זליגסון גבריאלי ושות' – עורכי דין ועורכי פטנטים

משרד עורכי דין ועורכי פטנטים

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1962
תחום: משרד עורכי דין ועורכי פטנטים
כתובת: מגדל יבנה, רח' יבנה 31, תל אביב
ת.ד. 1426 מיקוד 6101302
טלפון: 03-5661446
פקס: 03-5608458/398
אימייל: mail@sgl.co.il
אתר החברה: http://sgl.co.il/heb
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נחום גבריאלי, זליגסון גבריאלי ושות' – עורכי דין ועורכי פטנטים

  נחום גבריאלי

  שותף מנהל

  זליגסון גבריאלי ושות' – עורכי דין ועורכי פטנטים

  לפרופיל המלא

  נחום גבריאלי
 • אהוד גבריאלי, זליגסון גבריאלי ושות' – עורכי דין ועורכי פטנטים

  אהוד גבריאלי

  שותף מנהל

  זליגסון גבריאלי ושות' – עורכי דין ועורכי פטנטים

  לפרופיל המלא

  אהוד גבריאלי
 • ארנן גבריאלי ז"ל, זליגסון גבריאלי ושות' – עורכי דין ועורכי פטנטים

  עו"ד ארנן גבריאלי ז"ל

  (1934-2015)

  זליגסון גבריאלי ושות' – עורכי דין ועורכי פטנטים

אייקון אודות

אודות זליגסון גבריאלי ושות' – עורכי דין ועורכי פטנטים

זליגסון גבריאלי ושות' גאה להיות משרד עורכי הדין הוותיק והאיכותי בישראל בתחום הליטיגציה של דיני הקניין הרוחני. מאז החל  מייסד המשרד  ד"ר א. זליגסון את פעילותו בפלשתינה ב-1940,  נחשב המשרד לאחד המובילים, המקצועיים והאיכותיים בתחומו בישראל.

המשרד עוסק בכל תחומי הקניין הרוחני, ומציע ללקוחותיו סל שירותים רחב בתחום עריכת הדין וכן בתחום עריכת הפטנטים. לאורך כל שנות קיומו המשרד מעורב בעיצוב ההלכות החשובות בדיני הקנין הרוחני. המשרד נהנה מהערכה מקצועית רבה גם ברמה הבינלאומית וזוכה לדירוג גבוה במדריכי הדירוג היוקרתיים בארץ ובחו"ל.

ייחודו של המשרד הוא בשילוב שבין עורכי דין, המומחים בקניין רוחני, לבין עורכי פטנטים ואנשי מקצוע טכנולוגיים הפועלים במשרד, בתחומי טכנולוגיה שונים כגון: כימיה, פרמצבטיקה, מכשור רפואי, אופטיקה, אלקטרוניקה, תקשורת ותוכנה. שילוב זה מבטיח ללקוח שירות רחב ומקיף, המאפשר בחינה של ההמצאה הן מנקודת המבט הטכנולוגית והן מנקודת המבט המשפטית-קניינית.

 

50 שנות מצוינות מקצועית משפחתית

בתחילת שנות ה-60, ייסדו ד"ר זליגסון ז"ל, מחלוצי תחום הקנין הרוחני בישראל ועו"ד ארנן גבריאלי ז"ל את השותפות זליגסון גבריאלי ושות', הביאו לשינוי של ממש בהתייחסות המשפטית לתחום הקניין הרוחני בישראל ולקחו חלק מרכזי בפיתוח הפסיקה ועיצוב החקיקה בתחום זה. לאורך השנים ניהל המשרד רבים מהתיקים המרכזיים שהשפיעו על עיצובן של ההלכות  בתחום הקניין הרוחני בישראל. עו"ד ארנן גבריאלי ז"ל כיהן, משך שנים, כחבר בוועדות חקיקה שונות, שעסקו בניסוחם של החוקים העיקריים בתחום. עורכי הדין נחום ואהוד גבריאלי, דור שני למשפחת גבריאלי, הצטרפו לפירמה (נחום לפני 22 שנים ואהוד לפני למעלה מ-16 שנים), והם ממשיכים בשמירת מסורת המצוינות המשפחתית שחרת המשרד על דגלו מיום היווסדו. בשנת 1983 הצטרף למשרד עורך הפטנטים אלפרד טי, מעורכי הפטנטים המובילים והמנוסים בישראל,  ומאז הוא עומד בראש מחלקת הפטנטים של המשרד.

