עיריית טבריה

שירותים עירוניים

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 18 לספירה
תחום: שירותים עירוניים
כתובת: רח' טבור הארץ, ת.ד. 508 מיקוד 1410501
טלפון: 04-6739546
פקס: 04-6739638
אימייל: ilano@tiberias.muni.il
אתר החברה: http://www.tiberias.muni.il
Facebook: לחץ לצפייה
Twitter: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים בחברה

 • יוסי בן דוד

  יוסי בן דוד

  ראש העיר

  עיריית טבריה

  לפרופיל המלא

  יוסי בן דוד
אייקון אודות

אודות עיריית טבריה

טבריה, העיר המחוז הצפונית, היחידה ששוכנת לחופה של הכנרת, מונה 48,134 תושבים, משתרעת על שטח של 15,392 דונם ובעלת היסטוריה ומורשת של למעלה מ-2000 שנה. טבריה הינה מרכז תיירות חשוב המבוסס על קרבתה לכנרת וחשיבותה הדתית ליהדות ולנצרות. העיר נוסדה בשנת 20 לספירה על ידי הורדוס אנטיפס ונקראה על שמו של הקיסר הרומי טיבריוס.

על פי הברית החדשה, פעל ישו באזור צפון הכנרת, והעיר הפכה למרכז לצליינות. בהיסטוריה היהודית, טבריה נחשבת לאחת מארבע ערי הקודש. ההיסטוריה והאירועים שנרקמו באזור הקנו לאגם הלאומי ולעיר טבריה חשיבות רבה ברמה הבינלאומית, והאתרים הקדושים והייחודיים משמשים מקום עלייה לרגל לרבבות מבקרים ומטיילים, ומוקד משיכה לתיירות ספורט ונופש.

טבריה - האוצר הלאומי

העיר טבריה ממוקמת על אוצר ארכיאולוגי לא מנוצל, אשר חשיפתו ושיקומו יהפכו אותה לאתר תיירות עולמי שיהווה מנוף ומנוע צמיחה לכלכלת התיירות, הבילוי והפנאי, ואשר ישמש כאטרקציה תיירותית מן המעלה הראשונה. פרויקט הדגל הינו הפארק הארכיאולוגי הכולל: עיר עתיקה הכוללת חנויות, בתי מרחצאות, שרידי בתי כנסת מהמאה ה-8 הכולל רצפות פסיפס, בתי מדרש, שער עיר, נמל ועוד. במרכז הפארק קארדו ותיאטרון רומי גדול ומפואר, בדומה לאלה הקיימים בקיסריה ובית שאן, המונה כ-5000 מושבים והצופה אל נוף הכנרת והרי הגולן והצפון. פארק זה ישמש לאירוח מופעים ואירועי תרבות באוויר הנקי ובאווירה אותם יש רק בטבריה לחוף הכנרת. חצר היהודים הינה מתחם הממוקם בלב המדרחוב ובו נמצאים בתי כנסת, חלקם פעילים, כמו בית הכנסת העתיק (תקצ"ז-1836). מתחם דונה גרציה, המצוי בצפון מערב העיר העתיקה של טבריה, כולל מספר אתרים היסטוריים.

פיתוח ותשתיות, תחבורה ודיור

לפי דברי ראש העיר טבריה, יוסי בן דוד, "העיר טבריה נמצאת בתנופת פיתוח ובניה בקצב שמקביל ל-15 השנה האחרונות. ההשקעה מתבצעת לא רק בשכונות החדשות אלא גם בשכונות הוותיקות. אנו ממשיכים להשקיע בתשתיות, בסלילת כבישים חדשים, כיכרות, החלפת מערך התאורה בעיר לתאורת לד חדשה. תנופת הפיתוח כוללת גם הקמת בתי מלון חדשים, פיתוח רצועות חוף ציבוריות ופרוייקטים נוספים בתחום אזורי התיירות".

וועדת השרים לענייני טבריה קבעה כי כחלק מחגיגות ה-2000 להיווסדה של העיר טבריה, יוקצו לעיר למעלה מ-150 מיליון ₪ שיושקעו בפרויקטים מגוונים. בנוסף, תושבי טבריה זוכים להטבת מס בשיעור של 7% מינואר 2016. בשנים האחרונות פיתוח התשתית התחבורתית בטבריה הואץ משמעותית וכיום, לאחר פתיחת מחלף גולני ומחלף המוביל, ייבנה ציר מרכזי אשר יחבר בין כביש 90 לכביש 77. פרוייקטי התחבורה הבולטים מן השנה האחרונה כוללים את סלילת דרך אריאל שרון – (כביש 438), סלילת כביש 9 וכביש 3, סלילת כביש מס' 1, סלילת כיכרות, ריבודי כבישים רבים, וההתחברות לתשתית הרכבות הצפוי בשנת 2025.

