מרקמן את טומשין, משרד עורכי דין

משרד עורכי דין המתמחה בדיני נזיקין, ביטוח לאומי, רשלנות רפואית, משרד הביטחון, תביעות ייצוגיות, מקרקעין וליטיגציה אזרחית

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1964
תחום: משרד עורכי דין המתמחה בדיני נזיקין, ביטוח לאומי, רשלנות רפואית, משרד הביטחון, תביעות ייצוגיות, מקרקעין וליטיגציה אזרחית
כתובת: טלפון ראשי: 8332*
סניף רחובות: מרכז רורברג, אגף איינשטיין, קומה ה' רח' פקריס 3,
פארק ת.מ.ר, רחובות
סניף אשדוד: בניין K-TOWER קומה 3, משרד 324, שד' ירושלים 18,
אשדוד 77523
סניף פתח תקווה: רח' מוטה גור 2, קומה 9
סניף באר שבע: בית כינור דוד, רח' בן צבי 12, קומה 1
טלפון: 08-9393100
פקס: 08-9393101
טלפון: 08-9393100
פקס: 08-9393101
דוא"ל: mail@mt-law.co.il
אתר החברה: http://www.mt-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • גלעד מרקמן, מרקמן את טומשין, משרד עורכי דין

  גלעד מרקמן

  בעלים ושותף בכיר

  מרקמן את טומשין, משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  גלעד מרקמן
 • ליאור טומשין, מרקמן את טומשין, משרד עורכי דין

  ליאור טומשין

  בעלים ושותף בכיר

  מרקמן את טומשין, משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  ליאור טומשין

שלוחות נוספות

  אילת
  צפת
  חיפה
  תל אביב
  נתניה
  ירושלים
אייקון אודות

אודות מרקמן את טומשין, משרד עורכי דין

משרד עורכי הדין מרקמן את טומשין נמנה על משרדי עורכי הדין הבולטים בישראל והוא מחזיק במעמד מוביל ומשפיע בתחומי המשפט הנזיקי, מימוש זכויות רפואיות, מקרקעין, תובענות ייצוגיות ועוד. המשרד הוקם בשנות ה–60 על ידי עו"ד דב מרקמן ז”ל. כיום מנוהל המשרד על ידי שותפיו הבכירים עו"ד גלעד מרקמן ועו"ד ליאור טומשין ושותפים נוספים המרכזים את תחומי הפעילות השונים.
צוות המשרד מונה למעלה מ-45 עורכי דין ולצידם מעטפת נרחבת ומיומנת הכוללת מתמחים משפטיים ואנשי מקצוע בתחומים שונים. המשרד פועל בפריסה ארצית ומעניק שירותים ללקוחותיו בכל רחבי הארץ. למשרד סניפים בערים: רחובות, אשדוד, באר שבע ופתח תקווה וכן שלוחות בערים: חיפה, ירושלים, אשדוד, נתניה, עפולה וצפת. מעמדו המוביל של משרד מרקמן את טומשין נשען איתנה על מספר בלתי מבוטל של הישגים משפטיים מרשימים ובתוך כך מספר פסקי דין תקדימיים ומשפיעים אשר הרחיבו את ההכרה המשפטית בזכויותיהם של עובדים, נפגעים וחולים מול המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, חברות הביטוח וגופים נוספים.

תחומי התמחות

ליבת פעילותו המשפטית של משרד מרקמן את טומשין הינה טיפול בתביעות למימוש זכויות מול המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, חברות ביטוח וגופים נוספים. במסגרת פעילות זו מתמחה המשרד, בין היתר, בתחומים הבאים: תאונות דרכים, תאונות עבודה, נכות כללית, פטור ממס, תאונות תלמידים, רשלנות רפואית, סיעוד, ביטוח, נזיקין, נכי צה"ל, נפגעי איבה ועוד. כמו כן, מחזיק משרד מרקמן את טומשין בהתמחות ייחודית בניהול תיקים לשם הכרה בהתקפי לב, אירועים מוחיים, מחלות מקצוע ומחלות סרטניות, כתאונות עבודה. בהקשר זה יש לציין כי עו"ד מרקמן, עו"ד טומשין ועו"ד גנאינסקי כתבו את הספר המשפטי "תאונות עבודה ומחלות מקצוע" (בהוצאת "נבו"), ספר מקיף זה משמש מרצים בכירים באקדמיה, שופטים רבים ואת ציבור עורכי הדין המתעסקים בתחום זה.
כאחד המשרדים המובילים בישראל, פועל משרד מרקמן את טומשין למתן שירות משפטי מקיף ומלא ללקוחותיו. במסגרת זו פועלות במשרד מחלקות מובילות נוספות בתחומים הבאים: מקרקעין, תביעות ייצוגיות, ליטיגציה אזרחית, צוואות וירושות, פלילי ועוד. בכל אחד מתחומים אלו רשם המשרד הישגים בולטים וגיבש התמחות מקצועית ועצמאית.

