מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

ניהול, תכנון וביצוע פרוייקטים של תשתיות ובניה למען פיתוחה של העיר ירושלים

מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1986
תחום: ניהול, תכנון וביצוע פרוייקטים של תשתיות ובניה למען פיתוחה של העיר ירושלים
כתובת: כיכר ספרא 2, ת"ד 1258, ירושלים 9414109
טלפון: 02-6297616
פקס: 02-6297539
אתר החברה: http://www.moriah.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ניר ברקת, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  ניר ברקת

  יו"ר החברה וראש העיר ירושלים

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

 • דורון נויוירט, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  דורון נויוירט

  מנכ”ל

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  לפרופיל המלא

  דורון נויוירט
 • יואל אבן, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  יואל אבן

  משנה למנכ"ל וראש מינהל הנדסה

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  לפרופיל המלא

  יואל אבן
 • אלי שמואליאן, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  אלי שמואליאן

  סמנכ”ל פיתוח עסקי

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  לפרופיל המלא

  אלי שמואליאן
 • נגה שומר, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  נגה שומר

  סמנכ"לית כספים

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

 • יאיר סינגר, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  יאיר סינגר

  ראש חטיבת תשתיות

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

 • אבנר מרקוביץ, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  אבנר מרקוביץ

  ראש חטיבת רכבות ופיתוח

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

 • מאיה עמנואל תור, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  מאיה עמנואל תור

  ראש חטיבת בינוי אורבני

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

 • מירב פיצ'וטו, מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

  מירב פיצ'וטו

  מנהלת יחידת מטה EPMO

  מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

אייקון אודות

אודות מוריה - חברה לפיתוח ירושלים בע"מ

מוריה - חברה לפיתוח ירושלים, משמשת כזרוע הביצוע המרכזית של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה ונימנת כיום על החברות העירוניות המובילות במשק הישראלי. מוריה, שהינה חברת בת עירונית מופקדת על ניהול וביצוע של מיזמי פיתוח תשתיות גדולים וכן מקדמת את הקמתם של מבני ציבור מרכזיים בעיר. בנוסף, משמשת מוריה כזרוע ביצוע הן של רשות מקרקעי ישראל בפיתוח שכונות חדשות והן של הרשות לפיתוח ירושלים, וחברת עדן, בקידום הפרויקטים במרכזים העירוניים. חזון החברה הינו להוות גוף מוביל ובר קיימא בקידום תכנון וביצוע של פרוייקטי תשתית מורכבים בירושלים. כמו כן משמשת מוריה כחברה כלכלית, ובמסגרת זו מבצעת פרויקטים כלכליים עבור עיריית ירושלים ולרווחת תושביה. בפרויקטים אלו מביאה מוריה לידי ביטוי את יכולותיה לגבש תכניות עסקיות רווחיות ולהעמיד מימון חיצוני במקומות בהם נדרש מימון. היקף פעילותה יוצא הדופן של חברת מוריה חוצה בשנת זו את רף מיליארד ₪ בשנה עם ניהולם של למעלה מ-400 פרוייקטים בירושלים כאשר 100 מתוכם פרויקטים בתחום התחבורה בנקודות שונות במטרופולין הירושלמי ועוד כ-300 פרויקטים של הקמת כיתות לימוד, התחדשות עירונית ואנרגיה מתחדשת. יו"ר דירקטוריון חברת מוריה הוא ראש העיר ירושלים ניר ברקת ובראש החברה עומד המנכ"ל עו"ד דורון נויוירט ולצדו, יואל אבן משנה למנכ"ל וראש מינהל הנדסה, נגה שומר סמנכ"לית הכספים, אלי שמואליאן סמנכ"ל פיתוח עסקי, יאיר סינגר ראש חטיבת תשתיות, אבנר מרקוביץ ראש חטיבת רכבות ופיתוח מאיה עמנואל-תור ראש חטיבת בינוי אורבני ומירב פיצ'וטו מנהלת יחידת מטה EPMO. תחת ניהולו של נויוירט, התברגה חברת מוריה לצמרת חברות התשתיות הגדולות בארץ ונחשבת כיום לאחת החברות המובילות בענף הפיתוח והתשתיות העירוניות בישראל.

