מלונות פתאל בע"מ

ניהול מלונות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1998
תחום: ניהול מלונות
כתובת: רשת מלונות פתאל - עזריאלי, בנין משולש, קומה 35
www.leonardo-hotels.com
טלפון: 03-6081880
פקס: 03-6081877
אתר החברה: http://www.fattal.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • דוד פתאל, מלונות פתאל בע"מ

  דוד פתאל

  בעלים

  מלונות פתאל בע"מ

 • אביה מזרחי מגן, מלונות פתאל בע"מ

  אביה מזרחי מגן

  מנכ"ל

  מלונות פתאל בע"מ

אייקון אודות

אודות מלונות פתאל בע"מ

מלונות פתאל בע”מ הינה חברה ישראלית העוסקת בתחום המלונאות, בבעלותו ובניהולו של המלונאי ואיש העסקים דוד פתאל.

החברה עוסקת בניהול ובבעלות של 38 בתי מלון בישראל, 80 בתי מלון באירופה ומותגים עצמאיים כגון, יו, לאונרדו, הרודס, מלון רוטשילד 22 ו NYX תל אביב.

דוד פתאל הינו אחת מהדמויות הבולטות והמשפיעות בתחום התיירות בישראל – עם 35 שנות ניסיון. בעברו היה מנכ"ל מלונות אפריקה ישראל ואחראי על הבאת המותג הולידיי אין לישראל (עבור חברת אפריקה ישראל) ובשנת 1999 ייסד את חברת פתאל לניהול מלונות.

החברה, אשר החלה לפני כ-19 שנים בלבד עם ניהול של מלון אחד – מרידיאן אילת, צברה במהלך השנים הסכמי ניהול עם מלונות נוספים והחדירה לישראל מותגי מלונאות בינלאומיים בסגנון ניהולי וקונספטים מיוחדים.

במהלך השנים הרחיבה פתאל את תחום פעילותה וביצעה מספר רכישות אשר הפכו אותה לבעלים של המלונות, במקביל לניהולם.

בשנת 2009 ביצעה החברה את אחת מהעסקאות הגדולות בתחום המלונאות בישראל כאשר רכשה את 12 המלונות של רשת אזורים תיירות (שרתון ואקור לשעבר), בסכום של 970 מיליון שקלים, והפכה למעשה לרשת המלונות הגדולה בישראל. בכך הרחיבה הרשת את פרישתה גם ליעדים חדשים כגון תל אביב וירושלים.

כיום מחזיקה הרשת 28 בתי מלון בבעלותה בישראל, בהם גם מלונות דגל כגון הרודס אילת, הרודס תל אביב - מלון בסגנון תל אביב של פעם, לאונרדו פלאזה ולאונרדו סיטי טאואר ברמת גן ומלון רוטשילד 22, NYX תל אביב.

בשנים האחרונות פתחה החברה את מלון הרודס הרצליה, לאונרדו פלאזה באשדוד, לאונרדו פלאזה נתניה, רוטשילד 22, NYX תל אביב. ובימים אלו יפתח לאונרדו בוטיק ירושלים.

גם לתחום מלונות הבוטיק נכנסה הרשת כאשר החליטה, בצעד ראשון מסוגו, להקים מלון בוטיק יוקרתי דווקא באזור הסיטי ברמת החי"ל, בהשקעה של 50 מיליון אירו ובעיצובם של ליאורה עופר ויהושע קסטיאל.

העיקרון המאחד את כל מלונות הרשת הוא המחויבות של העובדים וההנהלה להעניק לאורחים הנאה מושלמת. מכאן גם הסיסמא המלווה את האורחים:

”פתאל - מארחים באהבה”.

רשת פתאל הביאה לתחום התיירות הישראלית חדשנות ורעננות – היא היתה הראשונה להחדיר את הקונפסט "הכל כלול" (all inclusive) לים המלח טבריה ולאילת, לבסס סטנדרט חדש בתרבות הבידור שבמלונות שכלל שילוב של האמנים המובילים בבידור הישראלי ועוד.

כיום פרוסים מלונות הרשת באתרי הנופש המרכזיים של ישראל מצפונה ועד דרומה, ומציעים טווח רחב של קונספציות המתאימות לכל כיס ולכל מטרה:

תיירות עסקית וכנסים, תיירות עירונית, תיירות נופש, תיירות משפחות, תיירות בוטיק, חבילות נופש רומנטיות ועוד.

הרשת מנהלת 8500 חדרים בישראל.

