נובה מכשירי מדידה בע"מ

בקרת תהליכים בתעשיית המוליכים למחצה, פתרונות מטרולוגיה (מדידה)

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1993
תחום: בקרת תהליכים בתעשיית המוליכים למחצה, פתרונות מטרולוגיה (מדידה)
כתובת: ת.ד 266 פארק ויצמן למדע, רחובות 7610201
טלפון: 073-2295600 
פקס: 08-9407776
אימייל: info@novameasuring.com
אתר החברה: http://www.novameasuring.com
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים בחברה

 • איתן אופנהיים

  איתן אופנהיים

  נשיא ומנכ"ל

  נובה מכשירי מדידה בע"מ

מנהלים בכירים

  דרור דויד CFO
  שי וולפינג CTO
  גבי וייסמן CBO
  שירי נדר Corp VP HR
  זוהר גיל Corp VP Marketing & BD
  גבי שרון Corp VP Operation
  מיכאל ריבסקי Corp VP R&D
  דב פרקש Corp SVP, BU Head
  גלין דייויס Corp SVP, BU Head
אייקון אודות

אודות נובה מכשירי מדידה בע"מ

נובה מכשירי מדידה בע"מ היא ספקית מובילה של פתרונות מדידה לבקרת תהליכים מתקדמת, בתעשיית המוליכים למחצה. מוצרי החברה פרוסים אצל יצרני השבבים המתקדמים הגדולים בעולם ומתאפיינים ביכולות מדידה חדשניות וביצועים מרשימים, המאפשרים בקרה יעילה לאורך כל שלבי הייצור של מוליכים למחצה. המטה הראשי של החברה ממוקם בישראל והוא פועל בשותפות עם יצרני מוליכים למחצה, באמצעות משרדיה השונים של החברה ברחבי העולם. לנובה חברות בת בבעלות מלאה בארה"ב, יפן, סין, טאיוואן, קוריאה וגרמניה.

למידע נוסף ראו www.novameasuring.com

היסטוריה

החברה הוקמה בשנת 1993. באפריל 2000, ביצעה נובה הנפקה ראשונית לציבור ומניותיה נרשמו למסחר בנאסד"ק. בשנת 2002 רשמה החברה את מניותיה למסחר בבורסה לניירות ערך בת"א. בשנת 2010, החברה השלימה בהצלחה הנפקה שניה לציבור בסך של כ- 17 מיליון דולר ארה"ב. בשנת 2015, רכשה נובה את ריוורה (ReVera Inc), חברה בבעלות פרטית מסנטה קלרה, קליפורניה, המפתחת ומייצרת פתרונות מדידה עצמאים בטכנולוגיית רנטגן לצורך בקרה ואפיון של חומרים ושכבות דקות עבור תעשיית המוליכים למחצה.

פתרונות טכנולוגיים חדשניים

החברה מפתחת מערכות מטרולוגיה חדשניות ורב-תחומיות, המשלבות חומרה אופטו-מכנית מורכבת עם אופטיקה מתקדמת ואלגוריתמים פורצי דרך. שילוב ייחודי זה מבטיח חדשנות מתמשכת המאפשרת בקרה יעילה של תהליכי הייצור לאורך כל מחזור הייצור של תעשיית המוליכים למחצה. פתרונות העלית של נובה בתחום המטרולוגיה מבוססים על טכנולוגיות מתקדמות במגוון תחומי התמחות, לרבות ספקטרופוטומטריה (SR), ספקטרוסקופייה פוטואלקטרית של קרני רנטגן (XPS), תוכנת מידול אופטי ומחשוב רב עוצמה. היצע המוצרים של נובה, המשלב חומרה בדיוק גבוה עם תוכנה פורצת דרך, תומך בתהליכי הפיתוח והייצור של השבבים המתקדמים ביותר בשוק המוליכים למחצה. בעזרת חדשנות טכנולוגית ומובילות בשוק המטרולוגיה, נובה מסייעת ליצרני השבבים לשפר את תהליכי הייצור, להגביר את תפוקת המוצרים ולקצר את זמן ההגעה לשוק.

בנוסף לכך, נובה עובדת בשותפות עם גופי הפיתוח של לקוחותיה ומוסדות אקדמיה ומחקר מובילים בעולם, במטרה לפתח יחד פתרונות חדשניים עבור בקרת תהליכי הייצור של הדורות המתקדמים של המעבדים והזיכרונות, כגון טרנזיסטורים וזיכרונות תלת ממדיים.

מוצרי החברה

היצע המוצרים של נובה כולל פלטפורמות מטרולוגיה משולבות ועצמאיות המתאימות למדידות גיאומטריות של ממדים קריטיים, הרכב חומרים ושכבות דקות לצורך בקרה של תהליך הייצור בדורות המתקדמים ביותר של המעבדים והזיכרונות בתעשיית המוליכים למחצה.

פתרונות מטרולוגיה אופטית

נובה מספקת מערכות מדידה מטרולוגיות אופטיות משולבות ועצמאיות, אשר בשילוב עם תוכנת המידול האופטי, מספקות יכולות מדידה ייחודיות עבור הדורות המתקדמים ביותר של יצור השבבים בתעשיית המוליכים למחצה. המערכות המשולבות של נובה, המחוברות ישירות למכונות הייצור של השבבים, משמשות לניטור ובקרה של תהליכי הייצור המתקדמים של מעבדים וזיכרונות בשלבי ה-CMP וה- Etch. המערכות מתאפיינות בתפוקה ואמינות גבוהים ומאפשרות הקטנת השונות בין השבבים המיוצרים על פרוסות הסיליקון השונות, בעזרת בקרת תהליכים מתקדמת (APC). נובה הינה הספקית המובילה בשוק מערכות המדידה המשולבות.

