חברת מבנים ונתיבים

יזום ובניה

חברת מבנים ונתיבים
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2000
תחום: יזום ובניה
כתובת: רח' נחושתן, פארק תעשיות ראם
טלפון: 08-6750294
פקס: 08-6750283
דוא"ל: yuval@mivnim10.co.il
אתר החברה: https://www.mivnim10.co.il
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אלי עטיה, חברת מבנים ונתיבים

  אלי עטיה

  מייסד ויו"ר

  חברת מבנים ונתיבים

 • יובל עטיה, חברת מבנים ונתיבים

  יובל עטיה

  מנכ"ל

  חברת מבנים ונתיבים

  לפרופיל המלא

  יובל עטיה
 • גיא עטיה, חברת מבנים ונתיבים

  גיא עטיה

  סמנכ"ל הנדסה, ביצוע ובקרת איכות

  חברת מבנים ונתיבים

 • עומר עטיה, חברת מבנים ונתיבים

  עומר עטיה

  סמנכ"ל לוגיסטיקה ופרויקטים

  חברת מבנים ונתיבים

אייקון אודות

אודות חברת מבנים ונתיבים

חברת מבנים ונתיבים הינה חברה הפועלת תחת קבוצת האם "מבנים" והיא עוסקת בנדל"ן למגורים, נדל"ן מניב (מסחר ומשרדים וכן בבניית מרלו"גים להשכרה. החברה בעלת רישיון קבלן בסיווג ג'5 (סיווג בלתי מוגבל) ברשם הקבלנים במשרד השיכון והבינוי, וכמו כן בעלת תקן ISO 9002 של מכון התקנים הישראלי. קבוצת מבנים במסגרתה פועלת החברה, הוקמה על ידי היזם אלי עטיה, המפתח ובונה את הארץ מעל ל-50 שנה. עם שחרורו משירותו הצבאי הקים אלי בשנת 1963 חברת הובלה בשם "המוביל אלי" שלימים הפכה להיות חברת לעבודות עפר אשר הקימה תשתיות, סללה ובנתה חלקים נרחבים בארץ.

כך בין השאר בנתה החברה שכונות שלמות ביישובי הדרום, הקימה את מסוף עקבה, בנתה פארקים ומאגרי מים, שיקמה מחצבות, בנתה רפתות בקיבוצים ומושבים, ועוד. חברת מבנים ונתיבים עצמה הוקמה בשנת 1999 כחברת הייזום והבנייה של קבוצת מבנים וכיום 90% מפעילותה של הקבוצה נמצא בתחום הייזום והבנייה לעומת 10% בלבד בתחום התשתיות. בעשור האחרון בנתה חברת מבנים ונתיבים המנוהלת על ידי יובל עטיה, בנו של אלי, כ-1,000 יח"ד, והיא מתמקדת בעיקר בגבולות הגיאוגרפיים של אשקלון-תל אביב. לחברה יש יתרון מיוחד בבניית פרויקטים גדולים ומורכבים עקב יכולותיה ההנדסיות הבולטות, ניסיונה רב השנים, והציוד ההנדסי המקצועי והמתקדם העומד לרשותה. 

ONE STOP SHOP

חברת מבנים ונתיבים פועלת כ-ONE STOP SHOP כך שכלל פעולות הייזום, התכנון והביצוע נעשות תחת קורת גג אחת, זאת לרבות קניית המגרש, השבחתו, תכנונו, בנייתו, שיווקו ומכירתו. עובדה זו מאפשרת ללקוחות החברה לישון בראש שקט בידיעה כי יש להם כתובת אחת לכל בעיה או בקשה. 

הנהלת החברה

אלי עטיה, יו"ר ומייסד מהווה את מצפן החברה מיום ייסודה והוא צבר לאורך השנים ניסיון רב בייזום ובניית פרויקטים ותשתיות תוך שירות לקוחות מוקפד וירידה לפרטי הביצוע הקטנים ביותר. אלי קיבל את תואר הכבוד "רב קבלן" לשנת 2012 מאת התאחדות בוני הארץ והקרן לעידוד ולפיתוח ענף הבנייה, כאות הערכה והוקרה על פועלו האישי ועל תרומתו לפיתוח ענף הבנייה והתשתיות בישראל.

יובל עטיה, מנכ"ל – בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בהצטיינות במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. בגיל 30 לאחר 5 שנות עבודה כשכיר בענף נקרא לחזור לעסק המשפחתי ועבר את כל תפקידי היסוד בחברה עד אשר הגיע לכס המנכ"ל. יובל מאמין בערך המצויינות כתפיסה ניהולית ולמצויונות זו הוא שואף הן ברמת ההון האנושי, הן ברמת איכות החומרים והן ברמות התכנון והביצוע.

