טלבי גולדרט - משרד עורכות דין

שלטון מקומי ומשפט מוניציפלי לרבות רישוי עסקים, ארנונה, תכנון ובניה, משפט מנהלי, ליטיגציה מסחרית ותביעה עירונית.

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2006
תחום: שלטון מקומי ומשפט מוניציפלי לרבות רישוי עסקים, ארנונה, תכנון ובניה, משפט מנהלי, ליטיגציה מסחרית ותביעה עירונית.
כתובת: רח' ז'בוטינסקי 7, מגדל משה אביב קומה 51, רמת גן
טלפון: 03-6548548
פקס: 03-6549549
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: httpS://www.law-il.com
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נועה טלבי

  נועה טלבי

  מייסדת ובעלים

  טלבי גולדרט - משרד עורכות דין

 • צליל גולדרט

  צליל גולדרט

  שותפה

  טלבי גולדרט - משרד עורכות דין

אייקון אודות

אודות טלבי גולדרט - משרד עורכות דין

טלבי גולדרט - משרד עורכות דין הוא משרד בוטיק הפועל לקידום זכויות עסקים בישראל. אנו עוסקות בפתרון בעיות שמקורן בבירוקרטיה וברגולציה בהליכי רישוי עסקים, בקבלת היתרים ואישורי תכנון ובניה ובהפחתת חיובי ארנונה.

בעלי עסקים משקיעים כשליש מזמנם בטיפול בבירוקרטיה ובפתרון בעיות מול הרשות המקומית ומשרדי ממשלה. כשעסק מקבל דרישות שגורמות לו נזק כלכלי או כאלה שכלל לא ניתן ליישם, אנו נייצר שיח מול הרשות ונמצא מענה הגיוני שיאזן בין דרישות שני הצדדים- בעל העסק והרשות המקומית או הממשלתית. 

לצוות משרדנו ניסיון של שנים שנצבר מייצוג של מפעלים וחברות מהחשובים במשק (חברות בניה, חברות דלק, מפעלי תעשיה, חברות השכרת רכב, בתי תוכנה, ועוד). זאת בנוסף להיכרות עם פעילות הרשויות מבפנים, בהיותינו תובעות עירוניות לשעבר.

יש לנו ידע מקיף בתחום רשויות מקומיות לרבות רישוי עסקים ותכנון ובניה. ההתעדכנות המתמדת שלנו בשינויים בחקיקה, מאפשרת לנו לסייע לעסקים ופותחת לנו הזדמנויות להדבר עם הרשות המקומית וליצור פתרונות משפטיים שמביאים לתוצאות ומניעים תהליכים שהיו תקועים במשך שנים. 

רישוי עסקים

משרד עורכות דין טלבי גולדרט הוא בין משרדי עורכי הדין היחידים בישראל המתמחים בתחום רישוי עסקים, בדגש על שינויים ברישיון העסק.

דרישה לשינוי רישיון (הוצאת רישיון חדש, שלילת רישיון או ביטולו) היא עניין יקר עבור עסק קיים. כאשר מגיעה דרישה כזו, משרדנו יכול לבדוק האם הדרישה או ההחלטה בנוגע לרישיון נעשתה בסמכות, האם היא מיישמת את ההקלות המגיעות לבעל העסק והאם היא תואמת לרפורמות העדכניות בתחום.

אנו מציעות מוצר ייחודי של חוות דעת בדיני רישוי עסקים, המייעל את הסדרת הפעלת העסק ללא נקיטת הליכים משפטיים, והיתרונות היחסיים שלנו מאפשרים לנו לפתוח שיח ישיר עם הגורמים הרלוונטיים ולהמנע מהליכים משפטיים מתמשכים.

תכנון ובניה

שליש מהעסקים טעוני רישיון עסק נתקלים בקושי להשיג אישור ממחלקת ההנדסה. משרדנו מסייע לעסקים לקבל את זכויותיהם, להאיץ את קבלת האישורים ואף לייתר דרישות לאור ההקלות שהוגדרו בתיקונים הרלוונטיים בחוק (תיקון 110 לחוק דיני התו"ב, תיקון 34 לחוק רע"ס).

