יוניבו תעשיות פרמצבטיות בע"מ

גידול, ייצור ופיתוח של תרופות מבוססות קנאביס רפואי

יוניבו תעשיות פרמצבטיות בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2016
תחום: גידול, ייצור ופיתוח של תרופות מבוססות קנאביס רפואי
כתובת: הארבעה 30, תל אביב
טלפון: 03-7752626
פקס: 03-7752623
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.univopharma.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • גולן ביטון

  גולן ביטון

  מייסד ומנכ"ל

  יוניבו תעשיות פרמצבטיות בע"מ

 • חיים הורוביץ

  חיים הורוביץ

  יו"ר הדירקטוריון

  יוניבו תעשיות פרמצבטיות בע"מ

 • מורן עטר

  מורן עטר

  סמנכ"ל כספים

  יוניבו תעשיות פרמצבטיות בע"מ

 • עומר ליאני

  עומר ליאני

  סמנכ"ל טכנולוגיה

  יוניבו תעשיות פרמצבטיות בע"מ

 • אילנה לבון

  אילנה לבון

  מדענית ראשית

  יוניבו תעשיות פרמצבטיות בע"מ

אייקון אודות

אודות יוניבו תעשיות פרמצבטיות בע"מ

יוניבו (Univo) תעשיות פרמצבטיות הינה חברה פורצת בתחום הגידול, ייצור ופיתוח של תרופות מבוססות קנאביס רפואי בדרגת פרימיום, למגוון הולך ומתרחב של שימושים רפואיים. החברה מספקת מוצרי קנאביס רפואי לרוב בתי המרקחת בישראל המאושרים למכור קנאביס, לרבות סופר פארם. משימת הדגל של החברה היא לשפר את איכות חייהם של אנשים ברחבי העולם בהתבסס על מחקר, פיתוח וידע מתקדם ובאמצעות ייצור ושיווק מוצרי קנאביס רפואי. אסטרטגית החברה מבוססת על ארבעה אדנים מרכזיים: שליטה בכל שרשרת הערך, ייצוא מוצרי החברה לשוק הבינלאומי, הגדלת נתח הפעילות בשוק המקומי וייצור מוצרי פארמה מכווני אינדיקציה רפואית.

שחקנית מבטיחה בשוק בעל פוטנציאל עצום

שוק הקנאביס העולמי מצוי בתאוצה גבוהה ועקבית. במספר מדינות קיימת לגליזציה מלאה כאשר ישנן מדינות שאישרו לגליזציה חלקית ובחלקן מתאפשרים מחקר ופיתוח בלבד. באירופה למשל בה חיים חצי מיליארד בני אדם נכון לשנת 2019 עמד היקף מכירות מוצרי הקנאביס בשנה זו על 230-250 מיליון יורו. במדינות דוגמת גרמניה ואיטליה נרשמו רק במהלך 2018-2020 עליות בשיעורים של מאות אחוזים בהיקפי מכירות הקנאביס הרפואי. גם בשוק הקנאביס הרפואי בישראל נרשמו עליות חדות במכירות ואחוז הגידול במטופלי הקנאביס שעמד בשנת 2018 על 0.4% בלבד מהאוכלוסייה (35 אלף בני אדם) צפוי לטפס בשנת 2021 ל- 1.25% מהאוכלוסייה עם 115 אלף מטופלים. בהתאם לכך פוטנציאל שוק הקנאביס בישראל בשנת 2021 מוערך ב-1.35 מיליארד ₪. על רקע נתונים מבטיחים אלו שואפת יוניבו להרחיב את פעילות הייצוא שלה מעבר לים תוך הובלתו של הענף בישראל. על כן שמה החברה דגש רב על שליטה מקסימלית בכל שרשרת הערך דבר המקנה לה יתרון דרמטי בשוק.

שליטה בכל שרשרת הערך ובעלות על חוות גידול, מפעל ייצור ובית מסחר עובד

במהלך שנות פעילותה חתמה יוניבו על הסכמים מחייבים עם מגוון בתי מרקחת בפריסה ארצית בהיקף של כ- 10.7 טון בשנה. החברה בעלת עצמאות מלאה והיא אחת החברות הבודדות בשוק השולטת בכל שרשרת הערך משלבי הגידול והייצור ועד הפצה ובעלת חוות גידול, מפעל ייצור ובית מסחר עובד. עדות לאמון הרב לו זוכה החברה במשק מתבטאת בין היתר בהצלחתה לגייס למעלה מ-30 מיליון ₪ על ידי גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב במדדים ת"א תעשיה, גלובל-בלוטק, ת"א ביומד, ת"א צמיחה ות"א ALL-SHARE.

חזון החברה

כחברה הצומחת באופן עקבי מאז הקמתה סימנה לעצמה יוניבו יעדים מהותיים לשנים הקרובות בדרך להפיכתה לחברה מובילת ענף: הגדלת נתח השוק המקומי, הרחבת ייצוא המוצרים לשווקים נוספים באירופה תוך קבלת תקן EU-GMP, רכישות ומיזוגים של חברות נוספות בתחום בארץ ובעולם, לרבות גידול וייצור במדינות נוספות, ביצוע ניסויים קליניים למוצרים עתידיים וקיום שת"פים עם מוסדות רפואיים בינלאומיים וכן גידול מסחרי של מעל 15 טון בחוות עמית.

