זהבי, בלאו ושות'

נדל"ן, תשתיות ומשפט מסחרי

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1974
תחום: נדל"ן, תשתיות ומשפט מסחרי
כתובת: רח' יגאל אלון 96 תל אביב-יפו 6789140
טלפון: 03-6252000
פקס: 03-6252020
אימייל: office@zblaw.co.il
אתר החברה: http://www.zblaw.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יהודה זהבי, זהבי, בלאו ושות'

  יהודה זהבי

  שותף מייסד

  זהבי, בלאו ושות'

 • יואב זהבי, זהבי, בלאו ושות'

  יואב זהבי

  שותף

  זהבי, בלאו ושות'

מנהלים בכירים

  יצחק בלאו שותף
אייקון אודות

אודות זהבי, בלאו ושות'

משרד עוה"ד  זהבי, בלאו ושות', שנוסד בשנת 1974, הינו משרד בוטיק המתמחה בתחומי הנדל"ן, התשתיות, מימון פרויקטים והמשפט המסחרי על גווניו. המשרד ידוע כבר סמכא בתחומו ולקוחותיו נהנים מן הניסיון הרב, הידע המעמיק והמיומנויות של צוות המשרד ושותפיו.

בעשרות שנות פעילותו של זהבי, בלאו ושות', המשרד צבר קשת רחבה של לקוחות ,מהמובילים במשק הישראלי בתחומם. בתחום הנדל"ן והתשתיות ליווה המשרד פרוייקטים ייחודיים ומשמעותיים במדינת ישראל, בהם הרחבת משכן הכנסת, המהפכה של הבניה הממשלתית בהקמתן של קריות הממשלה ובתי משפט, הפרוייקטים המסורתיים רבי ההיקף של הבניה למגורים ואת המהפכה של "קבוצות הרכישה", שעוה"ד יהודה ויואב זהבי היו מראשיה וממוביליה המשפטיים והמקצועיים.

נדל"ן ותשתיות מהווה פן אחד של המשפט המסחרי. החברות הציבוריות והפרטיות, הפועלות במדינת ישראל, כמו גם בעלי מניותיהן, נדרשים לליווי משפטי ומקצועי מהשורה הראשונה. המשרד צבר נסיון והתמחות של עשרות שנים בתחום זה ומעניק ללקוחותיו יעוץ משפטי ומקצועי מהשורה הראשונה. קשת החברות הציבוריות הנמנות על לקוחות המשרד, והעסקאות והפעילויות אותן הוא מלווה, מהווים את כרטיס הביקור של המשרד.

 

אמון, מקצועיות וותק רב שנים

אחד מיסודות השירות המשפטי במשרד עוה"ד זהבי, בלאו ושות', הוא האמון הרחב והבלתי מתפשר, העומד בבסיס מארג היחסים שבין עוה"ד והלקוח. בסיס אמון זה, מאפשר את הפקת המיטב מהשירות המשפטי אותו מקבל הלקוח, תוך שימת דגש מרבית על שמירת הדיסקרטיות של כל עניני הלקוחות.

חוזקה ייחודית של המשרד הינה הוותק הממוצע של כל עוה"ד במשרד, העולה על  15 שנים, המבטיחה ללקוחות המשרד מענה מקצועי אנושי רציף בטיפול בענייניהם, תוך שמירה על מירקם אחיד של ניסיון ומצוינות מקצועיות בכל דרגי המשרד.

 

תחומי התמחות

משרד עוה"ד זהבי, בלאו ושות' מתמחה בתחומי הנדל"ן, התשתיות והמשפט המסחרי. בתחום הנדל"ן המשרד מטפל במימון פרויקטים, דיור למגורים, תעשיה, מסחר ומשרדים, הרחבות קיבוצים ומושבים, מכרזים ציבוריים, תמ"א 38 \ פינוי בינוי, וליטיגציה. בתחום המשפט המסחרי, המשרד מתמחה בנושאי החברות, התאגידים וניירות הערך.

נדל"ן ותשתיות

המשרד מלווה הזה עשרות שנים פרוייקטים רבים המיועדים למגורים ברחבי הארץ בכלל ובאזור המרכז בפרט.

 

פרויקטים נבחרים:

לב הפארק רעננה – שכונה אשר מחציתה יועדה לדיור להשכרה והייתה הראשונה אי פעם בישראל שנבנתה להשכרה בהיקף כזה. השכונה החדשה נבנתה בעשור האחרון של המאה הקודמת בה 42 בתים משותפים, 756 יח"ד, הממוקמים בצפון מערב רעננה.

בתת התמחות זו של דיור להשכרה נצבר בידינו נסיון וידע הן בתחום המיסוי והן בהיבטים המעשיים, לרבות הסכמי השכירות והתחזוקה ולבסוף מכר הדירות כ"יד שניה".