פרויקטים מרכזיים של חברת מוריה בירושלים

עבודות התשתית לרכבת הקלה - החברה מוריה מובילה ומנהלת את עבודות התשתית של הרכבת הקלה בירושלים שעל בסיסם ינועו הקווים הבאים של הרכבת הקלה, העתידים להיפתח בשנים הקרובות וכן מבצעת את הארכת השלוחות בקו הרכבת הקיים. לאחרונה החלה העבודות על המקטעים הראשונים של הקו הירוק. אורכו של תוואי הקו הירוק של הרכבת הקלה בירושלים, יהיה כ-19 קילומטרים. הקו הירוק צפוי להכפיל את כמות הנוסעים בתחבורה הציבורית בירושלים וימשיך את מהפיכת התחבורה הציבורית שמיישמת בשנים האחרונות חברת מוריה לפיתוח ירושלים בבירה. במקביל, מבצעת מוריה את הארכת הקו הקיים (הקו האדום) שצפוי להגיע בחלקו הדרומי, למגדל האשפוז בבית החולים הדסה עין כרם ועד לשכונת נווה יעקב בצפון. מוריה אף מקדמת בשיתוף צוות תוכנית אב לתחבורה את תיכנונו של הקו הכחול.

פרויקט “הכניסה לעיר” - פרויקט משותף עם חברת עדן, הכולל פיתוח והקמת רובע העסקים החדש בכניסה לירושלים בהשקעה 1.4 מיליארד ₪ בשטח של כ-211 דונם הגדול פי חמישה ממגדלי עזריאלי. רובע העסקים החדש של ירושלים יוסיף כ-40,000 מקומות עבודה חדשים לבירה.

פרויקט הארכת כביש בגין דרום - הפרויקט התחבורתי הגדול ביותר שבוצע בעשור האחרון בבירה בהובלת עיריית ירושלים ומשרד התחבורה באמצעות חברת מוריה והושלם בשנה האחרונה, בהשקעה של 1.25 מיליארד ₪. כביש בגין דרום המהווה את עורק התנועה הראשי של ירושלים מאפשר לחצות את העיר ללא רמזורים מצפון לדרום ומדרום לצפון ומתחבר לכביש המנהרות [כביש 60] בדרום ולכביש 433 בחלקו הצפוני.

כביש 60 - "כביש המנהרות" חברת מוריה מבצעת את פרוייקט הכפלת כביש המנהרות כביש 60 בהשקעה של מילארד ₪. כביש המנהרות משמש כיום כציר התנועה המרכזי עבור תושבי גוש עציון, בית"ר עילית, אפרת, קריית ארבע, חברון, צור הדסה, מבוא בית"ר ויישובי מטה יהודה. פרוייקט הכפלת כביש המנהרות יכלול 2 מנהרות נוספות למנהרות הקיימות, הרחבת הנתיבים הקיימים וכן גשר חדש. אורכו של הפרוייקט כ-12 ק"מ. פרויקט ייחודי במסגרת פרוייקט כביש המנהרות הוא הקמת נתיב תחבורה ציבורי מתחלף שיהיה ראשון מסוגו בישראל. הנתיב החדש יווסת את התנועה על פי שעות העומס כאשר בשעות הבוקר יהיה נתיב פתוח לתחבורה ציבורית מגוש עציון לירושלים ובשעות אחר הצהריים מירושלים לגוש עציון.

מנהלת מבני חינוך – חברת מוריה אחראית גם על הקמת מבני חינוך ותשתיות חינוך בירושלים. כחלק מהשלמת הפערים של כיתות לימוד ומבני חינוך במזרח ובמערב ירושלים מנהלת כיום המנהלת למבני לחינוך במוריה, למעלה מ-100 מבנים שונים בתחומי החינוך. לקראת שנת הלימודים הקרובה משלימה מוריה את בנייתן של מאות כיתות חדשות וגני לידם ברחבי ירושלים. לאחרונה חתם שר הפנים אריה דרעי על אישור למתן הלוואה לעיריית ירושלים בגובה של כמיליארד ₪ לצורך בנייתן של 1000 כיתות לימוד חדשות נוספות.

