יאיר גולן משרד עורכי דין

עורך דין בעיקר בתחום הפלילי

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1978
תחום: עורך דין בעיקר בתחום הפלילי
כתובת: רח' הלל 18, ירושלים 9458118
טלפון: 02-6244204
פקס: 02-6251360
אימייל: gyair@barak-online.net
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יאיר גולן, יאיר גולן משרד עורכי דין

  יאיר גולן

  עו”ד

  יאיר גולן משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  יאיר גולן
 • נחשון שוחט, יאיר גולן משרד עורכי דין

  ד"ר נחשון שוחט

  עו"ד

  יאיר גולן משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  נחשון שוחט
אייקון אודות

אודות יאיר גולן משרד עורכי דין

משרד עו"ד יאיר גולן, מן המשרדים המובילים והמשפיעים בישראל בתחום המשפט הפלילי מזה שנים רבות, חרט על דגלו את הסניגוריה כשליחות חברתית, מתוך תפיסת החשיבות העצומה של תפקיד הסניגור כתנאי הבסיסי ביותר להבטחת זכויותיו של נאשם בפלילים ולמניעת תוצאות משפטיות שגויות או בלתי-מאוזנות. עורכי-הדין במשרד תולים חשיבות רבה במתן ייצוג משפטי במסירות ובאיכות בלתי-מתפשרת, ועל יחס אישי מתחילתם של ההליכים המשפטיים ולכל אורכם. עבודת עורכי הדין במשרד מתאפיינת ביכולת לימוד, ניתוח והעמקה בשאלות שבעובדה ובמשפט, בפרספקטיבה רחבה ובגישה יצירתית, מתוך אמונה שאלו מאפשרים לא פעם פתרונות משפטיים מקוריים, מאוזנים וצודקים.

עורכי הדין יאיר גולן וד"ר נחשון שוחט משלבים בעבודתם ייצוג יומיומי של נאשמים בפני בתי המשפט עם פעילות ציבורית-התנדבותית ענפה במגמה להשפיע על החקיקה ולהבטיח הגנה נאותה על זכויות נאשמים, וכן פעילות אקדמית (הרצאות ומחקר).

"אני מאמין" – הצהרת שליחות

אדם הנאשם במשפט פלילי ניצב בפני מלוא עוצמתן של רשויות החוק ונדרש לנהל המאבק על שמו הטוב, על עתידו ועל עתיד משפחתו. לעתים קרובות הוא חש כמי שנאבק ממש על חייו. על הסניגור לשמש עבורו, בשעתו הקשה ביותר, כפה, כיועץ וכמשענת. במלחמה מורכבת זו של הנאשם על חירויותיו הבסיסיות, הסניגור הוא המתייצב בחזית כשמלוא האחריות על כתפיו.

היכולת למלא משימה זו מחייבת תחושת שליחות, כחלק מתפיסת עולם בסיסית. היא מחייבת הבנה משפטית מעולה, ניסיון עשיר ומגוון בייצוג בפני ערכאות משפטיות, מוניטין מקצועי הנרכש לאורך שנים, ו"עומק" המתבטא בין השאר בהיקף הידע ובחשיבה היצירתית. חשובות גם היכולת למצוא פתרונות וזוויות התייחסות מקוריים ופחות מקובלים, "מחוץ לקופסה", ויכולת הטיעון הרהוטה, בכתב ובעל-פה. משימת הסניגור מחייבת רגש ורגישות, תוך הצבת האדם, כבודו ומצוקותיו במרכז. היא מחייבת רמה אתית גבוהה ונעשית תוך הפגנת כבוד כלפי בית המשפט ורשויות החוק, גם כשהמחלוקת חריפה. על הסניגור להכיר ולהבין היטב גם את הגורמים הבלתי-פורמליים הרבים ואת ה"פסיכולוגיה" של המשפט, המשפיעים לעתים קרובות על ההליך ועל תוצאותיו לא פחות מן החוק היבש. משימת הסניגור, שהינה לעתים קרובות מאתגרת וסיזיפית, מצריכה דבקות במטרה ונחישות, לאור הבנת כובד משמעותה.

משרד עו"ד יאיר גולן – היסטוריה והישגים

המשרד הוקם על-ידי עו"ד יאיר גולן בשנת 1978. במהלך השנים היה עו"ד גולן לאחד הסניגורים המצליחים, המשפיעים והמוערכים בישראל. ד"ר נחשון שוחט התלמד במשרד (החל מן ההתמחות בשנת 1999) ולימים היה לשותף בו. לאורך השנים ייצג המשרד בתיקים רבים בעלי חשיבות משפטית או תהודה ציבורית רבות, ולצדם במאות תיקים "רגילים" – קלים כחמורים – שהצריכו את אותה הגישה המקצועית, ההשקעה והמסירות לעניינם של הלקוחות ולמצוקותיהם.