 

שירות אישי על ידי השותפים, אתיקה מקצועית

המשרד שומר על אופיו המשפחתי, ומבטיח שירות אישי ובלתי אמצעי  הניתן ללקוחות ע"י השותפים, המעורבים באופן הדוק בניהול תיקי הלקוחות. זליגסון גבריאלי ושות' גאים להמשיך במסורת העמידה בסטנדרטים הגבוהים שהציבו מייסדי המשרד. המשרד שם דגש על האיכות והמצוינות המקצועית בה הוא מוכר, ומעניק שירות משפטי אישי ראשון במעלה. המשרד מקפיד לשמור על כללי האתיקה  ברוח שהתווה עו"ד ארנן גבריאלי ז"ל לאורך 50 שנות פעילותו.

המשרד מייצג קשת רחבה של לקוחות מקומיים ובינלאומיים לרבות חברות ישראליות וממציאים ישראלים שאותם מלווה המשרד בהגשת בקשות בינלאומיות לרישום פטנטים בחו"ל (PCT); וחברות זרות הפועלות בישראל. למשרד לקוחות משמעותיים אותם הוא מלווה במשך עשורים רבים, בארץ ובחו"ל. בין לקוחות המשרד ניתן למנות קונגלומרטים  עולמיים מובילים בתחומי טכנולוגיה מגוונים, חברות ישראליות ובינלאומיות מובילות מכל תחומי המסחר והעסקים, ובהם תחום המזון, האופנה, הציוד הרפואי, האלקטרוניקה והפרמצבטיקה. כן מייצג המשרד יוצרים  ובכלל זה משמש כיועץ המשפטי החיצוני של  התאגיד לניהול משותף של זכויות יוצרים הגדול בישראל.

 

תחומי פעילות

כיום, בעשור השישי לקיומו, המשרד מתמחה בתחום הקניין הרוחני על כל היבטיו, ובונה ללקוחותיו אסטרטגיה מקיפה להגנה על זכויות הקניין הרוחני שלהם, באמצעות סל השירותים הרחב שהוא מציע, הכולל, בין היתר, מתן ייעוץ ראשוני לגבי היכולת להגן על המצאה או יצירה; ליווי הלקוח ברישום פטנטים בארץ ובעולם ע"י מחלקת פטנטים העוסקת בעריכת פטנטים ובייעוץ פטנטי ביחס לטכנולוגיות שונות; אכיפת זכויות קניין רוחני שנרשמו באמצעות התדיינות משפטית. ההתדיינות נעשית ע"י צוות הליטיגטורים המנוסה של המשרד, בפני כל סוגי הערכאות המשפטיות.

המשרד מתמחה בליטיגציה בנושאי פטנטים, סימני מסחר, זכויות יוצרים, מדגמים וסודות מסחריים. המשרד אף צבר מומחיות בייעוץ ללקוחותיו בנושאי המדיה החדשה (אינטרנט, סלולאר ורשתות חברתיות) וכן ברישום שמות מתחם וסכסוכים בנוגע לבעלות בהם.

 

שותפים

נחום גבריאלי - עו"ד נחום גבריאלי מתמחה בליטיגציה של זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים ומדגמים. נחום בעל ניסיון של למעלה מעשרים שנים בניהול סכסוכים מורכבים בדיני הקנין הרוחני. נחום מתמחה בייצוג לקוחות בתיקים של הפרת פטנטים, הפרת זכויות יוצרים, הפרת סימני מסחר וגניבת עין, הליכים של צווי מניעה, כמו גם ההתדיינות המשפטית בפני רשם סימני מסחר הפטנטים והמדגמים. נחום מתמחה בייצוג לקוחות בהתדיינות המשפטית של הפרת פטנט לגבי טכנולוגיות שונות ובין היתר, בתחום התקשורת, בתחום התרופות ובתחומי תעשיית הנשק.
נחום חבר הקבוצה הישראלית של AIPPI. כמו כן הוא חבר באגודות נוספות כגון: INTA, ALAI, IACC.

