מיכה גדרון - משרד עורכי דין

תכנון ובניה

תמונה ראשית מיכה גדרון - משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2014
תחום: תכנון ובניה
כתובת: דרך מנחם בגין 7, רמת גן 5268102
טלפון: 03-5288746
פקס: 03-5288745
דוא"ל: office@gidron-law.com
אתר החברה: http://www.gidron-law.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מיכה גדרון, מיכה גדרון - משרד עורכי דין

  עו"ד מיכה גדרון

  שותף מייסד

  מיכה גדרון - משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  מיכה גדרון
אייקון אודות

אודות מיכה גדרון - משרד עורכי דין

עו"ד מיכה גדרון הינו משרד בוטיק אשר מתמחה בתחום התכנון והבנייה על כל רבדיו, והוא נמנה עם המשרדים המובילים בתחום. עו"ד מיכה גדרון, העומד בראש המשרד, שימש במשך כשבע שנים כיו"ר ועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב, ונחשב בר סמכא בתחום התמחותו.

משרד עו"ד מיכה גדרון מעניק ללקוחותיו שירותי יעוץ וייצוג משפטי מן המעלה הראשונה בכל תחומי התכנון והבנייה ובכלל זה, ייצוג של לקוחות בפני מוסדות התכנון השונים; בפני המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בפני הועדות המחוזיות, בפני ועדות מקומיות וועדות ערר לתכנון ובנייה. כמו כן, המשרד מייצג לקוחות בהליכים השונים בתחום התכנון ובנייה בבתי המשפט. בנוסף, משרד עו"ד מיכה גדרון מתמחה בתחום היטל ההשבחה ותביעות פיצויים בגין פגיעה במקרקעין.

משרד עו"ד מיכה גדרון מספק חוות דעת בנושאי תכנון ובנייה ומלווה יזמים, קבלנים ובעלי נכסים בהליכים התכנוניים. למשרד התמחות מיוחדת בתחום של תמ"א 38 והתחדשות עירונית, והוא מלווה פרויקטים רבים בתחום. המשרד מעניק שירותי יעוץ ראשונים במעלה בנושא זה, חוות דעת, ייצוג בפני ועדות מקומיות, ליווי פרויקטים, וייצוג בעררים בפני ועדות הערר המחוזיות.

תחום התכנון והבנייה הינו תחום מורכב, ודורש התמחות מיוחדת המתבססת על ידע ונסיון. לפיכך החליט משרד עו"ד מיכה גדרון להעניק את שירותיו המשפטיים, כמשרד בוטיק, בתחום זה, בו הוא נהנה מיתרון ניכר לאור הידע והנסיון הרב של עו"ד גדרון, וצוות עורכי הדין העובדים במשרד, בכל קשת הנושאים הקשורים בתכנון ובנייה.

משרד עו"ד מיכה גדרון מעניק ללקוחותיו שירותי יעוץ, ליווי משפטי והתמודדות עם ההליכים המורכבים, ולעיתים תכופות המתישים והסיזיפיים, בדרך לקבלת היתר בנייה, או לאישור תכנית .תוך כך מייצג המשרד את לקוחותיו, ובין היתר יזמים, קבלנים, בעלי נכסים ולקוחות פרטיים, בפני מוסדות התכנון השונים, כגון המועצה הארצית לתכנון ובנייה, ועדות מחוזיות וועדות מקומיות.

משרד עו"ד מיכה גדרון מייצג את לקוחותיו אף בעררים על החלטות של הועדות המקומיות בפני ועדות הערר המחוזיות לתכנון ובנייה. כמו כן המשרד מייצוג לקוחות בעתירות וערעורים לבתי משפט בנושאי תכנון ובנייה, היטלי השבחה ותביעות בגין פגיעה במקרקעין. מעבר לכך, המשרד מתמחה בתחום היטל ההשבחה ותביעות פיצויים בגין פגיעה במקרקעין, לרבות ייצוג בפני שמאים מכריעים, ועדות הערר לפיצויים והיטלי השבחה וערעורים מנהליים.