התשואה לדירות בהשקעה בטבריה בין הגבוהות בארץ בין 6-9 אחוזים בהתאמה, וע"פ נתוני השמאים צפויים מחירי הדירות בטבריה לזנק בשיעור של בין 8-12%.

העיר בתנופת בנייה אדירה שלא היתה קיימת מעולם, ונמצאת לקראת ביצוע הסכם גג בהיקף של 7000 יחידות דיור מול משרדי האוצר והשיכון ומק"י. העיר, הנהנת מהגירה חיובית, פועלת רבות בתחום הדיור, ובין היתר שלוש שכונות חדשות נמצאות כבר בשלבי עבודות פיתוח ושיווק, והן מיכאל אנג'לו כנרת - יער צבי – 32 מגרשים לבנייה צמודת קרקע ו-10 בניינים, סה"כ 176 יח"ד, שכונת חורשת האקליפטוס – 150 יחידות צמודות קרקע ושכונת "מול ארבל" – 431 יח"ד, מתוכם 88 צמודות קרקע כמו כן השכונה כוללת מתווה של מחיר למשתכן. בנוסף, שכונת "מצפה רקת" נמצאת בשלב טרום עבודות פיתוח כ-100 יח"ד, שכונת מורדות ואדי רקת עם 1000 יח"ד הכוללת מתווה של מחיר למשתכן, שכונת הרקפות עם 500 יח"ד, שכונת מורדות טבריה ב' עם כ-1100 יח"ד ושכונת "טבריה המושבה" עם 1960 יחידות דיור כאשר 700 מתוכן יהיו צמודות קרקע, השכונה נמצאת בתהליכי תכנון מתקדמים ואף היא כוללת מתווה של מחיר למשתכן. בעיר נבנית כיום קריית ספורט שתכלול אצטדיון כדורגל עם 5000 מקומות, מקורה, אולם כדורסל ומרכז קונגרסים, מגרש אימונים, מגרש אתלטיקה, בריכה אולימפית, מגרשי טניס וסקווש ומגרשי חניה, עלות הקמה משוערכת 120 מלש"ח.

פארק אדליס – גינת אגוז - בטבריה עלית צמוד למתנ"ס פירסט מוקם בימים אלה פארק ענק לרווחת התושבים, פארק גינת אגוז, עם מדשאות ענקיות, בריכות השתקפות, מפלים, פינות ישיבה, מתקני משחקים והצללות, אמפי גדול למופעים ועוד.

בנוסף, העיר שוקדת על ביצוע עבודות בינוי וחיזוק מבנים ובתי ספר במסגרת תמ״א 38, לאחרונה נחנכו בריכה עירונית מרשימה. נבנה גם בית יד לבנים חדש, הכולל מרכז אומנויות ואולם סימנטק מפואר, אולם זיכרון, ואמפי להופעות.

חינוך

מערכת החינוך העירונית, המשרתת בנאמנות מידי יום כ-10,884 תלמידים, נהנית מהשקעה רבה מתוך חתירה למצוינות בחינוך. מערכת החינוך הפורמאלית כוללת: 88 כיתות גן, 17 בתי ספר יסודיים, 4 חטיבות ביניים, 4 בתי ספר תיכוניים, בית ספר לחינוך מיוחד, 3 מוסדות להכשרה מקצועית ובית ספר ימי. כמו כן שותפה העיר טבריה למכללה האקדמית כנרת. בעיר מופעלות תוכניות חינוכיות משלימות לשיפור ההישגים הלימודיים בשיתוף סטודנטים כגון: אדליס, עזריאלי, שחמט, נשרים צעירים, עתידים וקדם עתידים. בעיר פועלות גם שתי מכינות קדם צבאיות: "מעשה בגליל" ו"קול עמי".

