נכסים ובניין

ניהול, רכישה, השכרה, ייזום, תכנון, שיווק ובנייה של נכסים מניבים בארץ ובחו"ל. ייזום, תכנון, שיווק והקמה של שכונות מגורים איכותיות בישראל

נכסים ובניין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1961
תחום: ניהול, רכישה, השכרה, ייזום, תכנון, שיווק ובנייה של נכסים מניבים בארץ ובחו"ל. ייזום, תכנון, שיווק והקמה של שכונות מגורים איכותיות בישראל
כתובת: מגדל ToHa, רח' יגאל אלון 114, תל אביב 6744130
טלפון: 03-5672777
פקס: 03-5672776
אתר החברה: http://www.pbc.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אלחנדרו אלשטיין, נכסים ובניין

  אלחנדרו אלשטיין

  ס. יו"ר הדירקטוריון

  נכסים ובניין

  לפרופיל המלא

  אלחנדרו אלשטיין
 • אדוארדו אלשטיין, נכסים ובניין

  אדוארדו אלשטיין

  יו”ר הדירקטוריון ומ"מ מנכ"ל

  נכסים ובניין

  לפרופיל המלא

  אדוארדו אלשטיין

מנהלים בכירים

  אורן הילינגר סמנכ"ל כספים
  אלי אלפנט מנכ"ל PBC USA
  אבי רוזן מנכ"ל נוה גד
  ענת שני יועצת משפטית
  אבי יעקובוביץ' מנכ"ל גב-ים
  זיו שחורי מנכ"ל ישפרו
  ישראל סנדלר מנכ"ל מהדרין
אייקון אודות

אודות נכסים ובניין

החברה האם: חברת השקעות דיסקונט בע"מ מקבוצת אי די בי

נכסים ובניין מקבוצת IDB, הינה מחברות הנדל"ן הגדולות והמובילות בישראל. הוקמה בשנת 1961 ופועלת בתחום הנכסים המניבים והמגורים בישראל ובחו"ל. פעילות הליבה של נכסים ובניין הינה הנכסים המניבים והיא פועלת בתחום זה בישראל ובארה"ב.

לנכסים ובניין נכסים מניבים בישראל בהיקף של כ-1,235,000 מ"ר ונכסים מניבים בחו"ל שהעיקרי שבהם הוא מגדל HSBC בשדרה החמישית בניו יורק בהיקף של כ-80,000 מ"ר. כמו כן, לחברה ביחד עם אי די בי, פרויקט בלאס וגאס בהיקף של כ-62,000 מ"ר - Tivoli.

בנוסף, עוסקת נכסים ובניין בייזום, תכנון, שיווק ובנייה של שכונות מגורים איכותיות ומקדמת פרויקטים גדולים של התחדשות עירונית. 

בורסה לניירות ערך

משנת 1963, נסחרות מניותיה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. מניותיהן של שתיים מחברות הבת שלה, חברת גב-ים לקרקעות בע"מ ומהדרין בע"מ, נסחרות אף הן בבורסה לניירות ערך בתל אביב. לחברת ישפרו שהינה בבעלות מלאה, אגרות חוב הנסחרות בבורסה לניירות ערך בת"א. 

איתנות פיננסית לאורך זמן

לנכסים ובניין איתנות ויציבות פיננסית לאורך זמן אשר באות לידי ביטוי: בהון עצמי של כ-4.0 מיליארד ₪ (מיוחס לבעלי המניות 2.0 מיליארד ₪), יתרות נזילות של כ-3.2 מיליארד ₪, נדל"ן להשקעה בהיקף של כ-12.1 מיליארד ₪, הכנסות משכ"ד שנתיות של כ-909 מיליון ₪ (נתונים ליום 31.12.2018).

יתרותיה הנזילות ותזרים המזומנים השוטף אותם היא מייצרת מאפשרות לה להמשיך לצמוח בארץ ובעולם בהתאם לאסטרטגיה ארוכת הטווח של צמיחה תוך שמירה על איתנות פיננסית. 

נכסים מניבים בישראל - יציבות לאורך זמן

לנכסים ובניין יכולת ייזום, תכנון, פיתוח, הקמה, השכרה וניהול של נכסים מניבים. לנכסים ובניין כ-1,235,000 מ"ר שטחים מניבים בישראל עם שיעורי תפוסה יציבים של כ-97%. 

הפעילות כוללת: פארקי הייטק ותעשייה, בנייני משרדים, מרכזים מסחריים, מבנים לתעשייה, לוגיסטיקה ושטחי אחסנה, ביניהם: פארק מתם, קניון קריית אונו, ישפרו סנטר מודיעין, מרכז גב-ים בהרצליה, מתחם אפל, מגדל ToHa בתל אביב, ישפרו פלאנט – מתחם בילוי, סרטים וקניות בבאר שבע ואחרים. בנוסף, עוסקת נכסים ובניין בתכנון, שיווק ובנייה של פרויקטים בהיקף של כ-154,000 מ"ר. פרויקטים אלו יהוו את הצמיחה העתידית שלה ויגדילו את ההכנסות משכ"ד בעתיד. בין הפרויקטים שבבנייה: בניין נוסף בפארק מתם חיפה ובניין רביעי בפארק ההייטק בבאר שבע. לנכסים ובניין עתודות קרקע נוספות בהיקף של כ-643,000 מ"ר זכויות בנייה באזורי ביקוש לבנייה עתידית בהתאם לביקושים.

