פסגות בית השקעות בע"מ

קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קופות מרכזיות לפיצויים, קרנות נאמנות, קרנות סל, ניהול תיקי השקעות, מסחר עצמאי, שירותי מחקר וברוקראג'

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1963
תחום: קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קופות מרכזיות לפיצויים, קרנות נאמנות, קרנות סל, ניהול תיקי השקעות, מסחר עצמאי, שירותי מחקר וברוקראג'
כתובת: רח' אחד העם 14, תל אביב 6514211
טלפון: 5323*, 03-7968888
פקס: 03-7968889
דוא"ל: psagot@psagot.co.il
אתר החברה: http://www.psagot.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ברק סורני, פסגות בית השקעות בע"מ

  ברק סורני

  מנכ"ל

  פסגות בית השקעות בע"מ

אייקון אודות

אודות פסגות בית השקעות בע"מ

פסגות הוא בית ההשקעות הגדול בישראל, שמנהל כ-187 מיליארד שקלים (1) עבור למעלה מ-1.3 מיליון לקוחות. בית ההשקעות החל את דרכו לפני 56 שנים. לאורך השנים הרחיב את תחומי פעילותו, וכיום הוא מציע מגוון רחב של מוצרי חיסכון לטווח קצר, בינוני וארוך, כמו גם שירותים פיננסיים רבים. פירמות מובילות במשק, מוסדות ציבור, גופים מוסדיים, משקיעים זרים ולקוחות פרטיים בחרו בפסגות לניהול כספם. כמנהלי כספי ציבור, פסגות פועל באופן רציף למקסום הערך עבור ציבור לקוחותיו ושותפיו העסקיים. בית ההשקעות הוא בבעלות מלאה של קרן אייפקס פרטנרס.

ניהול השקעות אחראי ומקצועי

פסגות פועל על פי מדיניות השקעות מקצועית, אחראית ושקופה, שחותרת לביצועים בולטים לאורך זמן. ניהול ההשקעות בפסגות מתבצע על ידי הון אנושי מיומן, מסור ובעל ניסיון רב, המאופיין במקצועיות גבוהה. לרשות מנהלי ההשקעות עומדים מגוון כלים ומערכות מידע מתקדמות, שמסייעים בתהליכי ניתוח ניירות ערך לצורך קבלת ההחלטות עבור הלקוחות. אסטרטגיית ניהול ההשקעות של פסגות מבוססת על מספר עקרונות מנחים: ניהול סיכונים מבוקר ואחראי, השקעות מבוססות מחקר ואנליזה, פיזור במגוון אפיקי השקעה ושמירה על תנודתיות נמוכה. עקרונות אלה הם הבסיס להשקעה מוצלחת לאורך זמן.

ביצועים בולטים לאורך זמן

אסטרטגיית ניהול ההשקעות של פסגות, שגובשה תוך הבנת האחריות העצומה הכרוכה בניהול כספי ציבור, דוגלת בניהול מקצועי ואחראי במטרה להשיא תשואות בולטות לאורך זמן. אסטרטגיה זו היא שמאפשרת את ההצלחה המתמשכת והצמיחה העקבית של בית ההשקעות.

מערך מחקר ואנליזה גדול ואיכותי

בפסגות צוות אנליסטים ומנהלי השקעות שעוקבים אחר המתרחש בשוקי ההון והכלכלה בעולם, ומקבלים החלטות השקעה על פי מחקר מעמיק בהתאם להתפתחויות השונות. מערך המחקר והאנליזה כולל יחידות מחקר מתמחות, ומונה כ-80 אנליסטים, מנהלי השקעות ואנשי מסחר, שנעזרים גם בגופי מחקר מובילים בארץ ובעולם. בפסגות קיימת מחלקת מחקר חו"ל פנימית שמתמחה בניתוח שווקים, סקטורים וניירות ערך בחו"ל, וכן מחלקת השקעות פרטיות שאינן סחירות הפועלת בתחומים מגוונים: אשראי לא סחיר, השקעות בקרנות גידור וקרנות השקעה פרטיות, וכן מערך לא סחיר המשקיע ישירות בנכסי נדל"ן במטרה להשיא ללקוחותיו תשואה עודפת, לאורך זמן, בסביבת הריבית הנמוכה השוררת בעולם.

חדשנות

החדשנות נמצאת במרכז האסטרטגיה העסקית של פסגות, במטרה להביא ערך ללקוחות החברה, לשפר ולייעל את תהליכי העבודה בבית ההשקעות. פסגות פועל לקידום החדשנות הפיננסית בתחומים רבים, כגון: דיגיטציה בשירות ובמכר, במחקר של מידע פיננסי, שיפור תהליכי תפעול, מסחר עצמאי ועוד. בנוסף, פסגות חותר באופן עקבי להטמעת פתרונות טכנולוגיים חדשניים.