עו"ד מיכה גדרון


עו"ד גדרון כתב, יחד עם פרופ' אהרון נמדר, את הספר "תמ"א 38", שהוא הספר המוביל בתחום, והוא נחשב כאורים ותומים בתחום ההתחדשות העירונית ותמ"א 38.

השנים הרבות בהן שימש עו"ד מיכה גדרון כיו"ר ועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב, תורמות רבות ליכולות המקצועיות המובילות של המשרד בכלל, ובייצוג לקוחות בפני ועדות הערר בפרט.

כיו"ר ועדת הערר המחוזית חתום עו"ד מיכה גדרון על החלטות רבות אשר מהוות את אבני היסוד של תחום זה.

עו"ד גדרון משמש כיו"ר (משותף) של ועדת התכנון והבנייה של לשכת עורכי הדין.

כמו כן, עו"ד גדרון מלמד דיני תכנון ובנייה בתואר שני ללימודי מקרקעין במכללה האקדמית נתניה.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • הסכמים פוליטיים – ברכה לבטלה?

  בימים האחרונים עלתה לכותרות שאלת איוש תפקיד ראש האופוזיציה – האם תמונה ציפי לבני בהתאם להסכם בין מפלגת העבודה ו"התנועה" בראשות לבני, או שמא ימונה ח"כ משורות מפלגת העבודה. באחת מתוכנוית הבוקר התבטא עו"ד משה שחל, שר לשעבר ממפלגת העבודה, ואמר כי "הסכמים יש לכבד" והוא סבור כי חובה למנות את לבני, בשל ההתחייבות בהסכם.

  הסכמים פוליטיים – ברכה לבטלה?

 • "הנזק מהגודש בכבישים הוא כ – 40 מיליארד שקלים והוא מעיב על הצמיחה הפוטנציאלית בצריכה הפרטית, זו בעיה שחייבים לפתור"

  השבוע התקיים במשרדי דן אנד ברדסטריט פורום DUN'S 100 של בכירי ענף הרכב והתחבורה בישראל. כמדי שנה התאספו בכירי הענף לדיון פתוח על האתגרים העומדים בפני הענף ועל הפתרונות האפשריים. השיח התמקד בהתפתחויות הטכנולוגיות בתחום ובהשפעות שלהן על גורמי השלטון והרגולטורים, וכן על בעיית הגודש בכבישים והפתרונות האפשריים.

  "הנזק מהגודש בכבישים הוא כ – 40 מיליארד שקלים והוא מעיב על הצמיחה הפוטנציאלית בצריכה הפרטית, זו בעיה שחייבים לפתור"

 • זכות בלתי הדירה במקרקעין, האומנם?

  מבית מדרשו של משרד עו"ד קוהלי יצאה הלכה חדשה ומעניינית שניתנה ע"י כב' ביהמ"ש העליון לפיה זכות בלתי הדירה* הסתיימה ע"י פיצוי מחצית משווי הערכת שמאי שייבחן עלות בניית הנכס בלבד.

  זכות בלתי הדירה במקרקעין, האומנם?

 • האדם במרכז העשייה

  תנועת הבאוהאוס, שצמחה בגרמניה בתחילת המאה ה-20, התמקדה בביטוי חזותי של תפיסת עולם חברתית, פוליטית ותרבותית. המבנה עצמו, תוכנן, עוצב ונבנה סביב האדם הנמצא במרכז העשייה. מבנים שתוכננו על פי תפיסת עולם זו, הכניסו את רוח התקופה פנימה בארגון החלל נקי, זורם פתוח ופשוט ונתנו ביטוי החזותי לאסתטיקת המכונה המשילה מעצמה קישוטים מיותרים מתוך אמונה כי האדריכלות יכולה לשפר את פני החברה וליצור עולם חדש וטוב יותר.

  האדם במרכז העשייה