 

ראש העין - המשרד מלווה ומעורב בהקמת למעלה מ- 1000 יח"ד בראש העין בפרוייקט אשר נחרט בתודעת הציבור כפרוייקט חבר – תדהר וסי פי אם. העבודה המשפטית בפרוייקט זה החלה עוד בשנת 1997, עת זכתה חברת סי פי אם,  הנמנית על לקוחותיו הנאמנים, במכרז לתכנון תב"ע במזרח ראש העין, ובצידו גם אופצייה לרכישת חלק מהמתחם לכשתאושר התב"ע (מכרז הידוע בכינויו מקב"ת). עתה יוצא לדרך פרוייקט יוקרתי זה, עם עוד כ- 4000 יח"ד שתוכננו ע"י סי פי אם.

 

מימון פרוייקטים

המשרד הינו בעל מומחיות מיוחדת וידע מקצועי במימון נדל"ן, הן מצד המממנים והן מצד המתממנים. המשרד אוצר נסיון רב בליווי גורמים מממנים, בהם מימון חוץ בנקאי. עם התרחבות התופעה של מוסדות למימון חוץ בנקאי, עוסק המשרד בליווי חברות הפעילות בתחום המעניקות, בין היתר, לקבוצות רכישה מימון לתקופת ההקמה. בנוסף, המשרד מלווה מזה שנים רבות גופים פיננסיים העוסקים בתחום הלוואות "מזנין" )"השלמת הון עצמי"). המשרד אף מטפל במשכנתאות לרכישת בתים חדשים בקיבוצים, והיה שותף לפריצת הדרך, אשר אפשרה נטילת משכנתאות לרוכשי בתים בקיבוצים המתחדשים, תוך התייחסות לבעיות הרגולטוריות, הכרוכות בכך.

 

תעשייה / מסחר / משרדים

פרוייקט הדגל של המשרד ומקום מושבו הינו מתחם אמפא / מגדל אלקטרה בת"א. פרוייקט ייחודי זה, המהווה אבן דרך בפרוייקטים היוקרתיים של העיר ת"א, היווה גם פרוייקט מורכב מהפן המשפטי. הליכי הקמתו של הפרוייקט היו כרוכים בהסדרי מקרקעין סבוכים בשל הבעלות המשותפת במתחם של עת"א ורמ"י, סוגיות מיסוי, שאף הגיעו לערכאות, התקשרות עם קבלנים / ספקים, הסכמי מימון, הסדרי ניהול הבניין והחניונים ולבסוף גם אכלוס הבניין וחוזי השכירות הכרוכים בכך. מתחם אמפא הינו החלוץ על ציר רחוב יגאל אלון, המשנה עתה את פניו והופך לחלק מהמע"ר של תל-אביב.  בנוסף לפרוייקט זה, מטפל המשרד במגוון רב של פרוייקטים בקטגוריה זו.

 

תמ"א 38 / פינוי בינוי

המחסור בקרקעות בעיקר באזור המרכז הביא למגמה חדשה בפיתוח מקרקעין, הנסמכת על הוראות תמ"א 38 על תצורותיה השונות ועל פרוייקטי פינוי-בינוי. המשרד נוטל חלק פעיל בייעוץ המשפטי לפרוייקטים רבים, הן במסגרת של תמ"א 38 והן במסגרת של פינוי-בינוי, הכולל התמחות בייצוג של הדיירים והן של היזמים.

 

משפט מסחרי

המשרד מלווה חברות ציבוריות ופרטיות כאחד ומעניק להם את כל המעטפת המשפטית הנדרשת בתחום פעולתן השוטף, לרבות  תשקיפים, דוחו"ת תקופתיים ושנתיים, הסדרי מימון, הסכמים מסחריים בארץ ובעולם לרבות מיזוגים ורכישות.

 

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • טעויות נפוצות בתביעות זכויות יוצרים

  ממהרים להגיש תביעת זכות יוצרים? עו"ד דור ליאונד, שותף במשרד זאב ליאונד ושות' המתמחה בדיני קנין רוחני, סוקר מספר טעויות משפטיות שכדאי להימנע מהן מראש.

  טעויות נפוצות בתביעות זכויות יוצרים

 • העתיד של ציפוף הערים

  ב־2050 אוכלוסיית המדינה תמנה כ־20 מיליון תושבים, לכן יש לחשוב באופן יצירתי על הבנייה לגובה ולהרבות בשטחים ירוקים. המפתח לציפוף נכון הוא גם בעירוב שימושים

  העתיד של ציפוף הערים

 • מיסוי או פטור ממס – על מטבעות וירטואליים – הזמן להגעה להסדרי מס

  מטבעות וירטואליים הם פה כדי להישאר. אפילו נתניהו הבהיר שבסופו של תהליך יכול להיות שהמטבעות הווירטואליים יחליפו את המערכת הבנקאית הקיימת.

  מיסוי או פטור ממס – על מטבעות וירטואליים – הזמן להגעה להסדרי מס

 • גילוי מרצון – חשבונות ונכסים בחו"ל – הזדמנות אחרונה בהחלט !

  גילוי מרצון – חשבונות ונכסים בחו"ל – הזדמנות אחרונה בהחלט !