זאב ליאונד ושות'

משרד עורכי הדין המתמקד בדיני תקשורת, קנין רוחני, משפט מסחרי, נדל"ן וליטיגציה בתחומים הנ"ל

תמונה ראשית זאב ליאונד ושות'
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

תחום: משרד עורכי הדין המתמקד בדיני תקשורת, קנין רוחני, משפט מסחרי, נדל"ן וליטיגציה בתחומים הנ"ל
כתובת: מגדל דיסקונט, רח' יהודה הלוי 23,
ת.ד. 29765, תל אביב 6129701
טלפון: 03-5170881
פקס: 03-5170885
אימייל: main@zliond.com
אתר החברה: http://www.zliond.com
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • זאב ליאונד, זאב ליאונד ושות'

  זאב ליאונד

  ראש הפירמה ומנהלה

  זאב ליאונד ושות'

  לפרופיל המלא

  זאב ליאונד
 • מנחם ויצמן, זאב ליאונד ושות'

  מנחם ויצמן

  שותף

  זאב ליאונד ושות'

 • דור ליאונד, זאב ליאונד ושות'

  דור ליאונד

  שותף

  זאב ליאונד ושות'

 • אלון נדב, זאב ליאונד ושות'

  אלון נדב

  עו"ד בכיר

  זאב ליאונד ושות'

 • ליאור ויגננסקי, זאב ליאונד ושות'

  ליאור ויגננסקי

  עו"ד בכיר

  זאב ליאונד ושות'

בעלי תפקידים נוספים

  מנחם ויצמן, שותף
  אלון נדב, עו"ד בכיר
  ליאור ויגננסקי, עו"ד בכיר
  דור ליאונד, עו"ד בכיר
אייקון אודות

אודות זאב ליאונד ושות'

משרד זאב ליאונד ושות' הינו בעל מסורת ארוכת שנים. למן שנת 1991 ניצב בראש הפירמה עו"ד זאב ליאונד. המשרד, המונה כעשרה עורכי דין ומתמחים, ידוע בעיקר באיכויות שירותי הליטיגציה שלו, והינו מהמשרדים הבולטים והידועים בישראל בתחומי העיתונות, דיני לשון הרע וקניין רוחני. המשרד אף פועל שנים רבות בתחומי הנדל"ן והמשפט המסחרי.

הדגש הניתן בפירמה, מעבר לקפדנות והמיומנות המקצועית, גם להיכרות מעמיקה עם צורכי הלקוח וסביבתו העסקית כמו גם לזמינות ומהירות השירות, מציב את הפירמה כבולטת בתחומה.

עו"ד זאב ליאונד מוביל ומנהל את הפירמה למעלה מ-25 שנה. הוא החל את דרכו בה בשנת 1975 לאחר סיום לימודיו באוניברסיטת תל-אביב, כמתמחה אצל עו"ד שמואל תמיר המנוח, ולימים היה לשותפו. עו"ד ליאונד הנו בעל ניסיון עשיר בליטיגציה על מגוון סוגיה, וניהל תיקים מורכבים בשורה ארוכה של תחומים, בנוסף לטיפול בהסכמי רכישה ומיזוגים, עסקאות מקרקעין וייצוג בהליכי תכנון ובינוי בכל הערכאות.

 

תחומי עיסוק

עיתונות ותקשורת

המשרד ידוע בפעילותו בתחום העיתונות והתקשורת, ומספק שירותים משפטיים שוטפים לכלי תקשורת בולטים בעיתונות המודפסת והדיגיטלית, ולחברות פיתוח תוכן ותשתיות באינטרנט ובסלולר. בתוך כך מטפל המשרד בעסקאות מסחריות מגוונות בתחומי המדיה והתוכן, מספק ליווי משפטי צמוד לגופי עיתונות בקשת רחבה של נושאים, החל מטיפול בכתבות תחקיר מורכבות ועד פרסומים בעלי אופי מסחרי, ומעניק יעוץ משפטי שוטף לאתרי אינטרנט גדולים על כל מגוון פעילויתיהם. כמו כן עוסק המשרד בייצוג בהליכים משפטיים, כדוגמת עתירות בנושא צווי איסורי פרסום, תביעות דיבה, הגנת הפרטיות, חופש המידע והעיתונות, זכויות יוצרים וסימני מסחר, ייצוג כלי תקשורת בוועדות הכנסת בהליכי חקיקה וכיו"ב.

