חיפה כימיקלים בע"מ

ייצור ואספקה של חנקת אשלגן, דשן חיוני לחקלאות אינטנסיבית מודרנית

תמונה ראשית חיפה כימיקלים בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1966
כתובת: ת.ד. 15011, מת"מ-חיפה 31905
טלפון: 074-7373737
פקס: 074-7373733
אימייל: info@haifa-group.com
אתר החברה: http://www.haifa-group.com
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נדב שחר, חיפה כימיקלים בע"מ

  נדב שחר

  מנכ"ל וסגן יו"ר

  חיפה כימיקלים בע"מ

הנהלה בכירה

  ג'ולס טראמפ יו"ר מועצת מנהלים
אייקון אודות

אודות חיפה כימיקלים בע"מ

קבוצת חיפה כימיקלים, בעלת ותק של חמישה עשורים בתחומה, היא מובילה עולמית בייצור ואספקה של חנקת אשלגן, דשן חיוני לחקלאות אינטנסיבית מודרנית. החברה מפעילה תהליך ייחודי להמרת אשלג וסלע פוספט המופקים בישראל למוצרים בעלי ערך מוסף גבוה: חנקת אשלגן, חומצה זרחתית ומלחי פוספט לשימוש בחקלאות, בתעשייה וכמרכיבים במוצרי מזון.

כמו כן מייצרת החברה ומשווקת קו מגוון של דשנים מסיסים לחקלאות. החברה מעסיקה כ-600 עובדים בישראל (במפרץ חיפה ובמישור רותם) וכ-150 עובדים ברחבי העולם. חיפה כימיקלים נמצאת בבעלות מלאה של .Trans Resources Inc שבשליטת קבוצת טראמפ, הפועלת מבסיסה בארה"ב. לחברה ארבעה מתקני יצור הנמצאים בישראל, צרפת וארה"ב.

חלוציות כדרך חיים

במשך חמישה עשורים ניצבת חיפה כימיקלים בחזית העולמית של פיתוח ושיווק דשנים יעילים לחקלאות מתקדמת. הקבוצה חרתה על דגלה ערכים של חלוציות וחדשנות. בשם ערכים אלה מספקת החברה פתרונות פורצי דרך לשיפור הזנת הצמח ויעילות הדישון, בדרכים ידידותיות לסביבה.

קבוצת חיפה קשובה לצרכיו של החקלאי, ונותנת מענה לאתגרים הסביבתיים, האקלימיים והכלכליים בפניהם הוא ניצב.

 

שיווק בינלאומי

חיפה כימיקלים מפעילה רשת הפצה עולמית באמצעות 15 חברות בנות, ומייצאת את מוצריה תחת שם המותג "Haifa" למעל 100 מדינות בעולם, תוך תמיכה וליווי בידע אגרונומי מתקדם.

 

מובילה עולמית בייצור ושיווק דשנים לחקלאות מתקדמת

חיפה כימיקלים מייצרת ומשווקת דשנים ייחודיים, המיועדים לחקלאות אינטנסיבית מתקדמת ויעילה. מוצרי חנקת האשלגן של חיפה כימיקלים, המשווקים בכל העולם תחת שם המותג Multi-K, משמשים לשיפור כמות ואיכות של יבולים חקלאיים.

חיפה כימיקלים מייצרת ומשווקת מגוון של דשנים מסיסים נוספים, המהווים תוספת הזנה לצמח. הדשנים המסיסים של חיפה כימיקלים מותאמים ליישום דרך מערכת ההשקיה ("הדשיה") ולריסוס על פני העלווה– שיטות המבטיחות יעילות מרבית של הדשן, הזנה מיטבית לצמח ושמירה על הסביבה.

הדשנים מבוקרי השחרור של חיפה כימיקלים, המשווקים תחת שם המותג ™Multicote, מספקים את דרישות ההזנה של ירקות, פירות, פרחים ומדשאות במשך פרקי זמן שבין חודשיים ל-16 חודשים. מוצרים אלה ידידותיים לסביבה ומזינים את הצמחים באספקה מדויקת, רציפה ומאוזנת של חומרי מזון, מבלי להותיר שאריות בקרקע.

 

מלחי זרחן לתעשיית המזון

חיפה כימיקלים מפתחת ומשווקת מגוון רחב של מלחי זרחן המשמשים תוספים בתחומים שונים של תעשיית המזון, כגון: אפייה, בשר, דגים וגבינות. קו המוצרים כולל גם תערובות של מלחי זרחן המותאמות לשימושים ספציפיים.

