לוי, מי-דן ושות', עורכי דין

משרד עורכי דין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1992
תחום: משרד עורכי דין
כתובת: מנחם בגין 11, רמת גן 5268104
טלפון: 03-5102491
פקס: 03-5102493
אימייל: main@levymeidan.co.il
אתר החברה: http://www.levymeidan.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים בחברה

 • נעה מי-דן

  נעה מי-דן

  שותפה בכירה

  לוי, מי-דן ושות', עורכי דין

  לפרופיל המלא

  נעה מי-דן
 • אייל בליזובסקי

  אייל בליזובסקי

  שותף

  לוי, מי-דן ושות', עורכי דין

 • זיו נוימן

  זיו נוימן

  שותף

  לוי, מי-דן ושות', עורכי דין

שותפים

  יוסי לוי
  נעה מי-דן
  אייל בליזובסקי
  זיו נוימן
  אמיר ביידא
  אביטל דגן-הימלשטיין
  מיכל רדנאי-זאבי
  אשר ביצ'ונסקי
  גל שני
  קרן שחר
  אורי מנדל
  אסף שובינסקי
  אביאל פלינט
  רעות שמגר בגס
  יעל סגל מקליס
  יותם לשם
אייקון אודות

אודות לוי, מי-דן ושות', עורכי דין

משרד לוי, מי-דן ושות' הוקם בשנת 1992 והינו אחד המשרדים המובילים בתחום מימון פרויקטים, תשתיות ואנרגיה והגבלים עסקיים. המשרד מעסיק 50 שותפים ועורכי דין בעלי ידע וניסיון משפטי ומקצועי נרחב המעניקים שירותים משפטיים לחברות גדולות בישראל ובחו"ל, משרדי ממשלה וגופים ציבוריים. המשרד מתמחה במגוון רחב של תחומים משפטיים ביניהם: מימון פרויקטים, דיני מכרזים, הגבלים עסקיים, דיני מקרקעין, תכנון ובנייה, מיזוגים ורכישות, משפט מינהלי, תובענות ייצוגיות, תקשורת ועוד.

המשרד זכה לדירוג של "Tier 1" על ידי IFLR1000 בשנים 2013, 2014 ו-2015 בתחום מימון פרויקטים ואנרגיה, לדירוג של "Band 1" על ידי Chambers Global Guide בשנים 2013, 2014 ו-2015 בתחום של מימון פרויקטים ואנרגיה ולדירוג של "Tier 1" על ידי 500 lageL European ו-Legal 500 EMEA בתחום מימון פרויקטים ואנרגיה והגבלים עסקיים לשנת 2012.

 

בסיס לקוחות רחב

בין לקוחות המשרד נכללים: משרדי האוצר, התחבורה והתשתיות, נתיבי ישראל - החברה הלאומית לתשתיות תחבורה (לשעבר מע"צ), נתיבי איילון, חברת כביש חוצה ישראל, רשות שדות התעופה, חברת נמלי ישראל, נתיבי הגז הטבעי לישראל, דואר ישראל, קבוצת אלקטרה, תנובה, אל-על, Von-Roll ,Alstom Group ,HP ,DSNR Bombardier, בזק, בזק בינלאומי, לוריאל, סופרגז, בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק פועלים, ויזה אירופה, קניאל ולגין, ווטר ג'ן, מנוליד, גרין נט, טרידומטיקס בונד, כלל חברה לביטוח, התאחדות התעשיינים, התאחדות חקלאי ישראל, סינרג'י כבלים, סופרבוס, עיריית קרית ביאליק, מוסרות, Computer Associates, כ.א.ל - כרטיסי אשראי לישראל, קבוצת י.ש. האחים יעקובי, סאפיינס, עמיתים - קרנות פנסיה, מפרולייט, מגלקום, תעשיות רדימיקס, אורתם סהר, הוצאת כתר, Daon ורבים נוספים.

 

תחומי התמחות

מימון פרויקטים ודיני מכרזים: משרד לוי, מי-דן ושות' הוא משרד מוביל בתחום מימון הפרויקטים של תשתיות ואנרגיה. המשרד היה מעורב בפרויקטי התשתית הבולטים בישראל, ובכלל זה מנהרות הכרמל, פרויקטי ההתפלה באשקלון, פלמחים, חדרה, שורק ואשדוד, ובניית כבישי 431 ו-531. המשרד מלווה את בנק לאומי במימון הקמת תחנת הכוח במישור רותם (OPC) וליווה את הבנק בארגון המימון עבור מתמודד להעתקת בסיסי ההדרכה של צה"ל לנגב. המשרד מלווה קבוצת יזמים בפרויקטים להקמת תחנות כוח בשיטת אגירה שאובה בגלבוע ובמנרה ומלווה פרויקטים של תחנות כוח בטכנולוגיה של קו-גנרציה, תחנות כוח תרמו-סולאריות ו-PV הן מטעם המלווים, והן מטעם היזמים. המשרד מלווה מממנים מישראל ומחו"ל במימון הפרויקט להקמת תחנת כוח תרמו-סולארית באשלים וכן בפרויקט להארכת כביש 6 צפונה (קטעים 3 ו-7). בעבר ליווה המשרד את בנק הפועלים ובנק לאומי בהלוואת גישור למימון קבוצת דלק בפרויקט ים-תטיס בתחום הגז הטבעי. בתקופה האחרונה מלווה המשרד את חברת נמלי ישראל במכרזים להקמת שני נמלים חדשים באשדוד ובחיפה, וכן במכרזים לבחירת מפעילים בינלאומיים לתפעול הנמלים לאחר הקמתם. הוצאת פרויקטים אלה אל הפועל מהווה אבן דרך משמעותית למשק הישראלי.

 

משפט מסחרי וניהול עסקאות: משרד לוי, מי-דן ושות' צבר ניסיון רב ביעוץ בנושאים מסחריים מורכבים בארץ ובחו"ל ובכלל זה, ליווי מיזוגים ורכישות ומתן ייעוץ שוטף לחברות ציבוריות ופרטיות, חברות מקומיות ובינלאומיות, הקמת מיזמים משותפים, חברות סטארט-אפ וליווי גיוסי הון ועסקאות מימון. המשרד מלווה את אלקטרה בשורה ארוכה של עסקאות, לרבות, רכישת קבוצת חופרי השרון, מכירת קבוצת לינום ורכישת פעילות גיאו-אנרג'י. כמו כן, ייצג המשרד את אלקטרה מוצרי צריכה ברכישת רשת מחסני חשמל וברכישת פעילות רשת Ace ברכישת מחצית מהזכויות בזכיינית דייקין בישראל, במכירת פעילות השירות של אלקטרה לקבוצת פל ובעסקאות רבות נוספות. המשרד ייצג את בעלי המניות של DSNR במכירת אחזקותיהם בקבוצה, את אלקו התקנות ושירותים בהקמת שותפות מוגבלת לביצוע פרויקטים סולריים, ברכישת אחזקות חברת קומפקס אינטרנשיונל (93) וברכישת הפעילות של א.פ.ס.ק תעשיות, את קבוצת רומיקה נדל"ן במערך ההסכמים להקמת קרן השקעות נדל"ן בברלין, ועוד לקוחות רבים בעסקאות מגוונות נוספות.

 

ייצוג לקוחות בבתי משפט: המשרד מייצג את לקוחותיו בכל בתי המשפט והערכאות בישראל. המשרד מתמחה בייצוג בתחום המשפט המסחרי, דיני מכרזים, תובענות ייצוגיות, עתירות מנהליות, הליכים בתחום תכנון ובנייה, דיני נזיקין, דיני עבודה, דיני צרכנות ודיני תקשורת. המשרד ייצג את לקוחותיו בשורה של פסקי דין תקדימיים בתחום המשפט המנהלי ודיני המכרזים. בין היתר, מייצג המשרד את חברת Alstom באחת התביעות הכספיות הגדולות בתולדות המדינה, בסך של כ-4 מיליארד ₪; את נתיבי ישראל בהליכי בוררות מורכבים בשווי של למעלה מחצי מיליארד ₪; את רשות שדות התעופה בשורה של הליכים שעוסקים בתביעות הקשורות לנתב"ג 2000 בשווי מצטבר של מאות מיליוני ₪; את בזק בינלאומי וחברת דואר ישראל בתביעות כספיות מורכבות בהיקף של עשרות מיליוני ₪ ובמספר רב של תובענות ייצוגיות; ועוד.

 

מקרקעין, תכנון ובנייה: משרד לוי, מי-דן ושות' הוא בעל ניסיון נרחב בכל הנוגע למקרקעין ותכנון ובנייה. המשרד מעניק ייעוץ משפטי שוטף החל משלב התכנון והפיתוח של פרויקטים ועד הבנייה, השיווק והרישום ברשויות הרלוונטיות. המשרד מייצג גופים ציבוריים שונים העוסקים בתחום התשתיות, ובמסגרת זו רכש ניסיון רב בטיפול בהפקעות מקרקעין, ליווי תכניות בניין עיר, רישום תכניות איחוד וחלוקה, טיפול בתביעות ירידת ערך, וייצוג לקוחות המשרד בפני רשויות התכנון ובפני בית המשפט לעניינים מנהליים.

 

הגבלים עסקיים: משרד לוי, מי-דן ושות' הוא מהמנוסים ביותר בישראל בתחום ההגבלים העסקיים. המשרד מעניק ייצוג שוטף לגופים סטטוטוריים, ציבוריים ופרטיים בפני רשות ההגבלים העסקיים, בית הדין להגבלים עסקיים ובית המשפט העליון, בכל הנוגע לדיני ההגבלים העסקיים והתחרות. המשרד מעניק ייעוץ שוטף בנושאי הסדרים כובלים ובנושאי מיזוגים ופיקוח על מונופולין וקבוצות ריכוז. בנוסף לכך, משרדנו ליווה את הליכי חקיקת חוק הריכוזיות, ומעניק ייעוץ שוטף לגופים סטטוטוריים וחברות ממשלתיות בנוגע ליישומו. כמו כן, המשרד מייצג לקוחות בהליכים פליליים מכוח חוק ההגבלים העסקיים וחוקים נלווים לו, כך למשל, בקרטל שיווק מחברי הצינורות, בקרטל שיווק הגז, בקרטל שיווק המעטפות, בחקירות המחלבות, בקרטל שיווק הירקות הקפואים, ובחקירות פליליות שמנהלת רשות ההגבלים העסקיים. על צוות המשרד נמנה כב' השופט בדימוס, מר יונתן עדיאל, המשמש כיועץ למשרד ואשר כיהן כשופט בפועל של בית המשפט העליון וכאב בית הדין להגבלים עסקיים.

