מירון, בן ציון ופריבס, עורכי דין ונוטריונים

נדל"ן, תכנון ובניה, משפט מנהלי, לטיגציה אזרחית ומסחרית.

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1950
תחום: נדל"ן, תכנון ובניה, משפט מנהלי, לטיגציה אזרחית ומסחרית.
כתובת: רח' מונטיפיורי 33,
תל אביב-יפו מיקוד 6520102
טלפון: 03-7114000
פקס: 03-5604466
אימייל: office@miron-law.co.il
אתר החברה: http://www.miron-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יצחק מירון, מירון, בן ציון ופריבס, עורכי דין ונוטריונים

  עו"ד יצחק מירון

  ראש המשרד

  מירון, בן ציון ופריבס, עורכי דין ונוטריונים

  לפרופיל המלא

  יצחק מירון

עורכי דין

  מרדכי רז
  עופר זמיר
  מלכית מירון
  דליה נוסבאום
  אוהד סקורניק
  שירלי פרזאן
  ד"ר איתמר מירון
  אלעד אלעזר
  ירין ראובן
  ליאור דלה טורה
  לי רחל כץ
  דניאל הופנונג יועץ

  אליהו מירון (זנמירובסקי) ז"ל (1999-1921)
  ישעיהו פריבס ז"ל (1992-1928)
אייקון אודות

אודות מירון, בן ציון ופריבס, עורכי דין ונוטריונים

משרד עוה"ד מירון, בן ציון ופריבס נמנה על משרדי הבוטיק המובילים בישראל בתחומי הנדל"ן, התכנון והבניה, המשפט המנהלי, בדגש על ליטיגציה אזרחית ומסחרית.

השילוב בין תחומים אלה מביא לערך המוסף ממנו נהנים לקוחות המשרד, המתמקד בכך שהמשרד רואה לנגד עיניו את העסקה באופן הכולל הבנה מעמיקה ורחבה של מכלול ההיבטים בנושא.

על המשרד

המשרד נוסד בשנת 1950, ומאז הוא מעורב ברבות מן העסקאות המורכבות והבולטות במשק הישראלי. המשרד מציע ללקוחותיו שירות אמין, דיסקרטי, מסור ומקצועי, המקנה לו את ייחודו ומקומו בשורה הראשונה של משרדי עורכי הדין בארץ.

המשרד צבר ניסיון רב בתחומים מגוונים לאורך למעלה משישה עשורים של הענקת שירות בתחומי המשפט המסחרי, האזרחי והציבורי, והישגיו המשפטיים לאורך השנים שזורים בהתקדמותו של עולם המשפט הישראלי.

המשרד חרת על דגלו ערכים של יושר, מקצועיות, יצירתיות, יסודיות ומסירות בלתי מתפשרת ביחסו ללקוחותיו ובטיפול בתיקיהם. המשרד מתאפיין בשילוב ייחודי של יחס אישי, ניסיון רב והבנה מעמיקה בתחומי משפט שונים, יחד עם שירות נמרץ ומסור של עורכי הדין.

המשרד מעניק שירותים לשורה ארוכה של לקוחות פרטיים ועסקיים מובילים בישראל ובעולם, ובהם חברות מסחריות בולטות, חברות נדל"ן, גופי השקעה וכן מגוון עמותות ואגודות ציבוריות.

בנוסף, המשרד נחשב כמוביל בתחומו גם במתן שירותים לאוכלוסייה הדתית-לאומית ולאוכלוסייה החרדית בארץ ובעולם, תוך הבנה מעמיקה וייחודית של המשפט העברי וההלכה.

ההון האנושי של המשרד מתבסס ברובו על עורכי הדין אשר צמחו וטופחו בו במטרה לשמור על אופיו האינטימי והייחודי, ולהנחיל את הערכים אשר הובילו את המשרד בכל שנותיו, לעורכי הדין הצעירים.

