אודי  בלום, מטרופוליס (פ.א.א) 2011 יזמות אורבנית בע"מ
אודי  בלום

אודי בלום

מנכ"ל

שנת לידה: 1967
דוא"ל: Ehud@metro-il.com
Facebook: לחץ לצפייה
תחומי התמחות: יזמות נדל"ן
תפקיד: מנכ"ל
תפקידים קודמים: סמנכ"ל כספים, קרדן נדל"ן ייזום ופיתוח בע"מ
ותק בתפקיד: 3 שנים
השכלה: רואה חשבון
חבר בארגונים: לשכת רואי החשבון
שפות: עברית, אנגלית

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?

בשנה האחרונה נערכנו בחברה לקראת תחילת אכלוס מאסיבי של דירות במספר פרויקטים שלנו. מדובר בהיערכות לוגיסטית מורכבת הכוללת בין היתר טיפול בחזרתם של יותר מ-160 משפחות לדירה חדשה לאחר שביתם הישן נהרס לפני כשלוש שנים. להבדיל מפרויקט מגורים רגיל, במקרה שלנו אנחנו מחזירים דיירים ותיקים לדירה ולשכונה חדשה ושנה ממה שהיה רגיל אליה במשך שנים. מדובר במתחם חדש שייצרנו כמו, למשל, בפרויקט גרין פארק בשכונת נווה שרת בתל אביב, ולכן ההיערכות לכך צריכה להיות שונה מפרויקט מגורים רגיל. לשם כך, הרחבנו את מחלקת קשרי דיירים וייצרנו סט פתרונות גמיש כך שכל משפחה תקבל את המענה המתאים לו היא זקוקה כדי לחזור לשכונה החדשה שלהם.

 מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?

היכולת לנתח ולהבין את הצרכים השונים של כל דייר ודייר בבניין ולמצוא את עבורו את הפתרונות הנחוצים כדי לאפשר לו לעבור את תהליך התחדשות בצורה קלה ומהירה ככל הניתן. כמו כן, חברת מטרופוליס היא מהחברות ההתחדשות העירונית הבודדות שנהנות מאיתנות פיננסית משמעותית וגב כלכלי של שתי קבוצות כמו: אלייד ואלדר. היכולות הזו מאפשרת לחברה לקדם ביצוע, תכנון ורישוי של למעלה מ-25 פרויקטים במתחמי פינוי בינוי ותמ"א 38/2, ובשנים הקרובות היא עתידה להוסיף למעלה מ-1,200 יח"ד רק בתל אביב מעבר לאלה שהיא בונה היום.

 מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?

בשנה האחרונה שדרגנו את שיטת העבודה לגבי קידום פרויקטים של התחדשות עירונית. בחנו לעומק את הנושא ולאור הניסיון שצברנו, פעלנו לעבור מקידום של פרויקט ברמת הבניין הבודד לרמה של מתחם כולל שעובר התחדשות עירונית. שיטה כזו מאפשרת לנו לתכנן ולפעול באופן יעיל ופונקציונאלי יותר. תכנון מתחם שלם במקום בניין בודד זוכה לרוב לגיבוי של העירייה והדיירים, כיוון שכך ניתן להתגבר על מכשולים תכנוניים רבים יותר ולחדש תשתיות בהיקף נרחב יותר.

 מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?

תחום ההתחדשות העירונית יהפוך לאחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים ביותר בענף הנדל"ן בשנים האחרונות, והאתגר של מטרופוליס הוא להתבסס בראש הפירמידה של החברות בתחום. האתגר של מטרופוליס לשנים הקרובות יהיה להשלים בנייה של יותר מכ-2,250 יח"ד בפרויקטים השונים שנמצאים כיום כבר בתהליכי תכנון ורישוי, ולהמשיך ולהגדיל את צבר הפרויקטים שלה.

 מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?

ללמוד את התחום בו הוא פועל בצורה היסודית והמקצועית ביותר, לתעל כל עובד בחברה להפעיל את החוזקות שלו ובעיקר לייצר אווירה של שותפות ומעורבות שהופכות לאחר מכן לעבודה יעילה ואפקטיבית יותר 

 מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?

שהם לרוב זמניים ואם מתפקדים בהם נכון הימים הטובים שוב יגיעו.