עיריית הוד השרון

שירותים עירוניים

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: נוסדה כמועצה מקומית בנובמבר 1964 עם איחודן של ארבע מושבות שכנות - רמתיים, כפר הדר, רמת הדר ומגדיאל, הוכרזה כעיר במאי 1990, ומאז הפכה לעיר גדולה, מודרנית ושוקקת החיים.
תחום: שירותים עירוניים
כתובת: רח' בן גמלא 28, הוד השרון
טלפון: 09-7759588
אתר החברה: http://www.hod-hasharon.muni.il
Facebook: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • חי אדיב, עיריית הוד השרון

  חי אדיב

  ראש העיר

  עיריית הוד השרון

  לפרופיל המלא

  חי אדיב
אייקון אודות

אודות עיריית הוד השרון

הוד השרון: רשות איתנה עם תוכנית מתאר מאושרת. לראשונה בהוד השרון, אושרה תוכנית מתאר המסדירה את הפיתוח העירוני העתידי, כאשר העיר שמה דגש על פיתוח הקהילה והטבע ובלב התוכנית – העצמת מרחבי הטבע והפנאי הקיימים בעיר לצד הקמת שטחים ירוקים, פארקים, שימור אתרים, נחלים ומסלולי אופניים בשילוב בנייה משולבת ומדורגת. במקביל, הוכרזה העיר על ידי שר הפנים כרשות איתנה ובכך הצטרפה לפורום 15 הרשויות החזקות, להן תוכנית מתאר שאושרה על ידי וועדות התכנון. תוכנית המתאר של העיר מסדירה את התכנון והפיתוח העירוני העתידי לדורות הבאים ומיועדת למימוש בשלבים לאורך 30-40 השנים הבאות תוך התאמת קצב הפיתוח העירוני להקמתם של תשתיות לאומיות נדרשות. 

קהילה וטבע במרכז

העיר הצעירה הוד השרון נהנית מידי שנה מהגירה חיובית של כ-500 משפחות חדשות המבקשות לקבוע בה את ביתן, בין היתר הודות למערכת החינוך העירונית המצטיינת הזוכה מידי שנה להישגים מובילים ברמה הלאומית ובינ"ל דוגמת דרוגה בצמרת הארצית בזכאות לבגרות ובצמרת הארצית בגיוס לצה"ל. הרצף החינוכי העירוני מתחיל כבר בגילאי 3 חודשים במעונות היום העירוניים ונמשך עד לסיום התיכון תוך הפעלת מסגרות צהרונים מובילות בגני הילדים ובבתי הספר, כך שהורי העיר זוכים למעטפת שירותים חינוכיים מקיפה המאפשרת חיסכון משמעותי בהוצאות משק הבית והפעלתם של מגוון פרויקטים חדשניים: עיר מקוונת אקדמיה, ייחודיות ביה"ס, עיר כמרחב למידה, חברה, קיימות ועוד. 

מתכננים לטווח רחוק

לאור הגידול התמידי באוכלוסיית העיר והפיכתה של הוד השרון בעשור האחרון לאחת הערים המבוקשות והמובילות בישראל, יזמה העירייה, בהנחייתו של ראש העיר, חי אדיב את יצירתה של תוכנית המתאר לעיר, המהווה תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח 2050 לעתיד. יצירתה של התוכנית החל בהליכי שיתוף ציבור נרחבים אשר נמשכו כ-3 שנים בהשתתפות מאות מתושבי העיר ובמסגרתם נוצרה תוכנית האב שתורגמה למסמכים הסטטוטריים המהווים את תוכנית המתאר, על ידי צוות התכנון העירוני, שורת יועצים חיצוניים בכל תחומי החיים ובשיתוף משרדי הממשלה השונים וועדות התכנון. מטרותיה של תוכנית המתאר הינן שיפור פני העיר, מבחינת משאבי הטבע, התעסוקה, התשתיות, התחבורה והבניה בה. 

חזון ייחודי ופורץ דרך: טבע עירוני

חזון זה בא לידי ביטוי בתוכנית המתאר של הוד השרון: השטחים הירוקים בעיר עתידים לגדול מ-15,000 מ"ר ל-32,000 מ"ר. ל-60 הפארקים והגינות השכונתיות הקיימים כיום, יתווספו, במסגרת תוכנית המתאר, רשת של שישה פארקים גדולים בשטח של כולל של 600 דונמים, שייצרו רצף ירוק במרכזה של העיר. רצף הפארקים יעמוד לצד פארק רחב היקף בשטח של 1400 דונמים בדרום - מערב העיר.

הפארק כולל כבר היום 200 דונמים ראשונים ובהם מתחמי נופש ופנאי מגוונים, שני אגני אחו-לח בהיקף של כ-40 דונמים ואגם אקולוגי בהיקף של כ-30 דונמים המהווים יחדיו חלק ממערכת עירונית מובילה וייחודית מסוגה לטיהור והשבת מים הזורמים ממכון הטיהור של העיר. בחודש מאי 2018 אף זכה הפארק במקום הראשון בתחרות אות העיצוב הישראלי הודות למערכת האקולוגית רחבת ההיקף שאת הקמתה יזמה העירייה בהתאם להנחייתו של ראש העיר, חי אדיב וסביבה הוקם פארק הוד השרון החדש, הוא הפארק האקולוגי הגדול במדינה המהווה ריאה ירוקה רחבת היקף לתושבי העיר והאזור כולו היום ולדורות הבאים.