מתקני החברה

מעבדת המו"פ – מעבדת החברה משתרעת על שטח של 150 מ"ר והיא כוללת מכשור וציוד מתקדם לפיתוח זנים וגנטיקות ייחודיות למוצרים עתידיים של החברה. המעבדה מקיימת מספר שיתופי פעולה אסטרטגיים, בין היתר עם הקריה הרפואית רמב"ם וחברות ישראליות ובינלאומיות לפיתוחים משותפים. כמו כן החברה מספקת שירותי מו"פ לחברות הזנק בתחום.
חוות עמית – חוות גידול וריבוי זנים בשטח של 15 דונם המצויה בשלבי הקמה. צפי תחילת השתילה בחווה הוא הרבעון השלישי של שנת 2020 והיקף הגידול השנתי הצפוי נאמד ב12-15 טון.
מפעל ייצור טכנולוגי – מפעל החברה פועל, מייצר ומוכר מוצרי קנאביס רפואי החל מנובמבר 2019 בכושר ייצור שנתי של 40-60 טון. המפעל כולל 220 מ"ר של חדרים נקיים ומיכון טכנולוגי ייחודי והוא הוקם ממקורות פיננסיים עצמאיים של החברה. בימים אלה נמצא המפעל בהליך להסמכת EU-GMP.
בית מסחר והפצה – החברה מחזיקה בבית מסחר המפיץ ומשנע מוצרי קנאביס רפואי לרוב בתי המרקחת בישראל המאושרים למכור קנאביס, לרבות סופר פארם. החברה פועלת כעת לקבלת אישור ייצוא למוצריה וכשזה יתקבל יהווה בית המסחר שער לשווקים בינלאומיים.

הנהלה ודירקטוריון

גולן ביטון, מייסד ומנכ"ל
בעל 22 שנות ניסיון ניהולי בכוחות הביטחון, בתפקידו האחרון שימש כראש תחום בשירות המדינה. בעל ניסיון בהטמעה וניהול של פרויקטים בהיקף מאות מיליוני דולרים עבור ממשלת ישראל וגופים נוספים. לגולן תואר ראשון בכלכלה, בהתמחות מימון. בעל ניסיון פיקודי וניהולי.

ניר בן צבי, מייסד ודירקטור מומחה
בעל למעלה מ-20 שנות ניסיון תפעולי ופיננסי בינלאומי. מכהן כסמנכ"ל כספים בזאדרא, ובמסגרת תפקידו הוא אחראי על כלל ההיבטים הפיננסיים, המשפטיים והתפעוליים של החברה. לפני כן, כיהן כסמנכ"ל כספים בפלייבז, כראש צוות ב-E&Y וכמנהל בקרה תקציבית במשרד הביטחון. לניר תואר ראשון בכלכלה וניהול עם התמחות בחשבונאות ותואר שני בניהול פיננסי מאוניברסיטת תל אביב.

חיים הורוביץ, יו"ר הדירקטוריון
מייסד ומנכ"ל CH Health, קרן הון סיכון פרטית משנת 2011. קרן מתמקדת בהשקעות בחברות תרופות בשלבים קליניים. מר הורביץ היה חבר דירקטוריון טבע תעשיות פרמצבטיות בין השנים 2010 ועד 2014. כיהן כיו"ר חב' Galmed משנת 2011 ועד סוף 2018 וכן דירקטור בחב' Urogen, שתי החברות הונפקו בנסדא"ק. קודם לכן, כיהן חיים כמנהל בכיר בחברת טבע וניהל את החטיבה הבינלאומית בשנים 2002-2010 ואת החטיבה האירופאית בין 1992-1999. משנת 2000 חיים הורביץ מכהן כיו"ר ענף התרופות בהתאחדות התעשיינים בישראל וחבר נשיאות. חיים הורביץ בעל תואר ראשון במדע המדינה וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • "עריכת דין היא שליחות – הצלחה בתיק יכולה לשנות חיים"

  כשנתיים אחרי שנבחר לתפקיד יו"ר מחוז דרום בלשכת עורכי הדין, עו"ד אלעד דנוך משתף באתגרים הייחודיים של התפקיד ומדבר על העבודה בתחום המשפט, "העשיה ממלאת אותי כל פעם מחדש - לא משנה אם מדובר בשליחות הציבורית בלשכה או בניהול המשרד, אנחנו חיים את המקצוע – תיק נשאר איתנו הרבה אחרי שהגענו הביתה"

  "עריכת דין היא שליחות – הצלחה בתיק יכולה לשנות חיים"

 • גירושין וחקיקה מעודדת מלחמות בניגוד לטובת המשפחה בראי תורת המשחקים

  גירושין במדינת ישראל מבוססים על חקיקה ארכאית ומפלה. חקיקה זו מעודדת מלחמות בין הצדדים ופוגעת בשיתוף הפעולה, אשר עשוי היה להיות ביניהם ואשר היה מביא את הגירושין לידי סיום הוגן, הגון ומוצלח לטובת כל הצדדים. ניתן ללמוד על הנושא אף מתחום תורת המשחקים ועל כך במאמר

  גירושין וחקיקה מעודדת מלחמות בניגוד לטובת המשפחה בראי תורת המשחקים

 • ארבעים זה העשרים החדש? לא בפרטיות

  לרגל 40 שנה לחוק הגנת הפרטיות בישראל; מהם האתגרים שזימנה שנת ה – 40 לחוק, ומה צפוי לחוק בחגיגות השנה ה–41

  ארבעים זה העשרים החדש? לא בפרטיות

 • האם הסכם הממון משפיע רק על מערכת היחסים בין בני זוג או גם על רשויות המס?

  מתי רשות המיסים תכיר בהסכם ממון הקובע הפרדה רכושית מלאה בין בני זוג כפוטר את הבעלים המוכר נכס ממס שבח או מזכה את הרוכש בהקלה או בפטור ממס רכישה?

  האם הסכם הממון משפיע רק על מערכת היחסים בין בני זוג או גם על רשויות המס?