בניית שכונות איכות בישראל

נכסים ובניין מתמחה בייזום, תכנון, פיתוח והקמה של שכונות מגורים איכותיות המייצרות אזורי ביקוש. השכונות נבנות כמכלול ייחודי של "פארק מגורים" הכולל מרכיבים שונים של פיתוח סביבתי מלא ושירותים קהילתיים נלווים כגון: גנים ציבוריים רחבים, גני ילדים, שבילים, מדרכות ומגרשי חניה. 

בין הפרויקטים: פארק שאול כפר סבא, מרום נוה פ"ת, רחובות שלי ברחובות, מרום נוה בשדרה בחולון, מגדל נוה נוף היוקרתי בבת-ים, כרכור, נווה אביבים בנתניה, Open Valley בבאר שבע ורבים אחרים. לסוף 2018 נכסים ובניין משווקת ובונה כ-730 יח"ד מתוכן נמכרו כ-540 יח"ד. בשנת 2018 מכרה הקבוצה כ-220 יחידות דיור. הכנסות החברה מתחום המגורים לשנת 2018 הסתכמו בכ-400 מיליון ₪.

בנוסף, מקדמת נכסים ובניין שני פרויקטים גדולים וייחודיים בתחום ההתחדשות העירונית (פינוי בינוי): דפנה ארלוזורוב בת"א (1,230 יח"ד מתוכן 402 יח"ד לדיירים הקיימים) ונחלת יהודה בראשל"צ (כ-800 יח"ד מתוכן 214 יח"ד לדיירים הקיימים). 

פעילות בינלאומית

נכסים ובניין פועלת בחו"ל בעיקר בארה"ב. 

הפרויקטים העיקריים:
מגדל HSBC - ממוקם בשדרה החמישית בלב מנהטן ניו יורק, בהיקף של כ-80,000 מ"ר, מושכר בהיקף של 100% לשוכרים איכותיים כגון: בנק Man Group ,Baker McKenzie ,HSBC ועוד, לתקופות ארוכות של 10 שנים ומעלה.

עם הארכת תקופת השכירות של בנק HSBC בחמש שנים נוספות עד לשנת 2025 יגדל היקף הכנסות שכ"ד לשנה ויעמוד הח מ-2020 על 72 מ' $.

TIVOLI - ל-IDBG (חברה משותפת לנכסים ובניין-50%, ואידיבי), מרכז מסחרי ומשרדים בלאס וגאס ארה"ב. היקף הפרויקט כ-62,000 מ"ר. מחציתו משרדים ומחציתו Lifestyle ומסחר. מושכר בהיקף של 73%.

בין השוכרים במשרדים: בנקים, משרדי עו"ד, מרפאות ועוד. בין השוכרים במסחר: RH - שוכר עוגן משמעותי שהינו מותג מוביל בארה"ב בתחום עיצוב הבית, מסעדות, חנויות אופנה ועוד. 

תחום החקלאות

נכסים ובניין מחזיקה 45% מחברת מהדרין שהינה היצואנית המובילה בישראל של פרי הדר. כמו כן עוסקת מהדרין במגוון פעילויות בענף החקלאות לרבות עיבוד פירות וירקות, שירותי אריזה וקירור, אחסנה ושיווק. למהדרין קרקעות בחכירה בהיקף של כ-10 אלף דונם.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • בקרוב: עלייה חדה במחירי הדיור

  הקבלנים נאבקים ברגולציה מטורפת, לפי הערכת שמאים הפרויקטים עולים הרבה יותר - למרות הפרסומים על בלימה ואף ירידה קלה במחירי הדיור, בעקבות שורה של מרכיבים ותהליכים בענף הבנייה מחירי הדירות יעלו בוודאות

  בקרוב: עלייה חדה במחירי הדיור

 • מהם "דמי שימוש ראויים"?

  מהם "דמי שימוש ראויים"?

 • "מה שמניע אותי ואת הצוות במשרד זו הזכות לשנות חיים של אנשים"

  על רקע פרסום דירוג נישות עורכי הדין של DUN'S 100 לשנת 2020, שוחחנו עם עו"ד ונוטריון זיו גרומן, מעו"ד המובילים בתחום ההתחדשות העירונית, והבעלים ומייסד של 'גרומן ושות' משרד עו"ד. אילו שינויים קרו בשנה החולפת בתחום ההתחדשות העירונית ואלו צפויים בשנת 2020 על רקע התפרצות נגיף הקורונה? כיצד נראה יום בחייו של עו"ד בתחום ההתחדשות העירונית ואילו תכונות נדרשות כדי להפוך לעו"ד מוביל בתחום? ומדוע חשוב להיות מדורג בדירוג DUN'S 100? הפודקאסט של זיו

  "מה שמניע אותי ואת הצוות במשרד זו הזכות לשנות חיים של אנשים"

 • אסטרטגיית היציאה של האדריכלים

  רגע לפני פרסום דירוג משרדי האדריכלות של DUN'S 100 (יום א', 3.5.20), קיימנו ראיון עם כמה מראשי המשרדים המובילים בישראל שמסבירים כיצד משבר הקורונה השפיע וישפיע על הענף, מפרטים מה הם המפתחות להצלחה בתחום האדריכלות, ומה לדעתם יפתור את מצוקת הדיור. ספוילר: לראשונה מאז שנת 2013 ישנו שינוי בדירוג 'החמישייה הראשונה' – מילוסלבסקי אדריכלים - נכנס לרשימת חמשת המשרדים המובילים של הדירוג

  אסטרטגיית היציאה של האדריכלים