המשרד מתגאה על מעורבותו במספר לא מבוטל של תקדימים שבהם היכולת להעמיק חקר מנעה עיוותי חמורים (כולל הצלחות יוצאות דופן בתיקונן של הרשעות-שווא בשלב ערעור, לרבות בתיקי רצח והריגה). פעילות המשרד בייצוג משפטי תרמה במישרין לגיבושן של הלכות יסוד חשובות בתחום המשפט הפלילי, המהותי והדיוני. בין השאר ייצגו עו"ד גולן ושוחט במספר תיקים עקרוניים ותקדימיים כגון "בג"צ היומנים" שעסק באיזון בין זכותו של נאשם לעיון בחומר החקירה לבין זכותה של מתלוננת לפרטיות; דיון נוסף בבית המשפט העליון בפני הרכב של 11 שופטים שעסק בהגדרת "עובד הציבור" בעבירת השוחד; מספר תיקים בעלי חשיבות עקרונית בפרשנות תיקון 113 לחוק העונשין (הבניית שיקול הדעת בענישה) והסמכות לסטות מ"מתחם העונש ההולם"; ד"נ כהנא שעסק בפרשנות עבירת ההמרדה (אל מול חופש הביטוי); תיקים בולטים בתחום של דיני השוחד והפרת אמונים; מספר תיקים תקדימיים בתחום דיני ההסגרה, ועוד.

תחומי עיסוק

למשרד ניסיון עשיר בתחום המשפט הפלילי, על כל גווניו, נגזרותיו והליכיו. עיסוקו של המשרד רבגוני ונוגע לכל תחומי המשפט הפלילי, לרבות תיקי פשיעה חמורים, עבירות המתה, עבירות כלכליות ו"צווארון לבן", הלבנת הון, שוחד והפרת אמונים, תיקי הסגרה ועבריינות בינלאומית, עבירות סמים, עבריינות נוער, ועוד.

המשרד מעניק ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי בכל שלבי ההליך: ייעוץ לקראת חקירה ובמהלכה; הליכי מעצר, הליכי שימוע בטרם הגשת כתב אישום, בקשות לעיכוב הליכים או לסגירת תיקים, ניהול משפטים והליכי ערעור, בקשות לחנינה או למחיקת רישום, הליכים משפטיים והליכי הסגרה. למשרד ניסיון עשיר במיוחד בייצוג בפני בית המשפט העליון, כולל בתיקי בג"צ בנושאים הקשורים להליך הפלילי.

על עורך הדין יאיר גולן

• עו"ד גולן התמחה ועבד כעו"ד במשרדו של עו"ד שלמה תוסיה כהן ז"ל. בשנת 1978 הקים משרדו ופנה להגשמת חזונו בדרכו הייחודית.
• חבר הוועדה לסדר הדין הפלילי (ועדת ארבל) במינוי שרת המשפטים – ועדה קבועה המורכבת משופטים, נציגי אקדמיה בכירים ועו"ד נבחרים, העוסקת בדיון ובגיבוש הצעות חקיקה בנושא סדר הדין הפלילי.
• שימש חבר הוועדה לבחינת דרכי ההבניה של שיקול הדעת השיפוטי בגזירת הדין בראשותו של שופט בית המשפט העליון (בדימוס) אליעזר גולדברג. עו"ד גולן כתב דעת מיעוט במסגרת הדו"ח של הוועדה.
• שימש כחבר הוועדה לתיקון החוק לתיקון דיני הראיות (הגנת ילדים) של משרד המשפטים.
• שימש חבר הוועדה בעניין חקירה והעדה של אנשים עם מוגבלויות של משרד המשפטים.
• בוחן בבחינות בל פה של לשכת עורכי הדין בישראל, במסגרת בחינות הקבלה של מתמחים ללשכה.
• עורך הדין גולן רואה חשיבות רבה בהנחלת עקרונות המשפט הפלילי וידע הנוגע לעבודתו המעשית של הסנגור לעורכי דין ולסטודנטים למשפטים. משך שנים שימש כמרצה מן החוץ בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים.
• מרבה להרצות בפני פורמים מקצועיים שונים.
• מרצה בצה"ל במסגרת סדרות חינוך הנערכות לחיילים.

על עורך הדין ד"ר נחשון שוחט

• דוקטור לפילוסופיה מן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. נושא הדוקטורט: "החובה המוסרית והמשפטית להגן על חפים מפשע מפני הרשעת-שווא: עיון ביקורתי-אנאליטי במחויבויותיה הנורמטיביות והפרוצדוראליות הנגזרות של מערכת המשפט" (2015).
• בוגר תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) ובכלכלה, תואר שני (בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת חיפה. הוסמך כעו"ד בשנת 2000.
• משמש כסגן יו"ר הפורום הפלילי של לשכת עוה"ד ומ"מ ועדת חקיקה (פלילי). במסגרת זו משמש מאז שנת 2007 כנציג לשכת עורכי הדין בדיוני ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת בנוגע להצעות חוק בתחום המשפט הפלילי וסדר הדין.
• בין השנים 2005 עד 2013 היה חבר בוועדת האתיקה הארצית של לשכת עוה"ד.
• מרצה מן החוץ בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.
• סא"ל במיל' (שימש כמפקד פלוגת צנחנים במילואים).
• רץ וכותב למרחקים ארוכים.

 

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך