ליהיא כהן דמבינסקי, ליהיא כהן דמבינסקי - משרד עורכי דין
ליהיא כהן דמבינסקי

ליהיא כהן דמבינסקי

בעלים, מייסדת ומנהלת

שנת לידה: 1965
דוא"ל: lihi@divorceinfo.co.il
תפקיד: בעלים, מייסדת ומנהלת
תפקידים קודמים: שותפה מנהלת בחברת יעוץ ארגוני - צוות אופטימום.
ותק בתפקיד: מאז 1996.
השכלה: תואר שני במדעי הניהול, אוניברסיטת תל אביב (97); תואר ראשון במשפטים, אוניברסיטת תל אביב (96); תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אוניברסיטת תל אביב (89)
חבר בארגונים: לשכת עורכי הדין.
פעילות למען הקהילה: יו”ר ועד מלגות בתיכון וחברה בהנהגת הורים.
שפות: עברית, אנגלית

מהן החזקות המשמעותיות של המשרד בעינייך ?

המשרד הוא משרד "בוטיק" וניתן בו טיפול תפור אישית לכל לקוח על ידי מנהלת המשרד עצמה. מנהלת המשרד מעורבת בכל שלבי התיק, ומייצגת אישית בכל הדיונים.

המשרד פועל במספר דרכים בכדי להנגיש את נושא דיני המשפחה לציבור הרחב, ובכך לאפשר לאנשים חסרי רקע משפטי לקבל החלטות מושכלות ונבונות יותר בהתנהלותם בתחום המשפחה: מזה שש שנים שהמשרד מפרסם טור שבועי קבוע באתר גלובס, ובו ניתוח של פסקי הדין האקטואליים והעדכניים בתחום דיני המשפחה. הטור מסייע להבהרת נושאים רלוונטיים לציבור הקוראים, ומצוי דרך קבע ברשימת המאמרים הנקראים ביותר, ומצוטט רבות. כמו כן המשרד מנהל את פורום דיני המשפחה באתר YNET ועונה על שאלות הקוראים. המשרד פרסם גם ספר "המדריך הישראלי לגרושין" ובו הסברים מפורטים ומענה לשאלות פופולריות הקשורות להליך הגרושין בשפה פשוטה וקריאה

מהם האתגרים המרכזיים של המשרד בשנים הקרובות?

לשמור על המוניטין שיצא למשרד ולהיות משרד מוביל בתחום דיני המשפחה והירושה אשר לצד מקצועיותו אינו שוכח את הצורך באנושיות שתלווה את התהליך המשפטי.

מהן המלצותיך לעורך דין בתחילת דרכו?

כבוד לבית המשפט הוא לא מילה גסה – אני שייכת לדור עורכי הדין שמבקשים רשות מבית המשפט לפני שהם ניגשים לדוכן השופט, ושומרים על כללי הנימוס באולם בית המשפט. לצערי אני רואה כרסום גדול התרבות הדיבור, הלבוש והכבוד בפניה לבית המשפט בקרב עורכי דין צעירים רבים.

עיגול פינות עלול לעלות ביוקר- מצוקת זמן, שיקולים כלכליים ולחץ מהלקוחות עלולים ליצור פיתויים לעיגול פינות או קיצורי דרך בכל הקשור להקפדה על התקנות כלשונן, אך המחיר מאוחר יותר עלול להיות יקר. הקפידו על כל פרט, קטן כגדול.

התמחות היא מקצועיות – אני רואה לא מעט עורכי דין מתחילים יוצרים משרד "כולבויניק" שעוסק בכל התחומים, מנדל"ן, דרך נזיקין ועד משפחה. "תפסת מרובה לא תפסת", התמקדות בתחום אחד מביאה לרמת התמחות ומקצועיות טובים הרבה יותר.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?

אני אומרת תמיד ללקוחותי – התיק יגמר, החיים ימשיכו. חשוב לזכור שההתנהלות המשפטית היא זמנית ומוגבלת לתחום מסוים בחיים, והיא לא חזות הכל. חשוב לקחת את ההליך המשפטי בפרופורציה, ובדיני משפחה במיוחד חשוב לזכור, שבדרך כלל הקשרים בין הצדדים היריבים ממשיכים גם לאחר סיום המשפט, לטוב ולרע.