אופיו של המשרד והיקפו מאפשר שילוב של מתן שירות אישי ומסור לכל לקוח, תוך הענקת שירותים משפטים מקיפים בשורה ארוכה ומגוונת של תחומים.

תחומי התמחות

המשרד משלב שירותי ליטיגציה ברמה הגבוהה ביותר עם שירותים משפטיים שוטפים. כך נהנים הלקוחות ממכלול השירותים בתחומי המקרקעין והמסחר, ובכלל זה חוזים ותאגידים, תובענות ייצוגיות וניירות ערך תחת קורת גג אחת. כן עוסק המשרד בתחום המנהלי, לרבות עתירות לבג"צ ולבתי המשפט המנהליים, בדרך כלל, בנושאים בהם יש השקה בין תחום הנדל"ן ובין התחום המנהלי.

בין תחומי המומחיות של המשרד ניתן למנות, בין היתר, ליווי פרוייקטים גדולים בתחומי בניה שונים, תכנון ובנייה, הסכמי בנייה וליווי בנקאי, התחדשות עירונית (פינוי בינוי, תמ"א 38 על כל היבטיו), עסקאות קומבינציה, ועסקאות נוספות בתחום הנדל"ן.

כמו כן, עוסק המשרד בליטיגציה אזרחית מורכבת, כלכלית ומסחרית, לרבות בתיקי בוררויות מורכבים, ובתביעות מסחריות גדולות.

המשרד נותן שירות מקצועי גם במכלול היבטים בדיני התאגידים (חברות בע"מ, חברות לתועלת הציבור, שותפויות ועמותות), החל משלב היסוד וההקמה, וכלה בדיני חדלות פירעון ופירוקים.

המשרד עוסק גם בייעוץ לגופים ציבוריים וסטטוטוריים בתחום האזרחי, וכן לחברות כלכליות של רשויות מקומיות. לאחרונה, העמיק המשרד את פעילותו גם בתחום התובענות הייצוגיות.

כמו כן, משרדנו עוסק בליווי פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38, הן כמייצגי בעלי הדירות והן כעוה"ד של היזמים. במסגרת זו אנו מעניקים סיוע בניתוח ההצעות שיתקבלו מיזמים, עזרה בהשלמת המו"מ המסחרי וגיבוש הסכם מול היזם שיבחר על ידי הדיירים, הכנת חוזה התקשרות עם היזם (כולל ליווי משפטי של הכנת מפרט על ידי יועץ מטעם בעלי הדירות), ליווי בעלי הדירות בבניין עד לחתימת החוזה, ייעוץ והבטחת סוגיות מיסוי של בעלי הדירות.

פרו בונו

המשרד רואה חשיבות ערכית בפעילויות פרו-בונו, ומלווה מספר רב של ארגונים, עמותות וגופים לתועלת הציבור, ללא תמורה או בתמורה סמלית.

תקדימים משפטיים

לאורך ששה עשורים ומחצה של פעילות עניפה, היה המשרד שותף ליצירת תקדימים מהותיים ויחודיים רבים בתחומי המשפט השונים (המשפט המינהלי, דיני בוררויות, דיני קניין, דיני מיסוי מקרקעין ועוד). המדובר, בין היתר, בתקדימים בסוגיות מורכבות וחדשניות שהיו גם בעלי משמעויות כלכליות של למעלה ממיליארד שקלים (כגון: התנתקות מחבל עזה ונגזרותיה), וכן בתקדימים כלכליים רבים בתחום דיני הפירוק וחדלות הפירעון, אשר הוגדרו לא אחת כהישגים חסרי תקדים בדיני הפירוק בישראל. כמו כן, ניתן לציין פסק דין מפתח במשפט מנהלי, שהביא לביטול סעיפים מפורשים בחוק, ופסקי דין תקדימיים נוספים.