 

תקשורת: משרד לוי, מי-דן ושות' מספק ייעוץ שוטף ללקוחות רבים לרבות בתחום האינטרנט וה-IT, ביניהם ספקי תקשורת מובילים וחברות היי-טק. המשרד משמש כיועץ משפטי פנימי של בזק בינלאומי, שהינה אחת מספקיות האינטרנט המובילות בישראל ואחת מספקיות השיחות הבינלאומיות הגדולות בארץ. המשרד מטפל עבור לקוחותיו בהסדרת ורישוי שירותי הטלקומוניקציה המסופקים על ידם, ובכלל זה מייצגם בפני רשויות המדינה והמחוקקים. כמו כן, למשרד ניסיון ייחודי בעריכתם של הסכמים בינלאומיים בתחום זה.

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת לוי, מי-דן ושות', עורכי דין

 • פרויקטים לקידום סדר יום חברתי

  פרויקטים לקידום סדר יום חברתי

  האם הטלת ביצוע פרויקטי תשתית על המגזר הפרטי היא אכן עוולה חברתית, המשרתת אך ורק את בעלי ההון על חשבונו של הציבור?

  פרויקטים לקידום סדר יום חברתי

 • ועוד איך על חשבוננו

  ועוד איך על חשבוננו

  יש הטוענים כי העדפת לתוצרת הארץ היא על חשבוננו, אלא שלמעשה ישראל ויתרה על העדפה לתוצרת הארץ מבלי שקיבלה תמורה כלשהי לכך בשווקי חוץ. הוויתור על ההעדפה הוא אכן על חשבוננו ועוד איך.

  ועוד איך על חשבוננו

 • המסלול החדש לקידום פרויקטים להשכרה לטווח ארוך

  המסלול החדש לקידום פרויקטים להשכרה לטווח ארוך

  השבוע אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק של חבר הכנסת רועי פולקמן (כולנו) לפיה ועדות מקומיות תוסמכנה לאשר תוספת בנייה של עד 15% לפרויקטים של בניה למגורים, במקרים בהם רבע מהדירות בפרויקט יוקצו להשכרה לטווח ארוך (תקופת השכרה של 20 שנים) במחיר הנמוך ב- 20% ממחיר השוק. הדירות המיועדות להשכרה לטווח ארוך תוקצנה לזכאים, כאשר תנאי הסף לזכאות ייקבעו על ידי הממשלה.

  המסלול החדש לקידום פרויקטים להשכרה לטווח ארוך

 • תובענה ייצוגית – האם הגולם קם על יוצרו?

  תובענה ייצוגית – האם הגולם קם על יוצרו?

  לאחרונה נעשים ניסיונות חקיקתיים לצמצם את השימוש במכשיר התובענה הייצוגית. מה הסיבות לכך, וכיצד ניתן למנוע ניסיונות התערבות של המחוקק, אשר יגבילו את השימוש במכשיר זה

  תובענה ייצוגית – האם הגולם קם על יוצרו?

בנוסף אולי יעניין אותך

 • על פסק דינו של בית משפט השלום – בני הזוג נתניהו נ' יגאל סרנה

  פסק דינו המקיף, היסודי והראוי של השופט עזריה אלקלעי מבית משפט השלום בתל-אביב גודר שוב את הגבול הציורי בין זכויות על של חופש הביטוי ושמירה על השם הטוב, גם כאשר מדובר בדמות פוליטית בכירה ביותר, אולי הבכירה ביותר בפוליטיקה הישראלית.

  על פסק דינו של בית משפט השלום – בני הזוג נתניהו נ' יגאל סרנה

 • יבואני צמיגים? במשרד להגנת הסביבה מחפשים אתכם

  יבואני צמיגים? במשרד להגנת הסביבה מחפשים אתכם

 • תמ"א 38 כמשל לשקיעת הבולדוזר הלאומי

  תמ"א 38 כמשל לשקיעת הבולדוזר הלאומי

 • DUN'S 100 2017 דירוג סוכנויות ביטוח

  דירוג DUN'S 100 לסוכנויות ביטוח מראה כי בשנה האחרונה כמעט שלא היו שינויים בדירוג בהשוואה לדירוג השנה שעברה. גם השנה מבטח סימון נמצאת בראש, כאשר אגם לידרים עקפה את מדנס וממוקמת כעת במקום השני

  DUN'S 100 2017 דירוג סוכנויות ביטוח