מקס סרטייב, טמבור
מקס סרטייב

מקס סרטייב

יו"ר

תפקיד: יו"ר
תפקידים קודמים: לפני שמוניתי ליו"ר טמבור מילאתי שורת תפקידים ב-Kusto, תאגיד בינלאומי בעל אחזקות בתחומי הבנייה, התשתיות והאנרגיה, ביניהם מנכ"ל חטיבת חומרי הבנייה, אנליסט פיננסי ועוד
ותק בתפקיד: 7 שנים
השכלה: האקדמיה הלאומית של קזחסטן לניהול, 1992-1996

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
המטרה שלי היא להפוך את טמבור לכוח משמעותי וחזק גם ברמה הגלובלית. בישראל אנחנו כבר מובילי שוק ושם נרדף לצבעים וחומרי בנייה איכותיים ויש לנו את כל מה שצריך כדי להצליח בזירה הבינלאומית. אנחנו צריכים רק להמשיך לחשוב בגדול ולהאמין במשימה!

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
כיו"ר טמבור, אני מאמין, קודם כל, באנשים. יכולים להיות לנו המפעל, הציוד או הטכנולוגיה המתקדמים ביותר, אבל בלי האנשים הנכונים כל הדברים האלה כמעט חסרי משמעות. אני מאמין בעבודת צוות ובשיתוף פעולה. בעיניי, היכולת להקשיב לאחרים ולהבין את נקודת המבט שלהם היא המפתח להרחבת אופקים ולעבודת צוות יעילה. כדי להצליח לעבוד בשיתוף פעולה אמיתי ויעיל, חשוב לגלות הערכה ולהעצים את הקולגות שלך.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
מנהיג שבטוח בעצמו וביכולות שלו, יצליח לגרום לעובדים שלו לגלות את החוזקות והיכולות שלהם עצמם ולהביא אותן לידי ביטוי. בנוסף, אני מאמין ביחס מכבד - כזה שמפגינים כלפי אחרים וכזה שמקבלים בחזרה. שניהם מגיעים מאותו מקום - הקשבה אמיתית, תקשורת פתוחה, יחס שוויוני, קבלת אחריות על טעויות ושקיפות ניהולית.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
בזמנים קשים חשוב לזכור שהמפתח הוא העצמה. מנהיג ראוי מעצים אחרים. רק מנהיגים שבטוחים בכוחם ובהשפעתם יכולים לעזור לאחרים לממש את חוזקותיהם. התוצאה תגביר את הפרודוקטיביות של העובדים, ובזמנים קשים תגביר גם את החוסן הנפשי שלהם.