עו"ד יצחק מירון

עו"ד יצחק מירון, העומד בראש המשרד, מתמחה בתחום הליטיגציה האזרחית והמסחרית ומומחה בעסקאות נדל"ן מורכבות. עו"ד מירון משמש יועץ משפטי בעניינים שונים הקשורים בתחום התכנון והבנייה, לרבות ייעוץ לרשויות תכנון בטיפול בתוכניות בניין עיר שונות, לחברות כלכליות של רשויות מקומיות ולגופים סטטוטוריים. שימש כחבר בועדת גבאי, שבעקבותיה בוטל מס רכוש. משמש יועץ לפרוייקטים שונים בתחום הנדל"ן, תיירות, מלונות דירות ובכלל זה בחיפה, הרצליה, נתניה ותל-אביב. מעורב בפרויקטים שונים בתחום השבחת מקרקעין ופינוי ובינוי.

עו"ד מירון מעורב באופן אישי בתיקי הליטיגציה בהיקף הכספי מהגדולים בישראל בשנים האחרונות, כמו גם במספר רב של תקדימים בתחומי משפט רבים ובכללם סדרי דין, בוררויות, פירוקים, נאמנויות ועוד.

עו"ד מירון פעיל גם בנושאים ציבוריים שונים, ובין היתר שימש כאב בית הדין המשמעתי הארצי של לשכת עורכי הדין.

במסגרת פעילות הפרו-בונו של המשרד, נותן עו"ד מירון יעוץ משפטי גם בתחום החקיקה בנושאי הליבה של מדינת ישראל, ובנושאים נוספים. כמו כן, היה עו"ד מירון שותף במספר משאים ומתנים קואליציוניים.

עו"ד מירון משמש כבורר וכמגשר בתחומי פעילות המשרד, ומתמחה, בין היתר, בפתרון סכסוכים רגישים.

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה –הבדלים במהות ובפרוצדורה

  במאמר זה נעמוד על הדומה והשונה במספר נושאים ספציפיים הן בפן המהותי והן בפן הפרוצדרלי בין בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה ,הבדלים הרי גורל אשר יש בהם כדי להגיע לתוצאות הפוכות לעיתים בין ערכאות בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה באותו תיק המובא בפניהם ולעיתים אף ימנע אזרח מלפנות לערכאה זו או אחרת נוכח ההבדלים המשמעותיים כפי שיפורטו להלן:

  בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה –הבדלים במהות ובפרוצדורה

 • עו"ד גל שני: "השינויים בתחום דיני מכרזים אדירים; בודדים יודעים כיצד לעכל את הרגולציה החדשה"

  עו"ד גל שני, שותף מנהל במשרד יוסי לוי ושות' וראש מחלקת המכרזים במשרד בראיון אישי: "בשנותיי הראשונות במקצוע הענקתי שירות לרשות שדות התעופה ולחברת מע"צ ושם נדבקתי לראשונה בקסם האופף את ההליך המכרזי >> לדבריו: "עולם המשפט מעניק עבורנו ארגז כלים. רק המצוינים יפליגו במחשבה, מחוץ לארגז ויגבשו פתרון ההולם את צרכי הלקוח. אני סולד מטכנאות משפטית".

  עו"ד גל שני: "השינויים בתחום דיני מכרזים אדירים; בודדים יודעים כיצד לעכל את הרגולציה החדשה"

 • חלופה נוספת להגדרת מונופול תגביר את שטף התובענות הייצוגיות במקרים שאינם מוצדקים

  חלופה נוספת להגדרת מונופול תגביר את שטף התובענות הייצוגיות במקרים שאינם מוצדקים

 • משלבים הייטק אל תוך ראיית החשבון

  מנהלים בכירים מרשת ראיית החשבון השמינית בגודלה בעולם מדברים עם גלובס על ישראל, האתגרים שניצבים מול המקצוע והשינויים שעוברת הפירמה.

  משלבים הייטק אל תוך ראיית החשבון