תוכנית המתאר של הוד השרון כוללת גם את פרויקט החייאת נחלים במרחב העירוני וביישובים הסמוכים לעיר. כמו גם, שימורה של רצועה ירוקה ברוחב של כ-100 מטרים לכל אורכם. לצד שטחי הטבע הירוק יסללו 50 ק"מ של שבילי אופניים המקשרים בין כל חלקי העיר, מרכזי התרבות, הציבור, החינוך והפנאי ובהמשך יקשרו גם למרכזי התעסוקה והמסחר הקיימים של העיר ושני מרכזים אזוריים חדשים המיועדים להקמה במסגרת תוכנית המתאר כחלק מהליך יצירתו של מנוף כלכלי מוביל לעיר, מהלך אשר יביא ליצירת מקומות עבודה ולהעצמה כלכלית, יבטיח את יציבותה וחוסנה של הוד השרון כמו גם את איכות השירותים לתושביה. 

הוד השרון: רשות איתנה

חוסן פיננסי עירוני זה, זכה להכרה על ידי שר הפנים אשר הסמיך את העיר הוד השרון כאחת מ-25 הרשויות האיתנות במדינת ישראל. הסמכה זו כרשות איתנה ניתנת לרשות העומדת בקריטריונים של עצמאות וחוסן, אינה מקבלת מענק איזון, נטולת גירעון שוטף ועומדת במספר קריטריונים נוספים הנוגעים לאופן התנהלות שוטף.

תוכנית המתאר של הוד השרון מציגה מגוון פתרונות תחבורתיים אסטרטגיים הכוללים בניית מחלפים, יציאות נוספות לכבישים 4, 531 ו-40 ונתיב תחבורה ציבורית, "מהיר בעיר", לאורכה של דרך רמתיים, רחובה הראשי של הוד השרון. במסגרת התוכנית הקמת תשתיות התחבורה הלאומיות מותאמות ומחייבות את משרדי הממשלה כאשר התוכנית מגדירה גם את שלביות הבניה בעיר, בהתאם לקצב פיתוח תשתיות נדרשות אלו.

התוכנית מעניקה מסגרת בנייה נכונה המשולבת עם שיפור התשתיות ושטחי הטבע. בשיטת בנייה הדרגתית תוך שמירה על האופי של הוד השרון כעיר ירוקה, יתווספו בטווח של כ-50 שנים כ-26 אלף יחידות דיור, תוך שמירה על הרף המינימאלי המוגדר בתוכנית המתאר הארצית (תמ"א) 35 והוא 14 יחידות דיור בלבד לדונם, לעומת רף מקסימלי העומד על 27 יח"ד, כך שצפיפות המגורים בעיר תישאר מהנמוכות ביותר במרכז הארץ גם בשנים הבאות.

10,000 יחידות מתוכן מאושרות וייבנו בעשרים השנים הבאות. כ-8,500 מתוכן הן יחידות דיור המיועדות לביצוע במסגרת הליכי התחדשות עירונית ויתר יחידות הדיור מוגדרות בתוכנית כיחידות לדורות הבאים ובמילים אחרות, תוכנית המתאר מבטיחה את איכות החיים של תושבי הוד השרון, היום ולדורות הבאים תוך יישום המחויבות הציבורית לשמירה על אופייה של העיר והבטחת אופק מגורים לדורות הבאים לצד העצמת מרחבי הטבע, הנופש והפנאי ברחבי העיר.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ענף הבניה והנדל"ן

  בשנים 2015-2016 ננקטו מספר צעדים רגולטוריים על ידי הממשלה והבנקים במטרה להשפיע על הביקוש וההיצע בענף. כך ננקטו צעדים מרסני ביקוש כלפי זוגות צעירים (העלאת הריבית על המשכנתאות מצד הבנקים) והן כלפי משקיעים (מצד הממשלה העלאת מס רכישה על דירות להשקעה והטלת מס על דירה שלישית). בצד ההיצע – הורחבה תכנית "מחיר למשתכן", במסגרתה הוחל שיווקן של עשרות אלפי יחידות דיור במחיר מופחת לזכאים.

  ענף הבניה והנדל"ן

 • ה"מחיר" של תובענות ייצוגיות בגין תחושות שליליות – פיצוי שרירותי

  ה"מחיר" של תובענות ייצוגיות בגין תחושות שליליות – פיצוי שרירותי

 • לשון הרע במערכת הבחירות הקרבה לרשויות המקומיות

  בבחירות לרשויות המקומיות בישראל שתתקיימנה ביום 30.10.18, יעמדו לבחירה מועצות העירייה, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות, וכמובן ראשים של אלו. בדרך כלל מדובר בבחירות סוערות, מלאות השמצות הדדיות ולעיתים אף מלוות ב"קמפיינים" שליליים בתקשורת, שמטרתן לשנות את דעת הבוחר ולהוביל לבחירת היריב המתחרה.

  לשון הרע במערכת הבחירות הקרבה לרשויות המקומיות

 • גירושין: כיצד פסיקת מזונות משותפים מיושמת בשטח?

  לא מכבר פסק ביהמ"ש העליון כי הטלת מזונות על האב בשל מינו מהווה אפלייה על רקע מגדרי | בעקבות התקדים, עו"ד רות דיין מסבירה מהם הפרמטרים שיש להביא בחשבון בקביעת גובה התשלום לילדים

  גירושין: כיצד פסיקת מזונות משותפים מיושמת בשטח?