חגית  ויינשטוק, ויינשטוק זהבי ושות', משרד עורכי דין
חגית  ויינשטוק

עו"ד חגית ויינשטוק

שותפה מייסדת

שנת לידה: 1974
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: שותפה מייסדת
ותק בתפקיד: 17 שנים
תפקידים בגופים ציבוריים: דירקטורית בחברות ציבוריות.
השכלה: .B.A מנהל עסקים, .M.A משפטים.
פעילות למען הקהילה: תרומה למרכז הבינתחומי לסטודנטים עם קשיים.
קרדיט לצלם : ניר סלקמן

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
הצלחנו להוציא השנה פסק בוררות תקדימי שלאחריו חקלאי ישראל יוכלו מעתה לגדל קנאביס בשטחים חקלאיים. מדובר בפסק בוררות יוצא דופן אשר לראשונה הפך החלטה של האגודה החקלאית במושב משמרת ויצר תקדים משפטי.

הדיון האם לאפשר לגדל קנאביס בשטחי מושב משמרת החל בשנת 2017 ונדחה מס’ פעמים ע”י הועד המקומי והאגודה החקלאית. הרשויות המקומיות חוששות מגידול קנאביס ורואות בו מטרד ריח בעוד כמעט בכל מושב וקיבוץ קיימת רפת המפיצה ריחות לא נעימים.

משרד ווינשטוק-זהבי, שמתמחים בקנאביס רפואי מאז 2015, ערער על החלטת האגודה הכללית של מושב משמרת למנוע מחקלאי המושב לגדל קנאביס על שטחם, ודרש לבטל אותה, במהלך שכמעט ואינו ננקט מאחר והאסיפה הכללית היא המוסד הקובע במושבים לעניינים אלה.

ביהמ”ש הפנה לבורר שפסק לטובת החקלאים ואף חייב את האגודה לתת להם הקצאת מים לצורך גידול זה. הסיפור תקדימי לשינוי התפיסה בגידול קנאביס וראייתו כענף חקלאי לכל דבר ועניין. 

מהן החוזקות המשמעותיות של החברה בעינייך?
משרד ויינשטוק-זהבי הוא המוביל בארץ בתחום חקיקת קנאביס רפואי והראשון לעסוק בנושא הרגולציה בתחום, מאז 2015. המשרד מייצג מגדלים, משקיעים וחברות מהארץ ומהעולם ונחשב לפורץ דרך בתחום, שהניע את נושא רגולציית הקנאביס בישראל ואיפשר למדינה את היתרון היחסי שלה בתחום לעומת מדינות אחרות בעולם. המשרד עוסק בכל הנוגע לבקשות לקבלת רישיונות בתחום הקנאביס רפואי, שיתופי פעולה בינלאומיים בכל הקשור לגידול וייצוא קאנביס רפואי בכן שיתופי פעולה בנושאי המחקר והפיתוח.

תחום נוסף שבו ויינשטוק-זהבי נחשב למוביל בישראל, הוא נושא אשרות שהייה לעובדים זרים וכל הכרוך בהעסקת עובד זר, כולל הסדרת תנאי העסקתם ופיטורין מול המעביד ומול הרשויות, בתחומי החקלאות, המסחר, הבניין והסיעוד. המשרד רשם הצלחות מרובות ותקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום גם בשנה האחרונה, והצליח להשאיר בארץ מספר עובדים ועובדות זרים שעמדו בפני גירוש. 

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
אם יש משהו שהשנה האחרונה חידדה אצל כולנו אני מאמינה, לא רק אצלי, זה שהמשפחה שלנו והאהובים שלנו הם המקום האמיתי שלנו. זה המקום שאנחנו נוכחים בו גם אם אנחנו לא שם פיזית. זאת השמחה האמיתית בחיים, ואלה הדברים של האושר האמיתי בסוף. כל השאר בונוס. אני אוספת את הרגעים האלה.