ענת לביא- משרד עורכי דין

דיני משפחה וירושה ומקרקעין

ענת לביא- משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2000
תחום: דיני משפחה וירושה ומקרקעין
כתובת: רח' דיזינגוף 33, כניסה א קומה 1, נתניה
טלפון: 09-8873669
פקס: 09-8873716
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ענת לביא

  עו"ד ענת לביא

  מייסדת ובעלים

  ענת לביא- משרד עורכי דין

 • טל פומרנץ לביא

  עו"ד טל פומרנץ לביא

  ענת לביא- משרד עורכי דין

 • ירדן מצליח- מוליבבא

  עו"ד ירדן מצליח- מוליבבא

  ענת לביא- משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות ענת לביא- משרד עורכי דין

ענת לביא, משרד עורכי דין הינו משרד בוטיק העוסק בתחום דיני המשפחה והירושה, תוך התמחות בתחום המקרקעין. המשרד הוקם בשנת 2000 על ידי עו"ד ענת לביא אזולאי, המוכרת כבת-סמכא בתחומי התמחותה, ומכהנת כחברת מועצה במועצת העיר נתניה זו קדנציה שניה ומרצה בפורומים שונים. לאור ניסיונה רב-השנים, הידע המעמיק שצברה והצלחותיה המקצועיות, תוך הקפדה על שירות משפטי ללא פשרות, עו"ד לביא אזולאי נהנית ממוניטין מצוין בקרב לקוחותיה, בקרב תושבי ותושבות העיר ובקרב הרשויות המקומיות והקולגות.

המשרד מעסיק עורכות דין, כמטרה ערכית שנבעה מתוך הרצון להעצים נשים ולאפשר לעורכות דין לשלב קריירה ומשפחה. לעורכות הדין במשרד גמישות רבה בעבודתן, ולקוחות המשרד נהנים מהערך המוסף העולה מהכישורים הנשיים הייחודיים המשולבים בשירות המשפטי המקצועי, בהם אמפתיה, יכולת הכלה וקשב ממוקד בלקוחות. המשרד מייצג לקוחות מכל רחבי הארץ, בנוסף ללקוחות מארה"ב, צרפת וקנדה.

תחומי התמחות המשרד

המשרד מתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה, תוך התמקצעות מיוחדת בתחום המקרקעין. בעוד שליבת פעילות המשרד ושליחותו מתמקדות בתחום המשפחה, התחום משיק לתחומים רבים, לרבות סוגיות מורכבות בתחום המקרקעין, ולכן מקפיד המשרד על מומחיות מקצועית ובקיאות נרחבת בתחומים אלה. מכיוון שתיקים מורכבים בסכסוכי משפחה כוללים סוגיות מקרקעין, בהן סוגיות בנושאי מכירה, מיסוי ועוד, המשרד התמקצע בתחום המקרקעין ומיסוי מקרקעין, תוך לימוד מעמיק של סוגיות סבוכות בתחום. בקיאות מקצועית זו הביאה לכך שתחום המקרקעין הפך לתחום התמחות נוסף וחשוב של המשרד.

שקיפות, אמינות ואחריות, הלקוחות במרכז

צוות המשרד מאמין כי כל לקוח ולקוחה מהווים עולם ומלואו ולכל אחד יש את סיפור חייו. הצוות מקפיד על כתיבת כתבי בית דין באופן יסודי, לאחר התעמקות באופני חייהם האישיים של לקוחותיו, ומכאן עולה ההבנה המעמיקה באשר לרצונותיהם של לקוחות המשרד בתקופה המאתגרת אותה הם עוברים. הכישורים של צוות עורכות הדין במשרד באים לידי ביטוי לטובת הלקוחות ומהווים ערך מוסף, הן בשירות המשפטי המקצועי והן ביחס האישי. הצוות מקפיד על שקיפות, אמינות ואחריות בכל עת, וראיית הלקוחות במרכז מהווה ערך מהותי בפעילותו של המשרד, הרואה בהוצאת לקוחותיו לדרך חדשה כשליחות. דרך חדשה יכולה להיות סיום פרק בחיים, חתימה על עסקה מוצלחת או חלוקת עיזבון באופן יעיל ונכון.

עו"ד ענת לביא אזולאי – מייסדת ובעלים

עו"ד לביא אזולאי, בעלת למעלה מעשרים שנות ניסיון היא גם נוטריון ומגשרת. לא מעט תיקים מורכבים מופנים אליה מבית המשפט לצורך גישור. לביא אזולאי דוגלת בהתעדכנות תדיר בשינויים שעוברים על עולם המשפט ולפיכך היא מתמקצעת באמצעות השתלמויות עומק בדיני משפחה ובמקרקעין. כמו כן היא בוגרת קורס נרחב בשוק ההון וניירות ערך, קורס נרחב והתמקצעות במיסוי מקרקעין וכן לימודי תקשורת לתואר שני.