המחזור הכספי של הרשת בארץ לשנת 2016 עמד על 1.7 מיליארד ש”ח, והיא מעסיקה כ-8,500 עובדים בישראל.

פתאל בחו”ל

בשנת 2006 הרחיבה רשת פתאל את פעילותה לאירופה באופן עצמאי, באמצעות קרן השקעות שבה שותפות החברות דלק נדל”ן, מגדל, מבטחים, דוראה ומנורה. הקרן משקיעה במלונות עסקיים ועירוניים ברמת 3-4 כוכבים. עד כה מחזיקה החברה ב-80 מלונות בבלגיה, גרמניה, הונגריה, אוסטריה, שוויץ, אנגליה, ספרד, איטליה, צ'כיה סקוטלנד, פולין והולנד כאשר 50 מהם בבעלותה של רשת פתאל או בבעלות הקרן שבה היא שותפה יחד עם שאר החברות שהוזכרו.

כל המלונות באירופה פועלים תחת המותג העצמי – לאונרדו ומותג הלייף סטייל NYX.

מחזור המכירות של הרשת באירופה עומד על 280 מיליון אירו והיא מעסיקה 3,500 עובדים.

 

לאונרדו

המותג העצמי של רשת פתאל - לאונרדו, אשר נולד באירופה לפני 6 שנים והוחדר גם לישראל, פועל כיום בכ–90 מלונות (25 בישראל ו–65 באירופה). לרשת בארץ ובעולם מעל 120 מלונות ברחבי אירופה.

 

Nyx

מותג לייף סטייל חדש ברשת פתאל. מלונות עם אוירה אקלקטית, מוסיקה, עיצוב, אומנות חדשנית, בר משקאות באוירה מיוחדת. בישראל מלון אחד בתל אביב ובסוף השנה בהרצליה. באירופה כיום במילאנו ובפראג. עד שנת 2018 יפתחו עוד 6 מלונות.

 

תרומה לקהילה ומעורבות חברתית

ברשת מלונות פתאל לא רק מספקים אירוח חם ואוהב, אלא גם פועלים למען הקהילה - לצד פעילויות שעושה כל מלון למען הקהילה שבה הוא פועל, מקפידים ברשת פתאל להעסיק בכל מלון עובדים בעלי מוגבלויות בתפקידים שונים, ביניהם תפקידי ניהול.

 

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ממשיכים לגלות מרצון

  לאחר שהוכתר בהצלחה רבה הסבב הקודם של נוהל גילוי מרצון, אשר הוביל לגביית תשלומי מס בסך של למעלה מ-3 מיליארד ₪, לאחרונה החליטו קברניטי משרד האוצר, משרד המשפטים ורשות המיסים לחדש את נוהל הגילוי מרצון, ולאפשר החל מינואר 2018 לדווח ולשלם מס בגין סכומים שהועלמו מרשת המס הישראלית, תוך שניתנת חסינות מפני הליך פלילי.

  ממשיכים לגלות מרצון

 • גילוי מרצון – חשבונות ונכסים בחו"ל – הזדמנות אחרונה בהחלט !

  גילוי מרצון – חשבונות ונכסים בחו"ל – הזדמנות אחרונה בהחלט !

 • בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה –הבדלים במהות ובפרוצדורה

  במאמר זה נעמוד על הדומה והשונה במספר נושאים ספציפיים הן בפן המהותי והן בפן הפרוצדרלי בין בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה ,הבדלים הרי גורל אשר יש בהם כדי להגיע לתוצאות הפוכות לעיתים בין ערכאות בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה באותו תיק המובא בפניהם ולעיתים אף ימנע אזרח מלפנות לערכאה זו או אחרת נוכח ההבדלים המשמעותיים כפי שיפורטו להלן:

  בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה –הבדלים במהות ובפרוצדורה

 • השימוש בילדים ככלי נשק בהליך הגירושין

  לא פעם בסכסוכי גירושין קשים, אנו נתקלים בתופעה חמורה במיוחד והיא תופעת ה"ניכור ההורי". מפתיע עד כמה מעט ידוע לציבור הרחב על התופעה ונדמה לי שיש חשיבות עליונה להכיר בתופעה הזאת לא רק על מנת להציף את הבעיה אלה גם מאחר וידיעה מסייעת במניעה. ומתוך תקווה כי גם אם מערכת היחסים של בני זוג שהינם הורים, הגיעה אל סופה לא יגררו אליה את ילדיהם.

  השימוש בילדים ככלי נשק בהליך הגירושין