 

לשון הרע

המשרד הנו מהבולטים בישראל בתחום דיני לשון הרע. ניסיונו של המשרד והיכרותו המעמיקה עם עולם התקשורת והעיתונות מאפשרים ללקוחותיו ליהנות לא רק מייצוג מקצועי בהליכים משפטיים ותביעות דיבה, אלא גם מליווי צמוד ויעוץ משפטי אישי במישור האסטרטגי והתקשורתי, לצורך התנהלות אופטימלית בעתות משבר תדמיתי או אחר. המשרד מטפל דרך קבע בשורה ארוכה של תביעות דיבה ומייצג מו"לים בענף העיתונות, חברות מסחריות גדולות ואנשים פרטיים ובהם אישי ציבור בולטים.

לקוחות המשרד בענף העיתונות עושים שימוש במומחיות המשרד בתחום, לא רק בשלב ניהול תביעות הדיבה אלא גם במסגרת יעוץ משפטי מקדים הניתן לעורכים ולעיתונאים כבר בשלבים הראשונים של גיבוש תכנים וחומרים עיתונאיים לצורכי פרסום תחקירים וידיעות.

 

משפט מסחרי ודיני תאגידים

המשרד מספק שירותים משפטיים לתאגידים ועסקים שונים, החל בליווי הפעילות העסקית השוטפת ועד לטיפול בעסקאות מורכבות ורחבות היקף, לרבות ייצוג מול הממונה על ההגבלים העסקיים. המשרד עוסק, בין היתר, בהסכמי מיזוגים ורכישות, הסכמי מייסדים, הסכמי השקעה, וכן הסכמים בתחומי שירותי תוכן ותשתיות בסלולר ובאינטרנט, מחשוב, שיווק ופרסום במדיה דיגיטלית, מסחר מקוון, דיוור והפצה, דפוס, הפקת אירועים ועוד.

 

ליטיגציה ותובענות ייצוגיות

למשרד מסורת ארוכת שנים של מתן שירותי ליטיגציה בכל הערכאות המשפטיות, לרבות ייצוג בפני בג"ץ, בוררויות, ועדות ערר ומוסדות תכנון ובניה.

המשרד מטפל בתיקים מורכבים במגוון תחומים של הליטיגציה המסחרית והאזרחית, כגון דיני חברות ומאבקי שליטה בין בעלי מניות, תובענות ייצוגיות, דיני עיתונות, לשון הרע, הגנת הפרטיות, קניין רוחני, עוולות מסחריות, הגבלים עסקיים, חוק הגנת הצרכן, ירושה ועזבונות, מכרזים, תכנון ובניה, ספורט ועתירות מנהליות.

 

קניין רוחני

פעילותו הענפה של המשרד בתחום הקניין הרוחני ניכרת הן בליטיגציה בניהול תביעות והליכים בנושאי זכויות יוצרים וסימני מסחר, הן בטיפול בהתקשרויות חוזיות ורישיונות שימוש מורכבים בתכנים ויצירות מסוגים שונים, והן בליווי ויעוץ משפטי שוטף לכלי תקשורת בתחום זה. המשרד גם מטפל בהליכי רישום של סימני מסחר. בין לקוחותיו של המשרד בתחום זה מצויים כלי תקשורת, פירמות שונות, הוצאת ספרים ויוצרים עצמאיים.

