מלונות פתאל בע"מ

ניהול מלונות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1998
תחום: ניהול מלונות
כתובת: רשת מלונות פתאל - מגדל אלון 2, יגאל אלון 94 קומה 23 תל אביב
www.leonardo-hotels.com
טלפון: 03-6081880
פקס: 03-6081877
אתר החברה: http://www.fattal.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • דוד פתאל, מלונות פתאל בע"מ

  דוד פתאל

  בעלים

  מלונות פתאל בע"מ

 • אביה מזרחי מגן, מלונות פתאל בע"מ

  אביה מזרחי מגן

  מנכ"לית פעילות ישראל

  מלונות פתאל בע"מ

 • שחר עקה, מלונות פתאל בע"מ

  שחר עקה

  סמנכ"ל כספים

  מלונות פתאל בע"מ

 • דני רוג'ר, מלונות פתאל בע"מ

  דני רוג'ר

  מנכ"ל פעילות אירופה

  מלונות פתאל בע"מ

 • יורם ביטון, מלונות פתאל בע"מ

  יורם ביטון

  מנהל פעילות מרכז אירופה

  מלונות פתאל בע"מ

אייקון אודות

אודות מלונות פתאל בע"מ

פתאל החזקות (1998) בע”מ הינה חברה ישראלית העוסקת בתחום המלונאות, בבעלותו ובניהולו של המלונאי ואיש העסקים דוד פתאל.
החברה עוסקת בניהול ובבעלות של 40 בתי מלון בישראל, 146 בתי מלון באירופה ומותגים עצמאיים כגון, יו, לאונרדו, הרודס, מלון רוטשילד 22 ו NYX.
דוד פתאל הינו אחת מהדמויות הבולטות והמשפיעות בתחום התיירות בישראל – עם 40 שנות ניסיון. בעברו היה מנכ"ל מלונות אפריקה ישראל ואחראי על הבאת המותג הולידיי אין לישראל (עבור חברת אפריקה ישראל) ובשנת 1999 ייסד את חברת פתאל לניהול מלונות.
החברה, אשר החלה לפני כ-19 שנים בלבד עם ניהול של מלון אחד – מרידיאן אילת, צברה במהלך השנים הסכמי ניהול עם מלונות נוספים והחדירה לישראל מותגי מלונאות בינלאומיים בסגנון ניהולי וקונספטים מיוחדים.
במהלך השנים הרחיבה פתאל את תחום פעילותה וביצעה מספר רכישות אשר הפכו אותה לבעלים של המלונות, במקביל לניהולם.
בשנת 2009 ביצעה החברה את אחת מהעסקאות הגדולות בתחום המלונאות בישראל כאשר רכשה את 12 המלונות של רשת אזורים תיירות (שרתון ואקור לשעבר), בסכום של 970 מיליון שקלים, והפכה למעשה לרשת המלונות הגדולה בישראל. בכך הרחיבה הרשת את פרישתה גם ליעדים חדשים כגון תל אביב וירושלים.
כיום מחזיקה הרשת 25 בתי מלון בבעלותה החלקית או המלאה בישראל, בהם גם מלונות דגל כגון הרודס אילת, הרודס תל אביב - מלון בסגנון תל אביב של פעם, לאונרדו פלאזה, לאונרדו סיטי טאואר ברמת גן, מלון רוטשילד 22 ו-NYX תל אביב.
בשנים האחרונות פתחה החברה את מלון הרודס הרצליה, לאונרדו פלאזה באשדוד, לאונרדו פלאזה נתניה, רוטשילד 22, לאונרדו בוטיק ירושלים, לאורנדו בוטיק טבריה, NYX תל אביב, NYX הרצליה, ובקרוב NYX ירושלים.
גם לתחום מלונות הבוטיק נכנסה הרשת כאשר החליטה, בצעד ראשון מסוגו, להקים מלון בוטיק יוקרתי דווקא באזור הסיטי ברמת החי"ל, בהשקעה של 50 מיליון אירו ובעיצובם של ליאורה עופר ויהושע קסטיאל.
העיקרון המאחד את כל מלונות הרשת הוא המחויבות של העובדים וההנהלה להעניק לאורחים הנאה מושלמת.

