פטנטים וקניין רוחני - ש. פרידמן ושות'

אייקון הנהלה

מנהלים

עורכי דין

    גבריאל דיסני
    רועי כהן
אייקון אודות

אודות פטנטים וקניין רוחני - ש. פרידמן ושות'

מחלקת הקניין הרוחני בש. פרידמן מטפלת, בין השאר, בכל ההיבטים הקשורים לפטנטים, המצאות, חידושים, רעיונות וסודות מסחריים. ההתמחות בהגנה על רעיונות והמצאות, הופכת את עורכי הדין במחלקה לבקיאים בכל התקנות, הדינים והתקדימים הקשורים להגנה על קניין רוחני, ומאפשרת להם להכווין בחכמה את לקוחות המשרד, לזהות מגבלות ומכשלות לצד סיכויים והצלחות לניצול, ולתת ייעוץ אסטרטגי מותאם שתכליתו להגן על פיתוחים טכנולוגיים, להעריך סיכונים, ולהימנע מפגיעה בזכויות קניין רוחני של אחרים.

עורכי הפטנטים והצוות התומך בהם הם בעלי הכשרה וניסיון בתחומים טכניים שונים, וכן בעלי תארים אקדמיים והנדסיים ממוסדות מוכרים בעולם. ההשכלה המקצועית והניסיון המעשי של עורכי הפטנטים נוגעים לתחומים כגון: ביוטכנולוגיה, רוקחות, כימיה וחומרים, טכנולוגיית מידע, אלקטרוניקה, מחשבים, תקשורת, אנרגיה חלופית, ציוד תעשייתי, התקנים ותהליכים מכניים, התקנים רפואיים, אופנה, לבוש, הנעלה ועוד. חלק מעורכי הדין במשרד הם בעלי ניסיון קודם כיועצים משפטיים בחברות שונות, דבר המקנה ללקוחותינו יתרון המתבטא בהיכרות קרובה של עורכי הדין עם הפרקטיקה המעשית והיום-יומית המאפיינת את עסקי הלקוחות.

מחלקת הקניין הרוחני מספקת, כאמור, תכניות אסטרטגיות להגנה על קניין רוחני; ניהול תיקי פטנטים; עריכת בקשות פטנט מקומיות ובינלאומיות; הגשת בקשות לפטנטים בישראל ובעולם; ניהול סכסוכים הקשורים לפטנטים; ניתוח הידע הקיים בתחום למטרות הגנה או תביעה; מתן חוות דעת באשר לתחומי פעילות מותרים ולחופש פעולה; ייעוץ בנוגע להיתכנותם של פטנטים, הפרתם ואכיפתם; רישוי פטנטים; וביצוע בדיקות נאותות בנוגע לזכויות הקניין הרוחני של גורמים בהם מתעניינים לקוחות המשרד.

לעורכי הדין במחלקת הקניין הרוחני ניסיון רב גם תחומים נוספים של קניין רוחני, ובכלל אלה: זכויות יוצרים, מדגמים ואבי-טיפוס, הגנה על מידע מסחרי, גניבת עין, חיקויים מסחריים, התעשרות לא הוגנת, הגנה על מוניטין ושם טוב ועוד. המשרד מספק ללקוחותיו ייעוץ שוטף או מיוחד בתחומים אלה, וכן ייצוג משפטי בסכסוכים מורכבים בפני טריבונלים שונים. כמו כן מספק המשרד שירות מקיף בתחום סימני המסחר, לרבות בחירתם, רישומם, ניהולם, ומתן הגנה עליהם בישראל ובחו”ל.

בין לקוחות המשרד בתחום הקניין הרוחני ניתן למנות אוניברסיטאות מובילות, מוסדות ומכוני מחקר, חברות העוסקות בתחום הביוטכנולוגיה, רוקחות וציוד רפואי, חברות היי-טק, הזנק וטכנולוגיה, חברות העוסקות בתעשייה מסורתית ובמסחר, קרנות הון סיכון ועוד.

בנוסף אולי יעניין אותך