אהוד גבריאלי - עו"ד אהוד גבריאלי מתמחה בייצוג לקוחות בתיקים של הפרת זכויות יוצרים והפרת סימני מסחר ובתחום של הפרה וגזל של סודות מסחריים. אהוד מוביל את ההתדיינות במשרד במקרים של הפרת זכויות יוצרים ביצירות מוסיקליות בדרך של ביצוע פומבי. לאהוד מומחיות נרחבת באכיפת זכויותיהם של בעלי מותגים בינלאומיים ובעלי זכויות יוצרים לפני רשות המכס הישראלית, ובכלל זה החרמה והשמדה של מוצרים מזויפים מיובאים.
אהוד הוא חבר הקבוצה הישראלי של AIPPI, כמו כן הוא חבר באגודות נוספות כגון: INTA, ALAI ו-MARQUES.

 

לזכרו של עו"ד ארנן גבריאלי ז"ל - מייסד הפירמה

בינואר 2015, הלך לעולמו מייסד משרדנו, עו"ד ארנן גבריאלי ז"ל, שהיה מחשובי עוה"ד בתחום הקנין הרוחני בישראל. ארנן עסק בעריכת דין למעלה מחמישים שנה והיה מראשוני עוה"ד שהתמחו בקנין רוחני בישראל. ב-1962 הקים יחד עם ד"ר א. זליגסון את השותפות זליגסון גבריאלי, הידועה כמובילה בתחום הקנין הרוחני גם כיום. ארנן בלט כאחד ממובילי תחום הקנין הרוחני ולקח חלק בפיתוחן של רבות מההלכות החשובות שנפסקו בכל תחומי הקנין הרוחני. הוא ייעץ ללקוחות מקומיים וזרים, ייצג אותם בענייני קנין רוחני מגוונים ונחשב למומחה גדול בתחום זה. בין שלל תפקידיו הציבוריים היה חבר בוועדות חקיקה בתחום הקנין הרוחני, בועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין וכיהן כיו"ר ועדת המשמעת של עורכי הפטנטים. במשך עשורים הורה אלפי סטודנטים בדיני הקנין הרוחני באוניברסיטת ת"א ובמכללה למינהל. יהיה זכרו ברוך.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • המהפכה בדיני התכנון המשפחתי העתידי

  העדפת רצון האדם על פני טובת האדם והמעבר במשפט הישראלי לשיח של שיוויון ואוטונומיה הובילו סוף סוף את המחוקק הישראלי למהפכה של ממש בדיני התכנון המשפחתי העתידי. מעתה יכול כל אדם לתכנן את עתידו בשליטה מלאה שלו למקרה חלילה של מצב בו יהיה תלוי פיזית, רגשית או מנטלית באחרים.

  המהפכה בדיני התכנון המשפחתי העתידי

 • שחיתות שלטונית

  עיני הציבור מופנות בחודשים האחרונים לסוגיה הבוערת, שעניינה שחיתות שלטונית לרבות חקירת ראש ממשלה מכהן בהקשר לשחיתות שלטונית.

  שחיתות שלטונית

 • תובענה ייצוגית במיסים עקיפים – המדינה נותרה חשופה והעוסקים במילכוד

  תובענה ייצוגית במיסים עקיפים – המדינה נותרה חשופה והעוסקים במילכוד

 • מצב השוק: מדוע שטחי המשרדים הקטנים הם הנדל"ן המניב החדש

  מצב השוק: מדוע שטחי המשרדים הקטנים הם הנדל"ן המניב החדש