חברת גב-ים לקרקעות בע"מ

יזום, תכנון, פיתוח, הקמה, השכרה, תחזוקה וניהול של פארקי ומרכזי היי-טק, לוגיסטיקה ותעשיה בפרישה ארציתפיתוח, הקמה, שיווק ומכירה של יחידות דיור בשכונות מגורים איכותיות.

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1928
תחום: יזום, תכנון, פיתוח, הקמה, השכרה, תחזוקה וניהול של פארקי ומרכזי היי-טק, לוגיסטיקה ותעשיה בפרישה ארצית
כתובת: מגדלי מתם 1, פארק מתם חיפה ת.ד. 15041, חיפה 31905
טלפון: 04-6644200
פקס: 04-8533567
דוא"ל: info@gav-yam.co.il
אתר החברה: http://www.gav-yam.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אלחנדרו  אלשטיין, חברת גב-ים לקרקעות בע"מ

  אלחנדרו אלשטיין

  יו"ר הדירקטוריון

  חברת גב-ים לקרקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  אלחנדרו אלשטיין
 • אבי יעקובוביץ, חברת גב-ים לקרקעות בע"מ

  אבי יעקובוביץ

  מנכ"ל

  חברת גב-ים לקרקעות בע"מ

  לפרופיל המלא

  אבי יעקובוביץ

מנהלים בכירים

  מרק זק סמנכ"ל כספים
  איתי רשף סמנכ"ל שיווק
  גדעון אקשטיין סמנכ"ל הנדסה
  יואב רוסו סמנכ"ל נכסים
  שירי ויצמן יועמ"ש ומזכירת החברה
אייקון אודות

אודות חברת גב-ים לקרקעות בע"מ

חברת אם
חברה לנכסים ובנין בע"מ

 

חברת גב-ים לקרקעות בע"מ, מקבוצת נכסים ובניין IDB, הינה חברה ציבורית מהגדולות והוותיקות בתחום הנדל”ן המניב ישראל.
החברה עוסקת בייזום, תכנון, פיתוח, הקמה, השכרה, תחזוקה וניהול של פארקי ומרכזי היי-טק לוגיסטיקה ותעשייה בפריסה ארצית וכן בהקמת מבנים ייעודיים המושכרים מראש לתקופות ארוכות. בנוסף, מספקת החברה, באמצעות חברת בת בבעלות מלאה, שירותי ניהול אחזקה מגוונים לשוכרים לאורך כל תקופת השכירות.
החברה הוקמה בשנת 1928, ומאז שנת 1978 נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב. אגרות החוב של החברה מדורגות על-ידי S&P מעלות בדירוג AA ועל-ידי מידרוג בדירוג .Aa2

נכסים מניבים

בבעלות החברה 19 פארקי ומרכזי היי-טק, לוגיסטיקה ותעשייה, ב-16 ערים, בשטח של כ-976 אלף מ"ר הממוקמים ברובם באזורי ביקוש. לחברה כ-128 אלף מ"ר בשלבי רישוי, תכנון והקמה, עתודות בניה זמינות בהיקף של כ-455 אלף מ"ר וכ-160 אלף מ"ר נוספים בהליכי תב"עות.
לחברה למעלה מ-440 שוכרים, ושיעור התפוסה בנכסיה המניבים הינו כ-97%.

נתונים כספיים

החברה סיימה את 2018 עם הכנסות של כ-459 מיליון ₪, רווח נקי המיוחס לבעלי המניות - כ-276 מיליון ₪, הון עצמי - כ-2.4 מיליארד ₪, שווי נדל"ן להשקעה - כ-6.8 מיליארד ₪, ותשואת דיבידנד של 5.5%. שווי החברה ביום 31 בדצמבר 2018 עמד על סך של כ-3.4 מליארד ₪. 

פארקי ומרכזי היי-טק, לוגיסטיקה ותעשייה עיקריים

החברה מתמקדת ביזום, פיתוח, תכנון, הקמה וניהול של פארקי ומרכזי היי-טק, לוגיסטיקה ותעשייה להשכרה, תוך מתן מענה ספציפי לדרישות מיוחדות מאת החברות השוכרות, כגון התאמה לתעשיות שונות, לרבות תעשיות עתירות ידע, תעשיות ביוטכנולוגיות וכיו”ב. לפארקים יתרונות שונים, כגון: מיקום מרכזי, בניינים CLASS A, נגישות גבוהה בצמוד לצירים ראשיים ורכבות, הענקת סביבה מגוננת לעובדי הפארק, פארקים ושטחים ירוקים, שותפויות עם מוסדות אקדמאים, וכיו”ב. במסגרת השכירות בפארק, מקבלים השוכרים שירותים מהחברה, בהתאם לסוג הפארק ולצורכי השוכרים.
בין דיירי גב-ים נמנות חברות ישראליות ובינלאומיות מובילות, כגון אפל, אינטל, אלביט מערכות, פיליפס, מיקרוסופט, גוגל, יאהו, אמזון, IBM, ה-CERT IL ועוד.

ToHa1 – הוקם יחד עם חברת אמות, ממוקם במרכז העסקים הצומח בצמוד למחלף השלום בנתיבי איילון ובסמיכות לרכבת השלום וכולל שטח של כ-89 אלף מ"ר, מתוכם כ-57 אלף מ"ר עילי. המגדל מעוצב בצורה גיאומטרית ייחודית, שטחי הקומות במגדל גדולים במיוחד ונעים בין 2,500-3,500 מ"ר. חלל אטריום מרהיב חוצה את המגדל לכל גובהו ומייצר שפע של אור טבעי לקומות המשרדים. המגדל אוכלס בתחילת שנת 2019 על ידי חברות מובילות כדוגמת: WeWork, Trax, Akamai, Motorola, Tufin, Natural Intelligence.