כמו כן, אנו מייצגות בהליכי ערר והתנגדויות לפני וועדות מקומיות ומחוזיות לתכנון ובניה ובמתן חוות דעת וייעוץ משפטי לעסקים, ליזמים ולאדריכלים.

ארנונה עסקית

ארנונה עסקית היא תחום סבוך מבחינה משפטית ומבחינת האינטרס של הרשות גם יחד. נכסים עסקיים מהווים למעלה מ-50% מהכנסותיהם של הרשויות המקומיות ולכן גם כאשר קיים בצו תעריף מופחת, הרשות המקומית מערימה קשיים וסייגים בדרך לקבלתו.

בין רשות מקומית אחת לשניה ישנם הבדלים רבים: מבחינת הסיווגים, התעריפים, מה נכלל בסיווג ועוד. העמימות נוטה לפגוע בעסקים כדומת מפעלי תעשייה, מרלו"גים ובתי תוכנה גדולים שמחולקים על ידי העיריה לסיווגים שונים כדי לגבות מהם תעריפים גבוהים ככל האפשר.

משרדנו מציע ללקוחותיו את טווח השירותים המלא בתחום הארנונה, המסייע לעסק להפחית את התעריף שישלם: ייעוץ מקדים לפני הכניסה לנכס, מדידות על ידי מודד מוסמך, וניהול הליכי השגה, ערר ועתירות.

אנו מאמינות בשיטת עבודה אישית ובבחירה קפדנית של התיקים אותם אנו מייצגות, ועל כן למשרדנו אחוזי הצלחה מרשימים בתיקי ארנונה. במשך 15 שנות פעילותנו השגנו תקדימים משפטיים, הסדרים פורצי דרך ופסיקות חשובות רבות בתחום זה.

תופעת (Not In My Back Yard (NIMBY

הרשות המקומית אוחזת בכח רב ביחס לעסקים בתחומה. כשסר חינו של עסק בעיני הרשות, היא מעמיסה עליו דרישות רגלוטוריות ובירוקרטיות, שהופכות את התנהלותו לקשה עד בלתי אפשרית: שומת הארנונה שלו תגדל, הוא יקבל דרישות לשינויים ברישיון העסק, חריגות הבנייה שלו יבדקו בדקדקנות, וביקורות פקחים בעסק יהפכו למחזה נפוץ. לתופעה הזו קוראים NIMBY והיא גורמת לעסקים לנזק כלכלי עצום ולהעתקת מיקום לאחר מלחמת התשה ארוכה ומייגעת.

למשרד עורכות דין טלבי גולדרט ניסיון בטיפול במקרי NIMBY ומציאת פתרונות כוללים וארוכי טווח באמצעות יצירת אפיק הדברות עם הרשות.

הישגים משפטיים פורצי דרך

• קבלת היתר זמני, על סמך חוות דעת משפטית מטעם משרדנו עבור מפעל תעשייתי של חברה מהגדולות במשק, שפעל בנכס עם חריגות בנייה, עד להסדרת החריגות.

• ביטול דרישה להוצאת רישיון עסק לפעילות נלווית לחברה מסחרית ארצית, ללא הליך משפטי ותוך חסכון משמעותי בזמן ובהוצאות ללקוח.

• השגת היתר לשימוש חורג ל"תעשייה" למפעל שסורב ועמד לפני סכנת סגירה, עד להסדרת שינוי ייעוד הקרקע.

• השגת 100% סיווג בית תוכנה לחברה המוכרת מוצר תוכנה ונהנית מרווחים ממנו, על בסיס הטענה (הנכונה) שהרווחים משמשים לפיתוח מוצר תוכנה נוסף.

• השגת פטור ראשון מסוגו מחיובי ארנונה לתקופה של 15 שנים לחנות בתחנה המרכזית החדשה בת"א. מאז השגתו הוא הוענק למאות חנויות נוספות.

• הקפאת החלטה של משרד החקלאות שהותירה 15 רשויות מקומיות ללא וטרינרים עירוניים.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת טלבי גולדרט - משרד עורכות דין

בנוסף אולי יעניין אותך