גיא עטיה, סמנכ"ל הנדסה, ביצוע ובקרת איכות אחראי בחברה על פעילות השטח על כל רבדיה: התכנון, הביצוע, והבקרה שלאחרי הבנייה. הוא הנדסאי בניין בהכשרתו והחטיבה תחתיו עובדת בסנכרון מלא עם חטיבת השיווק לצורך מתן מענה אופטימאלי ללקוחות החברה. את החטיבה מנהל גיא מתוך חשיבה אסטרטגית, הרואה לנגד עיניה תכנון ויישום חסרי פשרות לצורך הגעה לתוצר מושלם.

עומר עטיה, סמנכ"ל לוגיסטיקה ופרויקטים אחראי בחברה על יישום שיטת הבנייה המתועשת, שיטת בנייה מתקדמת המשלבת אלמנטים של חדשנות ויעילות כאחד. החטיבה תחת הובלתו של עומר אחראית על כלל נושאי הלוגיסטיקה בחברה, לרבות השינוע, המנופים והציוד הכללי. כמו כן, החטיבה משמשת כחדר הקשר עבור המפעלים, החל משלב השלד, דרך הפיתוח, וכלה בגמר הסופי. 

צוות החברה

ב"מבנים ונתיבים" מועסקים מנהלי פרויקטים, מהנדסים, מנהלי עבודה, מנהל בטיחות ראשי ופועלי בניין, כאשר את רוב הקבלנות מבצעת החברה על ידי קבלני משנה כגון קבלני אינסטלציה, חשמל, שלד, גמר וכיו"ב, ההולכים עם החברה יד ביד במשך שנים ארוכות. החברה רואה בקבלני המשנה כשותפים עסקיים וכחלק אורגני מהקבוצה. 

עוצמה פיננסית

הנתונים הפיננסיים של החברה מעידים על איתנות כלכלית ובסיס הון יציב. בעשרים השנים האחרונות לא נזקקה החברה לאשראי וקצב המכירות של נכסיה תמיד היה גדול מקצב ההוצאות.

בכך החברה נחשבת לחריגה, ביחס לחברות עם היקף פעילות גדול דומה. יתר על כן, החברה מחזיקה ביכולות גיוס הון משמעותיות המסייעות לה ליזום ולבצע פרויקטים רחבי היקף בזמני שיא. 

מקדימה את זמנה

לאורך שנותיה נחשבה החברה לכזו המשכילה לראות את הנולד בענף ולהשקיע בכיוונים חלוציים – כך בין השאר הייתה הראשונה שבנתה בנייה מתועשת (שיטת ברנוביץ) מדרום לאשדוד, וכך היה עם השקעתה בתחום המרכזים הלוגיסטיים, תחום אליו נכנסה כבר לפני ארבע שנים עת רכשה קרקע בשטח של 50 דונם בפארק ראם בצומת כנות, שטח עליו היא בונה כעת מרלו"גים ענקיים להשכרה. לתחום המרלו"גים הגיעה החברה עקב הגעתה למסקנה, שהתבררה כנכונה, כי הגידול באוכלוסיית ישראל לצד העלייה ברמת החיים והמעבר למסחר מקוון וליבוא חופשי יובילו לביקושים עתידיים למרכזים לוגיסטיים. בשנת 2020 החברה תאכלס מרלוג בשטח של 8,800 מ"ר ובנוסף יש בתכנון מרלוג של 20,000 מ"ר.
תחום נוסף בו נחשבת החברה לבולטת הוא עירוב השימושים ובמסגרת זו נמצאת החברה בעיצומו של בניית מגדל מגורים ומסחר בגובה 100 מטר ברובע פארק הים היוקרתי, בעיר בת ים. במסגרת הפרויקט ייבנו 27,000 מ"ר למגורים מתוכם 5,000 מ"ר כשטחי מסחר ומשרדים.
ב2019 זכתה החברה במכרז לבניית פרויקט השכרה של 315 דירות בגן יבנה. הדירות יחולקו לבניינים בני 3 ו-4 וקומות כאשר 210 מהדירות מיועדות להשכרה ארוכת טווח והיתרה, 105 דירות, למכירה בשוק החופשי. מחצית מהדירות המיועדות להשכרה, יושכרו לזכאי משרד השיכון בשכר דירה מסובסד.

אייקון פרוייקטים

פרוייקטים

בנוסף אולי יעניין אותך