ענת  לוי, ענת לוי - משרד עריכת דין
ענת  לוי

עו"ד ענת לוי

שותפה מייסדת

שנת לידה: 1965
דוא"ל: anat@anatlevy.co.il
תחומי התמחות: נדל"ן ותכנון ובניה
תפקיד: שותפה מייסדת
תפקידים נוספים: מרצה בבית הספר למשפטים במכללת ספיר בקורס "עסקאות מורכבות במקרקעין" וכן בהשתלמויות וכנסים מקצועיים
ותק בתפקיד: 26 שנים כעו"ד
תפקידים בגופים ציבוריים: מרצה בבית הספר למשפטים של מכללת ספיר ומלמדת את הקורס "עסקאות מורכבות במקרקעין"
השכלה: תואר ראשון, משפטים, האוניברסיטה העברית בירושלים; תואר שני, משפט מסחרי, אוניברסיטת תל אביב בשיתוף אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה
שפות: עברית ואנגלית

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?

אני דוגלת בדרישה למצוינות כהשקפת עולם ולכן השאיפה ללמוד ולהתקדם מקצועית היא דרך חיים ולא מתבצעת באופן נקודתי. אנו מתרכזים במתן שירותים משפטיים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, באופן קבוע, תוך מתן מענה מידי וליווי אישי של הלקוח על מנת לספק את המענה המיטבי לצרכיו.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?

אני סבורה שהחוזקות המשמעותיות של משרדנו הן היושרה המקצועית וההגינות כלפי הלקוח וזאת מעבר לרמה והידע המקצועי כמו גם הניסיון הרב בו אנחנו מחזיקים. אנו רואים את תפקידנו בהבאת תועלת וביצירת ערך ללקוח, וסבורים כי חובתנו היא לתת לו את הייעוץ האמין והמקיף ביותר לאופן בו הוא יוכל לממש את מטרותיו. הניסיון הרב תחומי של משרדנו מאפשר לנו לספק יעוץ מקצועי רחב בתחומי התמחותנו, ובכלל זאת בהליכים משפטיים ובליווי עסקאות.   

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?

תחום הנדל"ן הוא תחום דינמי והשינויים המתרחשים בו, הן מבחינת המדיניות והן מבחינת החקיקה שמיועדת ליישמה מחייבים התעדכנות ולימוד רציף. היות ואני מלמדת את הקורס עסקאות מורכבות במקרקעין בשש השנים האחרונות בבית הספר למשפטים במכללת ספיר, ובין היתר מנחילה לסטודנטים שלי את הידע המקצועי הנדרש הן בתחום העסקאות ובכלל זאת עסקאות מכר של דירות, שטחים מסחריים, עסקאות קומבינציה עסקאות קבוצות רכישה, עסקאות תמ"א 38 ופינוי בינוי ומלמדת גם את אבני היסוד בתחום מיסוי המקרקעין ובמקביל דואגת שיקבלו מושגי יסוד בתחום התכנון והבניה ובכלל זאת הליכי איחוד וחלוקה, היטלי השבחה תביעות לפי סעיף 197 ועוד, אני מקפידה על הכרה מעמיקה של כל הנושאים הללו.

בנוסף, העובדה שמשרדנו מעניק שירותים משפטיים למגוון גופים בתחום התשתיות, מייצרת התמחות מיוחדת בתחום התכנון והבניה של תשתיות. למשרדנו ניסיון רב בליווי קבוצות בהליכי התכנון והבניה דהיינו שכונות, מקבץ ישובים ועוד המבקשים להתנגד לתכניות וגם ניסיון זה מעניק לנו יתרון בליווי קבוצות כאמור.        

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?

האתגרים המרכזיים שאנו מציבים לעצמנו באופן קבוע הם יסודיות, קפדנות, העמקה ומתן שירות מיטבי ללקוחותינו, באופן שיגשים את המטרות שהוצבו במשותף איתם. הידע המקצועי הנרחב והניסיון הרב שלנו בתחומי התמחותנו כמו גם ההשקפה שלפיה שיתוף הפעולה ביננו ובין לקוחותינו מוביל להצלחות ולהישגים מרשימים, מלווים אותנו לאורך כל שנות פעילות משרדנו.

אנחנו סבורים כי נדרשת מגויסות ומוטיבציה אדירה כדי לייצר הצלחות ללקוחותינו, אך לצד זאת יש מקום להחזיק גם בענווה וברצון הפשוט מכל: לעזור בתיקונן של עוולות.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?

למצוא את דרכו, להפעיל את השקפת עולמו על האופן שבו הוא מעונין ליישם את המקצוע. בסופו של דבר לכל אדם יש את טביעת האצבע הייחודית לו והאישיות שלו באה לידי ביטוי באופן שבו הוא מתנהל – מקצועית ואישית. אני מאמינה בקשב ובדיאלוג, בנדיבות וביושרה. אני סבורה שכאשר מקפידים על תובענות מקצועית לצד התנהלות קשובה, נדיבה וישרה מגיעים להישגים ולמצוינות.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?

בעיני, אופטימיות היא שם המשחק וקשה יש רק בלחם. גישה חיובית מובילה לתוצאות חיוביות ולרוב מייצרת נבואה שמגשימה את עצמה. חוסן ועוצמה אישית מאפשרים להתמודד גם עם מצבים לא פשוטים ואני מאמינה שחובתנו לאתר את הכוחות בתוכנו גם במצבים כאלה, כי החיים הם תמהיל שיש בו מהכל וזמנים קשים הם רק תקופה שיש לצלוח.