תקדימים, מאמרים ותיקים נבחרים

המשרד ייצג במהלך השנים אלפי לקוחות בסכסוכים סבוכים ומאתגרים. שמו של המשרד יצא למרחוק כמשרד בו יודעים לפתור בעיות מורכבות ולא פוחדים לעבוד קשה. לאחרונה, מייצג המשרד בין היתר, את לקוחתו בבג"ץ המכונה "הבוגדת 2". המשרד הגיש עתירה לבג"ץ כנגד בית הדין הרבני הגדול על פגיעה בזכויותיה של האישה ושלילת זכאותה למחצית הצבירה המשותפת. המשרד טען שאם הצד שטוען לשותפות מוחלשת לא יכול להוכיח שלא הייתה תרומה משותפת ומאמץ משותף, אזי לא קיימת שותפות מוחלשת. בג"ץ דומה נוהל לפני מספר שנים ע"י המשרד והסתיים בפשרה אשר הטיבה מאוד עם לקוחת המשרד.

עו"ד לביא אזולאי כותבת מאמרים ומפי עטה וצוות משרדה ניתן למצא מאמרים מקיפים בנושאים: ניכור הורי, גביית מזונות בהוצאה לפועל, מאמרים במיסוי מקרקעין ועוד. "המאמרים שלנו הם לרוב תוצאה של הסקת מסקנות מהליך משפטי ארוך ומורכב בו ייצגנו צד".

פעילות למען הקהילה

עו"ד לביא אזולאי מכהנת כחברת מועצה במועצת העיר נתניה, בהתנדבות, ופועלת בתיקי פרו בונו מטעם לשכת עורכי הדין זה שנים רבות, בנוסף לפעילות פרו בונו עצמאית. זאת, לאור אמונתה שמטרתנו בעולם היא לתת ערך ולסייע לזולת. עו"ד לביא אזולאי אף פעילה ציבורית ומרצה לנשים, בכנסים רבים אליהם היא מוזמנת בעיקר בנושאי העצמה נשית.

תחילת פעילותה המוניציפלית נבעה מפנייה שקיבלה מיו"ר סיעה, ששמע רבות על תרומתה והסיוע שהיא מעניקה לרבים ורבות מתושבי ותושבות העיר ללא שכר, בנושאי סיוע קהילתי בנושאים מוניציפליים אל מול העיריה. עו"ד לביא אזולאי הסכימה להיכנס לפוליטיקה העירונית על מנת להקל על הפונים אליה ולאפשר עזרה "מבפנים" באופן רשמי כחברת מועצה, עת כל פעילויותיה נעשות, כאמור, בהתנדבות. עו"ד לביא אזולאי משמשת כמ"מ יו"ר ועדת הנחות בארנונה, לאחר שכיהנה כיו"ר הועדה, וכיו"ר ועדת מכרזים בנושאי מכרזים עירוניים חיצוניים. כמו כן היא דירקטורית בחברות עירוניות וחברה (לשעבר מ"מ יו"ר) בועדת משנה וועדה מקומית לתכנון ובניה- תחום בו צברה ידע וניסיון רב בתפקיד זה, שהוא תפקיד מעין-שיפוטי.

עו"ד לביא אזולאי מקפידה ללמוד כל העת ומתעדכנת תדיר, אף מעבר ללמידה המקצועית, בתחומים מגוונים המניבים ערך מוסף ומודעות רבה לעבודתה המשפטית ומעשירים אותה בצורה הטובה ביותר. עו"ד לביא אזולאי מאמינה כי החוק אמנם "יבש" ואולם אין דבר בחיים שלא ניתן לעשות אותו גם מהלב- בנפש חפצה, תוך ראיית האדם העומד מולך ורצון להיטיב עמו:"אני תמיד שואלת את עצמי: 'איזה ערך אני יכולה להביא לאדם האחר' ולא שוכחת את כלל: "ואהבת לרעך כמוך".

אייקון מאמרים

מאמרים מאת ענת לביא- משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך

 • אוטם ראש עצב ראיה

  ירידה פתאומית בראייה ללא כאב יכולה להיות סימפטום של אוטם ראש עצב הראייה. לרוב הירידה היא רק בחלק משדה הראייה.

  אוטם ראש עצב ראיה

 • משכון נכס שבבעלות קטינים – אימתי?

  אלמן נקלע לקשיים כלכליים לאחר מות אשתו ופנה לביהמ"ש בבקשה למשכן נכס הנמצא בבעלות בנותיו הקטינות. איך זה נגמר?

  משכון נכס שבבעלות קטינים – אימתי?

 • פרופיל שר המשפטים גדעון סער

  ב- 13.6.2021, בעקבות השבעת הממשלה ה-36 של מדינת ישראל, מונה ח"כ גדעון סער, יו"ר מפלגת תקווה חדשה, לשר המשפטים. לכבוד מינויו לתפקיד, להלן מספר עובדות מעניינות שייתכן שלא ידעתם על שר המשפטים החדש.

  פרופיל שר המשפטים גדעון סער

 • השוק מתקדם לכיוון הגנה חזקה יותר על פרטיות ומידע

  השוק מתקדם לכיוון הגנה חזקה יותר על פרטיות ומידע