לקוחות המשרד

לאור המוניטין שצבר המשרד, מרבית ארגוני העובדים והגמלאים בישראל בוחרים כיום לקבל מן המשרד שירותים משפטיים בתחומי פעילותו ובמיוחד בתחום מימוש זכויות רפואיות של חבריהם. במסגרת זו מייצג המשרד את עובדי ו/או גמלאי הארגונים הבאים: קופת חולים כללית, קופת חולים מאוחדת, חברת החשמל, התעשייה האווירית, רפאל, אגד, דן, קמ"ג, בזק, רשות שדות התעופה, מפעלי ים המלח, מכון ויצמן, נמלי אשדוד ואילת, ההסתדרות הרפואית, הסתדרות עובדי התחבורה, הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה, הסתדרות עובדי הבניין והעץ, התאחדות האיכרים, ארגון עובדי מד"א, הסתדרות לאומית, עיריות רחובות, אשדוד, יבנה, יהוד-מונוסון ועוד רבים אחרים.
המשרד משמש כיועץ משפטי של עמותות המסייעות לקידום זכויות חולים, בהן: אגודת הסוכרת הישראלית, עמותת חולי איקס שביר, עמותת נאמן לנפגעי אירועים מוחיים, האגודה לזכויות החולה ועוד. בנוסף, המשרד מייצג את חיילי צה"ל, נפגעי שירותי הביטחון ונפגעי פעולות איבה.

הלקוח הוא לא רק תיק

מתוקף תחומי פעילותו של המשרד, רבים מלקוחותיו נעזרים בשירותיו כאשר הם מצויים בשעת קושי והתמודדות עם מצבים מורכבים רפואית ואישית כאחד. על כן כחלק מערכי היסוד של המשרד, ניתן דגש מיוחד על מתן יחס אישי ואנושי, לכל לקוח ובכל עת.
על מנת להנגיש את השירות לאנשים חולים, פצועים ובכלל, הייעוץ ניתן ללא עלות ובמהלכו, מעבר לפגימה בעניינה התבקש השירות, נבדקות מכלול פגימות הפונה והשכר בגין השירות היא על בסיס הצלחה.

הישגים בולטים

לזכותו של משרד מרקמן את טומשין נזקפים הישגים משפטיים בולטים רבים וביניהם:

 • ת"צ 54293-12-14 לוי ואח' נ' ביטוח לאומי: זכייה בתביעה ייצוגית כנגד המוסד לביטוח לאומי, שגבה עשרות מיליוני שקלים בשנה, כדמי בריאות מקצבאות נכים בניגוד לחוק, והשבת סכומי עתק לנכים.
 • ע"ו 62364-10-10 ירחי נ' קצין התגמולים: פסק דין של בית המשפט העליון אשר הביא לשינוי שיטת חישוב אחוזי הנכות לנכי צה"ל, כך שיש לעגל נכות באחוזים לא שלמים כלפי מעלה.
 • ת"צ 58064-12-12 כהן ואח' נ' פייסבוק: זכייה בתביעה ייצוגית נגד חברת פייסבוק, על משלוח הודעות פרסומת. ההליך הסתיים בפשרה במסגרתה פייסבוק נדרשה לשנות את התנהלותה והיא שילמה סכום של 12 מיליון ש"ח לטובת הציבור וכתגמול.
 • בג"ץ 1634/09 פנקס נ' בית הדין הארצי לעבודה: פסק דין של בית המשפט העליון ששינה את פרשנות סעיפי הליקוי בפגימות אורתופדיות ונוירולוגיות בעמוד השדרה, באופן המיטיב עם עשרות אלפי נפגעים ומגדיל את שיעורי אחוזי הנכות ובכך את הפיצויים המגיעים לאוכלוסייה זו.
 • בג"ץ 6055/95 שגיא צמח ואח' נ' שר הביטחון ואח': פסק הדין ששינה את מדיניות מעצר החיילים בצה"ל. לראשונה בתולדות מדינת ישראל, ביטל בית המשפט העליון בהרכב של 11 שופטים את חוק הכנסת אודות משך זמן מעצרם הממושך של חיילי צה"ל קודם הבאתם לדין. זהו מקרה ראשון של ביטול סעיף חוק על ידי הרשות השופטת, שהוביל לקיצור תקופת מעצר חיילים טרם משפט מ- 25 ימים ל-48 שעות.
 • ת"א (י-ם) 4051/02 פלוני נ' מ"י: פסק הדין היחיד במדינת ישראל שקבע סעד כספי בגין עוולה חוקתית והכיר בכך שהגליית אדם לאשפוז מהווה עוולה ברת פיצוי בנזיקין.
 • בג"ץ 8247/98 טבי נחשון ואח' נ' שר הביטחון ואח': לאחר קביעת בית המשפט העליון, המדינה נדרשה לפצות את משפחות חללי אסון השייטת בעקבות רשלנות צה"ל בזיהוי גופות החללים.
 • בג"ץ 9753/07 דנון נ' בית הדין הארצי לעבודה: פסק דין תקדימי שהפך החלטה קודמת של בג"ץ (הלכת קופטי) ולפיו, נאסר על בתי הדין לעבודה למנות כמומחים מטעם בית הדין, רופאים שיושבים בועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי.
 • רע"א 2223-14 מ"י נ. פלוני: דובר על תביעה של לוחם שייטת אשר נחבל כאשר השתלשל לספינת המרמרה ופניו נחשפו. בית המשפט העליון בפסיקה תקדימית קבע כי חייל יכול לתבוע את נכותו לפי חוק הנכים וגם את המדינה בעילות אחרות, וזאת בגין אותו אירוע.
 • הכרה בעבודתם של כבאים בשירותי הכבאות כעבודה בעלת סיכון לתחלואת מחלות סרטניות.

למידה וצבירת ידע

כהמשך ישיר לחתירת המשרד למקצוענות בלתי מתפשרת, מועברות לצוות כדרך קבע הרצאות מעמיקות בנושאים רפואיים ומשפטיים, על ידי משפטנים, מומחים ורופאים בכירים. הידע המקצועי יקר הערך אותו רוכש הצוות מאפשר לו להמשיך ולספק ללקוחות המשרד את המענה המשפטי המקצועי והעדכני ביותר.

תרומה לקהילה ופרויקטים מיוחדים

כחלק מהשקפת העולם הדוגלת במימוש זכויות מלא, פועל המשרד להעלאת המודעות בציבור למימוש זכויות חולים ונפגעים. במסגרת פעילות זו עוסק המשרד בהעברת הרצאות בנושאים אלו לארגוני עובדים, גמלאים ולציבור הרחב. המשרד מטפל בהתנדבות בתביעות בתחום ילדים נכים במוסד לביטוח לאומי. כמו כן, פועל המשרד בנושאי מימוש זכויות מול כלי תקשורת מובילים: עו"ד טומשין מגיש בקביעות תכנית רדיו שבועית בתחנת 100FM, בה הוא משיב לשאלות מאזינים בתחום נזקי הגוף. עו"ד גלעד מרקמן מכהן כיו"ר ועדת ביטוח לאומי בלשכת עורכי הדין ובמסגרת תפקיד זה, עוסק בקידום התשתית המשפטית הנדרשת למימוש כלל זכויותיהם של חולים ונפגעים בישראל מול מוסד ביטוח לאומי וזאת בין היתר תוך קידום חקיקה סוציאלית. בנוסף עו"ד טומשין כותב טור שבועי במוסף השבת של "גלובס".

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ענף הבניה והנדל"ן

  בשנים 2015-2016 ננקטו מספר צעדים רגולטוריים על ידי הממשלה והבנקים במטרה להשפיע על הביקוש וההיצע בענף. כך ננקטו צעדים מרסני ביקוש כלפי זוגות צעירים (העלאת הריבית על המשכנתאות מצד הבנקים) והן כלפי משקיעים (מצד הממשלה העלאת מס רכישה על דירות להשקעה והטלת מס על דירה שלישית). בצד ההיצע – הורחבה תכנית "מחיר למשתכן", במסגרתה הוחל שיווקן של עשרות אלפי יחידות דיור במחיר מופחת לזכאים.

  ענף הבניה והנדל"ן