מגוון מוצרים תחת קורת גג אחת

פסגות מציע מגוון מוצרי חיסכון לטווח הבינוני והארוך:

קופות גמל, קרנות השתלמות וקופות מרכזיות לפיצויים: פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ מתמחה בניהול השקעות לטווח בינוני וארוך. החברה מציעה מגוון רחב של קופות גמל, קרנות השתלמות, קופת גמל להשקעה וקופות מרכזיות לפיצויים הבולטות בביצועים ובדירוגים גבוהים לאורך זמן. קופת הגמל הגדולה שמנהלת פסגות היא 'גדיש', המציגה ביצועים בולטים לאורך זמן וכחמישית מנכסיה אינם סחירים.

קרנות פנסיה: קרנות הפנסיה של פסגות מציעות מגוון מסלולי ביטוח ואפיקי השקעה, שמטרתם לאפשר התאמה מרבית בין העמית, על פי אופיו וצרכיו, לבין החיסכון הרלוונטי לו. קרן הפנסיה החדשה המקיפה שבניהול פסגות קופות גמל ופנסיה זכתה במכרז קרנות הפנסיה הנבחרות שיזמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ומציעה מעתה חיסכון משמעותי בדמי ניהול המאפשר לעמיתיה לחסוך יותר כסף לקראת הפרישה(2).

פסגות מציע מגוון מוצרי חיסכון לטווח קצר ושירותים פיננסיים שונים:
קרנות נאמנות: פסגות קרנות נאמנות בע"מ(3) היא חברת קרנות מהמובילות בישראל. במסגרת החברה פועלות כיום 328(4) קרנות נאמנות במגוון רחב של אפיקים, המתאימים לסוגי משקיעים שונים ומגוונים.
החברה מנהלת סך נכסים של כ-51 מיליארד ₪(4) באמצעות קרנות נאמנות מנוהלות, קרנות מחקות פתוחות וקרנות מחקות סגורות (קרנות סל)

ניהול תיקי השקעות בארץ ובחו"ל: פסגות ניירות ערך, חברת ניהול תיקי ההשקעות הגדולה בישראל, מנהלת תיקי השקעות בארץ ובחו"ל עבור חברות, גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים במגוון אפיקי השקעה.

פסגות PRO: פסגות ניירות ערך מאפשרת ניהול תיק השקעות דיגיטלי החל מ-20,000 שקלים. פסגות PRO הוא מוצר חדשני המאפשר ניהול מקצועי של הכסף בהתאם לצרכיו הייחודיים של הלקוח, תוך חיסכון בעלויות.

פסגות טרייד: לפסגות ניירות ערך פלטפורמה דיגיטלית למסחר עצמאי בניירות ערך, המאפשרת חיסכון משמעותי בעמלות וללא דמי משמרת, לצד מעטפת שירותים דיגיטליים.

פסגות פארטו - בוטיק ההשקעות של פסגות: פסגות פארטו הוא מוצר נוסף מבית פסגות, המתאים ללקוחות עתירי ממון המעוניינים בניהול השקעות ייחודי וגמיש המשתנה בהתאם לתנאי השוק ולצרכי המשקיעים. בנוסף, וכחלק בלתי נפרד מהפעילות, מציע פסגות ללקוחותיו את קרן הגידור "פארטו אופטימום" המשקיעה במגוון אסטרטגיות באג"ח ובמניות בכדי למצות את ההזדמנויות בשוק, תוך הנבת תשואה עודפת בתנודתיות נמוכה יחסית.

שקיפות, השקעות אחראיות ומעורבות מוסדית

בית ההשקעות פסגות מקפיד על מתן דיווחים שקופים ושוטפים ללקוחותיו בכל הנוגע לסטטוס הכספים המנוהלים על ידו, על פי כל דרישות הדין והרגולטורים הרלוונטיים (רשות ניירות ערך, רשות שוק ההון והבורסה לניירות ערך) וכן, על פרסום מדיניות החברה בתחומים שונים הנוגעים לניהול כספי לקוחותינו.
בנוסף, פסגות דוגל במעורבות מוסדית אקטיבית שהיא כלי חיוני להשגת תשואה עודפת לאורך זמן עבור ציבור החוסכים. מתוך עיקרון זה, הגדיר פסגות זה מכבר כללים ברורים ושקופים אותם עיגן ב"אמנת פסגות למעורבות מוסדית", שמטרתם להגן על זכויות המשקיעים ולייצר נורמות ראויות לניהול חברות בשוק ההון הישראלי.
בנוסף, פסגות אימץ אמנה חדשנית בשוק ההון בישראל – אמנה להשקעות אחראיות מתוך אסטרטגיה לפיה העיסוק בנושאים הסביבתיים, החברתיים ונושאי הממשל התאגידי (ESG) יכולים לתרום למקסום התשואה לאורך זמן, להפחתת הסיכון בהשקעה ושיפור הנורמות בשוק ההון הישראלי כולו.
כחלק ממהלך זה הצטרף פסגות ליוזמת ה-PRI של האו"ם והינו הגוף המוסדי היחידי בישראל החתום על היוזמה שמעודדת גופים מוסדיים להידרש לסוגיות ESG בהשקעותיהם.