פרויקטים אורבאנים – הקמת פארקים, שבילי אופניים, מקוואות ופיתוח השכונות.

התחדשות עירונית בירושלים

חברת מוריה אמונה גם על תחום ההתחדשות העירונית בירושלים. כחלק מיישום מדיניות העירייה, הרואה בהתחדשות עירונית מרכיב חיוני בתכנית האסטרטגית לירושלים הוביל ראש העיר ברקת את הקמתה של מנהלת ייעודית לתחום – ”מנהלת ההתחדשות העירונית” בחברת מוריה. מאז הקמת המנהלת להתחדשות עירונית, הוצבו יעדים ברי השגה - 4,000 יחידות דיור בחמש שנים בהתחדשות עירונית. המנהלת במוריה, מלווה את היזמים והתושבים המעוניינים בפרויקטים של התחדשות עירונית באופן צמוד ומקצועי לכל אורך התהליך, החל משלב התכנון ועד לשלב סיום הפרויקט. כמו-כן מקדמת המנהלת תכנון במתחמי פינוי-בינוי, מסייעת ליזמים בהסרת חסמים בירוקרטיים ומעניקה לתושבים חבילת סיוע ייחודית הכוללת בדיקות היתכנות ראשונית, ליווי תכנוני, סיוע אדריכלי וחוות דעת מקצועיות ללא תשלום.

אנרגיה סולרית - עד כה הוקמו על ידי מוריה כ-200 מתקנים סולאריים על מבנים ציבוריים, שנועדו ליצירת אנרגיה מתחדשת ונקייה. לאחרונה, סיימה חברת מוריה את הפרויקט הסולארי הראשון מסוגו בישראל להתקנת מערכת סולארית באצטדיון כדורגל. הפרויקט הסולארי החדשני שהוקם באיצטדיון טדי, הוא איצטדיון הכדורגל הראשון בארץ שבו הותקן מערכת סולארית על כל היקפו, לייצור חשמל ירוק לצריכה עצמית. הפרויקט הייחודי מציב את איצטדיון טדי בשורה ראשונה עם האצטדיונים
המובילים בעולם.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • רישוי עצמי – המהפכה שתעלה את היצע הדירות

  בעשור האחרון ניסו שורה של שרי אוצר ושיכון, ליזום רפורמות שונות כדי לפתור את משבר הדיור

  רישוי עצמי – המהפכה שתעלה את היצע הדירות

 • כרוניקה של כשל ידוע מראש: קיצורי הדרך שיפילו אתכם בדרך לחדשנות מצליחה

  יש משפט נהדר שאומר "אי אפשר להגיד לצ'יפס על האש - נו!". ישנם דברים שצריכים את הזמן שלהם כדי להיות מוצלחים. בתרבות המהירה ודורשת התוצאות בה אנו חיים, גם ניהול חדשנות שהוא מקצוע בהתהוות, מייצר תבניות של מנהלים המחפשים קיצורי דרך להחזר על השקעה בפעילות הנתפשת כחדשנית

  כרוניקה של כשל ידוע מראש: קיצורי הדרך שיפילו אתכם בדרך לחדשנות מצליחה

 • נזקי כלבים נושכים

  החוק בישראל מתייחס במפורש לנזקים שנגרמים על ידי כלבים. קיימות הוראות חוק מיוחדות שמתייחסות לאחריותם של בעלי כלבים לנזקים שנגרמים על ידי כלביהם. המטרה היא לגרום לבעלי כלבים להשגיח על כלביהם, להחזיקם קשורים ברצועה, לחסום את פיהם, ולא להתיר להם להתרוצץ חופשיים, ואף לבטח אותם בביטוח מתאים.

  נזקי כלבים נושכים

 • כך תנצחו את השיטה בתביעות אובדן כושר עבודה

  מה צפוי למי שמגיש תביעה לתגמולי ביטוח בגין אובדן כושר עבודה ואיך מתמודדים עם הקשיים שמערימות חברות הביטוח על התובעים?

  כך תנצחו את השיטה בתביעות אובדן כושר עבודה