פסגות בית השקעות בע"מ

קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קופות מרכזיות לפיצויים, קרנות נאמנות, תעודות סל, ניהול תיקי השקעות, מסחר עצמאי, שירותי מחקר וברוקראג'

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1963
תחום: קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קופות מרכזיות לפיצויים, קרנות נאמנות, תעודות סל, ניהול תיקי השקעות, מסחר עצמאי, שירותי מחקר וברוקראג'
כתובת: רח' אחד העם 14, תל אביב 6514211
טלפון: 5323*, 03-7968888
פקס: 03-7968889
דוא"ל: psagot@psagot.co.il
אתר החברה: http://www.psagot.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ברק סורני, פסגות בית השקעות בע"מ

  ברק סורני

  מנכ"ל

  פסגות בית השקעות בע"מ

אייקון אודות

אודות פסגות בית השקעות בע"מ

פסגות הוא בית ההשקעות הגדול בישראל, שמנהל כ-185 מיליארד שקלים * עבור למעלה מ-1.3 מיליון לקוחות. בית ההשקעות החל את דרכו לפני 56 שנים. לאורך השנים הרחיב את תחומי פעילותו, וכיום הוא מציע מגוון רחב של מוצרי חיסכון לטווח קצר, בינוני וארוך, כמו גם שירותים פיננסיים רבים. פירמות מובילות במשק, מוסדות ציבור, גופים מוסדיים, משקיעים זרים ולקוחות פרטיים בחרו בפסגות לניהול כספם. כמנהלי כספי ציבור, פסגות פועל באופן רציף למקסום הערך עבור ציבור לקוחותיו ושותפיו העסקיים. בית ההשקעות הוא בבעלות מלאה של קרן אייפקס פרטנרס. 

ניהול השקעות אחראי ומקצועי

פסגות פועל על פי מדיניות השקעות מקצועית, אחראית ושקופה, שחותרת לביצועים בולטים לאורך זמן. ניהול ההשקעות בפסגות מתבצע על ידי הון אנושי מיומן, מסור ובעל ניסיון רב, המאופיין במקצועיות גבוהה. לרשות מנהלי ההשקעות עומדים מגוון כלים ומערכות מידע מתקדמות, שמסייעים בתהליכי ניתוח ניירות ערך לצורך קבלת ההחלטות עבור הלקוחות. אסטרטגיית ניהול ההשקעות של פסגות מבוססת על מספר עקרונות מנחים: ניהול סיכונים מבוקר ואחראי, השקעות מבוססות מחקר ואנליזה, פיזור במגוון אפיקי השקעה ושמירה על תנודתיות נמוכה. עקרונות אלה הם הבסיס להשקעה מוצלחת לאורך זמן. 

ביצועים בולטים לאורך זמן

אסטרטגיית ניהול ההשקעות של פסגות, שגובשה תוך הבנת האחריות העצומה הכרוכה בניהול כספי ציבור, דוגלת בניהול מקצועי ואחראי במטרה להשיא תשואות בולטות לאורך זמן. אסטרטגיה זו היא שמאפשרת את ההצלחה המתמשכת והצמיחה העקבית של בית ההשקעות. 

מערך מחקר ואנליזה גדול ואיכותי

בפסגות צוות אנליסטים ומנהלי השקעות שעוקבים אחר המתרחש בשוקי ההון והכלכלה בעולם, ומקבלים החלטות השקעה על פי מחקר מעמיק בהתאם להתפתחויות השונות. מערך המחקר והאנליזה כולל יחידות מחקר מתמחות, ומונה כ-80 אנליסטים, מנהלי השקעות ואנשי מסחר, שנעזרים גם בגופי מחקר מובילים בארץ ובעולם. בפסגות קיימת מחלקת מחקר חו"ל פנימית שמתמחה בניתוח שווקים, סקטורים וניירות ערך בחו"ל, וכן מחלקת השקעות פרטיות שאינן סחירות הפועלת בתחומים מגוונים: אשראי לא סחיר, השקעות בקרנות גידור וקרנות השקעה פרטיות, וכן מערך לא סחיר המשקיע ישירות בנכסי נדל"ן במטרה להשיא ללקוחותיו תשואה עודפת, לאורך זמן, בסביבת הריבית הנמוכה השוררת בעולם. 

חדשנות

החדשנות נמצאת במרכז האסטרטגיה העסקית של פסגות, במטרה להביא ערך ללקוחות החברה, לשפר ולייעל את תהליכי העבודה בבית ההשקעות. פסגות פועל לקידום החדשנות הפיננסית בתחומים רבים, כגון: דיגיטציה בשירות ובמכר, במחקר של מידע פיננסי, שיפור תהליכי תפעול, מסחר עצמאי ועוד. בנוסף, פסגות חותר באופן עקבי להטמעת פתרונות טכנולוגיים חדשניים.