חינוך פיננסי

לרשות כ-1.3 מיליון לקוחותינו וציבור החוסכים כולו עומד אתר תוכן ייעודי "פסגות – משקיעים בידע שלך". תכני האתר מקוריים ומתבססים על הידע והמומחיות של בית ההשקעות הגדול בישראל. באתר ניתן למצוא מידע וטיפים במגוון נושאים צרכניים המותאמים לציבור הרחב, במטרה להגביר את מעורבותו בהחלטות כלכליות ארוכות טווח ובהתנהלות היום יומית.

 

 

1. נכון ל- 30.6.19
2. אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי.
3. מנהל קרנות הנאמנות - פסגות קרנות נאמנות בע"מ.
4. נכון ל-31.7.2019. האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ו/או ייעוץ/שיווק פנסיוני ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות ו/או ניירות ערך, אשר תיעשה בהתאם לתשקיף שבתוקף ולדיווחים המידיים בלבד. פסגות ניירות ערך בע"מ - מנהל תיקים וחבר בורסה - ופסגות בית השקעות בע"מ – משווק השקעות (להלן "החברות"), עוסקות בשיווק השקעות ולא בייעוץ השקעות ומשתייכות לקבוצת פסגות. לחברות זיקה לנכסים הפיננסים המנוהלים על ידי החברה השנייה וכן זיקה לנכסים הפיננסים המנוהלים על ידי חברות מקבוצת פסגות. החברות רשאיות להעדיף נכסים אלו על פני נכסים פיננסים אחרים. פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולה זיקה למוצרים המנוהלים על ידה. אין באמור התחייבות של פסגות להשגת תשואה כלשהי. ט.ל.ח.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • רובע 9 – הדבר הבא של תל אביב

  מאז ומתמיד מה שבידל מקצועני נדל"ן מה"מיינסטרים" של רוכשי הדירות, היה היכולת שלהם לזהות מראש היכן תהיה ההזדמנות הבאה ולרכוש נכס במחיר שישביח את עצמו משמעותית לטווח הבינוני והארוך. כך למשל, קרה בשנות ה-80 וה-90 של המאה שעברה בנוה צדק שהפכה תוך שנים ספורות ממה שכונה אז "מתחם מנשיה" הלא מבוקש, לאחד ממתחמי הביקוש הלוהטים ביותר בארץ וכך קרה, עשור שנים מאוחר יותר במתחם שוק הפשפשים שבצפון יפו

  רובע 9 – הדבר הבא של תל אביב

 • שאלות ותשובות על ארנונה בעת קורונה

  בימים אלה התעשייה, המסחר, השירותים וסקטורים אחרים נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה ומורכבת, אשר כרוכה מטבע הדברים בצמצום מהותי של ההכנסות או בגידול בהוצאות. השימוש בנכסים הצטמצם מהותית, כאשר חלקם נסגרו לחלוטין משום שנאסר להשתמש בהם. מהו אם כן הדין הנוגע לארנונה בתקופת משבר הקורונה הנוכחי?

  שאלות ותשובות על ארנונה בעת קורונה

 • הסכם גירושין – לא בכל מחיר

  רצוי ואף חשוב להתגרש באמצעות הסכם גירושין, יחד עם זאת, חשוב לאפשר לכל אדם להמשיך בחייו בצורה המיטבית לאחר הגירושין ומכאן, הסכמים, לא בכל מחיר

  הסכם גירושין – לא בכל מחיר

 • מלכודות המס והביטוח הלאומי שחובה להכיר לפני חזרה לישראל

  חזרה לישראל עלולה להפוך למלכודת מס וביטוח לאומי. חשוב מאד להכיר היבטים אלו גם בזמן משבר הקורונה

  מלכודות המס והביטוח הלאומי שחובה להכיר לפני חזרה לישראל