מערכות המדידה העצמאיות של נובה ממוקמות בסמיכות למכונות הייצור ומאפשרות מדידה מדגמית של פרוסות סיליקון המתקבלות משלבים שונים של תהליך הייצור. המערכות העצמאיות משמשות למדידות גיאומטריות מורכבות של ממדים קריטיים בפרוסות הסיליקון כגון רוחב, עומק ופרופיל בדיוק הגבוה ביותר ונמצאות בשימוש בשלבים שונים בתהליך הייצור כגון Photolithographyי, Etch ,CMP ו- Deposition בדורות הטכנולוגיים המתקדמים ביותר.

פתרונות תוכנה למידול

NovaMARS הינה פלטפורמת המידול פורצת הדרך של נובה, המספקת ביצועים מיטביים בזמן פיתוח פתרון המדידה (Time-To-Solution) ודיוק מרבי עבור מדידות של מבני תלת-ממד מורכבים ביותר, דוגמת תאי זיכרון 3D-NAND וטרנזיסטורים מסוג FinFET. תוכנת המידול NovaMARS תומכת במטרולוגיה היברידית, המשלבת מידע ממערכות מדידה נוספות כגון CD SEM ו- X-Ray לשיפור הביצועים המטרולוגיים. יכולת מתקדמת זו, יחד עם אלמנטים מטרולוגיים הוליסטיים נוספים הקיימים בתוכנת NovaMARS מספקים את הפתרון האלגוריתמי המקיף ביותר כיום לפיתוח אפליקציות במטרולוגיה אופטית מתקדמת.

פתרונות מטרולוגיה לחומרים ושכבות דקות

פלטפורמת המטרולוגיה העצמאית של נובה למדידת הרכב חומרים ושכבות דקות משתמשת בטכנולוגיות רנטגן מסוג ספקטרוסקופיה פוטואלקטרית של קרני רנטגן (XPS) ופלואורסנצית רנטגן (XRF), ומצטיינת ביכולות מדידה גבוהות ואוטומציה מלאה המאפשרות מדידת הרכב החומרים ועובי שכבות דקות בשלבי הייצור הקריטיים ביותר של יצור מעבדים וזיכרונות מתקדמים בתעשיית המוליכים למחצה.

קשרי קהילה

נובה גאה לקחת חלק בבניית קהילה טובה וחזקה יותר, דרך פרויקטים של חונכות והוראה, במסגרת ארגונים ללא מטרת רווח. האסטרטגיה הקהילתית של נובה בנויה סביב קידום סקרנות וידע מדעי בקרב צעירים. החברה פועלת בשותפות עם מספר ארגונים ומשקיעה עמם זמן ומשאבים במספר תכניות ייחודיות, כגון הוראת רובוטיקה ולגו לילדים מעוטי יכולת.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • יתרונות הגישור בסכסוכים עסקיים ומשפחתיים

  בעוד ההתדיינות בבתי המשפט אורכת זמן, עולה כסף רב ותוצאותיה אינן וודאיות, הליך הגישור מאפשר לצדדים לפתור את הסכסוך במהירות, תוך חיסכון ניכר בעלויות ושמירת סודיות

  יתרונות הגישור בסכסוכים עסקיים ומשפחתיים

 • האם שיטת ההתמחות תשפיע על הקריירה שלכם?

  המרוץ אחר מקום ההתמחות של הסטודנטים למשפטים החל השבוע. גם השנה הסטודנטים משקיעים הרבה מאד מאמצים בבחירת המשרד בו יתמחו: קוראים חומר, מסיירים במשרדים, משוחחים עם עורכי דין, נפגשים עם מתמחים. מה באמת חשוב לבחור במשרד המתאים.

  האם שיטת ההתמחות תשפיע על הקריירה שלכם?

 • פורום DUN'S 100: "שנת 2017 תהיה לא פחות מאתגרת מ–2016"

  הנוכחים בפורום DUN'S 100 הסכימו על כך ש-2016 הייתה שנה של אי-ודאות גדולה בשווקים, שרק צפויה להתגבר ■ יו"ר רשות ני"ע האוזר התייחס לשינוי מבנה הבעלות על הבורסה

  פורום DUN'S 100: "שנת 2017 תהיה לא פחות מאתגרת מ–2016"

 • על מגמות שנת 2016 בתעשיית ההון סיכון הישראלית

  שנת 2016 מסתמנת כאחת השנים הברוכות שידע ההיי-טק הישראלי בשני העשורים האחרונים. הברכה המשתקפת בהיקפי הכספים העצומים שהושקעו בחברות טכנולוגיה מקומיות, מביאה עמה שינוי בחלק מהלכי הרוח להם הורגלנו בעסקאות הון סיכון מקומיות. היא גם מסייעת להגברת השפעתן של מגמות המאפיינות את שוק הון הסיכון האמריקאי על השוק הישראלי.

  על מגמות שנת 2016 בתעשיית ההון סיכון הישראלית