מגוון מוצרים תחת קורת גג אחת

פסגות מציע מגוון מוצרי חיסכון לטווח הבינוני והארוך:

קופות גמל, קרנות השתלמות וקופות מרכזיות לפיצויים: פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ מתמחה בניהול השקעות לטווח בינוני וארוך. החברה מציעה מגוון רחב של קופות גמל, קרנות השתלמות וקופות מרכזיות לפיצויים הבולטות בביצועים ובדירוגים גבוהים לאורך זמן. קופת הגמל הגדולה שמנהלת פסגות היא 'גדיש', המציגה ביצועים בולטים לאורך זמן וכחמישית מנכסיה אינם סחירים.

קרנות פנסיה: קרנות הפנסיה של פסגות מציעות מגוון מסלולי ביטוח ואפיקי השקעה, שמטרתם לאפשר התאמה מרבית בין העמית, על פי אופיו וצרכיו, לבין החיסכון הרלוונטי לו.

פסגות מציע מגוון מוצרי חיסכון לטווח קצר ושירותים פיננסיים שונים:

קרנות נאמנות: פסגות קרנות נאמנות בע"מ ** היא חברת קרנות מהמובילות בישראל. במסגרת החברה פועלות כיום 168 * קרנות נאמנות במגוון רחב של אפיקים, המתאימים לסוגי משקיעים שונים ומגוונים.

קרנות סל: פסגות קרנות מדדים בע"מ הינה מנהל קרן בקבוצת פסגות העוסקת בניהולו של מוצר חדש בשוק ההון הישראלי - קרן סל. קרן סל היא כלי השקעה שנוצר בעקבות הרפורמה בענף תעודות הסל (הידועה בכינויה "תיקון 28") שיצאה לפועל בתחילת אוקטובר 2018, ומהותה היא הסדרת  תחום תעודות הסל תחת חוק השקעות משותפות בנאמנות. במסגרת הרפורמה, הפכו תעודות הסל לקרנות נאמנות מבחינת המבנה המשפטי. קרן הסל דומה במהותה ל-ETF, קרן נאמנות סחירה העוקבת אחר נכס הבסיס ומבוססת על מאמץ מיטבי (Best Effort) של מנהל הקרן להשגת תשואת נכסי המעקב. נכון למועד זה, פסגות קרנות מדדים מנהלת כ-169 * קרנות סל במגוון אפיקים.

ניהול תיקי השקעות בארץ ובחו"ל: פסגות ניירות ערך, חברת ניהול תיקי ההשקעות הגדולה בישראל, מנהלת תיקי השקעות בארץ ובחו"ל עבור חברות, גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים במגוון אפיקי השקעה.

פסגות PRO: לראשונה בישראל מאפשרת פסגות ניירות ערך ניהול תיק השקעות דיגיטלי החל מ-20,000 שקלים. פסגות PRO הוא מוצר חדשני המאפשר ניהול מקצועי של הכסף בהתאם לצרכיו הייחודיים של הלקוח, תוך חיסכון בעלויות.

פסגות טרייד: לפסגות ניירות ערך פלטפורמה דיגיטלית למסחר עצמאי בניירות ערך, המאפשרת חיסכון משמעותי בעמלות וללא דמי משמרת, לצד מעטפת שירותים דיגיטליים.

פסגות פארטו - בוטיק ההשקעות של פסגות: פסגות פארטו הוא מוצר נוסף מבית פסגות ניירות ערך, המתאים ללקוחות עתירי ממון המעוניינים בניהול השקעות ייחודי וגמיש המשתנה בהתאם לתנאי השוק ולצרכי המשקיעים. ניהול ההשקעות כולל השתתפות בהנפקות בשלב המוסדי והנפקות פרטיות. כמו כן, נעשה שימוש באסטרטגיית גידור שמסייעת לצמצם את הסיכון, לגוון את מקורות הרווח וליהנות מהאפשרות להרוויח גם בירידות. בנוסף, וכחלק בלתי נפרד מהפעילות, מציע פסגות ללקוחותיו את קרן הגידור "פארטו אופטימום" המשקיעה באג"ח ישראלי במגוון אסטרטגיות בכדי למצות את ההזדמנויות בשוק, תוך הנבת תשואה עודפת בתנודתיות נמוכה יחסית.