פארק מתם בחיפה - פארק ההיי-טק והעסקים הגדול בישראל, כולל כ-268 אלף מ”ר בנוי ומושכר בתפוסה מלאה. השוכרים בפארק נהנים משירותים משלימים, כגון: מרפאה, דואר, בנק, שירותי הסעות, שירותי הסעדה, תחנת דלק, גני ילדים וכיו”ב. בפארק מבנה נוסף בשלבי הקמה, בשטח עילי של כ-25 אלף מ"ר ועתודות בנייה של כ-195 אלף מ"ר נוספים.

פארק גב-ים הרצליה צפון - פארק היי-טק, עסקים ומסחר מהמתקדמים בישראל, בשטח כולל של כ-130 אלף מ"ר, הממוקם בצפון אזור התעשייה והמשלב מבני משרדים ושטחי מסחר סביב כיכר מרכזית.

מרכז גב-ים הרצליה - כ-114 אלף מ”ר בנוי. מקום מושבן של חברות היי-טק, חברות שירותים ושטחי מסחר.

פארק גב-ים נגב באר שבע - בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון בנגב ועיריית באר שבע. בפארק קיימים שלושה מבנים בשטח כולל של כ-48 אלף מ"ר בנוי, והבניין הרביעי בפארק בשלבי הקמה.

פארק גב-ים רחובות - פארק ביוטכנולוגי והיי-טק בשיתוף מכון ויצמן.

פארק גב-ים קיסריה - בשטח של כ-110 דונם, עליו הוקמו כ-50 אלף מ”ר בנוי.

ייזום בשנת 2019

פארק מתם - מגדלי מתם מזרח 1 - החברה מרחיבה את פארק מתם ומקימה מבנה משרדים נוסף בשטח של כ-25 אלף מ"ר עילי, וכ-18 אלף מ"ר תת-קרקעי.

פארק גב-ים מפרץ חיפה – מרכז לוגיסטי – החברה מפתחת פארק לוגיסטי מתקדם במפרץ חיפה, בצמוד לנמל חיפה החדש. המבנה הראשון, בשטח של כ-7,000 מ"ר בשלבי הקמה, הושכר במלואו. המבנה הבא, בשטח של כ-10,000 מ"ר בשלבי תכנון.

פרויקט גב-ים רעננה - שלב א - עסקת קומבינציה עם שופרסל נדל"ן (חלק החברה 69.5%) להקמת פרויקט אשר יכלול שטחי משרדים ומסחר בשטח בנייה כולל של כ-41 אלף מ"ר עילי וחניון לכ-800 מקומות חניה, באזור התעשיה רעננה.

פארק גב-ים חולון – בניין 2 – החברה מקימה את המבנה השני בפארק, בשטח עילי כולל של כ-13 אלף מ"ר, על-גבי חניון תת-קרקעי קיים בשטח של כ-9,000 מ"ר. המבנה הושכר/ נמכר לקבוצת MGS.

פארק גב-ים נגב – בניין 4 - החברה מרחיבה את פארק גב-ים נגב ומקימה מבנה משרדים נוסף בשטח של כ-13 אלף מ"ר. הפארק ממוקם בקירבה לאוניברסיטת בן גוריון בנגב ובצמוד למרכז חיל התקשוב המוקם בימים אלו ויכלול כ-200 אלף מ"ר.

חברות עיקריות המוחזקות על-ידי גב-ים

מת"ם - מרכז תעשיות מדע חיפה בע"מ (50.1%) - בעלת הזכויות בפארק מתם, בעתודות קרקע ובנכסים נוספים בחיפה.

גב-ים נגב בע"מ (73.25%) - בעלת הזכויות בפארק גב-ים נגב בבאר שבע.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מי יבנה, יבנה בית

  מאז מחאת האוהלים ועד היום, הקבלנים הפכו שק האגרוף של הציבור והממשלה. זה הזמן לזכור מי בונה את ישראל שלכולנו יהיה בית

  מי יבנה, יבנה בית

 • השטחת מחזור העסקים של העסק בחסות מע"מ לצרכי הזכאות למענקי הקורונה

  מדיניות המענקים של המדינה כפיצוי בעקבות משבר הקורונה יוצרת עיוותים קשים ומחייבת את העוסקים לדאוג לעצמם, כמובן בגבולות החוק

  השטחת מחזור העסקים של העסק בחסות מע"מ לצרכי הזכאות למענקי הקורונה

 • ״כיום כמעט בכל תיק גירושין עולה הנושא של משמורת משותפת״

  עם העלייה בשיעור המתגרשים באוכלוסייה הכללית, יותר ויותר זוגות נאלצים להסדיר ביניהם את נושא המשמורת על הילדים המשותפים. יוסי הרשקוביץ המומחה בענייני משפחה טוען כי אם בעבר בתי המשפט לענייני משפחה נטו לקבוע את משמורת הילדים אצל האם, כיום התמונה מורכבת הרבה יותר

  ״כיום כמעט בכל תיק גירושין עולה הנושא של משמורת משותפת״

 • על "הון ושלטון" בחברות הזנק

  היחסים שבין מייסדים למשקיעים בחברות הזנק ובין המשקיעים בסבבי ההשקעה השונים

  על "הון ושלטון" בחברות הזנק