 

נדל"ן, דיני תכנון ובניה

פעילות המקרקעין במשרד כוללת טיפול בעסקאות מכר ורכישה בהיקפים נרחבים, לרבות עסקאות קומבינציה ובנייה עצמית, ליווי קבוצות רוכשים בכל האספקטים המשפטיים הנדרשים, וכן פרויקטים של פינוי-בינוי, הליכי איחוד וחלוקה, רישום בתים משותפים ועוד. המשרד מייצג לקוחות בדיונים בפני בית המשפט לעניינים מנהליים, מוסדות התכנון והבניה על כל ערכאותיהם ורשויות ציבוריות.

 

מעורבות חברתית

המשרד בחר למקד את פעילות הפרו-בונו שלו בסיוע משפטי למלכ"רים הפועלים בתחום הספורט וקהיליות האוהדים, מתוך הכרה בחשיבות טיפוח וקידום ערכי שקיפות ומנהל תקין בגופי הספורט בישראל. המשרד מסייע בהקמת תאגידי אוהדים המקיימים פעילויות קהילתיות וחינוכיות לעידוד מנהיגות חברתית בקרב בני נוער ואוהדי הספורט, ומספק להם סיוע משפטי. עו"ד דור ליאונד המרכז את הפעילות במשרד, ייצג את עמותת "היציע" בפני ועדת זליכה וועדת שטרוזמן, שאימצו במסקנותיהן מספר המלצות חשובות בדבר מנגנוני שקיפות ופיקוח ציבורי, וכן מספק ייצוג משפטי לאוהדים בתחום זה בבית המשפט.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת זאב ליאונד ושות'

 • בחזרה לעתיד

  בחזרה לעתיד

  מי שחיפש תזכורת עד כמה חשוב לצפות את העתיד, גם בעולם המשפט, קיבל אותה השבוע - בית המשפט פסק כי זכויות השימוש במדיה הדיגיטלית בספר הילדים "שמלת השבת של חנהל'ה", אינן שייכות להוצאת הספרים, שלא טרחה לציין זאת במפורש בהסכם שחתמה עם המחבר לפני עשרות שנים.

  בחזרה לעתיד

 • חסינותם של עובדי ציבור מכוח חוק איסור לשון הרע

  מעמדו של עובד ציבור כנתבע בתביעת דיבה עשוי להיות שונה מהותית בהשוואה למעמדו של נתבע רגיל

  חסינותם של עובדי ציבור מכוח חוק איסור לשון הרע

בנוסף אולי יעניין אותך

 • החלטות מסוי מקדמיות – הגיעה העת להקדימן

  החלטות מסוי מקדמיות – הגיעה העת להקדימן

 • חלופה נוספת להגדרת מונופול תגביר את שטף התובענות הייצוגיות במקרים שאינם מוצדקים

  חלופה נוספת להגדרת מונופול תגביר את שטף התובענות הייצוגיות במקרים שאינם מוצדקים

 • המהפכה בדיני התכנון המשפחתי העתידי

  העדפת רצון האדם על פני טובת האדם והמעבר במשפט הישראלי לשיח של שיוויון ואוטונומיה הובילו סוף סוף את המחוקק הישראלי למהפכה של ממש בדיני התכנון המשפחתי העתידי. מעתה יכול כל אדם לתכנן את עתידו בשליטה מלאה שלו למקרה חלילה של מצב בו יהיה תלוי פיזית, רגשית או מנטלית באחרים.

  המהפכה בדיני התכנון המשפחתי העתידי

 • DUN'S 100 2017 – דירוג חברות תעשיה קיבוצית 2017

  דירוג התעשיות הקיבוציות של Dun's 100 מראה כי היציבות בראש הדירוג נשארת, כאשר חברת נטפים מובילה גם השנה את הרשימה ■ שינוי משמעותי הוא זה של חברת מיטרוניקס, שטיפסה מהמקום ה-18 ברשימה למקום ה-22 עם שיפור של 18.8% במחזור המכירות

  DUN'S 100 2017 – דירוג חברות תעשיה קיבוצית 2017