שקיפות , השקעות אחראיות ומעורבות מוסדית

בית ההשקעות פסגות מקפיד על מתן דיווחים שקופים ושוטפים ללקוחותיו בכל הנוגע לסטטוס הכספים המנוהלים על ידו, על פי כל דרישות הדין והרגולטורים הרלוונטיים (רשות ניירות ערך, רשות שוק ההון והבורסה לניירות ערך) וכן, על פרסום מדיניות החברה בתחומים שונים הנוגעים לניהול כספי לקוחותינו.

בנוסף, פסגות דוגל במעורבות מוסדית אקטיבית שהיא כלי חיוני להשגת תשואה עודפת לאורך זמן עבור ציבור החוסכים. מתוך עיקרון זה, הגדיר פסגות זה מכבר כללים ברורים ושקופים אותם עיגן ב"אמנת פסגות למעורבות מוסדית", שמטרתם להגן על זכויות המשקיעים ולייצר נורמות ראויות לניהול חברות בשוק ההון הישראלי.

בנוסף, פסגות אימץ אמנה חדשנית בשוק ההון בישראל – אמנה להשקעות אחראיות מתוך אסטרטגיה לפיהעיסוק בנושאים הסביבתיים, החברתיים ונושאי הממשל התאגידי (ESG) יכולים לתרום למקסום התשואה לאורך זמן, להפחתת הסיכון בהשקעה ושיפור הנורמות בשוק ההון הישראלי כולו.

כחלק ממהלך זה הצטרף פסגות ליוזמת ה-PRI של האו"ם והינו הגוף המוסדי היחידי בישראל החתום על היוזמה שמעודדת גופים מוסדיים להידרש לסוגיות ESG בהשקעותיהם. 

חינוך פיננסי

לרשות כ-1.3 מיליון לקוחותינו וציבור החוסכים כולו עומד אתר תוכן ייעודי "פסגות – משקיעים בידע שלך". תכני האתר מקוריים ומתבססים על הידע והמומחיות של בית ההשקעות הגדול בישראל. באתר ניתן למצוא מידע וטיפים במגוון נושאים צרכניים המותאמים לציבור הרחב, במטרה להגביר את מעורבותו בהחלטות כלכליות ארוכות טווח ובהתנהלות היום יומית.

* נכון ל- 31.05.19.
** מנהלי קרנות הנאמנות - פסגות קרנות נאמנות בע"מ ופסגות קרנות מדדים בע"מ. האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ו/או ייעוץ/שיווק פנסיוני ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות ו/או ניירות ערך, אשר תיעשה בהתאם לתשקיף שבתוקף ולדיווחים המידיים בלבד. פסגות ניירות ערך בע"מ - מנהל תיקים וחבר בורסה - ופסגות בית השקעות בע"מ – משווק השקעות (להלן "החברות"), עוסקות בשיווק השקעות ולא בייעוץ השקעות ומשתייכות לקבוצת פסגות. לחברות זיקה לנכסים הפיננסים המנוהלים על ידי החברה השנייה וכן זיקה לנכסים הפיננסים המנוהלים על ידי חברות מקבוצת פסגות. החברות רשאיות להעדיף נכסים אלו על פני נכסים פיננסים אחרים. פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולה זיקה למוצרים המנוהלים על ידה. אין באמור התחייבות של פסגות להשגת תשואה כלשהי. ט.ל.ח.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • איך למקסם את התמורות ולהצליח בתהליך

  תפקיד עו"ד הדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית

  איך למקסם את התמורות ולהצליח בתהליך

 • צווארון לבן: הסכם מפוקפק – משמעות ביטול הסכם עד המדינה עם מיקי גנור

  פרשת גנור – גיוסו כעד מדינה ולאחריו, ביטול ההסכם עימו, מדגישה את האפילה והפקפוק במוסד עדי המדינה. ראוי, לאסור את השימוש בהודאות שמסר במשטרה על מנת להגן על האינטרס הציבורי ולשמור על אמון הציבור במוסדות האכיפה

  צווארון לבן: הסכם מפוקפק – משמעות ביטול הסכם עד המדינה עם מיקי גנור

 • חיוב סבים במזונות נכדיהם

  התגלמותה של שיטה סוציאלית תקינה, או חתירה תחת עקרון הצדק הפואטי?

  חיוב סבים במזונות נכדיהם

 • גישות שונות ביפוי כח מתמשך

  צריך וכדאי לקבוע באופן מפורט עד כמה שניתן כיצד יראו חיינו. יפוי כח מתמשך - ברחל או ברחל בתך הקטנה?

  גישות שונות ביפוי כח מתמשך