מוריס אלון בע"מ & אלון זקן בע"מ

חברה לעבודות בניה ויזמות

מוריס אלון בע"מ & אלון זקן בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1982
תחום: חברה לעבודות בניה ויזמות
כתובת: יוחאי בן נון 10/2, רמת בית הכרם ירושלים
טלפון: 02-6791964
פקס: 02-6791974
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מוריס אלון

  מוריס אלון

  בעלים מנכ"ל מוריס אלון בע"מ

  מוריס אלון בע"מ & אלון זקן בע"מ

  עוד על מוריס אלון

  מוריס אלון
 • אילן זקן

  אילן זקן

  בעלים מנכ"ל אלון זקן בע"מ

  מוריס אלון בע"מ & אלון זקן בע"מ

  עוד על אילן זקן

  אילן זקן
 • ירון אלון

  ירון אלון

  סמנכ"ל שותף אלון זקן בע"מ

  מוריס אלון בע"מ & אלון זקן בע"מ

  עוד על ירון אלון

  ירון אלון
 • עדי הרפז

  עדי הרפז

  מהנדס חברה אלון זקן בע"מ

  מוריס אלון בע"מ & אלון זקן בע"מ

  עוד על עדי הרפז

  עדי הרפז
אייקון אודות

אודות מוריס אלון בע"מ & אלון זקן בע"מ

חברת מוריס אלון בע"מ הינה חברת יזמות וביצוע נדל"ן אשר נוסדה בשנת 1982 על ידי מוריס אלון, יזם בעל ניסיון מצטבר של למעלה מ-50 שנים בענף הבניה.

החברה מתמקדת ביזמות בנייה בירושלים וסביבתה והיא בעלת סיווג קבלני ג' 5 (בלתי מוגבל). בשנותיה הראשונות עסקה החברה בניהול פרויקטים עבור חברת מתתיהו ליפשיץ בע"מ, ומוריס אף שימש כסמנכ"ל החברה.  ברבות השנים התרחבה החברה לתחום הביצוע והחלה לעסוק בבניית פרויקטים ציבוריים רחבי היקף כגון בתי ספר, אולמות ספורט, מוסדות אקדמיים ובתי אבות.

הבולטים מבין פרויקטים אלו הם מרכז הסטודנט בהדסה עין כרם, בית אבות "עידן הזהב" בשכונת הקטמונים, האקדמיה לאמנויות "בצלאל", בית אבות "נווה עמית" בניין משרדים של מ.ע.צ מחוז ירושלים, בית המדרש הגדול של חסידי בעלז ועוד.

בניית מאות יחידות דיור למגורים לאורך השנים

עשור שנים לאחר הקמתה החלה חברת מוריס אלון לעסוק גם בתחום הבנייה למגורים ובין השאר בנתה 264 יחידות דיור בעיר אשקלון, כחברה משכנת, 135 יחידות דיור בעיר מודיעין, 32 יחידות דיור ברמת בית הכרם וכן 36 יחידות דיור בגבעת זאב. נכון להיום מבצעת חברת מוריס אלון פרויקטים רבים בשיתוף פעולה עם חברת אלון זקן בע"מ (המורכבת מעובדים לשעבר בחברה). 

מומחיות ייחודית בשימור מבנים היסטוריים

לחברה ניסיון מצטבר רב בשיקום ושיפוץ אתרים בעלי חשיבות היסטורית כגון שיפוץ היכל והספר והכיפה במוזיאון ישראל וכן פירוק ושחזור חזיתות ברחוב יפו בירושלים עבור הרכבת הקלה. כלל עבודות אלו נעשו כקבלן מבצע ראשי.

חברת אלון זקן בע"מ

חברת אלון זקן בע"מ הוקמה בשנת 2012 והיא מורכבת מעובדיה ומנהליה לשעבר של חברת מוריס אלון. מייסדי החברה הם אילן זקן וירון אלון, שניהם עובדים וותיקים לשעבר בחברת מוריס אלון בע"מ: אילן עבד בחברה במשך 18 שנה כמנהל פרויקטים בכיר תוך אחריות לביצוע עשרות פרויקטים של מבני  ציבור, מוסדות ודירות למגורים בירושלים והסביבה, וירון עבד בחברה כמנהל עבודה בכיר תוך ניהול פרויקטים רבים ומורכבים.

החברה נחשבת למובילה בענף ביצוע הנדל"ן בירושלים והסביבה. בחברה מועסקים מהנדסים, הנדסאים, מנהלי עבודה וכ-100 פועלי בניין מקצועיים, חלקם בעלי וותק של 25 שנה.

