צומחים המקבלים ממומנטום נוסף בעקבות מגפת הקורונה. הצורך של עסקים בפתרונות תקשורת מתקדמים אשר יאפשרו עבודה מרחוק בצורה אפקטיבית ויעילה הולך וגובר.

נכנסנו מוקדם לתחום ה Video API שכיום חווה עליה משמעותית בביקוש בשווקים רבים כולל בשוק הסיני הצומח.

בסייט הפיתוח בארץ אנחנו נהנים מכל העולמות, עוצמה של קורפורייט אמריקאי המכניס מעל למיליארד דולר בשנה יחד עם תרבות והווי של סטארט אפ בצמיחה. 

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות? 
Vonage מאוד מאמינה בתחום הבינה המלאכותית ואחת הרכישות המשמעותיות של החברה הייתה הרכישה של חברת  Over AI, חברה ישראלית במקור, שרכישתה הביאה לשילוב טכנולוגיה מבוססת AI במגוון המוצרים של Vonage בנוסף לפיתוח פתרונות תקשורת חדשניים מבוססי בינה מלאכותית. 

Vonage נכנסה לתחום ה-Video API על ידי רכישה של חברת Tokbox. מאז הרכישה Vonage השקיעה רבות בהרחבת הפלטפורמה ושילובה בחבילת מוצרי ה-API ובפיתוח יכולות שיחות וידאו המוטמעות במוצרי החברה. ההסתמכות על הטכנולוגיה שלנו מאפשרת חדשנות ושליטה מלאה במוצר ובחוויית המשתמש. כתוצאה מכך החברה נמצאת במקום מצויין לתת מענה לביקוש הגבוה לשירותי וידאו שתפס תאוצה השנה ויגבר עוד יותר בשנים הקרובות. 

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
אחת ההמלצות החשובות בעיני היא לשים דגש על בניית צוות איכותי שיודע לרוץ יחד קדימה.

הצוות שלך הוא מה שיגרום לך להצליח או להיכשל, שהמנהל/ת חזק/ה הצוות שהוא/היא בונה תחתיו/ה יהיה חזק גם הוא. עם טאלנטס וצוות איכותי אפשר לנצח הכול.

בנוסף, אני מאמין גדול בחשיבה לטווח הארוך ולשילוב בין אסטרטגיה וערכיות.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
החיים קצרים מדיי בשביל לבזבז אותם על קידום או כסף…. חייבים להנות מכל רגע.