רשת פתאל הביאה לתחום התיירות הישראלית חדשנות ורעננות – היא היתה הראשונה להחדיר את הקונספט "הכל כלול" (all inclusive) לים המלח טבריה ולאילת, לבסס סטנדרט חדש בתרבות הבידור שבמלונות שכלל שילוב של האמנים המובילים בבידור הישראלי ועוד.
כיום פרוסים מלונות הרשת באתרי הנופש המרכזיים של ישראל מצפונה ועד דרומה, ומציעים טווח רחב של קונספציות המתאימות לכל כיס ולכל מטרה:
תיירות עסקית וכנסים, תיירות עירונית, תיירות נופש, תיירות משפחות, תיירות בוטיק, חבילות נופש רומנטיות ועוד.
הרשת מנהלת 9000 חדרים בישראל.
המחזור הכספי של הרשת בארץ לשנת 2017 עמד על 1.8 מיליארד ש”ח, והיא מעסיקה כ-7,500 עובדים בישראל.

פתאל בחו”ל

בשנת 2006 הרחיבה רשת פתאל את פעילותה לאירופה באופן עצמאי, ובאמצעות קרן השקעות שהוקמה בשנת 2007. באירופה החברה משקיעה בעיקר  במלונות עסקיים ועירוניים ברמת 3 עד 4+ כוכבים. עד כה מחזיקה החברה ב-146 מלונות בגרמניה, אנגליה, הולנד, ויילס, אירלנד, ספרד, הונגריה, אוסטריה, שוויץ, איטליה, צ'כיה סקוטלנד, בלגיה, פולין וקפריסין כאשר כ-50 מהם בבעלותה המלאה או החלקית של רשת פתאל כל המלונות באירופה פועלים תחת המותג העצמי – לאונרדו ומותג NYX.
מחזור המכירות של הרשת באירופה עומד על 300 מיליון אירו והיא מעסיקה 3,900 עובדים.

לאונרדו

המותג העצמי של רשת פתאל - לאונרדו, אשר נולד באירופה לפני כמה שנים והוחדר גם לישראל, פועל כיום בכ–90 מלונות (25 בישראל ו–65 באירופה).

Nyx

מותג ה Pleasure & Business ברשת פתאל. מלונות עם אוירה אקלקטית, מוסיקה, עיצוב, אומנות חדשנית, בר משקאות באוירה מיוחדת. עד שנת 2020 יהיו לרשת 16 מלונות NYX ברחבי העולם.

תרומה לקהילה ומעורבות חברתית

ברשת מלונות פתאל לא רק מספקים אירוח חם ואוהב, אלא גם פועלים למען הקהילה - לצד פעילויות שעושה כל מלון למען הקהילה שבה הוא פועל, מקפידים ברשת פתאל להעסיק בכל מלון עובדים בעלי מוגבלויות בתפקידים שונים, ביניהם תפקידי ניהול.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • לשון הרע במערכת הבחירות הקרבה לרשויות המקומיות

  בבחירות לרשויות המקומיות בישראל שתתקיימנה ביום 30.10.18, יעמדו לבחירה מועצות העירייה, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות, וכמובן ראשים של אלו. בדרך כלל מדובר בבחירות סוערות, מלאות השמצות הדדיות ולעיתים אף מלוות ב"קמפיינים" שליליים בתקשורת, שמטרתן לשנות את דעת הבוחר ולהוביל לבחירת היריב המתחרה.

  לשון הרע במערכת הבחירות הקרבה לרשויות המקומיות

 • אלה הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק הישראלי בשנת 2018

  דירוג DUN'S 100 של חברת דן אנד ברדסטריט חושף מי הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק. מי שממשיך להוביל את הענף הוא משרד רואי החשבון 'EY ישראל' עם 1868 עובדים ו – 215 חברות ציבוריות מבוקרות. אחריו ממוקם משקד רואי החשבון 'סומך חייקין' עם 1,189 עובדים ו – 89 חברות ציבוריות מבוקרות. אחריהם ממוקמים Deloitte, PwC ו – BDO. משרד בן דוד שלוי קופ ושות' נכנס לראשונה לעשירייה הראשונה בדירוג. חמשת משרדי רואי החשבון הגדולים מבקרים כ – 87% מהחברות הציבוריות המבוקרות בישראל. עליה עקבית במספר רו"ח המועסקים במשרדים הגדולים.

  אלה הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק הישראלי בשנת 2018

 • מניעת סכסוכים עתידיים בין יורשים באמצעות הסכם מראש לחלוקת עיזבון

  מניעת סכסוכים עתידיים בין יורשים באמצעות הסכם מראש לחלוקת עיזבון

 • ה"מחיר" של תובענות ייצוגיות בגין תחושות שליליות – פיצוי שרירותי

  ה"מחיר" של תובענות ייצוגיות בגין תחושות שליליות – פיצוי שרירותי