שיתוף פעולה הדוק עם חברת מוריס אלון

חברת אלון זקן בע"מ מתמחה בבניית מבני ציבור, מוסדות ודירות למגורים ומאז הקמתה היא ביצעה עבור חברת מוריס אלון בע"מ מספר פרויקטים, בהם: בניית 7 בניינים הכוללים 42 יחידות דיור בגבעת זאב ובניית 66 יחידות דיור (שילוב של בנייה רוויה וצמודי קרקע) בישוב צור הדסה. כמו כן בנתה החברה עבור עמותת לב המטמונים 8 בניינים הכוללים 48 יחידות דיור בגבעת זאב וכן פרויקט מגורים ברכס שועפאט - רמות שלמה בירושלים אשר במסגרתו בונה החברה מתחם של 6 בניינים בעלי 125 יחידות דיור. 
בנוסף בונה החברה מבנה ציבור בית מדרש בירושלים.
כלל הפרויקטים מבוצעים בשותפות מלאה עם חברת מוריס אלון. 

מבצעת את עבודות השלד בעצמה ללא קבלני משנה

חברת אלון זקן מבצעת את שלד המבנים עם עובדי החברה השכירים בפיקוח של מנהלי עבודה והיא אינה מוסרת את העבודות לקבלני משנה, כנהוג בענף. צורת ניהול מיטבית זו מאפשרת לחברה  לשמור על איכות וטיב הבנייה בפרויקטים אותה היא בונה, לרווחת לקוחותיה. כמו כן מחזיקה החברה בציוד חדשני ומתקדם לבנייה כגון ציוד לעבודות שלד של חברת PERI  הגרמנית, עגורני צריח, מעמיס טלסקופי גנרטורים, רכבים כבדים, ועוד. 

איתנות פיננסית

החברה מבצעת את כלל הפרויקטים להם היא אחראית בעזרת הון עצמי בלבד, דבר המעיד יותר מכל על איתנותה הפיננסית היציבה. כמו כן החברה בעלת מוניטין רב בכל הקשור לתשלום לספקים ועל כן קבלנים רבים עובדים איתה במשך שנים ארוכות, דבר המשפיע על איכות הבנייה והעמידה בתנאי החוזים עליהם חתמה החברה.

שירות אישי ומסור

מנהלי חברת אלון זקן מספקים מענה אישי ומהיר ללקוחות לשביעות רצונם המלאה, והם אף מקפידים להגיע לאתרי הבנייה בכל יום על מנת לעקוב ולפקח מקרוב אחרי קצב הבנייה, איכותה ועמידת הפועלים בלוחות הזמנים.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מחפשים את האיזון

  האם לעבוד מהבית או מהמשרד? האם יש להמשיך את השימוש בטכנולוגיות לטובת קידום הליכים משפטיים ועל חשבון המפגש הבין אישי? האם תקנות סדר הדין האזרחי החדשות יועילו או יזיקו למערכת המשפט? כיצד צריכה לנהוג המערכת על רקע ההתקפות החוזרות ונשנות עליה מצד גורמים פוליטיים? ענף המשפט נחשב כשמרן ועורכי הדין אינם אוהבים זעזועים ושינויים חדים, אולם השנה החולפת הייתה מלאה בהם. השבוע נפגשו בכירי עורכי הדין בישראל למפגש פורום בכירי ענף המשפט של DUN’S 100 בכדי להיחשף לדירוג של המשרדים המובילים בישראל, וגם כדי להבין לאן צועד הענף במציאות החדשה שנוצרה, ועודנה נוצרת, בעקבות תהליכים משמעותיים שהשפיעו על עולם המשפט בשנה האחרונה

  מחפשים את האיזון

 • הארכות מועד מצד רשות המיסים – היום שאחרי

  מנהלי מסוי מקרקעין לא ידחו את הבקשות לתיקון שומה על הסף אלא יידרשו לבחון אותן לגופו של ענין, דהיינו אם קיימת "סיבה מספקת"

  הארכות מועד מצד רשות המיסים – היום שאחרי

 • האם הסכם הממון משפיע רק על מערכת היחסים בין בני זוג או גם על רשויות המס?

  מתי רשות המיסים תכיר בהסכם ממון הקובע הפרדה רכושית מלאה בין בני זוג כפוטר את הבעלים המוכר נכס ממס שבח או מזכה את הרוכש בהקלה או בפטור ממס רכישה?

  האם הסכם הממון משפיע רק על מערכת היחסים בין בני זוג או גם על רשויות המס?

 • היעדר משילות מעצים את השחיתויות ברשויות המקומיות

  ראשי ערים מנצלים את העובדה שאין ממשלה בשטח ופועלים על דעת עצמם לנקוט בהחלטות הרות גורל לעיר

  היעדר משילות מעצים את השחיתויות ברשויות המקומיות