 

כימיקלים לתעשייה

חיפה כימיקלים מייצרת ומשווקת מגוון של מלחי זרחן ואשלגן ליישומים בתעשיית הטקסטיל, קרמיקה, זכוכית, מסכי מגע, עיבוד עץ ונייר, פרמצבטיקה, קוסמטיקה ועוד.

 

חנקת אשלגן לתעשיית האנרגיה הסולרית

חיפה כימיקלים פורצת דרך בשיווק של חנקת אשלגן לתחנות כוח תרמו-סולריות. עשרות אלפי טונות של חנקת אשלגן באיכות הטובה ביותר בעולם משמשים לאגירת אנרגיה בתחנות כוח בכל רחבי העולם. טכנולוגיה חדשנית זו מקטינה במידה משמעותית את צריכת הדלקים הקונבנציונליים ומאפשרת מעבר לשימוש במקורות אנרגיה "ירוקים".

 

ייצור נקי

חיפה כימיקלים פועלת לשיפור מתמיד בשמירה על איכות הסביבה. רשימת האמצעים כוללת, בין היתר, ניטור מלא של שפכים ושל פליטות גזים בזמן אמת, טיפול בגזי פליטה למזעור פליטות של חלקיקים לאטמוספירה ושימוש בגז טבעי במתקני הייצור. כדי להפחית פליטה של גזי חממה ממתקן החומצה החנקתית, פיתחו מהנדסי החברה תהליך חדשני להשבת תחמוצות חנקן (NOx) כחומר גלם לתהליך הייצור. בכך הפכו אותן ממטרד למשאב. פרוייקט זה הוא הגדול מסוגו בארץ. התהליך הוכר על-ידי הקהילה האירופית כטכנולוגיה מיטבית (Best Available Technology – BAT) ומשמש מודל ליישום על ידי מפעלי חומצה חנקתית ברחבי העולם.

חיפה כימיקלים פועלת בתיאום מלא עם הרשויות המקומיות ועם המשרד לאיכות הסביבה, כדי להבטיח עמידה בתקנים ושמירה על איכות הסביבה ועל בריאותם של תושבי האזור.

 

עובדים

החברה מעסיקה כ-600 עובדים בישראל (במפרץ חיפה ובמישור רותם בדרום) ועוד כ-150 עובדים ברחבי העולם.

 

אייקון פרסומים

פרסומים

 • אייקון פרסומים

  אתר החברה

  HaifaStim™ Biostimulants - dietary supplements for quality crops

  קרא עוד

  אתר החברה
 • אייקון פרסומים

  אתר החברה

  Haifa Cal™ - Calcium nitrate for healthy crops

  קרא עוד

  אתר החברה
אייקון מאמרים

מאמרים מאת חיפה כימיקלים בע"מ

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ממשיכים לגלות מרצון

  לאחר שהוכתר בהצלחה רבה הסבב הקודם של נוהל גילוי מרצון, אשר הוביל לגביית תשלומי מס בסך של למעלה מ-3 מיליארד ₪, לאחרונה החליטו קברניטי משרד האוצר, משרד המשפטים ורשות המיסים לחדש את נוהל הגילוי מרצון, ולאפשר החל מינואר 2018 לדווח ולשלם מס בגין סכומים שהועלמו מרשת המס הישראלית, תוך שניתנת חסינות מפני הליך פלילי.

  ממשיכים לגלות מרצון

 • השקעת כספים עודפים של עמותה – האפשרויות והמגבלות

  האם עמותה, אשר הינה ארגון ללא כוונת רווח, יכולה להשקיע כספים בנכסים פיננסיים (אג"ח, מניות וכיו"ב); ואם כן – מהן אפשרויות ההשקעה והמגבלות החלות על העמותה בקשר לכך?

  השקעת כספים עודפים של עמותה – האפשרויות והמגבלות

 • תובענה ייצוגית במיסים עקיפים – המדינה נותרה חשופה והעוסקים במילכוד

  תובענה ייצוגית במיסים עקיפים – המדינה נותרה חשופה והעוסקים במילכוד

 • המכה שהמדינה לא מכירה (באמת) בקיומה

  בימים אלו, בהם חוזרים ומזכירים את עשר המכות, צריך לדבר דווקא על מכת מדינה, שלמרבה הצער עד לאחרונה המדינה כלל לא הכירה בקיומה.

  המכה שהמדינה לא מכירה (באמת) בקיומה