תעסוקה

העיר טבריה מפעילה מערך הטבות עירוניות וממשלתיות אשר מעודדות הקמת מפעלים חדשים וחיזוק מפעלים קיימים. בטבריה עתידה לקום קריית הייטק על פני שטח כללי ומעטפת של 164.000 מ"ר, כאשר השטח העיקרי יעמוד על 64.000 מ"ר. תעשיית התיירות המפותחת הינה מקור תעסוקה מרכזי בעיר. אל אזור התעשייה הוותיק של טבריה נוסף אזור תעשייה וכן "פארק התעשייה קדמת גליל" בו שותפה עיריית טבריה עם רשויות נוספות. ישנה ירידה משמעותית בקרב דורשי העבודה בטבריה ואחוז המובטלים עומד כיום על 6.6% בלבד.

תיירות, תרבות ופנאי

טבריה היא בין הערים המובילות בארץ בתיירות פנים, עם בתי מלון חדישים על שפת הכנרת. בעיר פועלים כ-34 בתי מלון, בהם מלונות בוטיק מפוארים לצד אכסניות נוער, ממוצע לינות של 2.4 מיליון לינות לשנה, ושאיפה להגיע ל-3 מיליון. בימים אלה נבנים 3 בתי מלון חדשים, ומתוכננת בנייה של עוד 3 בתי מלון נוספים. כמו כן מתבצעת תוספת בניית חדרים למלונות קיימים, סה״כ תוספת של 1000 חדרים ל-4300 הקיימים. מתוכננת אף בניית אזור מלונאי חדש עם 8 מלונות ריזורט ופיתוח רצועת חוף הדקל בכניסה הצפונית עם טיילת חדשה לאורכה על פני שטח כולל של 133.000 מ"ר.

מפעלי התרבות העירוניים כוללים 7 מרכזים קהילתיים להעשרת תרבות הפנאי, היכל התרבות "יד שטרית" - בית תרבות רב תחומי המאגד אולם תיאטרון וקולנוע, ספרייה מרכזית ועוד, המרכז לאמנויות הבמה סינמטק טבריה, בית תזמורת עירוני - "קונסרבטוריון וויצו טבריה" ומרכז לאומנויות הבמה – "בימת העיר " ובית יד לבנים", מתנ"ס פירסט, ובית גינסבורג.

אירוע הספורט הבולט בעיר הוא מרתון הכנרת המכונה גם "מרתון טבריה הבינלאומי", שיחגוג השנה 40 שנה להיווסדו.

בשנה האחרונה התווספה לעיר אטרקציה ייחודית: פארק המים הצף הראשון בישראל בחוף גנים בטבריה.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • הצמיחה הטכנולוגית הבאה תבוא מהנגב

  בנגב צומח היום אקו-סיסטם טכנולוגי חזק ומשמעותי בו מעורבים האקדמיה, התעשייה וצה"ל, אשר לצד חממות, מאיצים וחללי עבודה, יוצרים את התשתית לביסוסה של קהילה טכנולוגית בנגב, על-פי מודל עמק הסיליקון בארה"ב

  הצמיחה הטכנולוגית הבאה תבוא מהנגב

 • DUN'S 100: מי הן זירות המסחר המובילות בשוק הישראלי?

  דירוג 100 Dun's של דן אנד ברדסטריט מדרג וממפה את זירות המסחר הממוחשב | במקום הראשון בדירוג המסתמך בעיקר על גודל וותק נמצאת חברת ATRADE

  DUN'S 100: מי הן זירות המסחר המובילות בשוק הישראלי?

 • יתרונות הגישור בסכסוכים עסקיים ומשפחתיים

  בעוד ההתדיינות בבתי המשפט אורכת זמן, עולה כסף רב ותוצאותיה אינן וודאיות, הליך הגישור מאפשר לצדדים לפתור את הסכסוך במהירות, תוך חיסכון ניכר בעלויות ושמירת סודיות

  יתרונות הגישור בסכסוכים עסקיים ומשפחתיים

 • חישוב שווי השימוש ברכב– נוסחת חישוב או חזקה הניתנת לסתירה

  השאלה כיצד לחשב את שווי טובת ההנאה הצומחת לעובד מרכב הצמוד לעובד שמעבידו מעמיד לרשותו לצורך עבודתו והמשמש אותו גם לצרכים פרטיים היא שאלה לא פשוטה, באשר לא תמיד קל לברר ולעקוב אחרי היחס בין מידת השימוש לצורכי עבודה ובין השימוש הפרטי.

  חישוב שווי השימוש ברכב– נוסחת חישוב או חזקה הניתנת לסתירה